|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kolonija in morje
17.5.2010 13:38:47   
grisolino
pozdravljene ,nevem če je ta tema že ampak bom kr postavila vprašanje pa če kera kej ve o tem naj piše,...

zanima me če ste že kdaj peljale otroka na morje s tem kolonijam prek zdravstva,z fizioterapevti...pa kam ste šli?v ker kraj pa če je bilo dobr,,,pa kako je s prenočišči?
papa
hvala za odgovore
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kolonija in morje
17.5.2010 19:15:28   
Ploha
Pozdravljena!

Jaz sem hodila v te kolonije, preko zdravsta. Hodili pa smo v Novigrad/Pineta. Sem pa hodila od 3 do 15 leta. Tam sta 2 stavbi, za punce in za fante. Vmes je jedilnica. Pa zraven igrišča in plaža.

Men je blo takrat, ko sem hodila zelo všeč. Dopoldne smo imeli razne interesne dejavnosti, pa zjutraj telovadba, potem zajtrk in po dejavnosti malca, potem plaža, po kosilu počitek in popoldne spet malo plaže, če je bilo slabo vreme smo bili v skupnih prostorih in smo se igrali kake igre. Zvečer pa je bil ponavadi kakšen tematski žur.

Aja, "seboj smo imeli" tudi zdravnika v primeru nezgod in drugih težav.

Vzgojitelji so sami mladi, luštni fantje in dekleta...

Takrat smo hodili za 14 dni, tudi sem bila po 1 mesec skupaj dol, a to mi je blo pa že malo preveč, sem le pogrešala domače.

Pri 2 letih sem šla skupaj z mami na Debeli rtič, šli smo za 6 tednov. Tudi preko zdravstva. Kaj in kako se pa itak noben več ne spomni...pa itak je to že takooo dolgo nazaj, da se je verjetno marsikaj spremenilo.

Upam, da sem ti kaj pomagala, če pa te še kaj zanima pa kr prašaj user posted image



(odgovor članu grisolino)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kolonija in morje
17.5.2010 19:47:10   
grisolino
ja še kar hodijo v novigrad/pineta...
kako je pa s prenočišči a ma vsaka družina svojo sobo,pa če lahko otroku kej sam skuhaš če tistga nau hotu jest,a majo v sobah kaki mali štedilnik al pa kej,?ker naš mali je ful izbirčen glede hrane in zato se bojim da mu nam mogla kej skuhat...
vidim da imaš otroka,si njega pelala al si ti šla ko si bla majhna če sm prov razumela...
hvala hvala res za odgovor

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kolonija in morje
17.5.2010 20:01:06   
RMRM
Vsaka družina ima svojo hiško. Notri je mini kuhinja, tako da kamot pripraviš obrok za otroka, nujno pa vzemi s seboj posodo, ker te pa ni.
Sicer je hrane dovolj, lani je bila zelo dobra, tako da razen kakšnega čaja nismo kuhali. Tudi za vmesni obrok so pripravili, enkrat sadje, enkrat pa kakšen namaz. Edina slaba stvar je bila ta, da smo bili mi lani prvi v sezoni, hiške niso bile prezračene, je bilo zelo zatohlo, pa občutek sem imela kot da so še jogiji vlažni. Drugače je blo pa super.

To je v Pinesti - preko Sončka.



_____________________________

Otrok je kakor zvon. Kakor boste peli vanj, tako bo odmevalo. (Magajna)

(odgovor članu grisolino)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kolonija in morje
17.5.2010 21:14:26   
Ploha
IZVIRNO SPOROČILO: grisolino

ja še kar hodijo v novigrad/pineta...
kako je pa s prenočišči a ma vsaka družina svojo sobo,pa če lahko otroku kej sam skuhaš če tistga nau hotu jest,a majo v sobah kaki mali štedilnik al pa kej,?ker naš mali je ful izbirčen glede hrane in zato se bojim da mu nam mogla kej skuhat...
vidim da imaš otroka,si njega pelala al si ti šla ko si bla majhna če sm prov razumela...
hvala hvala res za odgovor



Evo ti je že RMRM odgovorila, ker za tiste hiške nism točno vedla...

