|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sladkarije - 1000ič!
23.3.2009 21:39:19   
HuAnita
V redu, priznam, da sem morda malo fanatika, ampak meni gre to ponujanje sladkarij na vsakem koraku blazno na živce. Resno. Seveda kdaj tudi jaz kaj otrokoma kupim, ampak WTF, če sta vesela ananasa, kivija ali banan - je treba ponujati sladko???!!!!
Danes sem se zamerila še zadnji v naši žlahti. Mama mi je že spustila, daotroci MORAJ (?!?) jesti sladkarije, teti pa do zdaj nisem upala ugovarjati. Je precej bolna, vem, ampak - pismo - daj jima domače jabolko, zapoj pesmico z njima, ne pa takoj lizzike iz žepa - Lejta, kaj vama da teta???
Me še ne bi toliko razjezilo, če ne bi dedek prej dal bombone, pa da sta potem sfrezala vsak enih 10 keksov, čokoladnih seveda. Plafon! Teta pa še z lizikami! In do zdaj sem še pač nekako prenašala, danes pa sem rekla, da sta dovolj sladkega jedla, da več ne bosta. Valda, ko sta videla, da ne pustim, sta znorela, prav vsi iz družine prisotni so mi rekli, da sem fanatičnauser posted image

Zdaj ne vem, ampak meni se zdi to sladko en sam cuker, doma velikokrat jesta 70% čokolade, lizik nikoli (ai tiste iz Biotopa, brez sladkorja in um. barvil), bombone tudi ne, jezi me, ker pripravljam kosila, večerje, pa sta nafujtrana teh slabih kalorij.

Lahko me mirno spljuvate, ampak meni se zdi dovolj, da otrok na dan dobi kvečjemu 1 sladko stvar (itak v to niso vščeti pudingi, krofi & co., kar dobijo v vrtcih), čokolino, ki je tudi meni sporen), nil mu pa ne škodi, če je ne dobi par dni. Vidim, da sta potem tudi bolj ubogljiva, obvljadljiva....


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sladkarije - 1000ič!
23.3.2009 21:45:26   
Anonimen
Lahko me mirno spljuvate, ampak meni se zdi dovolj, da otrok na dan dobi kvečjemu 1 sladko stvar (itak v to niso vščeti pudingi, krofi & co., kar dobijo v vrtcih), čokolino, ki je tudi meni sporen), nil mu pa ne škodi, če je ne dobi par dni. Vidim, da sta potem tudi bolj ubogljiva, obvljadljiva....


Mal te bom, da ne bos iz forme padla user posted image .

Meni je tudi ena slada stvar naceloma ok.
Obiski so pa itak poglavje zase. Jaz se ne jezim, ker se mi prvic ne da in ker sem drugic prevec sparovna.

(odgovor članu HuAnita)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sladkarije - 1000ič!
23.3.2009 22:08:33   
brigitaa
Men so tud doma o zdravem živlajenju pa te fore, malo al nč sladkarij, ampak kaj so dosegli, čim sem se odselila sm padla na sladko....za vsa leta ko sm si želela, pa nism smelauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kar ne ubije, te samo okrepi

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sladkarije - 1000ič!
23.3.2009 22:42:45   
cmrucek
Jst sm tud proti sladkarijam, ampak okolica je prav agresivna s tem ponujanjem sladkarij otrokom, tako da se tega na lep način ravno ne da preprečit. Ma kaj vem, sam pri nas je tudi tako, da je vesel, če v trgovini dobi le žemljico ali sok! 

(odgovor članu brigitaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sladkarije - 1000ič!
24.3.2009 6:28:51   
diva 4
Glej načeloma so pri nas sladkarije vedno na dosegu roke.Ko gremo na obisk ali kam, jima doma pač ne dam sladkarij, ker vem , da jih tam dobita.Če se pa zgodi , da doma že preveč pojeta , potem pa še nekje kaj dobita, mirno rečem hvala, bo mami pospravila, bosta doma pojedla.Pa mi mulca še nikoli nista histerije vzganjala zaradi tega, drugi pa tudi ne.
Pa se navkljub vsem sladkarijam , razveselita tudi sadja ali žemljice.

