|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prosim za nasvet
12.9.2009 21:07:29   
picola1
Ne vem, kako naj svojo hčerko odvadim metanja hrane in polivanja ...Stara je 2 leti in mi ful velikokrat začne hrano metat iz krožnika (lepo večinoma je sama, ampak moram bit vedno, vedno zraven, ker če se samo za par minut zamotim s čim drigim, že začne pacat po mizi, obrne mi krožnik okrog, polije kozarec...)
Sem jo že peljala hladit se v sobo, ji zvečer nisem prebrala pravljice in ni smela gledat risanke, sem bila itak ful jezna nanjo in ji recimo nisem ves dan dala nobene sladkarije... Tudi ignorirala sem to njeno početje, res pa da samo parkrat (ker me tole preveč jezi). Ne pomaga nič od naštetega. Danes sem bila tolk jezna zvečer, da sem jo dala spat in ji nisem niti zapela pesmice niti je nisem mal božala, tako kot to počnem vsak večer pred spanjem. In je čist padla v histeričen jok, celo tako, da se je pokakala zraven...No, potem je prosila, če lahko pride ati. In jo je potem uspaval on, tako kot sem to nameravala jaz (je samo sedel zraven na stolu). Pri njemu ni jokala nič in je lepo umirjeno zaspala.
Sploh več ne vem, kako naj ukrepam. Ful me jezi tole razmetavanje hrane, prav vidim jo, kako ji hudički švigajo iz oči, ko to naredi... Včasih celo reče, da bo dobila kazen...Torej ve, da dela narobe.
Kaj bi ve naredile? Kakšen komentar na moje neuspele poizkuse?
Aja, tut velikokrat jo pohvalim, če lepo poje in če ne poliva. Sicer ji pohvala ful prija in je vesela...sam ne zaleže kaj dosti (vsaj ne do naslednjega obroka oz. mogoče je kakšen dan bolje, potem pa spet isto).

Hvala za nasvete.user posted image

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prosim za nasvet
12.9.2009 21:13:30   
zvesta
Tudi moj dveletnik počne isto. Poliva, paca.. Prav vidim, da namerno. Tudi mi rešujemo situacijo bolj ali manj neuspešno. Hlajenje in potem se mora opravičiti.

A vendar ti ne dam prav, da jo kaznuješ pri večernem uspavanju kot si napisala. Ona takrat več ne ve, da si ti jezna nanjo, kamoli zakaj si jezna nanjo. Kaznuj in vzgajaj takoj po njeni napaki. Že čez 10 minut ona ne ve več zakaj je kaznovana. Tako da hlajenje TAKOj in kazen TAKOJ, drugače zadeva nima ne smisla ne učinka.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prosim za nasvet
12.9.2009 21:48:55   
TiaSara
Saj je prav, da se otroke nauči, da ni prav, da se igrajo s hrano, ampak v take skrajnosti pa ni treba. Dveletniku je tako packanje nooooro zabavno. Tisto kar se sveti iz oči niso hudički ampak čisto otroško navdušenje. Poskusi dati otroku nekaj blata in vode - boste videli, da bo enak rezultat.
Potem, ko otroci malo odrastejo, postanejo zanimivejše druge stvari, tako da če otrok ve, da to ni lepo, bo skoraj sam od sebe nehal packati. Ali pa ne, če bo vedel, da s tem odlično razjezi starše - takrat je to dejansko lahko glavni namen.

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prosim za nasvet
12.9.2009 22:01:31   
K_a_t_i
Naš začne pacati kadar ni (več) lačen. Umaknem mu krožnik in rečem, da se gre lahko igrat. Bolje tako, kot pa da sem potem nervozna ne samo ker ni nič pojedel, ampak še zato, ker se igra s hrano user posted image .


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu TiaSara)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prosim za nasvet
12.9.2009 22:15:14   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: zvesta
Tudi moj dveletnik počne isto. Poliva, paca.. Prav vidim, da namerno. Tudi mi rešujemo situacijo bolj ali manj neuspešno. Hlajenje in potem se mora opravičiti.

