|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   stroški in prvi razred
13.4.2010 15:46:19   
dory
Torej mamice prvošolčkov, koliko približno dajete na mesec za svojega otroka in koliko na samem štartu za nakup osnovnih potrebščin?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: stroški in prvi razred
13.4.2010 16:21:01   
SMT3
No,to tudi mene letos čakauser posted image

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: stroški in prvi razred
13.4.2010 16:31:39   
ZARA
To pa tudi mene zanima. Zadnjič sem v Merkatorjevi knjigarni spraševala za cene torb in so po 120 €!!

user posted image  

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: stroški in prvi razred
13.4.2010 16:33:09   
al1*
Če se ne motim, je bilo na začetku - vsi delovni zvezki, zvezki, barvice,.... okoli 100 €, pol pa še torba. Tu pa je itak odvisno.
Za šolsko prehrano damo mesečno okoli 70€ (dopoldanska malica, kosilo in popoldanska malica). Pol pa je še recimo vsak mesec kakšna vstopnina (lutke), avtobus, kar je recimo 3-6€.



_____________________________

lp


(odgovor članu SMT3)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: stroški in prvi razred
13.4.2010 17:28:45   
mojcaziga
Na naši šoli imajo kar nekaj DZ in zvezkov, v primerjavi z drugimi šolami v okolišu. Za 1. razred smo za vse to + šolske potrebščine dali okoli 120€+ torba 100€ (Schneider). V sosednji šoli so jih DZ+šolske potrebščine prišle okoli 70€, ker so imeli čisto majčken seznam.
Mesečno plačujemo okoli 60€ (malica+kosilo+dodatni športni program), potem pa je še vsak mesec obvezno kaka predstava ali izlet, tečaj drsanja ali plavanja,............

lp, Mojca

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: stroški in prvi razred
13.4.2010 18:12:09   
Lara28
V prihodnjem šolskem letu bo potrebno zmanjšat porabo učbenikov in DZjev za 20% in boste malo prišparaliuser posted image

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: stroški in prvi razred
13.4.2010 18:58:13   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Lara28

V prihodnjem šolskem letu bo potrebno zmanjšat porabo učbenikov in DZjev za 20% in boste malo prišparaliuser posted image


Aja? Ker nam je ravno zadnjič razredničarka rekla, da velja tisti seznam, ki so ga lani imeli 3. razredi. Ni omenila nobene spremembe user posted image
So to mogoče interne govorice ali je kje zapisano?
Sem namreč predstavnica staršev in včasih je fajn vedeti, če kdo kaj vpraša.

Sama sicer nimam nič proti takšnemu številu DZjev kot jih imajo, ker tudi vse napolnejo. Je pa kar nekaj staršev, ki jamrajo user posted image

Hvala lp, Mojca

(odgovor članu Lara28)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: stroški in prvi razred
14.4.2010 8:49:02   
špelin@
Samo namig: prvošolčki ne potrebujejo šolskih torb user posted image Ker skoraj vse stvari puščajo v šoli, je dovolj že samo majhen nahrbtniček. Naši so imeli prvo leto za domačo nalogo samo to, da so domov vsakodnevno nosili peresnico in skrbeli, da so bile vse barvice v njej ošiljene. In občasno kakšen zvezek, v katerem je bilo kaj za narisat. Roko na srce, to bi komot nesli tudi v kakšni vrečkici, ampak, da se otrok le počuti bolj šolarja, je nahrbtniček na mestu.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: stroški in prvi razred
14.4.2010 10:29:37   
mojcaziga
Pri nas so rekli, da torbe potrebujejo in jih res, ker ni dneva ko česa ne bi nosili domov, ob petkih pa sploh. Zdaj kolikšen strošek pa si narediš z nakupom torbe, pa je odvisno od želja, zmožnosti,....

lp, mojca

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: stroški in prvi razred
14.4.2010 10:32:35   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Pri nas so rekli, da torbe potrebujejo in jih res, ker ni dneva ko česa ne bi nosili domov, ob petkih pa sploh. Zdaj kolikšen strošek pa si narediš z nakupom torbe, pa je odvisno od želja, zmožnosti,....

