|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "Pogrešan" oče
19.9.2009 19:29:42   
fionca
Kar se mi dogaja pa res ne pozna več meja. Z očetom mojega otroka nisem imela nikoli popolnega odnosa, nekaj časa smo živeli skupaj. Bil je zelo samosvoj, saj se je ob večjih krizal odstranil v svoje stanovanje, zadnje pol leta preden se je dokončno odselil priznam, da sem mu rekla, da je bolje, da ne hodi več k nama, ker so prepiri sledili pri vsaki besedi, otrok pa je bil vsega tega deležen. Ima s.p., precej je delal, čeprav denarja ni bilo skoraj nikloi, tudi drugi so se spraševali, kam ga je dal...
Zadnje čase se mi je precej odmikal, prav zasovražil me je, čeprav sem si želela, da se vrne k nama. Sicer ne vem, komu bi s tem naredila uslugo...
Skratka, denarja mi v letošnjem letu ni dal več kot 150 EUR, za otroka ni imel nikoli časa.
V četrtek sem ga po službi poklicala, javi se njegov brat - na njegov telefon in pravi, da je odpotoval na dopust za najmanj tri tedne. Odkar sva skupaj - 7 let- ni imel prosto skupaj več kot 10 dni - zaradi dela - s.p.
Njegova mati pravi, da je zbolel,da je moral zapustiti vse skupaj in se umakniti, da pa sem itak jaz kriva, da je prišlo vse skupaj tako daleč.
Ne vem ali imam pravico vedeti, kje je otrokov oče - daljša odsotnost  tudi če ne
živimo skupaj, ali ga imam pravico prijaviti kot pogrešano osebo, ker mi tole vse skupaj zelo smrdi...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: "Pogrešan" oče
19.9.2009 20:05:32   
nanč
s.p.
Njegova mati pravi, da je zbolel,da je moral zapustiti vse skupaj in se umakniti, da pa sem itak jaz kriva, da je prišlo vse skupaj tako daleč.
Ne vem ali imam pravico vedeti, kje je otrokov oče - daljša odsotnost tudi če ne
živimo skupaj, ali ga imam pravico prijaviti kot pogrešano osebo, ker mi tole vse skupaj zelo smrdi...
Očitno ti ne želijo povedati,če vsak drugače pravi.Nevem pa zakaj te zanima kako je z njim,če sta šla narazen??Naj ti plačuje preživnino,to je dolžan,druga ne.

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu fionca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: "Pogrešan" oče
19.9.2009 20:25:05   
gita10
Meni je pri takšnih izjavah padlo na pamet samo to, da je v zaporu. Ker če bi ga pogrešali bi oni že tebe prej kontaktirali- tako, da te nima kaj skrbet za  njega.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: "Pogrešan" oče
19.9.2009 20:27:23   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: nanč
Očitno ti ne želijo povedati,če vsak drugače pravi.Nevem pa zakaj te zanima kako je z njim,če sta šla narazen??Naj ti plačuje preživnino,to je dolžan,druga ne.


Ja logično jo zanima, če je očitno še fejst čustveno navezana nanj. V končni fazi bi se mu lahko kaj zgodilo, čeprav je najbrž bolj verjetno, da se je umaknil, kot se je očitno že prej večkrat. Če ne bi bila na nek način vezana nanj, bi tudi speljala postopek za ločitev oz. za dodelitev otroka, ter bi dobivala preživnino ali od njega ali od sklada.
Ma pojma nimam, kaj naj narediš. Predvsem zato, ker ne poznam njegovih navad in reakcij na dogodke. Ljudje smo različni. Za koga bi bila taka reč čist nekaj pričakovanega, za koga drugega pa misija nemogoče. Ti pa ga poznaš in veš, kaj je bolj verjetno, ali je več možnosti da se je sam umaknil ali da se mu je kaj zgodilo. Če meniš, da je res realna možnost, da se mu je kaj zgodilo, prijavi stvar na policijo. Jaz bi, če bi me skrbelo zanj, še prej odšla do njegove službe osebno, da se prepričam, če ga res ni tam. Pa do njegovega stanovanja tudi. Pa še kakšnikrat bi poskusila telefonirat. Prej ne bi prijave delala.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: "Pogrešan" oče
19.9.2009 20:29:45   
Naja31
Pa kaj te sploh briga kje je?

Stikov nimata, za otroka mu dol visi, ne plačuje preživnine,.....



