|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   hujšam
3.7.2005 17:15:04   
Čajček
Mogoče bi katera takoj zamenjala z mano, ampak jaz sem 6 tednov po porodu in neprestano zgubljam težo. Imam skoraj 4 kg manj kot preden sem zanosila, pa tudi zgledam ne preveč lepo...
Res je, da mi je patronažna zaradi dojenja prepovedala kar nekaj stvari, ampak druge kar jem, še ponoči kdaj vstanem, da se nahranim.
Povejte mi kaj ve jeste in česa ne. Očitno moram nekaj dodat svoji prehrani.
Saj je OK za postavo ampak se bojim za mleko.

Čajček
Neposredna povezava do sporočila: 1
   hujšam
3.7.2005 18:47:50   
Naja31
Kaj ti je pa patronazna prepovedala zaradi dojenja?
Meni ni nic rekla kaj lahko in cesar ne smem.
Izogibam se zelju, pasulju, jagodam, vecini sadja,...., ampak mali bo zdaj ze 3 mesece, tako da se ne bom vec tako pazila. No, zelja in pasulja ne bom jedla, ker je zame to zimska hrana :)
Prva dva meseca nisem jedla sveze zelenjave in svezega sadja. V bistvu je bila prehrana zelo monotona: meso in kaksna priloga.

Imas prav. Jaz bi takoj zamenjala s tabo :)

Lp, J.

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   hujšam
3.7.2005 19:00:10   
Čajček
Bom kar naštela: česen, čebula, surovo sadje in zelenjava, stročnice, čokolada, šunka, karkoli pohanega, tuna, sardine, med, vloženo sadje, vse kar je v konzervi, margarina, svinjina, sokovi, gazirane pijače, lešniki, orehi, sadni jogurti, sladoled ...
mogoče je še kaj, to sem si zapisala. No, saj nekaj reči mi je logičnih, čisto vse pa le ne.
V bitvu res jem meso, pa kuhano zelenjavo, kruh, pašto, riž in mlekoooooooooo...na sto načinov... pol mi pa pediatrinja reče, da edino, kar ne priporočajo je mlekoooooooooo...:ups:

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   hujšam
3.7.2005 19:09:50   
leah
Ja halo,pa kaj ti je t zaena patorona,pa jest sem to vse jedla,pa je bilo vse ok.Dej jej kar ti paše pa ne obremenjuj se!:rozica:

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   hujšam
3.7.2005 19:11:34   
Jančika_
Po moje je tale tvoja patronažna precej pretiravala.

Lej, jaz sem jedla vse (razen mesa, ki ga sploh ne jem) in malega ni čisto nič zvijalo. Takih nas je tu gor kar nekaj. Na tvojem mestu bi jedla bolj raznovrstno in se ne bi vnaprej omejevala, še posebej, ker tako hujšaš.

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   hujšam
3.7.2005 19:47:40   
vidja
Hej!
Mislim, da tako trpet ti pa ni treba. MOje izkušnje: sem skozi jedla, kar mi je pasalo in ni bilo problemov. Res, da sem bila pozorna na reakcije pri otročkih, kadar sem jedla kaj novega, to pa je tudi vse. In tudi jaz sem po vsakem porodu po enem mesecu imela 2 kg manj kot pred zanositvijo. Prvič sem se začela redit oz. sem uspela pri na predporodno težo šele po dveh letih, drugič pa še ne vem. Tamali je star 14 mesecev, pa še kar ni nič z rejenjem. Dojim ga samo še zjutraj, tako da verjetno samo dojenje ni krivo. Imam pač tak metabolizem, potem pa še pomanjkanje spanja, stres, skrbi, študij itd. Ti se samo čimmanj sekiraj in ne upoštevat svoje patronažne, ker to je po moje res preveč. Veliko pij in UŽIVAJ.


(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   hujšam
3.7.2005 20:47:30   
dinika
Pupa je stara 5 mesecev in imam mleko, jem pa nema fižole, še zelje sem po malem. Kaj je tvoji patronažni??
sadje jem vso samo po malem.

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   hujšam
3.7.2005 21:25:58   
rainbow
Oh, tej patronažni pa jaz ne bi verjela:(; svetovalke za dojenje svetujejo normalno prehrano, morda se izogibaš stvarem, ki te napenjajo, pa alergenim, kot do jagode, oranže, po tretjem mescu pa ješ normalno tudi sveže sadje in zelenjavo;
mislim, da ne bi smela jest sladoleda v tej vročini;)
halo
meni se zdi, da se bom še zredila, res pa jem preveč ogljikovih hidratov:grrr:

pol pa kake žgančke, grisek, čokolino, je tudi fajn

na postavo bomo že kasneje pazle

:sloncek:

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   hujšam
3.7.2005 22:11:38   
eva1
Jaz jem vse-z zeljem vred(če je dobro oprana)-tako da ne poslušaj patronažne in jej! Če ne boš nč sadja in zelenjave jedla, nimaš kje vitaminov dobit...mislim, dale patronažna je pa iz pamti veka:zmeden2::zmeden2:

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   hujšam
3.7.2005 22:14:41   
eva1
Aja pazila sem se samo tri tedne-potem pa sem vse jedla in malega ni nič zvijalo(kaj pa tisti otroci ki so hranjeni z adaptiranem melkom-zakaj pa imajo potem tisti krče:zmeden2::zmeden2::zmeden2: )! Vse jej, in ne čakaj tretjega meseca-sicer ne vse probat en dan, ampak počasi-jaz jem tut jagode, arašide-uglavne, vse, res vse in ni nobenga problema!!