< Sporočilo je popravil diva 4 -- 24.3.2009 6:29:52 >

(odgovor članu cmrucek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sladkarije - 1000ič!
24.3.2009 7:15:55   
tailor
ja, tudi mene je to precej motilo ko smo prišli k noni in jim je že ponujala sladkarije to sem jo odvadila .pri nas je pravilo prvo kosilo potem pa lahko nekaj sladkega.zjutraj pa nikoli!!zvečer pa še manj. otroci imajo en predal v kuhinji in vejo da so tam sladkarije jim ne branim in sami vejo točno kdaj lahko vzamejo.nimajo pomanjkanja tako tudi nimajo neke močne želje po tem.če jim braniš je samo še slabše.včasih mine tudi par dni ko se niti ne spomnijo na bonbončke in čokoladiceuser posted image .otroci so...tudi sama sem precej sladkarij pojedla kot otrok ,sem pa bila zelo neješča.hvala bogu da moji otroci pridno pojejo vse obroke.user posted image user posted image ti pa kar povej svojim sorodnikom kakšen je tvoj red in naj se ga probajo držati in kakšenkrat jim daj kak bonbon je slabše če jim braniš!! vem iz svojih izkušenj ko so bili še mičkeni kr znorela sem ko jim je kdo dal kaj sladkega pred kosilom potem pa niso hotle jest. pa srečnouser posted image

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sladkarije - 1000ič!
24.3.2009 7:59:34   
t5t6
Jaz te popolnoma razumem in ti dam popolnoma prav. Pri nas doma dobijo otroci predvsem čokolado in še to se trudim, da čimvečkrat vzameta tisto 85 %. Pri nonah pa je zgodba povsem drugačna, ko prespita pri tašči, poleti tudi po štirinajst dni, dobita obvezno za zajterk krof. Meni se te packarije dobesedno gnjusijo, ker v sebi nimajo nič pametnega.  In potem se  tašča še hvali kako lepo jesta in kako sta pojedla cel krof user posted image . Jaz sem jim svoje povedala pa kaj dosti ne pomaga. Moj oče je tudi primerek, ko jim kupi bombone kupi obvezno tiste najbolj pisane, gumijaste, sladke ... Jaz pa če kdaj kupim pombone kupim tiste bio, brez sladkorja, ki jih prodajajo samo v določenih trgovinah. Še bolj pa znorim zaradi pijač, pri nas doma pijemo samo vodo in otroka jo imata rada, ko gresta na otroške rojstne pijeta razne pijače, ker to ni pogosto se niti ne sikirama, ampak ko gremo k tašči na kosilo in jima jaz pripravim  vodo jih bo ona sigurno prepričala, da kaj jim bo voda naj vzameta rajši sok. Pa kako lahko človek je kosilo in pije hruškov sok, meni ti ni jasno. V glavnem jaz to poskušam reševati tako, da če domov prineseta kakšne take neužitne bonbone in packarije enostavno vržem stran, tudi torte in peciva, ki ti jih zavijejo za domov vržem stran. Zdi se mi, da s tem naredim manj škode, kot če bi vse to pojedli. Pred otroci pa ne težim preveč, ker bi se jim potem zdelo še bolj zanimivo jesti vse te sladkarije.

(odgovor članu tailor)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sladkarije - 1000ič!
24.3.2009 8:39:00   
Mikica
Nikoli mu nisem branila sladkarij, seveda če je prej normalno pojedel obrok. Naš ima sladkarije vedno na dosegu, sam pa tudi že ve, da jih lahko vzame šele po kosilu in se tega tudi drži user posted image .
Tako da včasih, ko smo kje na obisku, odkloni čokolado, liziko.... 


(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sladkarije - 1000ič!
24.3.2009 8:48:30   
Anonimen
ampak meni gre to ponujanje sladkarij na vsakem koraku blazno na živce.


podpišem user posted image

pa dobi tud moja sladkarije, tud jaz ji dajem temno čokoladouser posted image bombonov ne, je še premala..pa kak keks, pecivo, doma pečeno itd. je pa tudi taka da ima grozno rada vse vrste sadja, tudi suho, pa nje vem zakaj res otroka s cukrom silit, če mara druge stvari?

no, jaz sem tu neomajna, jaz sem starš in jaz odločam kaj in kolikouser posted image in če jaz vem, da je recimo danes že pojedla malo čokolade, pa kak keks, ima po mojem zadost. in ne dovolim da se ji še daje. to smo kar razpucali, je blo malo hude krvi, ampak so vidli da nimajo kej...al zdej jaz ne bom smela dat otroku ni, zato da ji bodo drugi lohk dajaliuser posted image
smo pa mel tud za alergijo mal težav in posledično dieto...morm rečt da mi je to kr prov prišlouser posted image ni blo treba nič debatirat - ne sme zarad diete in pika. še zdaj se tega poslužujum, čeprov je vse ok in lohk tud je vse. sam se mi ne da razpravljat...

