|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: v lupinici in ležalniku
6.6.2009 17:22:39   
Anonimen
mtv bi pa lahko rekla samo da iz njenih postov veje neka "sovražnost" do nekaterih mamic in otrok, ki hodijo na RA.

Očitno so njene izkušnje s temi mamicamo/dojenčki slabe in nas zdaj na vsak način želi prepričat,
da je to nek modni vzorec. Naj ima svoje mišljenje, je čisto upravičena do njega in ga ne rabi zagovarjat.

Tako kot se ne rabijo zagovarjat mamice, ki bojo imela podaljšano bolniško zaradi kakršnegakoli razloga že.

Tukaj je forum kjer si lahko pomagamo, ne pa peskovnik za prepucavanje ranjenih egov.


Do nobene ne čutim nikakršne sovražnosti. Imam svoje mnenje, ki ga ostale kritizirate in nimate ravno dobrih argumentov za to. Saj se da tudi lepo razložiti, ker sem na začetku čisto lepo vprašala. RA so trenutno "in", tako kot modne smernice. Moja mami, babi nimata pojma, kaj RA je. Včasih je otrok, ki je imel npr. platfus, hodil doma bos, danes gre pa v RA in fizioterapijo. Nesmisel, mogoče res potreba? Mogoče je lažje otroka peljati v ambulanto kot se sam ukvarjati z njim??? Po drugi strani pa ni denarja za prediatrično klinikio ni denarja, da dobi otroček nov organ itd. po drugi strani pa, hvala bogu za RA za tiste, ki jo res potrebujejo. Prosim vas, da BERETE mnenja, ne samo da kokodakate tja v en dan. Če si pa kdo prepucava ego, si ga pa tisti, ki tako bedarijo napiše. Toliko o sovražnosti. user posted image

(odgovor članu meduzica)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: v lupinici in ležalniku
6.6.2009 18:48:38   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: mtv

Mogoče je lažje otroka peljati v ambulanto kot se sam ukvarjati z njim???



No, vidiš, že spet si ti tista, ki kokodaka tja v en dan in ki znova dokazuje, da nima pojma o zadevi, o kateri govori. Starši otrok, ki hodijo v RA in na fizioterapijo, se morajo še kako doma ukvarjati z otroci in izvajati vaje, ki jim jih v RA pokažejo. Daj, utihni in ne žali mamic, ki morajo svojega otroka gledat, kako joka na urah fizoterapije (večina joka) in kljub temu potem tudi doma izvajat vse te vaje. Te mamice se še kako ukvarjajo s svojim otrokom (zagotovo več kot ti in več kot marsikatera druga mamica), saj želijo svojemu otroku le vse najboljše.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: v lupinici in ležalniku
6.6.2009 19:49:07   
Taula
Sej vem da se ni vredno spuščati na tvoj nivo, samo tole me je pa pogrelo. Če jaz peljem svojo hči v Ra pomeni, da se mi ne da z njo ukvarjati??? Najprej pojdi v Ra (itak jo dobiš baje če samo rečeš), pa boš videla kaj se tam dela. Tam ti pokažejo vaje katere delaš vsak dan z otrokom doma. Isto na NFTH. Kaj si ti delala z tvojimi user posted image  vsak dan vaje za sedenje, vaje za plazenje, vaje za kobacanje, vaje da se bo usedel? Kdo ti jih je pa pokazal? user posted image  Kaj misliš, da je to moja kaprica da sem to delala, da sem poslušala kako se mi otrok joka zaradi tega, da sem zaradi kaprice plačevala privat NFTH? Ker je to moderno ali kaj in ker imam preveč denarja??
Če z otrokom ne delaš vaja doma ti nobena RA ne pomaga. Itak jo imaš na 2 mesece, za pol urice. Da ti pokažejo kaj moraš delati ti sam doma z user posted image
Če si tako izobražena kot praviš, bi lahko to znanje uporabila. Če pa pač ne poznaš kako RA dela, se pač izobraziš o tem.

Primerjave otrok ki so v Ra in tvojh srednješolcev pa ne vidim. user posted image  Vsak starš dela z otrokom kar pač sam hoče/misli da je primerno. In ja tu se celo strinjava...čimveč  v naravo. Samo pač vsi nimajo tega mišljenja.

