|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: dobim muco preko pošte ??
11.6.2009 10:22:26   
Poka
Sem proti takemu preprodajanju živali. Če bi si sama želela mucka, bi ga posvojila iz zavetišča - kjer tudi poskrbijo za sterilizacijo.

Mački bi se prav tako kot psi morali prodajati samo z rodovnikom. mogoče se čudno sliši - ampak sama si predstavljam, da bi to na nek način ustavilo nekontrolirano razmonoževanje živali, ki jih je potem vse polno zanemarjenih, zavrženih itd...

Škoiralo me je zadnjič to, da je ena deklica izjavila, da so imeli doma mucke in so dva ubili. In to je povedala čisto neprizadeto - pri tem se je pa ena kolegica učiteljica strinjala z njo, ker so itak po njenem še tako mali, da se ne zavedajo.

Mislim, da bi morali biti pač lastniki bolj odgovorni, to da imaš žival ni kar tako. Če že, sem za posvojitev iz zavetišča. Razlog je tudi ta - moj in njegovi so veliki ljubitelji mačk, in jih je imel moj 23 naenkrat. OK to so bile še vse sosedove zraven, ki so se tam udomačile. Te mačke so imele vsako leto po en cel kup mladičev - največ jih je sicer ostalo kar doma, nekatere so oddali, verjetno so nekatere pobili, največ jih je itak povozilo, ker so imeli tovornjake.

In ker si moj želi mačko - in ima nek socialni čut v sebi, si mislim, naj ima še toliko tega sočutja in naj pomisli kaj se dogaja z mačkami. Vsekakor se mi ne zdi dopustno, da imaš 23 mačk... On si sicer želi navadnega mucka s prav določpenim karakterjem - iz zavetišča, ali pa pač enega navadnega, ker mu je vzreja rodovniških mačk hohštaplerstvo. Ampak sem se že odločila, da mu kupim rodovniškega mačka, ki pač, glede na to, da je to žival, ki rabi svobodo, bo verjetno tudi zunaj - pod ustreznim nadzorom in mogoče tudi steriliziran, ker se mi pač zdi to vseeno boljša rešitev, kot pa ubijanje mladičev.

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: dobim muco preko pošte ??
12.6.2009 18:56:42   
mojca345
IZVIRNO SPOROČILO: Poka

Sem proti takemu preprodajanju živali. Če bi si sama želela mucka, bi ga posvojila iz zavetišča - kjer tudi poskrbijo za sterilizacijo.

Mački bi se prav tako kot psi morali prodajati samo z rodovnikom. mogoče se čudno sliši - ampak sama si predstavljam, da bi to na nek način ustavilo nekontrolirano razmonoževanje živali, ki jih je potem vse polno zanemarjenih, zavrženih itd...

Škoiralo me je zadnjič to, da je ena deklica izjavila, da so imeli doma mucke in so dva ubili. In to je povedala čisto neprizadeto - pri tem se je pa ena kolegica učiteljica strinjala z njo, ker so itak po njenem še tako mali, da se ne zavedajo.

Mislim, da bi morali biti pač lastniki bolj odgovorni, to da imaš žival ni kar tako. Če že, sem za posvojitev iz zavetišča. Razlog je tudi ta - moj in njegovi so veliki ljubitelji mačk, in jih je imel moj 23 naenkrat. OK to so bile še vse sosedove zraven, ki so se tam udomačile. Te mačke so imele vsako leto po en cel kup mladičev - največ jih je sicer ostalo kar doma, nekatere so oddali, verjetno so nekatere pobili, največ jih je itak povozilo, ker so imeli tovornjake.

In ker si moj želi mačko - in ima nek socialni čut v sebi, si mislim, naj ima še toliko tega sočutja in naj pomisli kaj se dogaja z mačkami. Vsekakor se mi ne zdi dopustno, da imaš 23 mačk... On si sicer želi navadnega mucka s prav določpenim karakterjem - iz zavetišča, ali pa pač enega navadnega, ker mu je vzreja rodovniških mačk hohštaplerstvo. Ampak sem se že odločila, da mu kupim rodovniškega mačka, ki pač, glede na to, da je to žival, ki rabi svobodo, bo verjetno tudi zunaj - pod ustreznim nadzorom in mogoče tudi steriliziran, ker se mi pač zdi to vseeno boljša rešitev, kot pa ubijanje mladičev.



a veš, da nisem čisto razumela cel zadnji odstavek. da prvo bi vzela mucka iz zavetišča, pol da tvoj misli, da so vzrejniške muce user posted image , potem pa da ti si se odločila, da boš kupila rodovniškega muca...

tko, ena ful zmeda....


