|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 10:56:53   
skuštrana
Pustiti otroku, če ni smrtno nevarno, da se nauči iz naravnih posledic - če se bo igral s predalom ga bo priškrnilo, pa se naslednjič ne bo. Nekatere otroke mora priškrnit 15, drugi se naučijo že pri prvem poskusu.



no, tole se jst ful strinjam, čeprov marsikdo pa misli da sem čist ubrisana in tolk da mi ne reče da mi je vseen za otrokauser posted image


Ja, Ulla, mi je poznanouser posted image Ko moj otrok na igrišču pade jaz ne takoj letim, madona se bo že sam pobral, ampak se vedno najde 15 ljudi, ki ga morajo pobrat in že slišim komentarje, ja, kakšna mama, otrok ji pade on pa nič user posted image Pa takšnih in podobnih situacij je še mali milijon...


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 14:00:50   
tweed
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
tko da ja, otrok si more določene stvari skusit sam, s tem tudi ti dobiš neko kredibilnost ( če poveš da se bo nekaj zgodili, kar bo bolelo in pol tud se, otrok s časom verjame in upošteva), otrok ti verjame, ti zaupa, mogoč ne rabi pa res čisto za vsako stvar poizkušat sam in na svoji koži.


user posted image Se strinjam popolnoma, vendar je vseeno zanimivo videti tisti zmagoslavni pogled v malih očkah, ki ti pove: "vidiš, nič se mi ni zgodilo", ko se nič ne zgodi in je mačka ne opraska in si ne priškrne prstkov v predal... Najini babi to že obvladata...


_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 14:03:23   
higuys
že šest strani  user posted image  najraje bi vas pretepla user posted image

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 15:38:43   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

že šest strani  user posted image  najraje bi vas pretepla user posted image


potem boš ista kot me user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 16:14:52   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

že šest strani  user posted image  najraje bi vas pretepla user posted image


Ti si raje vzemi čas in nam za vsako dodatno stran umirjeno, preudarno, vendar odločno povej, da pretiravamo.....ob tem nam ne pozabi jasno postaviti mej.....in če ti ne bo takoj uspelo nikar hitro ne izbruhni in ne tuli na nas....ampak se odstani od računalnika in 10 krat globoko vdihni.....in ponovi spet vse od začetka......user posted image



(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 17:11:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

nič pa ni o fizičnem kaznovanju otrok.


Seveda je:

(2) Fizično nasilje je vsaka uporaba fizične sile, ki pri družinskem članu povzroči bolečino, strah ali ponižanje, ne glede na to, ali so nastale poškodbe.

Torej, ga udaris po riti, da ga bo naslednjic strah in zato ne bo stekel cez cesto. To je nasilje, po zakonu.


Tudi to je nasilje po zakonu.....


Ja, seveda je, niti ne skrivam, da sem jo udarila in na to, da me je udarila iz ljubega miru  zavestno odgovorila z udarcem pri slabih stirih letih. Pri letu in pol to niti pod razno ni prislo v postev. Tako da racunam, da do naslednje faze spet mineta vsaj dve leti user posted image . Enako bi regirala, ce bi me udarila odrasla oseba, pocila bi jo nazaj, ali pa bi dobila kozarec vode v obraz, ce bi bila pri roki. Toliko kot imam rada druge imam tudi sebe in tepsti se ne pustim nikomur, tudi otroku ne. To je tistih 5%, kjer ni debate user posted image .  Kar pa se ne pomeni, da udarec uporabljam za resevanje drugih situacij, ki mi ne pasejo.

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 17:12:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

....kako so vsi po vrsti trmasti, jezikavi, tudi zelo nesramni, kako kričijo na nas, nam odgovorajajo, včasih tudi udarijo.....če pa je že naš tak pa so itak krive  tašče, vrtec, šola.....


Pa kje jih najdete, vse te otroke user posted image .


Saj se vsake toliko časa na forumu odpre tema kjer je govora a takih otrocih......user posted image



Iz tega, da se vsake toliko odpre debata na forumu, od tega kar nekaj po vsej verjetnost napisanih v efektu, sklepas, kako so vsi po vrsti taki in drugacni?

