|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Čemaž
2.4.2010 10:23:23   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Tajtaja - od kod pa si?


OKolica Murske Soboteuser posted image .
Kje v SLO pa ga je največ?



Tukaj Slovenske Gorice so ga polne...

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Čemaž
2.4.2010 11:42:30   
al1*
Ob Muri smo ga mi že nabirali, pri Veržeju ga je bilo zelo dosti.

_____________________________

lp


(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Čemaž
3.4.2010 8:52:42   
suzolinka
Mmmmm čemaž!!! Jaz ga kupim na ljubljanski tržnici. Ga prodaja v kozarčku in ga potem jemo celo leto.
Evo še en recept - pizza s čemažem in regratom
Zmesi testo za pizzo iz polnovredne moke.
Narediš filo iz čemaža - 2 jajca, 200 g skute, sol, sladka/kisla smetana, čemaž in zmešaš.
Ko testo vzhaja, ga daš na pekač in narediš zavihke, da testo ne izteče. Vliješ filo iz skute in pečeš na 200 C, 30 minut.
Pustiš, da se malo ohladdi in položiš gor regrat, ki si ga prej zabelil z malo bučnega olja. Dober tek!

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Čemaž
14.4.2010 12:00:58   
gigi1
Čemaž lahko hranimo narezanega na trakove v kisu (jabolčnem) ali olju. Oboje uporabimo v solatah. Tistega v olju pa lahko popečemo z jajčki ali uporabimo kot svežega.
V skrinji se posuši in izgubi veliko okusa. Blanširati ga je tudi škoda.
Sama naredim namaz:
Na polno posodo od multipraktika na lističe narezanega čemaža dodam cca 2 dcl olivnega olja, malo soli in 10-15 dkg orehov. Vse skupaj zmiksam. Mora biti taka kremasta zmes. Če ni, dodam še malo olivnega olja. S tem napolnim manjše kozarce. Na koncu polijem z malo olivnega olja.
Je odličen namaz. Dodajam v njoke ali rezance s smetano in orehi. V omako iz bučk. Pire krompir. Rižote. Obare. Tudi ribje jedi. Samo po eno žličko.
Zdrži v kozarcih celo leto in ne izgubi okusa.
Cvetove (popke) pa okisam kot gobe. Uporabim bolj razredčen kis in olivno olje. Dodam pa le sol.

_____________________________

Nikoli ne dobiš želje, ne da bi dobil tudi moč, da jo uresničiš.
Vendar moraš vseeno kaj narediti za to.

(odgovor članu suzolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Čemaž
3.3.2011 12:29:00   
niwaj
En kratek članek o čemažu, da se bo vedlo o čem se govori in zakaj je tako zdrav.
Ko ga nabiraš, je treba pazit, da pomotoma ne vtrgaš šmarnice, ker sta si zelo podobna.
Ja ja, kmalu bo pomlad in spet bomo lahko trgali sadove narave:D

(odgovor članu gigi1)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Čemaž
3.3.2011 19:28:53   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: niwaj

En kratek članek o čemažu, da se bo vedlo o čem se govori in zakaj je tako zdrav.
Ko ga nabiraš, je treba pazit, da pomotoma ne vtrgaš šmarnice, ker sta si zelo podobna.
Ja ja, kmalu bo pomlad in spet bomo lahko trgali sadove narave:D



to men nikol ni blo čist jasno... če čemaž nabiraš spomladi običajno takrt šmarnic itak še ni zunej, da o izrazitem vonju čemaža sploh ne govorim. morš bit RES talent da zamenjaš no.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu niwaj)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Čemaž
27.3.2011 14:13:22   
niwaj
Šmarnice in čemaž so skupaj maja če se ne motim. In če rastejo skupaj, pomešano, ko enkrat vtrgaš čemaž in imaš na prstih tisti vonj, itak več ne ločiš ....pomoje no....nevem, se mi k sreči še ni zgodilo. :D

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Čemaž
30.3.2011 11:42:37   
Freya88
Nikol se jedla!:(

Me pa zanima kaksnega okusa je, je dejansko kot cesen??:)

(odgovor članu niwaj)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Čemaž
30.3.2011 17:17:42   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

Nikol se jedla!:(

Me pa zanima kaksnega okusa je, je dejansko kot cesen??:)



meni ma bolj zelen (zeliščen) okus kot česen - po česnu bolj ko ne samo diši + je veliiiiko lažje prebavljiv, tko da men je to zakon kombinacija.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Čemaž
3.5.2011 12:07:03   
diana 28
Mene pa zanima ali je še vedno dober čemaž sedaj ko cveti. Malo sem v dvomih ali se še vedno uporablja liste (cvete?) ali ni več dobro brat ? Letos sem ga zamudila user posted image  oz. nisem vedela kje raste....

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Čemaž
3.5.2011 14:30:20   
artista7
da, čemaž je kompleten užiten. Cvet je užiten kot popestritev solate (da izgleda malo bolj zanimivo ko so rožice notri), list je sicer najboljši ko je rastlina mlada in še ne cveti, govorim samo o okusu-tudi sedaj so listi užitni. Čemaževe cvetne popke vložim kakor kapre. Najraje raste na vlažnem, pri nas konkretno ob reki. Pazi, da ga ne zamenjaš s šmarnico (mora dišati po česnu), ki je zdajle aktualna, nepoznavalci ga dostikrat zamenjajo z jesenskim podleskom (ta ima v sedanjem času liste nekoliko podobne čemažu - meni se sicer ne zde, samo je bolje da poznaš razliko). Za čemaž trenutno še ni prepozno! Jaz ga dam v olivno olje ker nimam domačega česna (sesekljam čemaž in ga zalijem z olivnim oljem in malo posolim da dlje zdrži) in ker je čsen v trgovini ves iz Kitajske (se mi zdi malo ne-kul da od toliko daleč zelenjavo jem). To potem uporabim ne samo v solatah pač pa tudi v omleti, na mesu - povsod skoraj.

_____________________________

"I never said to be like me, I say be like you and make a difference." (MM)

(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Čemaž
3.5.2011 14:51:15   
diana 28
Hvala artista7...user posted image

(odgovor članu artista7)
Neposredna povezava do sporočila: 37
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Danes so na jedilniku šparglji
photo
Šparglji so znani po svojem zdravilnem učinku. Preverite kuharske trike, ki jih morate poznati pri pripravi jedi iz špar...
Je uživanje medu res nevarno za dojenčka?
Med je poln antioksidantov in kot tak super hrana za ljudi, vendar smernice za prehrano dojenčkov navajajo, da je med za...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?