odvisno je za kaj imaš mucka oz. kako si predstavljaš njegovo vlogo pri hiši. pri nas je bil maček, član družine. pomeni, da je spal noter, ponavadi na moji postelji. dobro jedel. se veliko gibal. ta naš mucek ima danes 12 let, samo žvi pri materi, ker sem se jaz odselila v blok 5 let nazaj, pa seveda ni mogla it z mano.

zato sem takrat prvič našparala in kupila mucka, rodovniškega. velika napaka ! skoz sem dala takrat 6 mačkov in vem kako je treba z njimi in da moraš ful pazit na njih v začektu, ker nič ne vedo in kam spizdijo. ga moraš navadit na sebe, navezat na sebe, se z njim ukvarjat. ne sam da ga imaš in pol gremo ven !!! 
mucka je bila prestara, ker je zdaj nov zakon da ti ga oddajo šele pri 12 tednih ali kasneje...in problem rata v tem, da se z tem, zamudi ČAS, da se muca naveže na lastnika. naveže in navadi se na ritem življenja, ki ga ima pri vzrediteljici in to je lahko velik problem.

moja maca je rabila leto dni ( se ne hecam ), da se je navadila, da je prišla včasih do mene. drugače pa se je skoz skrivala po kotih, kjer sem jo morala dejansko vleči izven njih, da sem ji dala za jest, ker bi drugače cel dan tam ždela. na začetku sploh ni znala grist reva, ker ji vzrediteljica do 12 tedna ni nikoli dala nič za grist, samo mlečno, da je prišparala, ker ima 9 svojih mačk, potem pa še 12 mladičov v trosobnem stanovanju v kosezah. user posted image user posted image user posted image

jest sem maco peljala ven na sprehode ( domov, kjer smo imeli hišo ) in je prav živahno skakljala naokoli. seveda se spet nekam skrivala, brez špagice ni šlo. toliko o tem, da mora mačka bit skoz noter oz. da so ene muce samo za noter. kuzlarija. mačka mora it ven. z psom je drugače, ker ga peleš ven in lahko stanuješ kjerkoli praktično. pes je navezan na lastnika. mačka pa je bolj navezana na okolico.

aja, navajena je bila kao scat in srat v njenem wc-ju. tak je rekla vzrediteljica ko sem jo dobila. mačka mi je scala povsod. povsod sem imela poscano. po cunah, po posteljnini, po kavču...itd....pe papirjih....skratka za ****... in seveda spet lahko izspoatvim isti problem..prvič vzrediteljica je lagala...drugič pa maček je bil spet prestar, da bi ga naučila kako...in sem se trudila, ampak vse je bilo zaman... ene parkrat se je poscala v svoj wc, vse ostalo pa drugje..user posted image user posted image ...

tko, da res prvi nasvet ko greš kupit rodovniško muco je ta, da pogledaš vzreditelja...men tut ni vžgal, da nič ne ščijejo muce v svoj wc, ker vedno k sem k njej prišla je tok smrdel po scavnici, ker so mačke povsod scale. tko, da tam kjer sem se jaz vsedla je pomoje tudi bilo vse poscano...obupno !!

sama sem bila babica dvakrat muckam, pa nikoli nikoli ni bilo tako pri nas. sama vem več o mačkah in kako z njimi, kot pa tm ena baba, k sama sebe proglasi za vzrediteljico. drgač so pa to itak težki lobiji med sabo, se drkajo ves čas, za ****.... itak mačka nič ne pomen, samo, da dobijo dnarce.... pa mi nej še en prbije, da to ni zarad dnarja... mačka stane 500 eur.. a si ti na glavo padla ??? sej takrat sem bila prismojena, pa sem tok dala... ampak nikol več. sem mislila, d abo tista mačka kej boljš, pol pa sem dobila še eno uštekano, če povem po domače, k od nje resnično nisem imela nič.

veliko boljše si vzet navadnega mucka, rodovniški gor ali dol.

moje skromno mnenje in izkušnje..

_____________________________

Hanika, čakava TE. Tvoja starša.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: dobim muco preko pošte ??
14.6.2009 0:45:04   
Nota
IZVIRNO SPOROČILO: mojca345


a veš, da nisem čisto razumela cel zadnji odstavek. da prvo bi vzela mucka iz zavetišča, pol da tvoj misli, da so vzrejniške muce user posted image , potem pa da ti si se odločila, da boš kupila rodovniškega muca...

tko, ena ful zmeda....


odvisno je za kaj imaš mucka oz. kako si predstavljaš njegovo vlogo pri hiši. pri nas je bil maček, član družine. pomeni, da je spal noter, ponavadi na moji postelji. dobro jedel. se veliko gibal. ta naš mucek ima danes 12 let, samo žvi pri materi, ker sem se jaz odselila v blok 5 let nazaj, pa seveda ni mogla it z mano.

