|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Skrbi me...
6.7.2009 7:47:35   
Reby
Pozdravljene! Imam sestro, ki ima 4 otroke in vsi preveč in še povrhu nezdravo jedo. Trenutno imam na počitnicah za 1 teden najmlajšo, ki je stara 8 let in cel dan bi jedla. Nakupila sem sicer več sadja, ga nastavila na mizo, ampak to ne pomaga. Že če grem samo na wc, je v tistem trenutku že v hladilniku ali pa zmaže naenkrat v minuti včeraj npr. 2 banani. Tudi iz hladilnika sem odstranila redilne stvari in koka kolo. Če kaj omenim sestri, da bi morala malo paziti na prehrano otrok in koliko pojejo, pa znori ali pa presliši. Jaz pa se sekiram in me skrbi. Sem že razmišljala, da bom ta teden zatisnila oči in se ne sekirala, saj na koncu koncev to ni moja skrb in stvar, je pa hudo. Kaj menite?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Skrbi me...
6.7.2009 7:54:00   
blaža
Če tvoja tega sestra ne vidi, je pa res žalostno.

Kakšo težo pa imajo otroci? Ali pokurijo kar pojejo, ali imajo prekomerno telesno težo?

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Reby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Skrbi me...
6.7.2009 8:00:31   
Reby
Sej v tem je problem, ker imajo vse punce prekomerno težo. Jaz sem npr. v 8 mesecu nosečnosti in ima nečakinja z 12 leti in je manjša, isto kg kot jaz...  Tamala pri 8 letih pa ima 36 kg. Včeraj sva šli na sprehod in je po 10 minutah rekla, da jo bolijo noge in ne more več, pa sva potem vseeno hodili 1 uro in tudi danes greva. Res je žalostno, ker se otroci nič ne gibajo, cel dan pa filajo z neomejeno količino čipsov, keksov itd. Nočem pa zdej biti grda teta, ki omejuje hrano oz. da bi me tamala tožila pri sestri, ker vem kam to pelje :(  Vem, da je težko pri 4 otrocih in žal se sestra premalo ukvarja z njimi, najlažje jim je dati hrano in risanke, da je mir.

< Sporočilo je popravil Reby -- 6.7.2009 8:02:06 >

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Skrbi me...
6.7.2009 8:14:00   
anabanana
user posted image  o kriza, zgleda, da tej otroci ne samo, da preveč kalorij pojejo ampak potem ničesar ne skurijo...ker jaz gledam mojega brata (15 let), ki poje dobesedno vse kar vidi v nenormalnih količinah in je suh kot trlica in ima kvadratke na trebuhu...res pa, da je pri njem cel dan akcija...


Ha, kaj ti svetovat? Nič ne boš mogla pomagati v teh par dneh ko so pri tebi, mogoče te bodo punčke vprašale za kak nasvet potem v puberteti ko bodo (skoraj zagotovo) hotele shujšati ...

_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu Reby)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Skrbi me...
6.7.2009 9:05:45   
Netopirčy81
S sestro sta gotovo v dobrih odnosih a ne? No, zato ni nič narobe, če se malo z njo pogovoriš in pač poveš mnenje. Ker očitno si zatiska oči in ne vidi, kakšni postajajo otroci. Ne vem no, gotovo ji je težko s 4imi otroci, sam vse se da, če se hoče. Kaj je lepšega, kot se z otroci preganjat zunaj??Gotovo ni sama z otroci in ima še kakšno drugo pomoč razen tebe??No, drgač se pa ne obremenjuj preveč - ti si noseča in boš kmalu imela skrbi s svojim dojenčkom, sestra bo pa mogoče sama 1x ugotovila, da so otroci predebeli in zakaj so taki ratal, sam takrat bo morda prepozno...

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Skrbi me...
6.7.2009 9:09:37   
ksenija12
svetujem ti, da iz hladilnika umakneš redilne stvari, deklici razložiš, da se je, ko je na vrsti zajtrk, malica, kosilo, pop.malica in večerja, vmes pa ne.
Če imaš čas, hodite skupaj, gibajte se, pojdite se kakšno igro z žogo, na plavanje, karkoli, da bo tamala pozabila na hrano...otroci včasih jedo iz različnih vzrokov, mogoče ji je enostavno dolgčas...spremenila njenih navad najbrž ne boš, ampak imela boš pa dobro vest, da si vsaj malo poskusila..

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Skrbi me...
6.7.2009 9:24:11   
NATAŠA35
jaz imam tri otroke in tudi tri sestre in če mi je katera rekla kaj o otrocih sem jo poslušala, včasih res kako stvar preslišim, in si zatisnem oči, drugače se pa zamislim, mogoče ima one prav, ker jaz sem nonstop z njimi, pa kako stvar ne opazim, one pa jih drugače vidijo...

lahko poskusiš še 1x sestri dopovedat, ali pa kar otrokom... drugače se pa ne sekiraj preveč, ker če boš preveč silila v sestro, ti bo zamerila in se bosta skregale...

ko imaš svoje nekače pri sebi ne popusti, ampak v tvoji hiše je tvoj režim in tvoj način prehranjevanja...pokaži, da lahko tudi kaj drugega pojedo in bodo imeli več energije, bodo srečni kot sedaj....kdaj pa kdaj jim lahko kak čips, koka kolo ponudiš, ampak bolj poredko...


_____________________________

Moja sreča so moji otroci: David, Luka, Jakob in Simon

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Skrbi me...
6.7.2009 12:51:36   
mateyka
če bo zaposlena in če boste veliko zunaj (tako da ji bo zanimivo), utegne pozabit da mora toliko jest? user posted image

(odgovor članu NATAŠA35)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Skrbi me...
6.7.2009 13:10:16   
Reby
Hvala vsem za odgovore, praktično to vse počnem, kar ste napisale in predvsem se poskušam ne sekirati. Danes sva že od osmih bile v pogonu, tako da sva prišle sedaj domov in je tamala od utrujenosti zaspala user posted image  

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Otroka ne vrtite za roke!
Starši uživamo ob pogledu na široko nasmejanega otroka, ko ga vrtimo tako, da ga držimo za roke. Ne počnite tega več! Pr...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?