|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Noče več spati v posteljici
23.2.2010 19:43:29   
nena222
Pozdravljeni!

Sinček je star 1 leto (korigirano 11 mesecev) in se nekje od osmega meseca zbuja večkrat (2 - 5x) na noč. Od rojstva dalje kombinirava adaptirano mleko, moje načrpano mleko in od 3.meseca dalje dojenje (ko se je naučil dojiti). Ponoči, ko se je zbudil, je dobil mleko, in zaspal nazaj.
Od 11.meseca dalje mleka po steklenički ne mara več, se pa še vedno doji (zjutraj, zvečer, čez dan za uspavanje in ponoči). Če se ponoči zbudi, se podojiva in zaspi brez problema.
Ponoči se dojiva v zakonski postelji (vsi spimo v isti sobi). Ko se je zbudil, sva se podojila, nato pa sem ga prestavila nazaj v njegovo posteljico.
Zadnje tri tedne pa nikakor noče več spati v svoji posteljici. Tudi če še tako trdno spi, se zbudi v trenutku, ko ga prestavim v njegovo posteljico.
Mene zbujanje ponoči nikoli ni motilo, saj ni jokal oz. se je takoj umiril. Podojil in zaspal nazaj.
Očka pa vztraja, da je treba nujno ukrepati glede spanja v njegovi posteljici. Da je edini način, da ga "naučiva" ta, da ga pustiva jokati...
Nasveti?
Izkušnje?

Hvala!



< Sporočilo je popravil Katrin RR -- 23.2.2010 22:15:25 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: NOČE VEČ SPATI V POSTELJICI
23.2.2010 19:46:10   
ledenaa
In kakšne bodo posledice če bo spal v vajini posteljiuser posted image
nekatere starše bi bilo treba v šolo poslat da se malo naučijo kaj sploh je otrok in kako se z njim sploh "dela" .kaj vse otrok prestaja,zakaj tako in zakaj ne tako ....
Noben otrok ni do srednje šole spal v postelji od staršev.večji je otrok,več razume in vse gre  "lepše"
zdaj pa samo reči,da je tvoj mož gazda v bajti in da bo tako kot bo on rekel: torej bo otrok jokal


< Sporočilo je popravil ledenaa -- 23.2.2010 19:47:17 >

(odgovor članu nena222)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: NOČE VEČ SPATI V POSTELJICI
23.2.2010 19:50:36   
mateyka
pri nas je bilo podobno. zdaj spi z nami in nam ni problem. jaz ga ne bi pustila jokat. ampak kakor kdo.. jaz se strinjam z ledeno pri teh stvareh - moj mož tudi btw user posted image

sicer je alternativa:
kaj pa če mu date posteljico, kjer lahko sam gre ven/dol in pride k vama? tako, že malo večjo (s stranico da ven ne pade), da lahko tudi en od vaju not leži. potem se lahko eden od vaju zraven uleže in ko mali zaspi, greš nazaj v svojo posteljo in ga ni treba prestavljat? tudi ti ga lahko kar pri njem podojiš in se pocrkljata. meni se zdi to še najbolj diplomatska in najmanj travmatična rešitev od vseh, za vse vas user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 23.2.2010 19:53:52 >

(odgovor članu nena222)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: NOČE VEČ SPATI V POSTELJICI
23.2.2010 19:57:20   
nynna

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

In kakšne bodo posledice če bo spal v vajini posteljiuser posted image
nekatere starše bi bilo treba v šolo poslat da se malo naučijo kaj sploh je otrok in kako se z njim sploh "dela" .kaj vse otrok prestaja,zakaj tako in zakaj ne tako ....
Noben otrok ni do srednje šole spal v postelji od staršev.večji je otrok,več razume in vse gre  "lepše"
zdaj pa samo reči,da je tvoj mož gazda v bajti in da bo tako kot bo on rekel: torej bo otrok jokal







Kok si pa ti zoprna. A bi lahko saj na en post odgovorila normalno, brez teženja. user posted image


Nena222 po mojih izkušnjah se boste vsi bolje naspali vsak v svoji postelji. če pa ne gre pač ne gre, je pa fer da se oba z možem strinjata z nastalo situacijo oz najdeta nekakšen kompromis

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: NOČE VEČ SPATI V POSTELJICI
23.2.2010 19:58:34   
ledenaa
Potem me pa ne beri user posted image user posted image

(odgovor članu nynna)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: NOČE VEČ SPATI V POSTELJICI
23.2.2010 20:01:54   
tasa_m
Tudi jaz ga nebi pustila jokat. Imamo enake probleme samo s tem,da se naša vstane in roke tišči k nama ter naju kliče user posted image . Ko se ponoči zbudi (če se) probam, da jo dam nazaj v njeno posteljco ampak če joče jo vzamem k nama in spimo skupaj do jutra. Res ni to super spanje ampak bolje to, kot pa da mi joče v posteljci in sploh zaspat ne morem.