(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: "Pogrešan" oče
19.9.2009 20:38:25   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Pa kaj te sploh briga kje je?

Stikov nimata, za otroka mu dol visi, ne plačuje preživnine,.....



Po moje si človek težko ukaže, naj mu vse dol visi, dokler do nekoga kaj čuti. In težko si ukaže, naj ne čuti več, kljub temu, da človek ne plačuje preživnine... Težko se je ločit, ne glede na vse razumske razloge in ne glede na to, kaj ti zdrava pamet govori, sploh ko imaš enkrat otroka, ni vse tolk izi, kot izgleda...čas mora minit, da to dojameš in izpelješ. Ma kaj pa vem, bo fionca povedala.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
19.9.2009 21:37:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: "Pogrešan" oče
19.9.2009 22:07:41   
fionca
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Pa kaj te sploh briga kje je?

Stikov nimata, za otroka mu dol visi, ne plačuje preživnine,.....



Po moje si človek težko ukaže, naj mu vse dol visi, dokler do nekoga kaj čuti. In težko si ukaže, naj ne čuti več, kljub temu, da človek ne plačuje preživnine... Težko se je ločit, ne glede na vse razumske razloge in ne glede na to, kaj ti zdrava pamet govori, sploh ko imaš enkrat otroka, ni vse tolk izi, kot izgleda...čas mora minit, da to dojameš in izpelješ. Ma kaj pa vem, bo fionca povedala.

Hvala ti, gina. Vidim, da eni resnično razumejo s srcem določene stvari, čeprav ti prej ni treba povedati vseh detajlov.
Da, glede preživnine imava urejeno, že kar kmalu po rojstvu sva uredila, ker tudi takrat nisva bila prijavljena na istem naslovu... Plačeval je le eno leto od petih in pol.
Mi je pa vsak, ki kolikortoliko pozna svetoval, da nja izterjam preživnino pa tudi za nazaj, čeprav mi je pomagal pri opremljanju stanovanja...
Letošnje poletje mi je počil film, ker je ves čas govoril, da si bo vzel čas za otroka, pa si ga ni tudi po cele tri tedne... Veliko je k temu prispevala njegova mati, ki ga je velikokrat ona imela pri sebi, ker je imel njen sinek precej dela, vedno ga je zagovarjala, pa da ga jaz motim pri delu. Velikokrat sem mu povedala, da si mora vzeti čas zase, da mora imeti najprej rad sebe... A on je slepo verjel svoji mami, ki danes pravi, da sem za vse kriva jaz, ki sem ga non stop klicarila, da je pregorel..
Najbolj me je bolelo nazadnje, čeprav mi je že marsikaj rekel in slabega storil, da ne moreva biti skupaj, da si bom pač našla takšnega, ki bo imel čas zame. Jaz si pa danes želim le, da bi ga imel le za svojega otroka.
Klicat ga ne morem, ker ima telefon njegov brat, tudi avto. Firma nekako stoji, tudi njegov poslovni partner je povedal, da se nihče ne javi na telefon. Brat, ki se je prej toliko časa delal frajerja in mu pomagal, kadar je bila res kriza, sicer živel od mamine penzije, pa z mano sploh ne govori, ker njega pa ne bom jaz j.... v glavo, kot sem njegovega brata.
Povrhu vsega pa je otrok zelo zbolel, ponoči je imel visoko temperaturo, ko sem njegovi mami sporočila, da bi rada izvedela kje je oče, ker je otrok bolan, je hladnokrvno odgovorila, da je odsoten in da nimam nobene pravice klicat policije in ga prijavljat kot pogrešanega.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: "Pogrešan" oče
19.9.2009 22:34:30   
Vijoličarka
Če prav razumem, ne živite več skupaj. Tudi ko ste živeli skupaj, je bilo vse skupaj bolj polomija, kot karkoli znosnega.

In če prav razumem, hoče on stran od tebe, ti pa tega v bistvu ne želiš sprejeti. Ker če bi sprejela, potem bi uredila preživnino in ostale formalnosti, ki jih je treba opraviti, ko se par, ki ima otroka, razide.

Ne razburja te toliko dejstvo, da bivši partner ne skrbi za otroka, kot dejstvo, da je šel nekam, pa ti ne veš kam. Zakaj bi rada vedela? Zakaj je to tako pomebno za tvoje življenje in predvsem za vajinega otroka? Finančno ne izpolnjuje svojih dolžnosti, za otroka nima časa. S tega vidika je čisto vseeno, če izgine za dva tedna ali za pa dve leti.