A vendar ti ne dam prav, da jo kaznuješ pri večernem uspavanju kot si napisala. Ona takrat več ne ve, da si ti jezna nanjo, kamoli zakaj si jezna nanjo. Kaznuj in vzgajaj takoj po njeni napaki. Že čez 10 minut ona ne ve več zakaj je kaznovana. Tako da hlajenje TAKOj in kazen TAKOJ, drugače zadeva nima ne smisla ne učinka


Se strinjam - tole večerno kaznovanje ni najboljša rešitev, ker tako majhen otrok nekak težko uvidi pravo povezavo med packanjem pri mizi in odrekanjem večernega rituala uspavanja, ki ga je navajen. Revica potem enostavno misli, da je mami nima več rada in tako enostavno ne more iti spat. Kaznovati je treba takoj, če že. Najboljše pa je, kot pravi Kati, da ji enostavno vzameš, ko vidiš, da se začne igrati. Naša je stara 20 mesecev in tudi večinoma začne packati šele, ko ni več lačna - ne gre pa sicer (še) v tako skrajnost, da bi mi krožnik obrnila (zaenkrat). Včasih se začne igrati s hrano tudi prej, ko še ni čisto sita - takrat jo samo vprašam, če bo še jedla, ker drugače ji bom vzela, in potem lepo je dalje, če ni več lačna, pa reče, da ne bo več in odloži žlico.

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prosim za nasvet
12.9.2009 23:29:28   
zinkazi
Tisti trenutek, ko več ne je, ji vzemi krožnik, povej, da se  s hrano ne igramo. Poskrbi, da ne bo imela možnosti packati. Vse kazni so brezpredmetne.
Daj ji možnost, da packa s peskom ali naredita testo za oblikovanje ali kak drug material, očitno v tem uživa.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prosim za nasvet
12.9.2009 23:32:25   
Anuška79
Pri nas se je za uspešnega izkazal naslednji postopek:
1. jo primem za rokico in ji povem, da hrano jemo in je ne mečemo po tleh in mizi (prerivanje sem in tja po krožniku in mešanje nekako dopuščam, ker pač raziskuje),
2. vzamem krožnik in ponovim, kar sem ji povedala že prej ter dodam, da ji bom hrano vzela, če bo z njo grdo ravnala.

Običajno se najprej namrdne in protestira, a ko vidi, da jo ignoriram in mislim resno, lepo prosi, da ji dam hrano nazaj in potem lepo je.

Je bilo pa to aktualno res nekje okrog drugega leta. Zdaj ima dobre dve leti in se to le še redko zgodi. zadostuje pa zdaj velikokrat že opozorilo, da bom krožnik vzela. Če ni lačna, pa itak ne vidim smisla, da bi ji pustial hrano za igranje.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prosim za nasvet
13.9.2009 6:02:43   
babylove
Tudi jaz menim, da bi morala biti huda takoj, ne pa šele, ko gre spat. Spanje nima ničesar skupnega s prehrano in uspavanko otrok rabi.
Pri nas je hrano lep čas nadzoroval ati, ker pač ima več avtoritete in ker se je mali na moje ubijalske poglede lepo požvižgal. Vsakič se je takoj in močno razjezil, tako da hrane nikoli ni bilo treba pobirati po tleh, do tega sploh ni prišlo. Pa tudi krožnika mu nismo nikdar vzeli stran, ker je bolj suhcen in je že itak malo pojedel. Je pač moral sedet pri mizi in pridno jest, sicer se je ati razjezil.
Da pa moraš biti zmeraj zraven - pri nas sem še pri 5 letih zraven, čeprav ne packa več, ampak - ne je. Pač bodi zraven, posodo boš že potem pomila:).

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prosim za nasvet
13.9.2009 9:39:02   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: zinkazi

Tisti trenutek, ko več ne je, ji vzemi krožnik, povej, da se  s hrano ne igramo. Poskrbi, da ne bo imela možnosti packati. Vse kazni so brezpredmetne.
Daj ji možnost, da packa s peskom ali naredita testo za oblikovanje ali kak drug material, očitno v tem uživa.


Se strinjam. Saj je več kot očitno tako, na lastnem primeru to vidiš.