Upam, da čimprej porihtate!

Lp

(odgovor članu nynna)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: NOČE VEČ SPATI V POSTELJICI
23.2.2010 20:13:12   
nynna

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Potem me pa ne beri user posted image user posted image


O ja inteligenten odgovor user posted image

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: NOČE VEČ SPATI V POSTELJICI
23.2.2010 21:20:48   
tejči28
Mi imamo tudi te " težave".Je lepo že spal v svoji posteljici,ko pa je bi bolan,je spal poleg mene.Od takrat dalje sicer zaspi v svoji posteljici,ko se pa zbudi ponoči,pa pride k nama in mu dam zizo,da se pocarta,ker se še vedno malo dojima in pol je tak dolgo priklopljen,da zaspim in spima do jutra skupaj.user posted image Razen,če se vmes zbudim in ne zbudim njega,da ga prestavim nazaj.
Me pa zanima kak bo,ko dobimo novega dojenčka.Če bomo takrat 4 spali v postelji.Mož se sicer ne strinja s tem,pravi da ga razvajam,ampak ne morem ga pustit jokat,in mislim si,da ko bo večji,si bo dal več rečt.


_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu nynna)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Noče več spati v posteljici
23.2.2010 22:27:17   
melanija
Jaz pa pravim, da je možno da ima kako fazo. Moja je stara 10 mes, korigirano 9. Dva meseca nazaj je imela obdobje 14 dni ko je bil probem jo prestavit ponoči nazaj v svojo posteljico. Jaz sem jo pustila, da je spala pri meni in smo tako pregurali to obdobje. Sem jo pa vsaki dan poskusila prestavit, če ni plo pač ni šlo. Pa je šlo mimo in sedaj veselo spi v svoji postelji brez problema.

(odgovor članu nena222)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Noče več spati v posteljici
24.2.2010 0:28:57   
Naja31
Ne prvi, ne drugi sin nista spala v posteljici. Pač ni šlo.
Jaz v skupnem spanju ne vidim nič slabega, in prav uživam ko se mali tako stisne k meni sredi noči, da mi diha v obraz user posted image .
Moža pa jaz v tem primeru sploh ne bi upoštevala. Metoda "pustiti jokati" ja zame mučenje otroka.

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: NOČE VEČ SPATI V POSTELJICI
24.2.2010 0:30:46   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

In kakšne bodo posledice če bo spal v vajini posteljiuser posted image
nekatere starše bi bilo treba v šolo poslat da se malo naučijo kaj sploh je otrok in kako se z njim sploh "dela" .kaj vse otrok prestaja,zakaj tako in zakaj ne tako ....
Noben otrok ni do srednje šole spal v postelji od staršev.večji je otrok,več razume in vse gre  "lepše"
zdaj pa samo reči,da je tvoj mož gazda v bajti in da bo tako kot bo on rekel: torej bo otrok jokal


Se strinjam. Samo jaz bi to bolj "v vato" zavila.
Všeč so mi ljudje ki povejo direkt.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: NOČE VEČ SPATI V POSTELJICI
24.2.2010 7:54:32   
bučkabb
mi smo tud mel takšne težave, pa smo tud probal metodo "pusti da se zjoče" pa je blo že res fajn, smo prišli že tako daleč, da je zaspala v svoji postelji sama,to je trajal kakšen teden, nakar so prišli prazniki in se ji je nekaj zamerilo, še zdaj ne vem kaj, kar naenkrat se ji je začelo vse upirat, vrtec kopanje, še najbolj pa spanje v svoji postelji, če sem jo sam prebližala kinderpetu se je začela jokat in se me oklepat kot da gre za življenje.

nato smo vzeli eno stranico kinderpeta dol in ga prislonili čist zraven najine postelje, in sedaj kamot spimo, ko je kriza se naslonim k njej, al pa ponoč lepo zleze k nama na sredino in spimo naprej, nimamo dobenih velikih problemov in se vsi zbudimo zjutraj naspani.

po moje jo je mal stira vrglo, ko sem jo enih dvakrat ponoči postila v postelci, čeprav si je želela k nama v posteljo, pa ni bil nevem kakšen jok, sam ji ni bilo po godu in pol nikakor ni več hotela v kinderpet.
tak da nič delat na silo, ker se stanje samo še poslabša. če si želi vajine bližine mu to na nek način umogočita.  