Postavi sebe in otroka na prvo mesto. Ne moreš tako živeti. Ni prav, da moraš sama preživljati otroka. Ni zdravo, da 'visiš' na bivšem partnerju. Ne more biti. Ne more biti tak, kakršen si želiš, da bi bil. Ne more biti s tabo.

Glede na to, da se je na njegov (predvidevam da mobilni) telefon javil brat, je čisto možno, da tvoj bivši sploh ni nikamor šel. Dandanes bi redkdo pustil svojega mobilca kar tako. Kakorkoli, mati in brat sta v stiku z njim, zato je skrb, da se mu je kaj zgodilo, odveč. Zdaj moraš samo prerasti svojo potrebo po nadzoru in postaviti stvari na pravo mesto: prvi je otrok in njegove pravice, torej uredi preživnino. Živi svoje življenje, on naj pa svoje.

------------------------------------------------------------
Vmes si dodala podatke, ki marsikaj razjasnijo.

Ampak ti ga ne moreš prisiliti, da bi se posvečal otroku. Ker se vse vrača in plača, bo prav gotovo nekoč za to tudi ustrezno 'nagrajen'.

Vsekakor se strinjam s tistimi, ki ti svetujejo, da izterjaš preživnino.

Mislim tudi, da si storila dovolj, da bi se on lahko spravil k sebi in vzpostavil stik s svojim otrokom. Več ne moreš storiti. Kakor je hudo, bo otrok lažje sprejel odsotnost očeta, kot pa večno soočanje z zavračanjem in brezbrižnostjo.

< Sporočilo je popravil Vijoličarka -- 19.9.2009 22:42:53 >


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu fionca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: "Pogrešan" oče
20.9.2009 11:35:47   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Ne razburja te toliko dejstvo, da bivši partner ne skrbi za otroka, kot dejstvo, da je šel nekam, pa ti ne veš kam. Zakaj bi rada vedela? Zakaj je to tako pomebno za tvoje življenje in predvsem za vajinega otroka? Finančno ne izpolnjuje svojih dolžnosti, za otroka nima časa. S tega vidika je čisto vseeno, če izgine za dva tedna ali za pa dve leti.