lp, mojca


Po koliko npr. zvezkov pa nosijo domov? Pri nas je hči šele v tretjem razredu potrebovala torbo.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: stroški in prvi razred
14.4.2010 10:52:41   
Tejči
Mi se s temi stroški tudi srečamo jeseni. A ne mislimo pretiravat. Torbo že ima-sta ji lani babi in dedi kupila Winx torbo, čisto OK za 1. razred, ko jo tako straši vozimo in nosimo... Ostale potrebščine pa tudi upam, da ne bodo pretirano drage. Meni predstavlja večji strošek nakup oblačil..sicer se pa s tem že sedaj soočamo, saj tudi v vrtec ne hodijo nagiuser posted image  

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: stroški in prvi razred
14.4.2010 11:17:59   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Pri nas so rekli, da torbe potrebujejo in jih res, ker ni dneva ko česa ne bi nosili domov, ob petkih pa sploh. Zdaj kolikšen strošek pa si narediš z nakupom torbe, pa je odvisno od želja, zmožnosti,....

lp, mojca


Po koliko npr. zvezkov pa nosijo domov? Pri nas je hči šele v tretjem razredu potrebovala torbo.



Zdaj v 2. razredu vsak dan berilo in zvezek za pisanje. Naš ima v torbi še kr. hlače in majico za ŠVZ. Ker naš naredi vso nalogo že med poukom oz. v OPB, se zgodi redko, da od rednega pouka še kaj prinese. Večina sošolcev in sošolk obvezno vsak dan prinese domov tudi matematični DZ in zvezek.
No, naš ima še 4x tedensko DZ za angleščino oz. nemščino.

V petek pa prinesejo domov vse zvezke in skoraj vse DZ.

lp, Mojca

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: stroški in prvi razred
14.4.2010 11:22:10   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Pri nas so rekli, da torbe potrebujejo in jih res, ker ni dneva ko česa ne bi nosili domov, ob petkih pa sploh. Zdaj kolikšen strošek pa si narediš z nakupom torbe, pa je odvisno od želja, zmožnosti,....

lp, mojca


Po koliko npr. zvezkov pa nosijo domov? Pri nas je hči šele v tretjem razredu potrebovala torbo.



Zdaj v 2. razredu vsak dan berilo in zvezek za pisanje. Naš ima v torbi še kr. hlače in majico za ŠVZ. Ker naš naredi vso nalogo že med poukom oz. v OPB, se zgodi redko, da od rednega pouka še kaj prinese. Večina sošolcev in sošolk obvezno vsak dan prinese domov tudi matematični DZ in zvezek.
No, naš ima še 4x tedensko DZ za angleščino oz. nemščino.

V petek pa prinesejo domov vse zvezke in skoraj vse DZ.

lp, Mojca



Aha, torej gre za drugi razred. Kako je bilo pa v prvem?

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: stroški in prvi razred
14.4.2010 11:31:57   
kasso
Vsaka učiteljica ima svojo politiko, tako da ne vidim smisla, da se pogovarjate o torbah itd. razen če gre za isti razred. npr. pri nas velja, da morajo imeti otroci kovčke in ne torbe, ker le te čez teden pustijo v učilnici (kjer imajo zložene v omari), za zvezke in ostale potrebščine pa ima vsak svojo poličko. Domov pa prinesejo le ob petkih v tem kovčku, da pokažejo kar so delali čez teden in kar imajo za domačo nalogo. Čez teden se pravi ne nosijo ničesar v in iz šole.

Tudi kar se tiče delovnih zvezkov, pa navadnih zvezkov itd, določi vsaka učiteljica po svoje, kaj bodo uporabljali in katere je potrebno nabavit. Npr. ko sem primerjala s kolegico, ki ima hčerko v prvem razredu na drugi šoli, je imela čisto ene druge delovne zvezke kot moj sin.