Pa še en tvoj stavek...otroci so zadovoljni z malenkostimi...ja so, ampak jaz hočem in bom nudila svojemu otroku več kot malenkosti, in sem sodi tudi privat NFTH (ki tebe nič ne stane, ko se tako pritožuješ kam gre denar)

< Sporočilo je popravil Taula -- 6.6.2009 19:50:37 >


_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: v lupinici in ležalniku
6.6.2009 21:00:46   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78


IZVIRNO SPOROČILO: mtv

Mogoče je lažje otroka peljati v ambulanto kot se sam ukvarjati z njim???



No, vidiš, že spet si ti tista, ki kokodaka tja v en dan in ki znova dokazuje, da nima pojma o zadevi, o kateri govori. Starši otrok, ki hodijo v RA in na fizioterapijo, se morajo še kako doma ukvarjati z otroci in izvajati vaje, ki jim jih v RA pokažejo. Daj, utihni in ne žali mamic, ki morajo svojega otroka gledat, kako joka na urah fizoterapije (večina joka) in kljub temu potem tudi doma izvajat vse te vaje. Te mamice se še kako ukvarjajo s svojim otrokom (zagotovo več kot ti in več kot marsikatera druga mamica), saj želijo svojemu otroku le vse najboljše.




Se strinjam.
In ja, tudi 30 let in več nazaj je obstajala RA in fizioterapija. Vsaj mene je mama peljala tja parkrat...

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: v lupinici in ležalniku
7.6.2009 14:30:00   
mateyka
no, da se vrnem na temo - na švedskem odsvetujeo lupinico. samo ko se pelje v avtu je ok in potem čimprej ven iz nje. kolikor je lega podobna tisti v maternici, je le razlika ali plavaš v plodovnici ali pa sediš na trdi podlagi, ko tega nisi zmožen.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: v lupinici in ležalniku
8.6.2009 8:19:20   
anika87
Mateyka hvala user posted image
Punce so mi čisto speljale temo... user posted image


_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: v lupinici in ležalniku
8.6.2009 9:31:11   
vanilla
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

no, da se vrnem na temo - na švedskem odsvetujeo lupinico. samo ko se pelje v avtu je ok in potem čimprej ven iz nje. kolikor je lega podobna tisti v maternici, je le razlika ali plavaš v plodovnici ali pa sediš na trdi podlagi, ko tega nisi zmožen.


Ja, se strinjam.
Naša se je rodila drobcena in ko sem jo "namontirala v lupinico, je bla reva čist zgrbančena, glavica stisnjena naprej na prsi... Potem pa sem spodnji del lupinice podložila z zloženo brisačo, da je potem skoraj kao ležala noter. Izgleda dosti boljše in tut počuti se boljše. Tut hrbtenica ima lepšo lego.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: v lupinici in ležalniku
8.6.2009 11:38:11   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Sej vem da se ni vredno spuščati na tvoj nivo, samo tole me je pa pogrelo. Če jaz peljem svojo hči v Ra pomeni, da se mi ne da z njo ukvarjati??? Najprej pojdi v Ra (itak jo dobiš baje če samo rečeš), pa boš videla kaj se tam dela. Tam ti pokažejo vaje katere delaš vsak dan z otrokom doma. Isto na NFTH. Kaj si ti delala z tvojimi user posted image  vsak dan vaje za sedenje, vaje za plazenje, vaje za kobacanje, vaje da se bo usedel? Kdo ti jih je pa pokazal? user posted image  Kaj misliš, da je to moja kaprica da sem to delala, da sem poslušala kako se mi otrok joka zaradi tega, da sem zaradi kaprice plačevala privat NFTH? Ker je to moderno ali kaj in ker imam preveč denarja??
Če z otrokom ne delaš vaja doma ti nobena RA ne pomaga. Itak jo imaš na 2 mesece, za pol urice. Da ti pokažejo kaj moraš delati ti sam doma z user posted image
Če si tako izobražena kot praviš, bi lahko to znanje uporabila. Če pa pač ne poznaš kako RA dela, se pač izobraziš o tem.

Primerjave otrok ki so v Ra in tvojh srednješolcev pa ne vidim. user posted image  Vsak starš dela z otrokom kar pač sam hoče/misli da je primerno. In ja tu se celo strinjava...čimveč  v naravo. Samo pač vsi nimajo tega mišljenja.