Jaz se sicer popolnoma strinjam z vijoličarko. Mi je pa popolnoma jasno, da je to ful težko storiti. Na citirano vprašanje je najbrž tvoj odgovor, da ti vendarle nekaj nudi. Morda ti denar niti toliko ne pomeni. Morda je vendarle nekaj časa z otrokom, kaj pa vem kaj ti v resnici nudi, ampak nekaj ti nudi ali ti je nudil, kar tebi toliko pomeni, da tega ne moreš spustit.
Poglej, kolikor jaz štekam situacijo, tvoj dec nujno potrebuje svobodo, pa še očitno se loteva veliko reči, tako da mu cajta zmanjkuje. Strašno mu gre na živce, če hočeš od njega čas in svobodo. Kako s takim decem živet ne vem, vem pa nekaj, da nekateri moški bolj kot pritiskaš nanje, bolj stran bežijo, bolj kot opaziš kaj dobrega na njih, bolj domov hitijo. Glih obratno, kto bi bilo za pričakovat ali kot bi ena povprečna ženska reagirala na vse skup. moški pogosto nimajo občutka za vživljanje v soljudi. Lahko jih še tolk čustveno izsiljuješ, kar ti najbrž mal počneš, ne deluje to pri njih. Oni se samo še bolj vase zapirajo in rinejo proč, ker ko se odmaknejo, pozabijo na skrbi. Ni pri njih to tako, da bi se odmaknili, ap še kar razmišljali o problemih, ki jih težijo. Oni gredo v gostilno, pred tv, kaj delajo, športajo, pa ne mislijo zraven kolk jim je hudo, kot bi povprečna ženska naredila, ampak odklopijo. Zares odklopijo od problema. Neodgovorno v očeh žensk, to je čist res. Ampak njim je to rešitev zanje. Oni morajo poskrbet zase. Dokler se ne počutijo ok, enostavno ne mroejo poskrbet še za koga. Kakšne prioritete ima tale tvoj, ne vem. Meni malo tuje, priznam, najbrž bi težko tako živela, ker mi fizična bližina ogromno pomeni. Ampak če tebe to toliko ne moti, moraš poskusit z neko drugo taktiko, tale katero izvajaš vidiš da ne zaleže. Poskusi ga pustit na miru, da k sebi pride in šele postopoma kasneje začni gradit vajin odnos. Nekaj lepega se vama mora dogajat. Ne omenjaj mu problemov,itak si za vse sama,  nič boljše ne bo, če mu boš to naprej metala. Uživaj vsaj v družbi z njim, eč bo do tega kdaj prišlo. Če seveda tako zelo hočeš biti z njim. Saj drugega ti ne preostane, ali pa seveda, kot so ti že rekle, iti narazen, kar tudi ne bi bila slaba strategija, v bistvu najbrž najboljša, ampak če pa imaš problem pa ne moreš iti narazen.... Torej lahko probaš samo z **** strategijo, ki bi pogojno pa morda lahko obrodila kakšne sadove. IN ta **** strategija je, uživat, kadar si z njim, ne se takrat kregat zaradi reči, ki jih na nasilen ali tudi lep način on očitno ne bo spremenil, ostali čas pa uživat sama s sabo in z otrokom, kolikor se le da. A veš, en sam lajf imaš, nima smisla ga preživet v sekiranju. Morda bo tvoj le začel štekat, da mu je fajn s tabo in z otrokom, ap se vendarle pomiril in našel svojo varnost doma. MOžnosti so majhne, pa hudo veliko potrpežljivost moraš imeti - ampak druge rešitve jaz ne vidim, ker na grdo besedo, čustveno izsiljevanje in ostalo očitno čisto nič ne reagira. Če ti je to seveda vredno. Večini ljudi ne bi bilo. Bi pričakovali odgovornost in odraslost od odraslega človeka. To je edino razumljivo. Samo ti si želela slišat še eno od možnih rešitev, a ne. Torej začni delat na tem, da vama bo vedno fajn, kadar bosta skupaj - če ti je to cena. Pa daj mu mir, sam mora do tebe prit.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: "Pogrešan" oče
20.9.2009 19:21:28   
dory
Ne razumem zakaj tiščiš vanj? Zasovražil te je, za otroka ne plačuje, ne kaže interesa zanj, ne živite skupaj...kar je meni padlo na pamet je to,da se te želi mal rešit..pa ga ne opravičujem, nikakor!...za povrhu še njegovi doma držijo z njim in te ponižujejo......če se je tako odločil, mu ne moreš vsilit ničesar...najboljše zate v tem primeru je, živi in pusti živeti...z njim naj se ukvajajo njegovi doma...

< Sporočilo je popravil dory -- 20.9.2009 19:24:30 >

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: "Pogrešan" oče
20.9.2009 22:31:21   
lilip
Edino kar bi v tem primeru naredila, bi ga prijavila policiji, da ne plačuje preživnine. Ker je to kaznivo dejanje bi ga že policija poiskala.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: "Pogrešan" oče
27.9.2009 11:52:00   
fionca
Ja, končno sem se odločila in odšla do konca - na policijo, ker njegova mati je šele včeraj zvečer komaj dvignila slušalko in rekla, da ne ve kje je, da tudi ne ve, če se bo sploh vrnil. Prekipelo mi je, zato sem šla danes zjutraj na policijo.
Njo so poklicali in jim je povedala, da je na morju, da je z njim vse o. k..Pa da je njegov brat pri njem... Jaz pa vsa panična, zaskrbljena... Naj uživa in se ima lepo.




(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: "Pogrešan" oče
27.9.2009 13:57:59   
Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: fionca

Ja, končno sem se odločila in odšla do konca - na policijo, ker njegova mati je šele včeraj zvečer komaj dvignila slušalko in rekla, da ne ve kje je, da tudi ne ve, če se bo sploh vrnil. Prekipelo mi je, zato sem šla danes zjutraj na policijo.
Njo so poklicali in jim je povedala, da je na morju, da je z njim vse o. k..Pa da je njegov brat pri njem... Jaz pa vsa panična, zaskrbljena... Naj uživa in se ima lepo.




Ampak poskrbela si, da se ne bo imel lepo in da ne bo užival in da bo imel še en izgovor, zakaj se ne meni za otroka in ne komunicira s tabo.

