|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   (ne)sprejemanje imena sorojencev
10.11.2009 22:10:40   
m_m
JOj, križi in težave.

Kot da že ne bi bilo dovolj, da je izbira imena pomembna naloga staršev, še težavnejše usklajevanje atija in mame, potem se pa še najdejo bratci in sestrice, ki jim izbrano ime ni všeč in imajo celo svojega. Katastrofa user posted image

No, kako ste to urejali vi?



_____________________________

* Čas je najboljši učitelj, a kaj ko na koncu ubije vse svoje učence.
* * Ni bogat tisti, ki ima največ, ampak tisti, ki najmanj potrebuje.
* * * Če mislite, da zmorete ali da nečesa ne zmorete, imate v obeh primerih prav.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: (ne)sprejemanje imena sorojencev
10.11.2009 22:27:00   
Anonimen
premlad, da bi ugovarjal.

ime, ki mi je bilo všeč, sem omenila partnerju.

pri prvem sva se takoj strinjala oba, še preden sva načrtovala družino, pri drugem sva se malo dlje odločala (nobeno ime mi ni zvenelo prav... na koncu sta se vendarle našla dva, ki sta se mi zdela prava), a ko sva se oba strinjala, je bilo odločeno.
ali je ime všeč-nevšeč ostalim pa ni vplivalo na najino izbiro. je pa zanimivo slišati mnenja drugih.

če bi bil prvi otrok toliko star, da bi mu bilo kakšno ime že všečno in bi zanj "navijal", bi premislila tudi o tem predlogu, drugače se mi pa še vedno zdi, da mama najbolj čuti otroka v sebi in zanj izbere najlepše ime.

(odgovor članu m_m)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: (ne)sprejemanje imena sorojencev
10.11.2009 22:33:43   
Anonimen
Pri nas se starejsa hcerka ravn tako ne strinja z imenom bodoce sestrice.Ta mali je ona izbrala,zdaj sva mi2.Sem ji rekla,da se ne bom premislila zaradi nje.To bo moj otrok in valjda lahko dam ime po svoji zelji.Ima pa 14let in res taksne predloge..user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: (ne)sprejemanje imena sorojencev
10.11.2009 23:03:40   
sazi
Mi smo imeli srečo s sinoo izbiro. Ime, katero je ves čas ponavljal (pa sploh nismo vedeli, kakšnega spola bo 2. otrok) nama je bilo všečno in ker se je rodila punčka, je obveljala sinova izbira - ampak če mi ime ne bi bilo všeč, bi že našla način, da bi ga prepričala, da bo otroku ime drugače.

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: (ne)sprejemanje imena sorojencev
11.11.2009 7:14:10   
Anonimen
nasa 2 "tavelka" sta se kar morala sprijaznit z mojim izborom. sicer, bi bilo Nini ime Dexter ali Didi.
junaka iz risanke dexters laboratory na cartoon network.user posted image

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: (ne)sprejemanje imena sorojencev
11.11.2009 7:16:44   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: m_m
Kot da že ne bi bilo dovolj, da je izbira imena pomembna naloga staršev, še težavnejše usklajevanje atija in mame, potem se pa še najdejo bratci in sestrice, ki jim izbrano ime ni všeč in imajo celo svojega. Katastrofa user posted image

Kaj imajo otroci z imenom? Ime je izbira staršev in ne otrok. Če ne, je pa najlažje, da ima kakšna tri imena. Vsi zadovoljni.

< Sporočilo je popravil ZARA -- 11.11.2009 7:19:45 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: (ne)sprejemanje imena sorojencev
11.11.2009 8:20:48   
viv_
Tamale sploh nismo spraševali. Eden izmed njenih predlogov je bil, da če bi bil fantek bi bil lahko Aktimel user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: (ne)sprejemanje imena sorojencev
11.11.2009 8:22:03   
ZARA
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: (ne)sprejemanje imena sorojencev
11.11.2009 8:28:29   
TRIŠ
Ja smo imeli iste težave.Za vsakega je bil komentar npr:Vita prdita,Jaka kaka,......na koncu so večji izbrali 5 imen in midva sva izbrala najprimernejšega,malo pa smo jim namignili kaj bi pasalo zravenuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: (ne)sprejemanje imena sorojencev
11.11.2009 8:57:20   
Jančika_
Naš tavečji ima sicer zanimive in sprejemljive predloge, ampak nima prava glasanja spljoh. Me ne gane, če ima kdorkoli kaj proti (in verjemi, veliko ljudi ima ogromno proti najinemu izboru).