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 19:12:32   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

....kako so vsi po vrsti trmasti, jezikavi, tudi zelo nesramni, kako kričijo na nas, nam odgovorajajo, včasih tudi udarijo.....če pa je že naš tak pa so itak krive  tašče, vrtec, šola.....


Pa kje jih najdete, vse te otroke user posted image .


Saj se vsake toliko časa na forumu odpre tema kjer je govora a takih otrocih......user posted image



Iz tega, da se vsake toliko odpre debata na forumu, od tega kar nekaj po vsej verjetnost napisanih v efektu, sklepas, kako so vsi po vrsti taki in drugacni?


Ne sklepam jaz.....sem pa res jaz to napisala in mogoče če si še enkrat prebereš moj post boš razumela kaj sem želela povedati......user posted image



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 19:16:58   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

nič pa ni o fizičnem kaznovanju otrok.


Seveda je:

(2) Fizično nasilje je vsaka uporaba fizične sile, ki pri družinskem članu povzroči bolečino, strah ali ponižanje, ne glede na to, ali so nastale poškodbe.

Torej, ga udaris po riti, da ga bo naslednjic strah in zato ne bo stekel cez cesto. To je nasilje, po zakonu.


Tudi to je nasilje po zakonu.....


Ja, seveda je, niti ne skrivam, da sem jo udarila in na to, da me je udarila iz ljubega miru  zavestno odgovorila z udarcem pri slabih stirih letih. Pri letu in pol to niti pod razno ni prislo v postev. Tako da racunam, da do naslednje faze spet mineta vsaj dve leti user posted image . Enako bi regirala, ce bi me udarila odrasla oseba, pocila bi jo nazaj, ali pa bi dobila kozarec vode v obraz, ce bi bila pri roki. Toliko kot imam rada druge imam tudi sebe in tepsti se ne pustim nikomur, tudi otroku ne. To je tistih 5%, kjer ni debate user posted image .  Kar pa se ne pomeni, da udarec uporabljam za resevanje drugih situacij, ki mi ne pasejo.


Saj tudi ostale, ki žolčno ne obsojamo udarca po riti ali rokici in priznamo, da smo kdaj otroka po riti ne uporabljamo udarcev vsakodnevno za reševanje vseh situacij........user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 20:05:36   
Anonimen
Ne sklepam jaz.....sem pa res jaz to napisala in mogoče če si še enkrat prebereš moj post boš razumela kaj sem želela povedati......user posted image


Razumem, kaj zelis povedati, tudi ce preberem samo enkrat. Je pa to povedano cez eno brezvezno posplosevanje. Nekaj sem alergicna zadnje case na besede "danasnja mladina, otroci,...so taksni in taksni".

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 20:06:13   
Anonimen
Saj tudi ostale, ki žolčno ne obsojamo udarca po riti ali rokici in priznamo, da smo kdaj otroka po riti ne uporabljamo udarcev vsakodnevno za reševanje vseh situacij........user posted image


A se kje žolčim user posted image

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 20:11:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Sam, a veš, Mič, pri večini teh 55-letnic ne gre za lenobo.

Pri večini gre za iztrošenost, pregorenost, pasivnsotjo, obupanostjo nad sistemom. Ko se en čas ukvarjaš s takimi ekstremnimi primeri, kot jih dobijo na CSD-ju, pa dejansko ne moreš narediti nekih hudih sprememb, potem to vzačne vplivat nate in na tvojo psiho. Počutiš se nemočen in nekoristen.


Evo, tega ne razumem. Od cesa so iztrosene? Od nedela in obupanosti? In kdaj je cas, da clovek rece, zdajk sem obupan, bom samo se cakal penzijo in se zjutraj stemplal?