sladkarija naj bo to, kar je - za občasno razvajanje in sladkanje....ne pa da se otrok nažira z njimi, sploh tko mejhni, k nimajo meje...naša kr skoz še, še, šeuser posted image pa rečem da ni več, pa se kr sprijazni, mal teži, pol se pa umiri...če bi ji pa dajala, bi pa moje bruhala prej, predn bi nehalauser posted image

(odgovor članu HuAnita)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sladkarije - 1000ič!
24.3.2009 9:27:59   
HuAnita
Saj, to je to: - prenažiranje s sladkim, ker je to nekaj 'prepovedanega'  --- kako bi otroke vzgojila, da je to res za 'občasno', da je suho sadje veliko bolj zdravo. To s 'sladkim' predalom pri nas ne bi delovalo, vsaj ta mali je še premali                    
                    - in to, da sta potem vsa nabauhana sladkarij, seveda nihče ne je večerje...

Ne vem, no, meni je to grozno, ko je vse to že itak na dosegu roke, čez nekaj let si bosta na poti iz šole lahko to sama neopazno kupovala recimo, zakaj jih torej že zdaj pacati s to svinjarijo...?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sladkarije - 1000ič!
24.3.2009 10:23:54   
Anonimen
jst probam pač tko, da nima občutka, da je prepovedano...pač ni na njenem vidnem polju sladkarij, je pa recimo sadje...tega pa dobi kolker hočeuser posted image sladko ji dam sama od sebe, ko se mi pač zdi in ne čakam da sama reče...pa dam ji recimo frutabelo al pa kinderjajčko, da sam odpere in da vidi da je to vse, kar jeuser posted image težko je otroka prepričat, da ni več, če te pod prste gleda ko lomiš čokoladouser posted image

jsz ji vsak dan dam kako malenkost, ok, se zgodi da kak dan niti ne spomnemuser posted image ampak načeloma pa dobi. in probam ne delat neke fame okol tega, pač čokoladauser posted image in ne uporabljam sladkarij za kazen al pa nagrado, tko kot ostale hrane ne....večerjo dobi, ne glede na to, al je bla pridna al ne....in glih tko tist košček čokolade al pa keks...

(odgovor članu HuAnita)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sladkarije - 1000ič!
24.3.2009 11:01:56   
Kontrakarambolšrauf
Jaz iz sladkarij poskušam delati čim manj rompompoma, v smislu, če boš lepo pojedel kosilo dobiš čokolado, če boš vse pospravil dobiš bombon....tudi ko mu dam kakšno sladkarijo v roke ne delam cirkusa okoli tega, češ iiiiii, zdaj boš pa čokolado dobil. Dam mu jo v roke prav tako kot krhelj jabolka ali suhega sadja, da že od začetka nima občutka, da so sladkarije kakršnakoli nagrada ali posebnost.
Dobi pa dva koščka čokolade mogoče dvakrat na teden, ko se že jaz ravno spomnim, včasih kakšen piškotek in to vedno po tem ko recimo poje popoldansko sadno ali mlečno malico in dobi še kaj za po vrhuuser posted image .
Čokolado pa razlomim na manjše kose kadar ga ni doma in zavijem v folijo (ja, ljubi se miuser posted image ) ravno zato, da ne gleda kako lomom od velike čokolade, ker se je že zgodilo da je hodil k omari s sladkarijami in sitnaril pred njo.




_____________________________

Exkontrakarambolmatica.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sladkarije - 1000ič!
24.3.2009 11:09:26   
Anonimen
Čokolado pa razlomim na manjše kose kadar ga ni doma in zavijem v folijo (ja, ljubi se miuser posted image ) ravno zato, da ne gleda kako lomom od velike čokolade, ker se je že zgodilo da je hodil k omari s sladkarijami in sitnaril pred njo.


uf, dobr, to bom pa jst tud nardilauser posted image da se nism tega že spomnlauser posted image

k te temne čokolade pa res ne dobiš mičkene, morš celo kupit in tu jo pa težko okol prenašam...to s folijo je super, ji bom zavila dva koščka in naj si sama odvije in to je touser posted image

(odgovor članu Kontrakarambolšrauf)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Sladkarije - 1000ič!
24.3.2009 11:36:21   
HuAnita
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80


k te temne čokolade pa res ne dobiš mičkene, morš celo kupit in tu jo pa težko okol prenašam...to s folijo je super, ji bom zavila dva koščka in naj si sama odvije in to je touser posted image



Dobiš, v Hoferju imaš 70 % 100 gramsko zavito v čokoladice po 20 g.