Jaz sem hodila, ko sem bila majhna...moje dete bo pa šlo čez kake 3 leta. user posted image

Kakšne težave pa "imate", če jih sploh imate???


< Sporočilo je popravil Ploha -- 17.5.2010 21:15:06 >

(odgovor članu grisolino)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kolonija in morje
18.5.2010 15:37:32   
grisolino
oj kako je pa z terapijam za otroke.pa koliko starga otroka imaš,mi smo sedaj 15 in me skrbi da nau hotu tistga vsega jest pa da nau čeasa za kuhat...

(odgovor članu RMRM)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kolonija in morje
18.5.2010 16:30:52   
simy37
Če se pogovarjate o šoli za starše preko Sončka, ste nastanjeni v teh bungalovih, otroci imajo vsako dopoldne terapije, seveda so starši prisotni, popoldnevi so namenjeni raznim drugim dejavnostim. Dolgčas vam ne bo, se kar naprej nekaj dogaja. Če se pogovarjate o koloniji za predšolske ali šolske otroke prav tako preko Sončka, pa gredo otroci sami, so prav tako v teh bungalovih in imajo prav tako vsak dan terapije. Če pa govorimo o zdravstveni koloniji, ki je namenjana na splošno vsem otrokom, ki imajo kakršnekoli zdravstvene težave, napotnico da otrokov zdravnik, nastanjeni pa so v teh dveh stavbah ( vmes je jedilnica ) in nimajo terapij, ampak je to bolj letovanje-plavalna šola, športne igre, druženje...

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem!

(odgovor članu grisolino)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kolonija in morje
18.5.2010 20:00:20   
grisolino
ja gre za starše ki potujejo s kolonijam in otroci seveda .mi smo stari 15 mesecev in me mal skrbi da otrok nau hotu vsega jest kar ti tam dajo...
pa še to a je možnost če eden od staršev ne dobi dopusta da zdravnica napiše kot spremstvo pa da gresta oba starša fajn akera kej ve o tem???
hvala hvala za odgovore res

(odgovor članu simy37)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kolonija in morje
18.5.2010 20:16:04   
RMRM
IZVIRNO SPOROČILO: grisolino

ja gre za starše ki potujejo s kolonijam in otroci seveda .mi smo stari 15 mesecev in me mal skrbi da otrok nau hotu vsega jest kar ti tam dajo...
pa še to a je možnost če eden od staršev ne dobi dopusta da zdravnica napiše kot spremstvo pa da gresta oba starša fajn akera kej ve o tem???
hvala hvala za odgovore res



Kar se tiče hrane, mislim da ne bo težav, se da vse zmenit. Zvečer pa lahko izbiraš mlečni obrok ali navadni.

Glede dopusta oz. bolniške/spremstva pa imam čisto svežo novico. Sem vprašala pediatrinjo in mi je povedala sledeče (je baje klicala na komisijo), v kolikor gre starš z otrokom na rehabilitacijo v bolnico (Soča, Stara Gora...), ti pripada bolniška, v primeru da gre preko društva (Sonček), ne glede na to, da preko razvojne ambulante, pa ti pripada samo spremstvo prvi in zadnji dan.

Jaz sem se zmenila, da mi pediatrinja napiše priporočilo za službo, ker bom formalno koristila letni dopust, sem tud povedala, da gre za spremstvo, vendar formalno ni možno drugače uredit, nikakor pa ni to tisti pravi LD.


< Sporočilo je popravil RMRM -- 18.5.2010 20:18:03 >


_____________________________

Otrok je kakor zvon. Kakor boste peli vanj, tako bo odmevalo. (Magajna)

(odgovor članu grisolino)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kolonija in morje
20.5.2010 15:40:56   
grisolino
hvala za odgovor,zanima me kok je pa za doplačilo za očetje,ki ne gredo čez napotnico.vidim da veliko veš ...


(odgovor članu RMRM)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kolonija in morje
20.5.2010 20:52:04   
RMRM
IZVIRNO SPOROČILO: grisolino

hvala za odgovor,zanima me kok je pa za doplačilo za očetje,ki ne gredo čez napotnico.vidim da veliko veš ...