(odgovor članu zinkazi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prosim za nasvet
13.9.2009 9:43:41   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: zinkazi

Tisti trenutek, ko več ne je, ji vzemi krožnik, povej, da se  s hrano ne igramo. Poskrbi, da ne bo imela možnosti packati. Vse kazni so brezpredmetne.
Daj ji možnost, da packa s peskom ali naredita testo za oblikovanje ali kak drug material, očitno v tem uživa.



Se kar podpišem.

Posledica ima učinek, če je povezana z vzrokom.


(odgovor članu zinkazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
13.9.2009 10:14:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prosim za nasvet
13.9.2009 13:27:20   
Solero
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica



Posledica ima učinek, če je povezana z vzrokom.




user posted image user posted image user posted image
Hrana, igrače, pljuvanje, metanje, karkoli... reakcija mora biti takojšnja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prosim za nasvet
13.9.2009 13:33:05   
picola1
Sem še enkrat prebrala, kar sem napisala in sem ugotovila, da sem res bedasto napisala...Seveda ji nisem prebrala pravljice zaradi tega, ker je pacala s hrano pri večerji, torej 15 minut pred odhodom v posteljo. Mi je čist jasno, da je treba kaznovat takoj (pri majhnem otroku sploh), potem kazen nima učinka oz. je celo škodljiva.
Sem pa ugotovila, da bi blo bolje, da je res posledica, če se le da, povezana z vzrokom, torej v tem primeru, da ji vzamem krožnik. Se mi je pa to do sedaj zdelo mal kruto...ker si mislim hrana je pa le hrana in ji ne morem vzet osnovne stvari, še posebej, če vidim, da je šele začela jest...(sploh pa me tole zmede zvečer, ker si mislim, da potem ne bo spala, ker bo lačna, če ne bo dovolj pojedla...) Zdej pa v bistvu vidim, ko mal bolj pomislim, da začne pacat takrat, ko res ni več tiste tahude lakote...(včasih je to že očitno po parih žlicah)
Pa itak jo vidim, da ji je blazno zabavno v tistem trenutku, ko mami pop...In vem, da bi se tut zaradi tega morala situacije lotevat na bolj umirjen način...(itak lažje rečt, kot pa naredit)
Tut tista ideja, da naj ji dam več možnosti za packanje, ni slaba. Sicer ji ne branim sploh, da raziskuje (zunaj) pa da packa (z mivko recimo pa tut z blatom ni pri meni krize)...sam tistega pravega packanja pa se res ne gremo. Bom poskusila še to in ji bom rekla, da s pravo hrano se ne packa, lahko pa packa, ko se igra sama s svojimi skodelicami. Ker vidim, da pri njej ful pali to, če ji rečem, da to ne sme, lahko pa nekaj drugega ali pa ob drugi priložnosti. Se potem hitro umiri in razume, da nekaj ne sme.

Torej punce, hvala za nasvete in komentarje! Poročam o uspehu...user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
13.9.2009 13:38:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
13.9.2009 15:37:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zvesta)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prosim za nasvet
1.11.2009 20:50:31   
picola1
No, da povem, ali so vaši nasveti kaj pomagali ali ne...user posted image
Ko se je začela igrat s hrano, sem ji rekla, da se tega ne dela in da očitno ni lačna ter da ji bom hrano vzela, če bo to še naprej počela. Če je to še enkrat naredila, sem ji hrano vzela in smo delali nekaj drugega. Prvih nekajkrat me je potem ful dolgo prosila, da naj ji dam nazaj, da je lačna (namenoma sem jo pustila malo prosit), potem kasneje je pa že točno vedela, da ji bom hrano res vzela, če bo packala in se zafrkavala.
Sedaj jo samo še lepo vprašam, če je lačna ali naj ji vzamem in potem ponavadi lepo je in tudi, ko ne želi več, se ne igra s hrano, ampak krožnik lepo odrine in reče, da ne bo več.
Ma, sej je itak logično, kakšna je bila rešitev...to vem zdej, ko je to za mano, oziroma, ko ste mi ve mal opisale svoje izkušnje...Jah...včasih je res še tako logično stvar težko videt...user posted image Mislim, da me je najbolj bremzalo to, da sem mislila, da bo moj otrok lačen oz., da mu hrane pa le ne morem vzet (nekaj osnovnega)...