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: NOČE VEČ SPATI V POSTELJICI
2.3.2010 14:01:17   
*BellaLuna*
Noben otrok ne bo razvajen, če bo spal pri starših in slej ko prej se bo navadil spati sam.
Če se zbudi, ko ga preložiš v njegovo posteljico, je to zato, ker je tam drugačno okolje, mogoče ga moti že samo to, da je njegova posteljica mrzla, spal pa je na toplem pri vama.

Pri nas je sin več kot eno leto spal izključno pri nama. S tem se je naučil, da je vedno na varnem in tudi ko s eje ponoči zbujal, ni nikoli jokal, ampak se je samo stisnil k enemu od naju in zaspal nazaj. Ko je začel spati celo noč (star je bil več kot eno leto), sem ga začela prestavljati v svojo poteljico. Kasneje smo njegovo posteljico preselili v njegovo sobo. Vse brez najmanjšega problema.

Nikoli ga nisem pustila jokat, pa se je brez problemov naučil spati v svoji posteljici in svoji sobi. In tudi ko se zbudi, se zna sam uspavat nazaj, brez dud, flaške in ostalih nepotrebnih zadev.   Zato sem velik zagovornik tega, da otrok spi pri starših dokler to rabi, pa ne bo nobenih problemov s spanjem v svoji postelji, ker se bo počutil varno.

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: NOČE VEČ SPATI V POSTELJICI
6.3.2010 9:27:19   
anci banci
naš tudi spi pri nama, začelo se je pa tako, da je pri 4 meseceih imel hud alergijsko reakcijo in je se zbujal, ker ga je srbelo, seveda, sva ga iz posteljice vzela in ga dala med naju in pazila, da se ni čsito popraskal , potem sem si pa jaz še zlomila nogo in ga ponoči glih nisem mogla dvigovat in prestavljat, zato je spal med nama
sedaj pa nikakor noče spati v svoji postelji, se zbuja, joka..smo probali že večkrat ga uspavati v njegovi posteljici pa je zaspal za 10 min in potem jok
sam se sploh ne sekiram preveč, pač bo že prišel čas, ko bo to sprejel, do takrat pa naj se crklja pri nama
moram pa priznat, da že od porodnišnice dalje ni bil ravno navdušen spati v svoji postelji


(odgovor članu *BellaLuna*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: NOČE VEČ SPATI V POSTELJICI
6.3.2010 9:30:21   
Anonimen
pri nas noben od treh otrok ni spal v posteljici.
pa noben nima kakih travm zaradi spanja skupaj v zakonski postelji.

pa ja, da bom cele noci vstajala pa otroka privajala, da spi sam.

(odgovor članu anci banci)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: NOČE VEČ SPATI V POSTELJICI
7.3.2010 11:09:36   
TIBIDABO
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

pri nas noben od treh otrok ni spal v posteljici.
pa noben nima kakih travm zaradi spanja skupaj v zakonski postelji.

pa ja, da bom cele noci vstajala pa otroka privajala, da spi sam.




Se podpišem!

Tudi naša pri 5m spi z nama že od začetka in ponoči nikoli ne joka. Pa nimamo nobene dude.  Tudi dojimo se v spanju. Meni je totalno mimo, da bi otroka, ki je tako majhen in je bil 9m del mene potem, ko se rodi dala stran od sebe, da se bo kao naučil samostojnosti....


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: NOČE VEČ SPATI V POSTELJICI
8.3.2010 10:16:26   
neisha80
Naša 3 letnica je že pred 2.rojstnim dnevom spontano začela spat pri nama(mal je bil tud vzrok dojenček),zdaj bo stara 3 in še zmeraj je pri namauser posted image včasih smo tud vsi štirje ,kakšna noč je celo,ko oba spita v svojih posteljah,skratka pestro je,ampak se naspimo.Pa tako lepo je,ko se zjutraj stisne k meni in mi pove ,da me ima rada,takrat pozabim tud na trenutke ko me skoraj zbrca na tlauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu TIBIDABO)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Astrološko znamenje otroka vam pove, kako ...
Razlog zakaj nekateri dojenčki spijo kot polhi, drugi pa spravljajo neprespane starše na obrate, je tudi v astrološkem z...
Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?