Zelo dobro si vedela, da ni nič narobe z njim, jezilo te je samo, ker ti njegova mati in brat nista hotela povedati, kje je. Zdaj si jim dala vetra in jim pokazala, da nisi kar tako in se kontroli nad njim ne misliš odreči.

Ne razumem, zakaj ti je toliko do tega nadzora in predvsem ne razumem, zakaj ga ne tožiš zaradi preživnine. Preživnina je pravica tvojega otroka.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu fionca)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: "Pogrešan" oče
27.9.2009 14:00:46   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: fionca

Ja, končno sem se odločila in odšla do konca - na policijo, ker njegova mati je šele včeraj zvečer komaj dvignila slušalko in rekla, da ne ve kje je, da tudi ne ve, če se bo sploh vrnil. Prekipelo mi je, zato sem šla danes zjutraj na policijo.
Njo so poklicali in jim je povedala, da je na morju, da je z njim vse o. k..Pa da je njegov brat pri njem... Jaz pa vsa panična, zaskrbljena... Naj uživa in se ima lepo.







ja, zmagovalka si. na celi črti.

mogoče je glavna nagrada par obiskov pri psihiatru

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu fionca)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: "Pogrešan" oče
27.9.2009 14:13:41   
mateyka
odšla do konca? mogoče si šele začela. mogoče si šla do konca v smislu, da si pri njemu res zasovražena "do konca". si zdaj zadovoljna? si to hotela doseč s tem da si šla na policijo?

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
27.9.2009 15:37:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Vijoličarka)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: "Pogrešan" oče
27.9.2009 16:03:44   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Ne razumem, zakaj ti je toliko do tega nadzora in predvsem ne razumem, zakaj ga ne tožiš zaradi preživnine. Preživnina je pravica tvojega otroka.


se moram kar strinjat z Vijolicarko...


Ma saj tukaj ne gre za nadzor, gre za to, da je sfuzlana, ker ga ima še kar rada, pa ji je hudo in težko, vsaj po moje ej bolj tako. Rada bi tisti del njega, ki je ok, dober, enostavno ne dojame, da je tisti del skupaj s ta slabim delom in da drugače ne bo nikoli. Kakšen nadzor? To nima blage veze z vsem skupi. Tukaj se vidi, da se ljudje ne znamo vživljat v druge. Z razumskega stališča imaš vijoličarka prav, edina pametna reč, ki bi jo ona lahko naredila, ampak pozabila si, da s tem, ko bi ga tožila, bi bilo med njima fertik. Nepreklicno konec. Do tega pa njej ni. S tem pa bi umrl del nje, ki ga morda nujno nuca, del ki ga rabi, pa ne šteka še, da je itak že umrl. En konček v njej upa, da bo še kdaj drugače. Če bi bila jaz na njenem mestu, bi me resno skrbelo, kaj je njegova mama skuhala in brat tudi. Morda se mu je kaj zgodilo, pa skrivata, morda... slikala bi si grozljivke. In če bi kdaj prijavila, bi zaradi tega, ker bi me bilo strah zanj, če je obkrožen s takimi norci, če so mu kaj naredili. Kako češ eni nori babi verjet, če ti reče, da je z njim vse ok. Če prijaviš na policijo, pa oni morajo njega osebno najti. Ni dovolj, če reče mama, da je na morju. Edino tako si zihr, da ni v resnici pogrešan. Če imaš nekoga tako zelo rad, da boli zraven, ti odleže, ko zveš, da je živ in zdrav, pa da ni v bolnici ali kaj vem kje. Vem da večina ljudi tega ne more razumet, ker večina ljubi čist bolj pogojno - kar je fajn, se strinjam, ni nič narobe s tem. Ampek eni so pač taki, da ne zmorejo ljubiti samo malo in rabijo čas, da se jim posveti, kaj morajo naredit. Pa ne razumsko. Če bi naredili razumsko, bi se cel lajf tolkli po glavi. Do duše jim mora vse skup priti. Njej pa še ni. Ne more. NO ja, morda se motim, ampak tolk redko pa to tudi ni. Berem zdaj eno knjigo, kjer nekaj podobnega opisuje, v kakšnem stanju je bila ko je z enim človkeom doživljala euforijo od silnega navdušenja nad njim, hkrati pa je, ko se je odmaknil, vse v njej uničil. Ma ful dobro izrazoslovje tam uporablja, mogoče bom kdaj prepisala, bo še kdo razumel tako stanje, ko nisi nikjer in hkrati počneš posledično neumnosti - drugače ap ne moreš.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: "Pogrešan" oče
27.9.2009 16:46:09   
fionca
Glede na njegovo stanje v zadnjem času, bi mogoče vsakega, ki ima kaj srca zaskrbelao, kaj se dogaja s človekom, ki prej NIKOLI ni šel sam na morje, še z otrokom si ni upalit. Ja, o. k., če danes nekoga skrbi, da nekdo že nekje ne leži mrtev, medtem ko se drugi ne zmenijo zanj...Njegova mama mi je namreč zvečer rekla, da NE VE kje je in da se ne bo več sekirala zanj, ker je itak dovolj star... In da ne ve, če se bo sploh še kdaj vrnil!!!!Lepo vas prosim, šel je brez telefona, avta...
Še vedno ne vem, kje je, niti nimam namena več raziskovat in tudi verjetno ne bom izvedela, vem pa, da je ŽIV in ZDRAV. To me je zanimalo!!!
Kako bi se pa ve gospodične počutile, če bi svojemu otroku govorile, da je ati na morju, poten pa se nikoli ne bi vrnil. Lepo prosim za odgovore.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
27.9.2009 17:42:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: "Pogrešan" oče
27.9.2009 17:47:54   
Anonimen
Mislim, da ima otrok pravico vedet kje je oče. Drgač pa ga pojdi tožit, boš mogoče le na tak način izvedela kako je z njim.

