|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   7 mesecov
31.10.2009 7:30:27   
frulica
mene pa zanim gdaj lahko začnem dajat te skutke iz leclerka?
prosila bi če ima katera kako idejo kaj dajat vse ker jaz mojemu sončku dajem sadje,in zgleda da mu ni dovolj.nimam nekih idej kako sestavit jedilnik

hvala za pomoč.user posted image user posted image user posted image
sonček bo čez en teden star sedem mesecovuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 7 mesecov
31.10.2009 9:43:40   
Katy78
Zakaj pa ravno iz Leclerca? user posted image  

Skute in jogurte lahko začneš dajati okoli 8. meseca. Najboljše so navadne, pa da potem sama vmešaš sveže sadje.

Sicer je pa po uvedbi sadja čas, da začneš z zelenjavo, ki ji kasneje dodajaš krompir, riž itd., in z njo počasi nadomestiš en obrok mleka.

(odgovor članu frulica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 7 mesecov
31.10.2009 9:50:53   
DanijelaNeli
Ja,vsak ima svoj način uvajanja hrane.
Jaz sem začela pri 4.mesecih s sadjem,tako,da je Neli jedla že pri 7.mesecih skutke in jogurte.Samo primerne za dojenčke do 1.leta starosti,mislim,da so bili od Nestleja.

Dam samo v vednost,da VSI slovenski proizvodi (pa tudi tudi razni Monteji) o mlečnih govorim...imajo oziroma vsebujejo kemikalijo Melamim.

Za Nestle pa je dokazano,da ga nimajo.


< Sporočilo je popravil DanijelaNeli -- 31.10.2009 9:55:19 >

(odgovor članu frulica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 7 mesecov
31.10.2009 10:25:03   
bskrle
No, ja  ta z melaninom je pa malo hudauser posted image , saj to je snov iz plastike.

Naša jih je že od petega meseca. Pač sem uvajala počasi, reakcije ni bilo. Začeli smo z unimi iz LJ mlekarn.



_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu DanijelaNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 7 mesecov
31.10.2009 15:33:13   
frutolina
IZVIRNO SPOROČILO: frulica

mene pa zanim gdaj lahko začnem dajat te skutke iz leclerka?
prosila bi če ima katera kako idejo kaj dajat vse ker jaz mojemu sončku dajem sadje,in zgleda da mu ni dovolj.nimam nekih idej kako sestavit jedilnik



No, moj je enako star user posted image jaz mu bom jogurte in take stvari začela dajat po 8 m. Trenutno sprobavava stvari in sva jedla : korenček, krompir, sladki krompir, brokoli,bučko, jabolko, hruško, banano, riževo kašico. Zdaj bova enkrat še špinačo, pa brokoli, cvetačo, papajo, marelico... Dajem mu pa vsako stvar 3 dni,.
Mogoče mu daj kaj od zelenjave, pa kake kaše ( prosena, riževa, ajdova...). Potem pa lahko mešaš npr. riževo kašo z banano (jabolko, breskev...) ; krompir in špinačo ali grah, brokoli, cvetačo.. (kasneje še zraven meso 2-3 na teden in je kosilo user posted image ) in podobno. Midva za zdaj jeva GH za kosilo s tem da mu je še ne dam za cel obrok, bova pa zdaj počasi začela. Potem bo pa sledila kaka kaša s sadjem za dopoldansko malico, kaka mlečna kaša za večerjo....ne vem, nekako tako računam in tuhtam. user posted image

< Sporočilo je popravil frutolina -- 31.10.2009 15:39:08 >

(odgovor članu frulica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 7 mesecov
31.10.2009 16:23:14   
frutolina
mogoče ti bo še to prav prišlo:
http://otrocarije.googlepages.com/Prehranadojenka.pdf

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 7 mesecov
2.11.2009 16:07:43   
frulica
pač te.ker so baje najboljše in ne vsebujejo nekih umetnih substanc.user posted image sem primerjala sestavine z ostalimi skutkami in so bile še najboljše.user posted image
hvala vsem za odgovore.user posted image user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 7 mesecov
2.11.2009 17:05:00   
Hope2
Kako se pa imenujejo te iz leclercauser posted image