Torej hvala!user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
1.11.2009 20:51:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prosim za nasvet
4.11.2009 11:27:16   
ronja
Hm, moja tudi to dela, samo se mi ne zdi, da zato, da bi me zafrkavala. mislim, da ji je včasih postane malo dolgčas, pa se igra s hrano - to dostikrat, to pa priznam. Samo mene to ne živcira preveč - saj tudi jaz delam iz čokolade plastelin včasihuser posted image . pa imam sicer zelo spoštljiv odnos do hrane oz. jo obožujemuser posted image .

Res je, da se mi dostikrat ne da pospravljat za njo, ampak potem pač rešujem tako, da skupaj počistiva. Ji dam gobo in vsa zadovoljna pobriše, kar je polila. Če strese kruh po tleh, ji samo rečem, naj ga pobere in ga gre takoj pobrat. Vzamem ročni sesalec in obe sesava (ona hoče sesat zraven! bi bila kazen, če ji ne bi dovolila! Seveda ji dovolim, hehe) Potem pa nekak nimam nekega dobrega razloga, da bi se hudovalauser posted image . Saj sama spuca (itak da ne dovolj dobro, tak da moram tudi jaz, ampak dokler ona tudi pomaga, nekak ne morem rečt, da je nefer...)

če vem, da sem bolj tečna kak dan in se mi ne bo dalo brisat itd... ji že prej povem: "Lubica, pazi da ne poliješ, ker se mi danes res ne da brisat. če si žejna spij, če ne, pa pusti šalčko na mizi" "Daj kozarec bolj na mizo, ne tako na rob,..." In navadno kar pomaga. Saj otroci vidijo, če si čisto crknjen. Ne rečem, da kar tako upoštevajo, samo če jim razložiš, pa navadno vsaj malo pomagauser posted image .

picola, jaz je ne bi zvečer kaznovala - saj veš, kazni, ki so "čez nekaj časa", nikoli ne zaležejo prav dobro. Samo frustracije brezveze. Nobena nima nič od tega, saj vidiš, da ne delujeuser posted image .

jaz, če vidim, da se heca in preveč paca in ne neha, če jo opozorim, vzamem hrano. KOnec, ne boš jedla, če nisi lačna in samo pacaš. To sem do zdaj naredila parkrat in je kar pomagalo. Itak ni več lačna, če se začne hecat. Navadno se zjoka, potem jo vprašam, če je še lačna, reče, da ja (čeprav ni resuser posted image ), jo vprašam,  če bo lepo jedla, reče, da ja in dam hrano nazajuser posted image . In "lepo je" (kolikor je pač lepo jedenje za dveletnika;) Zelo enostavnouser posted image .

Ampak samo pacanje v mejah normale pa pustimuser posted image . Zdaj me bojo vse napadle zaradi "permisivne vzgoje", ampak jaz bi rada, da so kosila en prijeten čas, ko se imamo fajn, ko smo sproščeni in si lahko dovolimo kaj, kar si drugje ne smemo. zato ne težim preveč. Lahko raziskuje hrano, lahko malo paca, če ji pri tem kaj dol pade (kar je vednouser posted image ), tudi ni krize. Rada bi, da dobi neko pozitivno izkušnjo iz kosil, hrane in vsega skup. Ne da se vsak dan kregamo zato, ker je pač radovedna in bo vsako hrano raziskala z vsemi čutiuser posted image .

Ronja dobro ve, koliko si lahko kje dovoli: v vrtcu lepo je, ker vsi lepo jejo, ne hodi od mize, ker nihče ne hodi od mize,... Doma oba skačeva okoli, ker smo pač 4je in je vedno nekaj za dat na mizo, kar smo prej pozabili (ja, sva pač take sorteuser posted image , da pozabljava recimo natočit še vodo vsem 4im, pa potem je treba pobirat razne žličke, ki frčijo iz rok 10mesečnice, pa razni velikanski vroči lonci so rajši na štedilniku, da niso čisto zraven tamalih na mizi, ker se bojiva za njune rokice najin vok zasede skoraj celo mizo),  in potem je treba vstat, da natočiš repete, pa dostikrat se hrana od malecke ohladi in jo je treba spet pogret, itd... In če midva vstajava, ne morem rečt tamali, da se to ne smeuser posted image - to ne bi bilo fer. Pri babicah je najprej pridna, ko se sprosti, je podobno kot doma. Na obiskih je krasna, pridno sedi in je, ne paca, ne poliva, se ne igra s hrano... POtem naju pa vsi zavistno gledajo, midva se pa sam čudivauser posted image .

