|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pomoč znanki...
5.7.2005 5:00:28   
Anonimen
Lep pozdrav!

Veliko Vas je tukaj, pa me zanima, če bi katera vedela, kam se obrniti, ker sama nimam teh izkušenj, da bi svetovala kolegici...

Zanosila je, vendar ne načrtovano in na žalost niti ne zaželjeno. Biološki oče tega otročka dejansko ni znan, kajti zanosila je na zabavi, kjer je sicer pila tudi sama, vendar so jo potem, vinjeno, napili še malo bolj, potem pa baje ni bil samo eden... Vsaj tako so ji potem povedali... Sama se, žal, ne spominja. Da je noseča, je ugotovila v 3. mesecu, ker je mlada (jeseni bo polnoletna) in ni imela rednih menstruacij.
Sedaj je v 4. mesecu, tako, kakor jaz, in počasi se ji začenja poznati trebušček. Takoj, ko je izvedela, se je odločila, da splava ne bo naredila, vendar prav tako ve, da otroka ni sposobna po rojstvu obdržati, ker niti ni materialno preskrbljena, niti nima partnerja, ki bi ji pomagal, niti ni čustveno zrela za materinstvo.
Moje osebno mnenje sicer je, da se da tudi brez partnerja in s slabšimi materialnimi pogoji, mislim pa tudi, da ima dovolj "soli" v glavi, da ve, kaj dela. In samo sebe pozna najbolj...
Odločila se je, da bo rodila, vendar se trenutno spopada s težavo, kako povedati staršema. Septembra naj bi šla v 4. letnik srednje šole, vendar bo to bolj težko izvedljivo. Njena starša poznam samo bežno, vendar, sodeč po njihovih domačih razmerah, mislim, da tega ne bosta ravno lepo sprejela. Sta še bolj iz stare šole...
Ona pa se je odločila (to je njena trenutna odločitev - jaz mislim, da bo potem, ko bo rodila, razmišljala drugače), da bo po rojstvu otroka oddala v posvojitev. Seveda sem ji ponudila vso možno pomoč, ki jo lahko, pri tem, da otroka obdrži, vendar je trenutno ne morem premakniti z njenega stališča. Ne želi ga obdržati.
Rekla je, da ga bo oddala paru, ki ne more imeti svojih otrok. Če se bo tako odločila po treznem razmisleku (za kar je sedaj, po mojem mnenju, še prezgodaj), potem ji lahko po eni strani samo čestitam. Tudi to je plemenito dejanje in par, ki bi otroka dobil, bi ji bil zagotovo neizmerno hvaležen.
Na Vas pa se obračam, ker sama ne vem, ona pa tudi ne. Ni se še nikjer pozanimala, saj zaenkrat nihče ne ve, da je noseča. Zanima jo, če lahko sama izbere par, kateremu bo oddala otroka? Ali to enostavno določijo na kakšnem Centru za socialno delo, v porodnišnici ali v kakšnem društvu? Po kakšnem sistemu gredo te posvojitve? Koliko besede ima pri tem biološka mati?
Hvala Vam za vse odgovore.

Pa-pa!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   Pomoč znanki...
5.7.2005 6:48:04   
k1
hja, težka tale stvar s posvojitvijo se mi zdi.

zakaj pa to nisi dala še na kak drug forum? kopiraj in daj na MON - mislim da je posebej forum o posvojitvah - boš tam izvedela največ. sem pred kratkim brala zgodbo ene, ki sta na tak način pričakovala svojo princesko, že vse urejeno, potem pa si je biološka mati premislila. zelo kruto...

je pa punca po domače res naj*!

lp:rozica:


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Pomoč znanki...
5.7.2005 9:06:32   
Anonimen
Ja, kot pravi K1, se raje obrni na med.over. Tam imajo le strokovnjake iz tega področja. O tem jaz nič ne vem. Je pa res uboga tale punca. Lepo, da ji stojiš ob strani.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   Pomoč znanki...
5.7.2005 12:26:34   
Lianna

Najboljš da kopiraš sporočilo še sem.

http://med.over.net/phorum/list.php?f=142

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Pomoč znanki...
5.7.2005 13:41:45   
viv_
Ampak naj pove tudi staršem - sploh ker še ni polnoletna. Saj nikoli ne veš - več glav več ve in ji bodo verjetno pomagali.

Redki starši bi takšno situacijo dobro sprejeli, ne glede na to, ali so stare šole ali niso, vseeno bi pa pomagali.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Pomoč znanki...
5.7.2005 14:35:24   
Erdbeere
ena znanka je tudi rodila in v porodnišnici podpisala da noče otroka....ko pa so njeni starši to zvedeli so na vsak način hoteli vnuka dobiti in so z ne malo truda ga tudi dobili...mamica je sicer še vedno bolj ko ne neresna otročka pa njeni starši večinoma časa prezivljajo

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Pomoč znanki...
6.7.2005 10:41:14   
viv_
karensa - kaj se sedaj dogaja?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Pomoč znanki...
11.7.2005 14:19:26   
k1
Kerensa - kako je z znanko? kaj novega???

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?