In v osnovi ne razumem ljudi, ki se odlocijo za delo z ljudmi, za delo v tezavnih situacijah in potem obupajo? Saj v osnovi ves, da je to dolgotrajno delo, z veliko vztrajnosti, potrpezljivosti in z rezultati, ki niso vedno v okviru pricakovanih? Ne razumem niti tega, da si po toliko letih izkusenj reces, obupal sem, nic ne morem storiti. Ker ce se delal, spoznas, da se vedno DA nekaj spremeniti (ne vse). In zato verjamem, da je kar nekaj lenih birokratov, ki samo cakajo penzijo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 20:55:26   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ne sklepam jaz.....sem pa res jaz to napisala in mogoče če si še enkrat prebereš moj post boš razumela kaj sem želela povedati......user posted image


Razumem, kaj zelis povedati, tudi ce preberem samo enkrat. Je pa to povedano cez eno brezvezno posplosevanje. Nekaj sem alergicna zadnje case na besede "danasnja mladina, otroci,...so taksni in taksni".


Ne, pa ne razumeš....in govoriva o tem mojem delu, ki te je tako zbodlo:

"In potem gledamo te naše otroke oz. otroke drugih, ker naši so itak popolni.....ker mi smo seveda vzgajali po novodobnih smernicah..... (ker ena čez rit je že kriminalno dejanje)........kako so vsi po vrsti trmasti, jezikavi, tudi zelo nesramni, kako kričijo na nas, nam odgovorajajo, včasih tudi udarijo.....če pa je že naš tak pa so itak krive  tašče, vrtec, šola....."

In tudi mene zbodejo taka posploševanja, ki jih pa velikokrat slišim.....in to ne samo na  forumu.....očitno jih tudi ti večkrat slišiš, če si alergična na to.......user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 20:57:58   
Rubin.
Ne bom komentirala odgovorov, bi pa samo to dodala, da sem zelo presenečena (v negativnem smislu) nad odgovori nekaterih uporabnic, katerih cenim mnenja.

Pa da še odgovorim na vprašanje ali udarim svojega otroka: odločni NE.

To pa iz več razlogov:
- ker svojega otroka cenim, spoštujem in ga imam neizmerno rada,
- ker nekoga, ki mi zaupa, ki me ima rad, ne morem prizadet,
- ker z klofuto, udarcem otroka ponižaš, razvrednotiš,
- ker še nisem našla tehtnega razloga za klofuto,
- ker pri naši hiši ne rešujemo težav na takšen način,
- ker če je otrok premajhen, da bi razumel nevarnost, sem jaz tista odrasla oseba, ki jo moram predvideti in jo preprečiti,
- če je otrok premajhen za pogovor zakaj je ne, ne, potem ga enostavno odstraniš od nevarnosti,
- ker udarec na kratki rok zaleže, na dolgi rok pa pusti neizbrisljive posledice,
- ker sem prebrala že xx knjig o vzgoji otrok in še v NOBENI nisem zasledila, udarca/ev kot vzgojne metode, zato ne vem od kot pridevnik "vzgojna" po riti,
- ker tudi mene ni nihče udaril,
- ker bi mi počilo srce in si tega ne bi oprostila.

Pa tudi tudi tale članek od Neve, si velja prebrati:

DESET NADOMESTIL ZA KLOFUTO .

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 20:58:53   
liliana
Kar pa se ne pomeni, da udarec uporabljam za resevanje drugih situacij, ki mi ne pasejo.
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Saj tudi ostale, ki žolčno ne obsojamo udarca po riti ali rokici in priznamo, da smo kdaj otroka po riti ne uporabljamo udarcev vsakodnevno za reševanje vseh situacij........user posted image


A se kje žolčim user posted image


Saj nisem mislila tebe osebno, res je pa, da sem tebi odgovorila.....user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 21:07:38   
Anonimen
Saj nisem mislila tebe osebno, res je pa, da sem tebi odgovorila.....user posted image


Aha, nima veze, saj je pogovarjamo.