Sva pa mislila, da je najina tamala grozna, ker pač vstaja med kosilom, pa ker se igra s hrano na krožniku,... potem pa sva šla parkrat na obisk k drugim družinam z malimi otroki in sva ugotovila, da je v bistvu superuser posted image . Mogoče probaj to taktiko, pa boš videla, da so še hujši, vsaj midva sva bila čisto paf!

Aja, še to: ko je Ronja začela pljuvat, sva se lepo zmenili, da to lahko počne v bani, drugje pa ne. In kadar je probala, sem ji povedala, da se to ne dela in se bo lahko napljuvala, ko se bo kopala - in tam jo spomnim, da če želi, lahko pjluva;)

Tudi s packanjem je podobno: ji povem, da ravno topljenega sirčka ne sme razmazat po mizi, bova pa potem zamesili testo za piškote in ga bo lahko valjala kolikor bo hotela.

Tudi s sladkarijami je isto: hoče čokolado, ji dam en košček, recimo, potem hoče še, ji povem, da zdaj bova pa rajši šejk naredili in zbereva sadje, ona gleda in pomaga in je vsa srečna...

verjetno mam res srečo, da je pač tako obdobje (ki sicer res že dolgo traja, več kot pol leta...), ampak zdaj res vse lepo gre.

da mu hrane pa le ne morem vzet (nekaj osnovnega)...

hehe, s tem mamo vse problemeuser posted image , ampak tudi uspavanka je nekaj osnovnega za tako malega otroka - torej je boljše, da vzameš to, kar je povezano z njenim nezaželenim vedenjem...

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prosim za nasvet
4.11.2009 12:25:09   
roberta
ti pa si no... pa ne moreš 2-letnika tako kaznovati. saj on še ne razume, zakaj tega ne sme početi, ve pa, da je strašno zabavno. in če mu boš dala priliko jo bo vedno pograbil.

zato moj nasvet: malo se skuliraj user posted image   resno. če pač to dela, ne hodi naokoli, ko je. ampak bodi zraven. ko poje svoje in se začne igrati, pa mu vzemi krožnik in ga pospravi, malega pa v kopalnico umit.

če te preseneti s hitrostjo metanja, pacanja, pa samo en odločni mirni ne in vzet iz roke kar pač ima za pacanje. potem mu vrni nazaj, če pa ponovi, je kosila konec.

pri kozarcu pa - ne mu ga dat v roke, pa ne bo slabe volje in polivanja. moja 1,5 letnica ga zdele ene dva meseca ni dobila, ker ga je takoj okrog obrnila kot ga je dobila v roke. opozorila niso delovala, pa sem ji ga odvzela iz dosega rok in čez kak mesec sem probala, če smo mimo te faze, pa še nismo bili in kozarca spet ni dobila. čez en mesec smo spet probali in težav ni več.  

saj ni tako težko no. da ga pa kaznuješ zvečer, je pa itak čisto mimo. kot da ve, zakaj je že kaznovan.

in ne pozabi, otrok je otroka, ne odrasel človek!

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Prosim za nasvet
8.11.2009 19:03:15   
picola1
Očitno nekatere ne berete natančno...Prvo kot prvo: problem smo že zdavnaj rešili (sem par postov nazaj napisala), drugo kot drugo: kaznovala sem jo zvečer zato, ker je polivala VEČERJO, torej takoj za večerjo je šla spat. Kaj tukaj ni jasno?
In ja, vem, da sem bila prestroga in sem kaznovanje (kar se hrane tiče) čisto ukinila in imamo samo še logične posledice-vzamem hrano. In pomaga.
Pa veliko hvaljenja, kako lepo je, kadar res lepo je...

Še kaj?

< Sporočilo je popravil picola1 -- 8.11.2009 19:05:04 >

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Prosim za nasvet
14.12.2009 13:24:18   
mini86
picola1-user posted image user posted image user posted image user posted image čestitam ker si uspešno rešila problem..user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?