Pa še en tvoj stavek...otroci so zadovoljni z malenkostimi...ja so, ampak jaz hočem in bom nudila svojemu otroku več kot malenkosti, in sem sodi tudi privat NFTH (ki tebe nič ne stane, ko se tako pritožuješ kam gre denar)


Se kr strinjam.
Mi smo sicer imel fth enkrat tedensko eno uro. K sreči ni jokala. Ampak kok smo mi doma naredl. Kaj sva se midva z mojim matrala. Prov v našem primeru je blo še oblačenje skor da umetnost. Tale pametnjakovička je otroka oblekla pa basta. Jst sem skoz mogla pazt tisto roko, ko oblačiš najprej desna, ko slačiš obratno. S tem da navadni bdiji niso bli priporočljivi, sem za bodije na preklop ulalala denarja zmetala. Pa nekaj časa je mela roko prevezano. Pa prpenjal s knoflo. Pa bog ne daj da roka pade pod nivo hrbta...
Ampak ja,... Men je blo otroka lažje pelat enkrat na teden v ambulanto. Sej pol sem mela pa cel teden mir pred otrokomuser posted image  mi ni blo treba nč delatuser posted image user posted image user posted image user posted image
Ni besed s katerim bi opisala kaj si trenutno mislm o tebuser posted image  mtv.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: v lupinici in ležalniku
8.6.2009 12:44:24   
Anonimen
Bom še jaz nesramna. očino ste vse blond in ozkogledne in ne razumete prav ničesar. Ne jemljite vsega tako zelo osebno. Ne govorim o TVOJEM otroku, ampak o trendu. Sem že STOKRAT povedala, da je super fino fajn, da so RA in ostali terapevti za tiste, ki jih res potrebujejo. Je pa postal trend in verjemite, da jih to čedalje več izkorišča, če se seveda da. Ljudje zelo izsiljujejo in podkupujejo. Odprite oči, ljudje. Ko boš pa ti res kaj rabila, pa na račun tistega, ki hlini, ne boš dobila nič. A smo si sedaj na jasnem, kaj sem želela povedati. Samo o tem sem želela mnenje, o ničemer drugem. Želim pa tebi in vsem ostalim, ki imate težave z dojenčkom, da bo vse v redu in da bo čez par let prvak v tenisu. Malo se hecam, želim pa vsem otročkom vse najboljše. Res ni treba biti tako osoren in povejte svoje mnenje, osebno izkušnjo, ni pa treba ozkogledo in egoistično gledati na svet. Nisem pa z besedo "moderno" ciljala na otročke, ki terapije potrebujejo, bog ne daj.
Tudi nisem rekla, da se tebi ne da ukvarjat z otrokom, je pa realnost, da se nekaterim pač ne da ukvarjat z otroci ali ne vsaj v taki meri, kot bi si jo otrok želel. raje kupijo DVD in posadijo otroka pred tv, potem se pa čudimo, zakaj dvoletniki že nosijo očala.

Pa res nazaj k temi: Lupinica je avtosedež do določeni starosti otroka, avtosedež pa je namenjen vožnji v avtomobilu, zato je tudi tako oblikovan. Če otroka kdaj pelješ v tem namesto v košari, ne bo krize, je pa za sprehode namenjena košara ali pa športni del. Če greš na daljšo pot, je vsekakor priporočljivo otroka vmes vzeti malo ven. Vsaka stvar je za nekaj narejena, se pa strinjam s tem, da so najboljša tla ali pa postelja. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu birdy)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: v lupinici in ležalniku
8.6.2009 15:41:09   
mateyka
se pa strinjam s tem, da so najboljša tla ali pa postelja.


za prevoz izven avtomobila košara (ko še ne sedijo). lupinice na ogrodju za sprehod se meni osebno ne zdijo ok. čimmanj notri presedet v glavnem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: v lupinici in ležalniku
8.6.2009 16:35:51   
Anonimen
Se čisto strinjam. Sicer pa vsak starš ravna po svojem občutku. Naša mala (5 mes) je najraje na tleh na igralnem loku ali pa v posteljici, kjer ima vrtiljak. V vozičku je že v športnem delu, ki pa ima dodatek podlogo za manjše (mlajše)  dojenčke, ki jo kasneje snameš, tako da ni zgrbančena, glavico ji pa nastavki za pasove (ne vem, kako naj jih poimenujem), in malo gleda ven, potem pa zaspi in jo dam vodoravno.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: v lupinici in ležalniku
15.6.2009 14:46:27   
kristinaj
jaz sem imela tako košaro,ki sem jo lahko v avtu pripela in se je obneslo.... lupinice prve mesece sploh nisem potrebovala....

če greš do zdravnika, v trgovino na hitro jo seveda lahko prevažaš v lupinici... ni pa priporočljivo tega pogosto izvajat ker v njej otrci postanejo pasivni....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   [Brisano sporočilo]
15.6.2009 14:53:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?