No mene še vseeno zanima, kakšne meje imate pri sorodnikih, kot sem napisala na vrhu. Ali res pretiravam?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Sladkarije - 1000ič!
24.3.2009 11:43:51   
Anonimen
o a res...bom pogledlauser posted image

zdej neki ful po obiskih tko ne hodimo, recimo pri naših in pri tašči, kjer smo večkrat, sep pa povedla, da hočem da te stvri niso v njenem vidnem polju in da ne dovolim da ji kda kaj daje, sploh če sm jaz zraven, ji bom že jaz dala in se noben ne rabi obremenjevat s tem kaj in koliko bo jedla, ker je to moja skrb. ravno tako sem prepovedla ji karkoli dajat, če jo pustim v varstvu za recimo 15min, ker tolk časa se pa ja da zdržat, brez da se otroka našopa s sladkarijamiuser posted image

če pa je v varstvu dalj časa, cel pop. recimo, mi je jasno, da bo kak keks al kaj pojedla...sem pa tud povedla kaj ja in kaj neuser posted image je blo neki težav, sam pol so pa dojeli, da če hočjo kej met otroka, se bo pač treba mojih pravil držat, ker sigurno se pri svojem otroku ne bom jaz drugim prilagajala, pač pa bo obratno. zaenkrat je ok.

(odgovor članu HuAnita)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Sladkarije - 1000ič!
24.3.2009 11:49:20   
krfjolca
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita



No mene še vseeno zanima, kakšne meje imate pri sorodnikih, kot sem napisala na vrhu. Ali res pretiravam?


Nič ne pretiravaš, meni se tudi običajno že kadi iz ušes, ko smo na obisku pri mojih. Mali je grozno sladkosneden in bi pojedel vse kar vidi, pa mu doma nič ne omejujemo sladkega - dobi čokoladico, suho sadje, bonbonček, piškot, v bistvu vsakodnevno tudi kaj sladkega, ampak v meji normale. In tudi ne sitnari za sladko. Pri naših dveh je pa nonstop bonbardiran s sladkarijami, že ko pride, leti k omarici s sladkim, tam pa po vrsti - najprej čokoladne rozine, potem piškote, potem še kak bonbon, žitno ploščico itd. Potem sta jasno vsa zgrožena, zakaj se kosila niti ne dotakne. Jima pa ne pridem do živega, samo tečna sem, nič ne pomaga. Tudi ko onadva prideta k nam, imata vedno polne žepe sladkega. No, zadnjič se je pa ati mimogrede oglasil iz službe in ni imel časa česa vtaknit v žep. Ja, mali je čisto znorel! user posted image  Foter pa užaljen user posted image .

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Sladkarije - 1000ič!
24.3.2009 12:16:37   
Najaa
To tudi mene moti, ker ljudje res pretiravajo. Sam ponavadi se raje v jezik ugriznem, ker doma itak ne je toliko tega. Kakšno nodi jajčko, rada ima rozine, pa piškotke... sam se ne nažira s tem. Ko pride h babici, pa pač malo več čokolade poje, pa naj. Jaz zase vem, kakšno politiko imam. Vse v mejah normale, nobena skrajnost ni dobra.
Predvsem pa je brezveze tak halo delat zarad tega. Otrok dobro ve, kje bo dobil to in kje ono in kaj lahko pričakuje od staršev in kaj od npr. babic in dedkov.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Sladkarije - 1000ič!
24.3.2009 12:23:42   
Anonimen
Predvsem pa je brezveze tak halo delat zarad tega. Otrok dobro ve,


vidiš,zato sem pa jaz tak na ostro mogla to porihtat, ker dugač je blo pa treba halo delat, tamala se je drla, cela štala je bla...ker sploh tašča, ona bi jo nosntop sam šopalauser posted image pa sem lohk miljonkrat rekla, da zdej ma pa res dost, pa ji je kr dajala, nej je revca, če pa bi rada šeuser posted image je bla celo situacija, da sma hotla v trgovino it, se jaz obuvam, moj pa nese tamalo tašči, v tem pa pozvoni in je moj fotr pršu in sem rekla mojmu nej gre zdej nazaj po tamalo in gre sam v trgovino...in je bla glih tri sekunde pr tašči, pa je pršla s polnimi usti keksauser posted image p k jo je dol nesu, je lepo reku, da naj ji nič ne daje, ker boma za 15 min nazaj...no, pol sm pa jst mal ven padla, pa smo pošlihtali...glih zato, da se ne dela neka fama okl teh sladkarij, k ona bi jo sam šopala skoz, nima mere nobene, sem jo vprašala enkrat če je svoje otroke tud tolk sam s sladkarijami fotrala me je pa čudn gledla in bla užaljena...zdej je pač umaknjeno, ko pridemo dol, ji jaz dam kak keks, dva ali kaj, pa smo vsi zadovoljni.