Tako, da dajte se najprej pozanimat, kaj sploh v vaši šoli zahtevajo, da otrok potrebuje v 1. razredu. Brez veze se mi zdi, da zdaj kupujete vse živo, potem pa bo od tega mogoče prišlo v poštev le polovico.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: stroški in prvi razred
14.4.2010 11:40:11   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: kasso
Tako, da dajte se najprej pozanimat, kaj sploh v vaši šoli zahtevajo, da otrok potrebuje v 1. razredu. Brez veze se mi zdi, da zdaj kupujete vse živo, potem pa bo od tega mogoče prišlo v poštev le polovico.

Drži.

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: stroški in prvi razred
14.4.2010 20:39:54   
viv_
Kaj natančno kupit bodo povedali na sestanku...

Mislim da je bilo okrog 100€ začetni vložek - torba + zvezki. Učbenike so dobili v šoli.

V povprečju pride 70 € na mesec položnica (prehrana + vstopnine).

Maja grejo za 3 dni na kmetijo pride 75 €.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: stroški in prvi razred
14.4.2010 21:50:56   
StrawberrY
Mislim, da je bil začetni vložek tam nekje 70 Eur (zvezki,barvice,ravnilo,radirka,copati,delovni zvezki,voščenke,tempera,vodenke,...). Potem pa še torba, naša je prišla tam nekje 165 Eur (čeprav jo v osnovi res ne rabi, ampak mi računamo, da jo bo imel tam nekje do četrtega razreda, je nezahteven otrok, tako, da računamo na to, da bo zdaj štiri leta v uporabi).

Mesečno nas pa pride tam nekje 70 Eur. V marcu so imeli tudi tabor, cena, hmmm...mislim, da 60 Eur.

< Sporočilo je popravil StrawberrY -- 14.4.2010 21:52:35 >

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: stroški in prvi razred
14.4.2010 22:22:14   
špelin@
Berem tele cifre pri zadnjih dveh postih in me skoraj kap user posted image 70 EUR na mesec v prvem razredu?! user posted image user posted image user posted image

Pri nas je bila samo vsak mesec malica, na letni ravni pa le gledališki abonma (12 EUR) in ena predstava + vožnja v LJ (pojma nimam, koliko je stalo).


(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: stroški in prvi razred
14.4.2010 22:42:17   
kasso
Kosilo v šoli pride okrog 50 eur, malica pa 20 eur...torej skupaj 70 eur.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: stroški in prvi razred
15.4.2010 8:13:44   
Ely57
Se čist strinjam s tem, moj edini ekstra strošek je bil da sem privoščila mojemu prvošolčku  dober otroški stol, ki mu bo služil sigurno do konca osnovne šole.
So imeli razstavljene na otroškem bazarju lani, in so res kvalitetni, 3 leta garancije in stol ima nastavitve ko otrok raste. Sicer se mogoče zdi veliko 140€, sam pa sem sigurna v to,da bo zdravo sedel in  da ga bo imel res zelo dolgo časa. Pa še ne zgleda kot en navaden stol, ampak je res fency user posted image tak z mrežo. Aja, če koga zanima je podjetje donar d.o.o. , sam nimajo trgovine, ker so proizvodnja na veliko( se da zmenit tudi za 1 stoluser posted image ). Mal sem imela probleme jih najdit, so pa v Ljubljani.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: stroški in prvi razred
15.4.2010 10:17:02   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: kasso
Kosilo v šoli pride okrog 50 eur, malica pa 20 eur...torej skupaj 70 eur.

O porkaš, kako drago user posted image
Naša ta večja je imela kosilo v prvem razredu (ne samo malico, pozabila prej napisat), ampak je položnica za oboje skupaj znašala (čakaj, grem gledat) dobrih 11.000 SIT (l. 2006). Pa še za letos grem pogledat v pogodbo - aha, če bi imela kosilo in malico, bi stalo skupaj cca. 60 EUR, res znese kar dosti, imate prav.
Ker ima samo malico, je bistveno nižji znesek.