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 21:19:35   
Anonimen
To pa iz več razlogov:
- ker svojega otroka cenim, spoštujem in ga imam neizmerno rada,
- ker nekoga, ki mi zaupa, ki me ima rad, ne morem prizadet,
- ker z klofuto, udarcem otroka ponižaš, razvrednotiš,
- ker še nisem našla tehtnega razloga za klofuto,
- ker pri naši hiši ne rešujemo težav na takšen način,
- ker če je otrok premajhen, da bi razumel nevarnost, sem jaz tista odrasla oseba, ki jo moram predvideti in jo preprečiti,
- če je otrok premajhen za pogovor zakaj je ne, ne, potem ga enostavno odstraniš od nevarnosti,
- ker udarec na kratki rok zaleže, na dolgi rok pa pusti neizbrisljive posledice,
-
- ker tudi mene ni nihče udaril,
- ker bi mi počilo srce in si tega ne bi oprostila.



amen. ( odstranla sem sam tist o knjigah, ker nisem še niti ene prebrala, tko da bi blo podpisat se pod to lažuser posted image )

in poboldan podpis!

tole bi si lohk vsak starš na hladilnik nalepu, namest une zavaljene ženščineuser posted image od une ni koristi, od tega bi pa mogoč bla...

(odgovor članu Rubin.)
  Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 21:40:51   
ronja
tko da ja, otrok si more določene stvari skusit sam, s tem tudi ti dobiš neko kredibilnost ( če poveš da se bo nekaj zgodili, kar bo bolelo in pol tud se, otrok s časom verjame in upošteva), otrok ti verjame, ti zaupa, mogoč ne rabi pa res čisto za vsako stvar poizkušat sam in na svoji koži.


Se strinjam in kjer se da, je to super metoda. So pa stvari, kjer jih ne moreš pustit, da malo proba - ne moreš pustit, da otroka malo povozi avto ali pa da malo pregrizne kabel... Ker se bo to zgodilo samo 1x, pa bo konkretna štala. V tem primeru bi enako ravnal pri odrasli osebi, če bi se tako obnašala (meni se je že zgodilo, da sem bila na obeh straneh - da sem koga zelo zelo grobo porinila, ker recimo ni vedel, da je kabel priključen in da me je kdo skloftal, ker sem padala v nezavest - nikoli ni imel noben občutka, da se mu godi krivica - čeprav noben verjetno ne bi umrl, če tega ne bi storili - samo nihče noče tvegat...)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: ali udarite svojega otroka
27.5.2009 22:48:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Sam, a veš, Mič, pri večini teh 55-letnic ne gre za lenobo.

Pri večini gre za iztrošenost, pregorenost, pasivnsotjo, obupanostjo nad sistemom. Ko se en čas ukvarjaš s takimi ekstremnimi primeri, kot jih dobijo na CSD-ju, pa dejansko ne moreš narediti nekih hudih sprememb, potem to vzačne vplivat nate in na tvojo psiho. Počutiš se nemočen in nekoristen.


Evo, tega ne razumem. Od cesa so iztrosene? Od nedela in obupanosti? In kdaj je cas, da clovek rece, zdajk sem obupan, bom samo se cakal penzijo in se zjutraj stemplal?

In v osnovi ne razumem ljudi, ki se odlocijo za delo z ljudmi, za delo v tezavnih situacijah in potem obupajo? Saj v osnovi ves, da je to dolgotrajno delo, z veliko vztrajnosti, potrpezljivosti in z rezultati, ki niso vedno v okviru pricakovanih? Ne razumem niti tega, da si po toliko letih izkusenj reces, obupal sem, nic ne morem storiti. Ker ce se delal, spoznas, da se vedno DA nekaj spremeniti (ne vse). In zato verjamem, da je kar nekaj lenih birokratov, ki samo cakajo penzijo.


Ne vem. Mogoče sem preveč naivna in preveč skušam ljudi razumeti. V idealnem svetu bi vsak izbral tisto službo, ki bi jo bil zmožen izvajat maksimalno profesionalno. In bi službo zamenjal, ko bi čutil, da tega ne zmore več. Ampak tako je v idealnem svetu. V realnem pa vse prej kot tako, očitno.



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 144
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?