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Sladkarije - 1000ič!
24.3.2009 13:54:03   
bskrle
MI jih imamo pa zelo radi, sploh pecivo.



_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Sladkarije - 1000ič!
24.3.2009 13:55:34   
HuAnita
Saj to je - ko hočejo biti prijazni, 'dati otroku vse, ker oni niso imeli', ampak daj mu sebe, svoj čas, energijo, ne mi jih pa šopat!!!!

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Sladkarije - 1000ič!
24.3.2009 13:58:07   
HuAnita
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

MI jih imamo pa zelo radi, sploh pecivo.




Valda, tudi jaz bi lahko jedla izključno sladkarije, ampak jih ne. Če pa ti otroku privzogjiš, ga naučih, da vsakega 'zafehta' za liziko, čokolado, se mi pač ne zdi ok. Ker sicer lepo vse jesta, ampak je pa križ, ko pridemo od st. staršev, tet ipd. 'Če se jim pa lušta'! Mislim, tudi meni se lušta takih jošk, kot jih ima Urša Čepin, pa letala, kot ga ima B. Obama, pa vem, na no go!
Ne vem, no, ampak se mi zdi pač neka zdrava mera, pa če lepo rečem, ne dajajte jima, imata še polna usta keksov, pa tudi vsak menda razume???

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Sladkarije - 1000ič!
24.3.2009 14:17:40   
Anonimen
ja, jz bi tud...vsak dan bi lohk spekla pleh peciva in ga sama pojedla...pa mrsikaj biuser posted image pa marsikdo bi tud cel dan se z alkoholom nalival, pa tud ni kul, a ne...pač ena mera mora bit pr vsem...je pa res, da je nalažje zamotit otroka in met mir pred njim tko, da mu keks porineš v roko...

(odgovor članu HuAnita)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Sladkarije - 1000ič!
24.3.2009 14:31:40   
Ropotuljica
Mi sladkarij in slanega skoraj ne jemo.
na srečo nimamo veliko stika s starimi starši, pa tud sicer so si dali dopovedat, da naj jima tega ne dajejo. dovoliva pa, da prinesejo kako mlečno štručko, pa krof ... Ne dajejo jima pa bonbonov, lizik, slanega .... Vsaj načeloma ne. No, pa tud če jima dajejo, vidimo se poredko, tako da ni neke panike.
Z drugo žlahto imamo res poredko stike, tako da takrat niti ne težim, če pojesta kak piškot, jih pa potem po hitrem postopku pospravim z mize in jima rečem, da je bilo dovolj.
Tudi na igrišču se načeloma ne prenažirata. nekateri starši so obsedeni s tem, da na igrišče nosijo gore čipsa, bobi palčk in podobnega. potem pa talajo naokol. jaz dovolim, da vzameta malo, potem pa rečem, da imata dosti. zaenkrat še ubogata.

doma tega nikoli nimamo. še jogurte smo si začeli sami delat - zmiksamo sadje, skuto, navaden jogurt, mleko, damo zraven cimet, včasih kokosovo moko ... in potem ful rada jesta, sploh ker jima je všeč, ko to miksam in tako fajn rohni :)

od "sladkega" jima jaz dajem grisine, kekse Gran Cereale, včasih Leibnitz, tu pa tam jima pa kupim tudi kak posladek, štrudl ...

drugače pa - tako v globalu lahko rečem, da je naša skoraj 4-letnica do zdaj pojedla kake tri bonbone, dve liziki, kakih 5 dag čokolade, skoraj nič čipsa in smokijev, nekaj bobipalč, dve kinder jajčki ...
kadar smo na RD, ne težim preveč. torto naj je, dokler lahko, ampak sama vidim, da ne pretirava.

pijača: mi pijemo samo vodo, babice jima dajo kdaj tudi sok, ampak vidim, da potem mala sama zafehta za vodo, ker od soka postane samo še bolj žejna.