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: stroški in prvi razred
15.4.2010 10:44:10   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Samo namig: prvošolčki ne potrebujejo šolskih torb user posted image Ker skoraj vse stvari puščajo v šoli, je dovolj že samo majhen nahrbtniček. Naši so imeli prvo leto za domačo nalogo samo to, da so domov vsakodnevno nosili peresnico in skrbeli, da so bile vse barvice v njej ošiljene. In občasno kakšen zvezek, v katerem je bilo kaj za narisat. Roko na srce, to bi komot nesli tudi v kakšni vrečkici, ampak, da se otrok le počuti bolj šolarja, je nahrbtniček na mestu.


Pri nas pa ni tako. Vse komplet nosijo domov. In ko gre še po knjige iz knjižnice, je takooo težka torba, da mu jo jaz nosim do avta.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: stroški in prvi razred
15.4.2010 10:55:51   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Samo namig: prvošolčki ne potrebujejo šolskih torb user posted image Ker skoraj vse stvari puščajo v šoli, je dovolj že samo majhen nahrbtniček. Naši so imeli prvo leto za domačo nalogo samo to, da so domov vsakodnevno nosili peresnico in skrbeli, da so bile vse barvice v njej ošiljene. In občasno kakšen zvezek, v katerem je bilo kaj za narisat. Roko na srce, to bi komot nesli tudi v kakšni vrečkici, ampak, da se otrok le počuti bolj šolarja, je nahrbtniček na mestu.


Pri nas pa ni tako. Vse komplet nosijo domov. In ko gre še po knjige iz knjižnice, je takooo težka torba, da mu jo jaz nosim do avta.

user posted image In to v prvem?? HB, da starši nosite torbo...

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: stroški in prvi razred
15.4.2010 10:58:05   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Samo namig: prvošolčki ne potrebujejo šolskih torb user posted image Ker skoraj vse stvari puščajo v šoli, je dovolj že samo majhen nahrbtniček. Naši so imeli prvo leto za domačo nalogo samo to, da so domov vsakodnevno nosili peresnico in skrbeli, da so bile vse barvice v njej ošiljene. In občasno kakšen zvezek, v katerem je bilo kaj za narisat. Roko na srce, to bi komot nesli tudi v kakšni vrečkici, ampak, da se otrok le počuti bolj šolarja, je nahrbtniček na mestu.


Pri nas pa ni tako. Vse komplet nosijo domov. In ko gre še po knjige iz knjižnice, je takooo težka torba, da mu jo jaz nosim do avta.

user posted image In to v prvem?? HB, da starši nosite torbo...


user posted image
ja ampak me je pa en dan učiteljica vprašala, da zakaj mu torbo nosim user posted image Ma en dan jo bom stehtala, pa ji bom znala povedat zakaj.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: stroški in prvi razred
15.4.2010 11:01:32   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: kasso
Kosilo v šoli pride okrog 50 eur, malica pa 20 eur...torej skupaj 70 eur.

O porkaš, kako drago user posted image
Naša ta večja je imela kosilo v prvem razredu (ne samo malico, pozabila prej napisat), ampak je položnica za oboje skupaj znašala (čakaj, grem gledat) dobrih 11.000 SIT (l. 2006). Pa še za letos grem pogledat v pogodbo - aha, če bi imela kosilo in malico, bi stalo skupaj cca. 60 EUR, res znese kar dosti, imate prav.
Ker ima samo malico, je bistveno nižji znesek.



Ampak saj otrok mora imet kosilo. Če ne v šoli, pa potem doma, kjer moraš tudi kuhati... Tako da neke večje razlike na koncu ni.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ali veste, kateri objemi so zdravilni?
Preverili smo, kakšne vrste objemov poznamo in kateri so najbolj zdravilni.
BLOG: Pridružila sem se gibanju Free ziza
Če bi sama vsakič, ko sem dobila butasto vprašanje, povezano z dojenjem, zaslužila, bi danes imela že ... hm, morda nove...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?