(odgovor članu frulica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 7 mesecov
3.11.2009 17:29:57   
frulica
Sadna skuta je. Mislim da je od ljubljanskih mlekarn
take male pakunge-plastični lončki

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 4.11.2009 9:34:09 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 7 mesecov
3.11.2009 17:34:49   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: frulica

Sadna skuta je. Mislim da je od ljubljanskih mlekarn
take male pakunge-plastični lončki



Ja če so od lj. mlekarn, jih pa ja dobiš v vsaki štacuni in ne samo v leclercu. user posted image

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 4.11.2009 9:35:01 >

(odgovor članu frulica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 7 mesecov
3.11.2009 22:14:40   
mini86
mene pa zanima kako zgleda ta sladki krompir..ok verjetno kot krompiruser posted image
kakšnega okusa je, kje se ga da dobiti, kako ga pripraviš..


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 7 mesecov
4.11.2009 8:12:58   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

mene pa zanima kako zgleda ta sladki krompir..ok verjetno kot krompiruser posted image
kakšnega okusa je, kje se ga da dobiti, kako ga pripraviš..



Jaz ga kupim oz. sem ga kupovala v Hipermarketu Mercator. Je kar večji od navadnega krompirja, meso pa je oranžne barve. Ima bolj sladek okus, vsebuje pa veliko vitamina A. Jaz sem ga skuhala, tako kot navaden krompir, zraven pa razno zelenjavo. Za razne recepte pa malo poguglaj, jih je ogromno, kakšen od njih je verjetno primeren tudi za dojenčka.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 7 mesecov
4.11.2009 10:57:24   
mini86
hvala za odgovor...sej imam doma paparico in je kr dosti receptov iz sladkim krompirjem..sicer bomo začli z GH šele nekje januarja, ampak me je res zanimal kaj je s tem krompirjem ker se kar dosti omenja..user posted image




_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 7 mesecov
5.11.2009 8:17:09   
frulica
jih ni drugje.enakih!user posted image user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 7 mesecov
5.11.2009 9:05:35   
mateyka
frulica, od ljubljanskih mlekarn dobiš sigurno v njihovi trgovini za bežigradom (jih ni drugje, daj daj).
katere skutke pa misliš? podložene s sadjem ali tista dva okusa v okroglem lončku (marelica in borovnica mislim da sta)? ker podloženo sadje je zakon, zadnja varianta je pa zanič zame.
user posted image

(odgovor članu frulica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 7 mesecov
5.11.2009 17:57:02   
frulica
ne me napadat.pri nas jih nisem drugje še vidla.user posted image čisto navadne skutke so.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 7 mesecov
5.11.2009 18:03:58   
frulica
sadna skuta:-borovnice 100g
                   -marelica 100g
                   -junior 6x50g

pri nas žal ni njihove trgovine.


< Sporočilo je popravil frulica -- 5.11.2009 18:06:55 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 7 mesecov
6.11.2009 22:18:25   
sabina1345
No tele skute od ljubljanskih mlekarn so pa v vsaki vaški štacuni.

(odgovor članu frulica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 7 mesecov
7.11.2009 11:42:34   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: frulica

sadna skuta:-borovnice 100g
                  -marelica 100g
                  -junior 6x50g

pri nas žal ni njihove trgovine.



Te skutke ima vsaka trgovina skoraj, so pa en in isti šmoren. No ja, primerjava FW in hoferjevih je pokazala, da so hoferjeve manj sladke in z manj dodatkov. Mogoče je tako tudi z leclercovimi. Lahko daš po 7m.

(odgovor članu frulica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 7 mesecov
7.11.2009 13:29:02   
mini86
kaj ste se zdj vse spravle na frulico..jih pač njihova trgovina nima (mogoče so jih mel ampak jih noben ni jemau in jih ne dobavljajo več)..brez panike..

user posted image

bodte pridne


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 7 mesecov
7.11.2009 14:33:23   
frulica
hvalauser posted image user posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?