zato sem takrat prvič našparala in kupila mucka, rodovniškega. velika napaka ! skoz sem dala takrat 6 mačkov in vem kako je treba z njimi in da moraš ful pazit na njih v začektu, ker nič ne vedo in kam spizdijo. ga moraš navadit na sebe, navezat na sebe, se z njim ukvarjat. ne sam da ga imaš in pol gremo ven !!! 
mucka je bila prestara, ker je zdaj nov zakon da ti ga oddajo šele pri 12 tednih ali kasneje...in problem rata v tem, da se z tem, zamudi ČAS, da se muca naveže na lastnika. naveže in navadi se na ritem življenja, ki ga ima pri vzrediteljici in to je lahko velik problem.

moja maca je rabila leto dni ( se ne hecam ), da se je navadila, da je prišla včasih do mene. drugače pa se je skoz skrivala po kotih, kjer sem jo morala dejansko vleči izven njih, da sem ji dala za jest, ker bi drugače cel dan tam ždela. na začetku sploh ni znala grist reva, ker ji vzrediteljica do 12 tedna ni nikoli dala nič za grist, samo mlečno, da je prišparala, ker ima 9 svojih mačk, potem pa še 12 mladičov v trosobnem stanovanju v kosezah. user posted image user posted image user posted image

jest sem maco peljala ven na sprehode ( domov, kjer smo imeli hišo ) in je prav živahno skakljala naokoli. seveda se spet nekam skrivala, brez špagice ni šlo. toliko o tem, da mora mačka bit skoz noter oz. da so ene muce samo za noter. kuzlarija. mačka mora it ven. z psom je drugače, ker ga peleš ven in lahko stanuješ kjerkoli praktično. pes je navezan na lastnika. mačka pa je bolj navezana na okolico.

aja, navajena je bila kao scat in srat v njenem wc-ju. tak je rekla vzrediteljica ko sem jo dobila. mačka mi je scala povsod. povsod sem imela poscano. po cunah, po posteljnini, po kavču...itd....pe papirjih....skratka za ****... in seveda spet lahko izspoatvim isti problem..prvič vzrediteljica je lagala...drugič pa maček je bil spet prestar, da bi ga naučila kako...in sem se trudila, ampak vse je bilo zaman... ene parkrat se je poscala v svoj wc, vse ostalo pa drugje..user posted image user posted image ...

tko, da res prvi nasvet ko greš kupit rodovniško muco je ta, da pogledaš vzreditelja...men tut ni vžgal, da nič ne ščijejo muce v svoj wc, ker vedno k sem k njej prišla je tok smrdel po scavnici, ker so mačke povsod scale. tko, da tam kjer sem se jaz vsedla je pomoje tudi bilo vse poscano...obupno !!

sama sem bila babica dvakrat muckam, pa nikoli nikoli ni bilo tako pri nas. sama vem več o mačkah in kako z njimi, kot pa tm ena baba, k sama sebe proglasi za vzrediteljico. drgač so pa to itak težki lobiji med sabo, se drkajo ves čas, za ****.... itak mačka nič ne pomen, samo, da dobijo dnarce.... pa mi nej še en prbije, da to ni zarad dnarja... mačka stane 500 eur.. a si ti na glavo padla ??? sej takrat sem bila prismojena, pa sem tok dala... ampak nikol več. sem mislila, d abo tista mačka kej boljš, pol pa sem dobila še eno uštekano, če povem po domače, k od nje resnično nisem imela nič.

veliko boljše si vzet navadnega mucka, rodovniški gor ali dol.

moje skromno mnenje in izkušnje..


mojca345 - ponovno te VLJUDNO IN PRIJAZNO PROSIM, da prenehaš z blatenjem vzrediteljice tvoje bivše, nesrečno (?) preminule pasemske muce.
Obe namreč zelo dobro veva, od kod izvira tvoj gnev oz. že skoraj patološko sovraštvo do vzrediteljice.

Če se morda več ne spomniš, imamo - tako jaz (najini kontakti, kontakti po forumih),  kot vzrediteljica (vajino osebno komuniciranje)  še vedno spravljeno vso korespondendo v zvezi s to muco.

Ob tako močnem nezadovoljstvu nad muco in vzrediteljico, ki ga vsake toliko čase s pravo strastjo obelodaniš na forumih, se nam vsem, ki smo seznanjeni s "tvojim primerom" še vedno poraja vprašanje, zakaj muce nisi vrnila, ko te je vzrediteljica večkrat prosila za to in ti seveda, kljub drugače dogovorjeni in podpisani pogodbi (prostovoljno tudi iz tvoje strani) ponudila povrnjeno kupnino.