< Sporočilo je popravil ena pač -- 27.9.2009 17:48:42 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: "Pogrešan" oče
27.9.2009 18:13:46   
fionca
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


IZVIRNO SPOROČILO: fionca

Ja, končno sem se odločila in odšla do konca - na policijo, ker njegova mati je šele včeraj zvečer komaj dvignila slušalko in rekla, da ne ve kje je, da tudi ne ve, če se bo sploh vrnil. Prekipelo mi je, zato sem šla danes zjutraj na policijo.
Njo so poklicali in jim je povedala, da je na morju, da je z njim vse o. k..Pa da je njegov brat pri njem... Jaz pa vsa panična, zaskrbljena... Naj uživa in se ima lepo.




Ampak poskrbela si, da se ne bo imel lepo in da ne bo užival in da bo imel še en izgovor, zakaj se ne meni za otroka in ne komunicira s tabo.

Zelo dobro si vedela, da ni nič narobe z njim, jezilo te je samo, ker ti njegova mati in brat nista hotela povedati, kje je. Zdaj si jim dala vetra in jim pokazala, da nisi kar tako in se kontroli nad njim ne misliš odreči.

Ne razumem, zakaj ti je toliko do tega nadzora in predvsem ne razumem, zakaj ga ne tožiš zaradi preživnine. Preživnina je pravica tvojega otroka.




Ne vem, zakaj se ne bi imel lepo "popolna mamica in žena",; on je še vedno na dopustu, policija, ga ne bo nič iskala, jaz sem samo izvedela, kar sem želela, torej da je živ in zdrav!!!
Ne bom ga zasledovala, nič nočem od njega. Naj se ima super na dopustu, resnično si ga zasluži, ker toliko kot je on delal...
Torej ni šlo za prijavo, ampak zgolj je policija posredovala, ker sta si mati in brat vedno bolj izmišljevala, kako je z njim... In upam, da je mama policiji povedala resnico. On pa itak ne ve kaj se dogaja, ker telefona nima pri sebi, mati pa mu tudi ne bo povedala, da je govorila s policijo - zadeva zaključena.
Če pa  vam drage mamice gre samo za denar, pol pa tud prav... Trenutno ga imam toliko, da shajam s svojim otrokom. Sem pa slišala, da njemu posli ne gredo tako kot bi morali in ne bi rada podžigala problemov...




< Sporočilo je popravil fionca -- 27.9.2009 18:16:56 >

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: "Pogrešan" oče
27.9.2009 19:54:29   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: fionca
Kako bi se pa ve gospodične počutile, če bi svojemu otroku govorile, da je ati na morju, poten pa se nikoli ne bi vrnil. Lepo prosim za odgovore.


hja, glede na to da sem gospa, vem kje je oče mojega otroka (torej se razumeva). gospodične majo mogoče to drzgače porihtan, ne vem user posted image vem pa tudi, da hvala bogu nisva taka, da bi dopustila, da bi en kar mrknil in drugega pustil v temi in posledično tudi otroka. imava pa oba otroka toliko rada, da tega ne bi naredila.