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   hujšam
3.7.2005 22:14:50   
Marogica
Imaš še kakšne druge simptome? Si nenormalno utrujena (tako,da bi lahko stoje spala), imaš občutek, da imaš "knedl" v grlu, ti mogoče srce neenakomerno bije? Če imaš te ali podobne simptome, imaš probleme s ščitnico. To se je zgodilo meni po rojstvu prvega otroka. Prej nisem imela nikoli teh problemov. Je značilno, da nosečnost izzove prekomerno delovanje škitnice. Upam, da tega nimaš

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   hujšam
4.7.2005 1:11:38   
nejcko

Ko boš nehala dojit, bodo vse kilce nazaj prišle - preverjeno!

Drugače pa je res tako, kot so punce napisala - lahko ješ vse, pa otrok krčev ne bo imel, ali pa nič (tako, kot jaz), pa krči vseeno bojo.
Pa omisli si kakšne vitaminske dodatke - Calcia so super!!! So tudi za doječe matere.

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   hujšam
4.7.2005 12:56:31   
bskrle
Kako pa je kaj s tvojo ščitnico?
Če normalno ješ (5x na dan, )
ne bi smela tako drastično hujšati.
Saj ješ meso, testenine ipd.'

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   hujšam
4.7.2005 12:59:02   
bskrle
Oprosti, je že marogica omenila ščitnico.
Tale tvoja patronažna pa mal pretirava!

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   hujšam
4.7.2005 19:51:26   
lenika
Jaz bi vprašala patronažno sestro kaj sploh lahko jem, če vsega naštetega ne smem.

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   hujšam
4.7.2005 22:30:03   
Čajček
He, he...sem pozabila napisati še paradižnik in vse kar je kislo...
No v resnici sem jo vprašala kaj naj jem, pa je rekla: mleko, pa riž na mlek, pa zdrob, pa polento....bučke, blitvo in špinačo - kuhano, pa meso kuhano, pa ribe kuhane...:zmeden:
Mislim, da je s ščitnico vse v redu (upam), ker nimam nobenega od teh simptomov.

No danes sem prvič poskusila nekaj "prepovedanega" :)- in to lubenico - pa smo šli brez težav skozi. Jutri bom pa sladoled - komaj čakam. Hvala za nasvete.
Aja, še to: kaj fige napenjajo? Jaz jih obožujem in proti koncu poletja bi si katero privoščila.

:love:

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   hujšam
7.7.2005 10:35:53   
kalbo
Ja kaj pa imaš to za eno patronažno, a je iz srednjega veka pobegnila skozi časovni stroj.

Moji ženi je patronažna samo rekla,da naj se izogiba sveži zelenjavi in sadju, pa čemurkoli, ki njo napenja. Pa še zelenjavo in sadje lahko po malem. Edino kar moraš gledati je, da se petih stvari na enkrat ne lotiš, ker potem v primeru težav ne veš, kaj jih je povzročilo.
Aja pa mleko in mlečne izdelke je pa v večjih količinah absolutno odsvetovala!

Pa še tak lep nasvet mi je dala, kako našega črva rešim krčev. Pali 100 %. Na trebuh na roko, potem pa zaspi gor, fajn občutek :)

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   hujšam
8.7.2005 23:44:23   
Margareta

Čajček, ko sem prebrala kaj vse ti je patronažna prepovedala je tako kot bi mojo poslušala. Meni je prepovedala čisto iste stvari kot tebi. :(

Malo sem se držala, potem pa nisem mogla več in jem vse po vrsti, razen stvari, ki mene napenjajo pa ne.

Včeraj mi je pa pediatrinja celo rekla, da naj jim čisto vse:zmeden: in sem kar malo pisano gledala.

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   hujšam
9.7.2005 22:31:46   
Čajček
Oj, Margareta, da nimava iste patronažne...:)-
Jaz sem začela tudi počasi dodajati stvari iz "seznama", pa je zaenkrat vse v redu. Lešnikom, orehom, marelicam inm jagodam se lahko odpovem...drugo pa bomo dan za dnem začeli uvajat. A kdo ve zakaj ne kisa? Sicer ga tako ali tako ne maram, ampak me daje radovednost.:zajcek:

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   hujšam
10.7.2005 20:47:34   
taška30
Ta patronažka ni normalna ali pa je ušla iz srednjega veka, kot je že ena napisala. :zmeden:

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   hujšam
11.7.2005 11:46:51   
jaz99
Kr neki. Ta sestra res ni normalna

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   hujšam
20.7.2005 16:34:39   
SU
Kis lahko povzroči krče-preverjeno-ena huudaaaa noč za nami, po malce preveč kisani solati takoj po porodu... Sicer pa pr nas ravno vsi zdravniki, sestre, ... govorijo, da zdaj "po ta novem" naj bi jedle vse, v noramlnih količinah. Itak sama opaziš kaj napenja otročka (oz. je splošno znano, da je ponavadi to surovo sadje in zelenjava, fižol in zelje). Se kar pridružujem mnenjem ostalih-mal preveč "ekstremna" je tale tvoja patronažna...:zmeden2: LP, Saša

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?