tudi kakav je pri nas samo v nedeljo. user posted image user posted image (no, včasih tud kak drug dan)

aja, vsak dan pa dobita bonbonček, in sicer vitaminček v obliki bonbona z okusom jagode ali češnje, sej ne vem. imanujemo ga vitaminček, ne bonbonček, je pa zelo dobra motivacija, da se hitro obujeta in oblečeta za vrtec. če kaj čarata ali sta počasna, samo rečem: no, dejmo hitro, potem pa vitaminčka. in sta oba kar se da hitro pripravljena na odhod. potem imata pa še celo pot do vrtca toliko  opravka s tem vitaminčkom v ustih, da mi sploh ne težita. prav fajna sta.

no, pa sem se enkrat za psremembo še jaz razpisala user posted image user posted image



(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Sladkarije - 1000ič!
24.3.2009 14:49:45   
julam
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

V redu, priznam, da sem morda malo fanatika, ampak meni gre to ponujanje sladkarij na vsakem koraku blazno na živce. Resno. Seveda kdaj tudi jaz kaj otrokoma kupim, ampak WTF, če sta vesela ananasa, kivija ali banan - je treba ponujati sladko???!!!!
Danes sem se zamerila še zadnji v naši žlahti. Mama mi je že spustila, daotroci MORAJ (?!?) jesti sladkarije, teti pa do zdaj nisem upala ugovarjati. Je precej bolna, vem, ampak - pismo - daj jima domače jabolko, zapoj pesmico z njima, ne pa takoj lizzike iz žepa - Lejta, kaj vama da teta???
Me še ne bi toliko razjezilo, če ne bi dedek prej dal bombone, pa da sta potem sfrezala vsak enih 10 keksov, čokoladnih seveda. Plafon! Teta pa še z lizikami! In do zdaj sem še pač nekako prenašala, danes pa sem rekla, da sta dovolj sladkega jedla, da več ne bosta. Valda, ko sta videla, da ne pustim, sta znorela, prav vsi iz družine prisotni so mi rekli, da sem fanatičnauser posted image

Zdaj ne vem, ampak meni se zdi to sladko en sam cuker, doma velikokrat jesta 70% čokolade, lizik nikoli (ai tiste iz Biotopa, brez sladkorja in um. barvil), bombone tudi ne, jezi me, ker pripravljam kosila, večerje, pa sta nafujtrana teh slabih kalorij.

Lahko me mirno spljuvate, ampak meni se zdi dovolj, da otrok na dan dobi kvečjemu 1 sladko stvar (itak v to niso vščeti pudingi, krofi & co., kar dobijo v vrtcih), čokolino, ki je tudi meni sporen), nil mu pa ne škodi, če je ne dobi par dni. Vidim, da sta potem tudi bolj ubogljiva, obvljadljiva....






hvala za tale post, sem že resno mislila, da je z mano kej narobe. edino: če vem, da sta naša2 v vrtcu dobila sladko, potem doma nič več in to vesta tudi sama.

res, hvala, da nisem edina!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Sladkarije - 1000ič!
24.3.2009 18:01:38   
migulja
Jaz imam tudi težave s sorodniki, ki kar naprej težijo s sladkarijami in smokiji. Pri meni še ne, ker smo še v zizilandu, ampak gledam tole z nečakinjami in nečaki. Pa načeloma nimam nič proti sladkarijam, samo potem ponudi kvalitetne, ne pa made in china z melaninom. tale je mal kruta, apak je že tako, da kvalitetne sladkarije niso poceni, če pa mislijo, da bodo s cenenimi kupili otroke...

Pa imam rada čokolado in tudi druge stvari, moram reči, da se moram potruditi, da zamenjam čokolado s suhim sadjem, ampak se trudim, ker ne bi bila rada mama, ki s polnimi usti čokolade otroku v usta tišči biopiškotuser posted image user posted image user posted image .

Smokiji so pa itak poglavje zase. Pa sadni sokovi. Kar daj otroku (cca 5 m) malo soka, pa še malo sladkaj, da bo dobil malo kalorij...Starejša generacija je res živela v odpovedovanju, ker ni bilo ali pa si niso mogli privoščiti, ampak to ne pomeni, da morajo vse nadoknaditi pri vnukih in pravnukihuser posted image .

Potem pa on v šugarraš jaz pa v depresijo...že tako je tole moje dete polno energije..

(odgovor članu julam)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?