Če pa vam drage mamice gre samo za denar, pol pa tud prav... Trenutno ga imam toliko, da shajam s svojim otrokom. Sem pa slišala, da njemu posli ne gredo tako kot bi morali in ne bi rada podžigala problemov...


to se pa motiš fionca - kakorkoli, to ni tvoj denar,to je denar tvojega otroka. zanj. ne zate. če bi živeli skupaj, bi prispeval zanj več kot ta nič,ki ga prispeva sedaj. zapomni si to. to ti vidiš kot podžiganje problemov? ne vem no.. da da za hrano za otroka? hmmm.. super očka, ta tvoj model.

(odgovor članu fionca)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: "Pogrešan" oče
27.9.2009 20:12:28   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

ne gre za nezmoznost vzivljanja - gre za to, da v tej igri nista samo ona2, temvec se otrok. in meni osebno se zdi v tem trenutku najpomembneje, da se poskrbi za otroka in da se punca zarad otroka tud vzame v roke. ker sfuzlana mama ne koristi niti sebi, se manj pa otroku.

mogoce malce grobo napisano, ampak po mojem mnenju si ze sama najde dovolj razlogov, zakaj se se vedno trudi za to zvezo, ceprav otrokov oce ocitno (glede na napisano) nima interesa.


POglej metulj, iz razumskega vidika imaš popolnoma prav in vsak človek, ki bi gledal iz nevtralnega stališča, bi ti pritrdil, tudi jaz. Eno drugo stvar sem mislila z vživljanjem: Nikoli in nikdar ne moreš nikogar prepričat, naj nekoga neha ljubit, sploh pa ne na silo. To se mora prepričat sam. Pe še ena stvar je - v primeru, ko si sfuzlan, ko si v totalni stiski, ni otrok tisti, ki te lahko ven potegne, niti misel nanj,d a mu ni najboljše. Kolikor mu tak človek hoče dobro, otroku namreč, še vedno ne more ven iz tega, da mora najprej, prvo, brezpogojno poskrbet zase. Noben otrok te ne prisili, da nehaš ljubit, upat in delat proti sebi. Štekaš. Človek v takem zosu je globoko tam, kjer sonce ne sije. In ne more si pomagat. Niti mu besede ljudi ne pomagajo. Lahko ga še tolk prizemljuješ, ne bo se mogel premaknit. Žal.

Se pa strinjam z matejko, najlepše je si najti človeka, ki mu zaupaš, ki je trezen po razmišljanju in odgovoren po vedenju. Samo očitat nekomu, da tega prej ni videl, je pa malo mimo, no. Saj ni mogla vedet, da bo taka mona tale njen. Sedaj pa se težko odvezuje od njega. Počasi se daleč pride. Navijam da ji bo ratalo.

Še to, zakaj se človek trudi za vezo? Nikdar ni samo en razlog, vedno jih je miliarda. In če se nisi nikdar ločil, to težko razumeš. Vse trpljenje povezano s tem, vso smolo, ki jo nekdo ima lahko v lajfu, ves trud. Težko razumeš, zakaj nekdo še vztraja - ker ločitev je izjemno boleča stvar, ne moreš kar reči čao in oditi. Enostavno ne moreš. Lahko si samo predstavljaš, da bi ti šel, če bi tako živel, vendar je v praksi to drugače. Ne moreš iti dokler ti ne kapne. Še celo če si se ločil, je lahko tvoja ločitev tolk specifična, da še vedno težko razumeš, zakaj se nekdo drug težje odceplja. Vendar verjemi mi, čist vsak ima svoje vzroke zadaj. Ga ni, ki jih ne bi imel. Miljardo njih. Pa to ni izgovor. Je samo pojasnilo. Najbolj pametno v njenem primeru bi bilo iti in odpustiti. Brez dileme.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: "Pogrešan" oče
27.9.2009 21:00:52   
fionca
Hvala, gina. Ja, res je v mojem življenju se je to ponovilo že drugič- ločitev namreč, prvič pri starših, sedaj sem sama še v tem sranju... Hvala za spodbudne besede.
Sem pa vesela, da imajo nekateri otroci tako srečo, da imajo DVA  starša, ki sta odgovorna, skrbna in se zavedata posledic  neprijetnih dejanj, če bi do njih prišlo. Le tako naprej mateyka. Čestitam.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?