Od vzrediteljice si prevzela zdravo, socializirano, zelo igrivo in karakterno zelo odprto mucko, ki je oboževala igro, crkljanje in ljubkovanje in druženje z ljudmi. Tudi tujih ljudi!
Ne bom se spuščala v to, kaj se ji je zgodilo hudega v tvojem domu, vsekakor pa se je počutila dovolj neprijetno in nesprejeto, da je - kot pišeš - kazala stisko na tak način.

Mačka žal ni cirkuška žival, kot si si morda ti želela in jo morda za tak namen tudi kupila.
 
O ostalem tvojem  pisanju polnem sovraštva, podcenjevalnem tonu do osebe, ki ima skoraj 30 let strokovnih izkušenj z vzrejo, na katero se za nasvete obračajo ljudje iz SLo in od drugod in ki ima poleg vsega ostalega tudi bogato felinološko znanje, o katerem lahko nekateri samo sanjamo  in ja, - to velja tudi zate! -  pa sedaj ne bom izgubljala besed. Tvoje pisanje namreč dovolj dobro kaže na tvoj karakter in dovolj eksplicitno na tvoje popolno neznanje o mačkah. 
 
PS: Se opravičujem ostalim bralcem te teme za OT.
Če  morda želi kdo dodatne informacije na to temo, me lahko kontaktira na ZS.

_____________________________

Simona
SI*MuSiCat - Silver/Golden Persian Cats
Felinološko društvo Ljubljana

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: dobim muco preko pošte ??
14.6.2009 15:08:25   
valerija77


IZVIRNO SPOROČILO: Nota

O ostalem tvojem  pisanju polnem sovraštva, podcenjevalnem tonu do osebe, ki ima skoraj 30 let strokovnih izkušenj z vzrejo, na katero se za nasvete obračajo ljudje iz SLo in od drugod in ki ima poleg vsega ostalega tudi bogato felinološko znanje, o katerem lahko nekateri samo sanjamo  in ja, - to velja tudi zate! -  pa sedaj ne bom izgubljala besed. Tvoje pisanje namreč dovolj dobro kaže na tvoj karakter in dovolj eksplicitno na tvoje popolno neznanje o mačkah. 




Se podpišem!!  Skoraj v vsakem stavku so ******


(odgovor članu Nota)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: dobim muco preko pošte ??
18.7.2009 15:37:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mojca345

Pozdravljeni,

Z možem sva gledala, da bi imela mucko in sem gledala oglase na bolhi, nakar sem videla tega luštkanega mucka z plavimi okami. Kontaktirala sem prodajalca in sem prejela mail ki je bil na pol v hrvaškem jeziku, angleškem in slovenskem. Ob koncu je pisalo, da če znamo angleško, da naj pišemo po angleško. Zanimalo jo je, kdo sva in kake izkušnje imava z mucami. Mail je deloval kot, da to prihaja od neke zavedne vzrediteljice, ki jo skrbi za malo muco, da bo prišla v topel dom. Odgovorila sva v angleščini in seveda nanizala nekaj vprašanj. Domnevala sva, da je to tuja oseba, ki živi v Sloveniji. Njen odgovor, ki sva ga prejela danes me je šokiral in sicer, da bo muco poslala preko transport company for cats in da potrebuje najine podatke.

Sem skopirala mail :
Hello,
     thanks for the response and I am so happy now that I know you want to adopt these adorable cats, my cats are very  lovely withe children and other pets at home.
i would need the following information from you so that i can take the cat to the Pet transportation company for transportation and delivery arrangements to your home ok. send me the following shipping informations:
your full name???
State???
City???
home address???
phone number???
and the name of the airport closest to your location??.
      i need to have all this information so that I will take the cats to the pet transportation company to make arrangements for the transportation and home delivery to you, you will pay 200euro (for the two cats or 100euro for one cat)  including the transportation of the cat to your home and you pay this money directly to the transporting company okay??. Please you just get back to me with your full information.
thanks
let me know which cat you want to take ??
reply

 
Moj namen da tole objavljam je, ker mi vse skupaj zelo smrdi in bi rada izvedela, kdo je to, ker ponavadi, če je kdo koga nategnil, so ljudje povedali to preko forumov, da smo drugi bili bolj pazljivi.

Bi pa prosila, če kdo kaj ve, naj mi odgovori.

Danes je sicer kriza z denarjem, se mi zdi pa svinjarija, obešat neke slike na bolho. Potem pa dajat denar koker neki transport company, na koncu pa dobiš "prst v rit" ali pa mrtvo žival.


user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mojca345)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?