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: (ne)sprejemanje imena sorojencev
11.11.2009 9:07:33   
aluš
Ja, tudi pri nas se je mal dogajalo okrog imena drugega otroka.

Najprej sem seveda (ker mož je kao prepustil to meni) izbrala ime za punčko in fantka. Ker nismo hoteli vedeti kaj bo, smo morali izbirat oboje.

S predlaganim imenom za punčko z moje strani se je mož strinjal, starejši sine (takrat star dobrih 6 let), pa ga je spremenil tako, da je popravil eno črko v imenu in je bilo tudi OK. Smo nekak pri tem ostali.

Ko sem jima povedala moj izbor za fantka, sta se oba reežala (mož in sin) in delala norca, da tega imena pa niti pod razno (sploh mož, tama ga je itak narobe izgovoril, zato je bilo še bolj smešno, ker ratala iz imena žival). Jaz drugega predloga nisem imela, sem jima rekla, naj se pa potem kar spomnita sama. In se seveda nista. Tako sva z možem na hitro izbirala ime za fanta en teden pred rokom poroda. Otroka sloh nisva nič spraševala, izbrala sva ime, rodil se je fantek in to ime tudi dobil. Pa bratcu ni bilo prav nič všeč, ko sva ga  obvestila, da je dobil bratca s tem imenom. CCa en mesec se je kar nekaj pačil, se mi zdi, da si ga ni mogel hitro zapomniti, pa mu že zato ni bil všeč. Potem so imeli pa smučarski tečaj in njegov učitelj smučanja, ki je bil super, je imel isto ime kot naš mali dojenček. Od takrat naprej je bilo ime super.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: (ne)sprejemanje imena sorojencev
11.11.2009 9:09:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

Tamale sploh nismo spraševali. Eden izmed njenih predlogov je bil, da če bi bil fantek bi bil lahko Aktimel user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
se huj, ko moji!!!

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: (ne)sprejemanje imena sorojencev
11.11.2009 10:11:51   
TomTaylor
ja, če bi pri nas poslušali našo prvorojenko, bi bila potem drugorojenka Pocahontas. Nesprejemljivo.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: (ne)sprejemanje imena sorojencev
11.11.2009 10:17:54   
ronja
premlad, da bi ugovarjal.

podpis, Ronja še ni govorilauser posted image . Ji je pa zaenkrat Lejla čisto všeč, dostikrat ji ljubkovalno reče Lejli, ampak to tudi midvauser posted image . Kako bo (če bo) z naslednjim, pa ne vem, se priporočam za predloge, kako navdušit starejše otroke za določeno ime, ki je staršema všečuser posted image . Sicer zaenkrat nisva mela kakih hudih problemov, mava podoben okus (edino David je meni všeč, njemu pa ne, ampak itak nimava nobenega fantka;)), pa tudi babice in dedki so bili vsi zadovoljni z izbranima imenoma.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: (ne)sprejemanje imena sorojencev
11.11.2009 11:19:02   
hubi
Ko bodo imeli svoje otroke, bodo izbirali oni, zdaj je pa to najina stvar.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: (ne)sprejemanje imena sorojencev
26.11.2009 23:48:35   
m_m
user posted image uh, pri nas ni nič iz risank, ampak je favorizirano ime prvorojenke celo med zadnjimi favoriti atija in mamice.

Niti ne vem kako je prišlo do tega, je pa najprej hotla še eno sestrico in sem jo komaj prepričala, da mogoče ne bo sestrica, ampak bratec in kak bi lahko bilo bratcu ime. Takrat se je zapičila v eno ime in vedno ko kaj vprašam, kaj bo bratec delal, ga pokliče po tem svojem izbranem imenu. Ko pa povem, da še ni ziher, da mu bo tako ime, postane kar žalostna in ji gre na jok, zlo je občutljiva. Ne vem kakšna bi bila reakcija, če bi domov prinesli dojenčka z drugim imenom. Je zlo skrbna, in govori kaj bo pomagala, tudi pri prvi sestrici ni bila ljubosumna. 

_____________________________

* Čas je najboljši učitelj, a kaj ko na koncu ubije vse svoje učence.
* * Ni bogat tisti, ki ima največ, ampak tisti, ki najmanj potrebuje.
* * * Če mislite, da zmorete ali da nečesa ne zmorete, imate v obeh primerih prav.

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?