če govoriva o zdravstveni koloniji in šoli za starše preko sončka, je blo lani 40 eur na osebo (polni penzion). Vem pa zato "veliko", ker sva z mojim user posted image lani bila tam.user posted image . Za letos pa ne vem. Če greš na tak način v kolonijo,  ti bodo tako in tako vse povedali na sestanku, kjer prijaviš tudi družinske člane, ki gredo s teboj. Prav tako tam izveš o višini prispevka.
LP


_____________________________

Otrok je kakor zvon. Kakor boste peli vanj, tako bo odmevalo. (Magajna)

(odgovor članu grisolino)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kolonija in morje
20.5.2010 21:33:00   
grisolino
aha sam kr neki nanese ane midva greva na napotnico,mož bo pa mogu doplačat sam upam da se bo dal na kšn obrok vsaj sej ni mal dnarja...
in kako ste se imel a je vredu,a maš kej prostga časa vmes vsaj za kšn kofe spit...

kakšne težave mate vi?

(odgovor članu RMRM)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kolonija in morje
21.5.2010 11:28:44   
simy37
glede dopusta...kolikor vem, po zakonu pripada vsakemu staršu od 2 do 5 dni dodatnega (izrednega) dopusta-odvisno od delodajalca. Jaz sem zaposlena v šolstvu in imam že od Matejevega rojstva pet takih dni dopusta, mož pa je v Goodyearu in ima tri dni. Mislim, da je odvisno tudi od vrste in stopnje otrokove prizadetosti. No in te dneve potem lahko porabiš za tak namen, kot je naprimer šola za starše.
Mi smo bili enkrat in je bilo super. Ne spomnim se kakšna je bila cena, ker je od tega že sedem let. Se pa spomnim, da smo lahko za hčerko in moža plačali na obroke.

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem!

(odgovor članu grisolino)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kolonija in morje
22.5.2010 21:20:54   
RMRM
IZVIRNO SPOROČILO: grisolino

aha sam kr neki nanese ane midva greva na napotnico,mož bo pa mogu doplačat sam upam da se bo dal na kšn obrok vsaj sej ni mal dnarja...
in kako ste se imel a je vredu,a maš kej prostga časa vmes vsaj za kšn kofe spit...

kakšne težave mate vi?



grisolino, baje se da na Sončku zmenit za obročno odplačevanje. Ali greste 9.6. v NG?

Drugače je pa super, otroci pa ogromno pridobijo, ker so tako intenzivne obravnave. Prostega časa je dovolj (po kosilu), popoldne pa so skupna druženja z družabnimi igrami.... Tudi za sorejence je odlično poskrbljeno, tako da res same pohvale Sončku in vsem sodelujočim.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Otrok je kakor zvon. Kakor boste peli vanj, tako bo odmevalo. (Magajna)

(odgovor članu grisolino)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kolonija in morje
22.5.2010 22:59:56   
grisolino
ja ja 9.6 gremo a vi tud mogoče??',sej se kr veselim vsega skupi pa upam da bo otroček čimveč odnesu od tega,...

(odgovor članu RMRM)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kolonija in morje
23.5.2010 19:26:12   
RMRM
IZVIRNO SPOROČILO: grisolino

ja ja 9.6 gremo a vi tud mogoče??',sej se kr veselim vsega skupi pa upam da bo otroček čimveč odnesu od tega,...


ahauser posted image

_____________________________

Otrok je kakor zvon. Kakor boste peli vanj, tako bo odmevalo. (Magajna)

(odgovor članu grisolino)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kolonija in morje
23.5.2010 23:00:56   
grisolino
a greste vi tud RMRM'

(odgovor članu RMRM)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kolonija in morje
23.5.2010 23:10:12   
grisolino
kolk ste pa vi stari,gre mož tud zraven ? upam da se bomo dol kej srečal pa spoznal...

(odgovor članu grisolino)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kolonija in morje
24.5.2010 18:20:13   
RMRM
grisolino, imaš ZSuser posted image

_____________________________

Otrok je kakor zvon. Kakor boste peli vanj, tako bo odmevalo. (Magajna)

(odgovor članu grisolino)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kolonija in morje
24.5.2010 20:06:15   
grisolino
kaj je to ZS? nerazumem

(odgovor članu RMRM)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kolonija in morje
24.5.2010 21:14:40   
RMRM
IZVIRNO SPOROČILO: grisolino

kaj je to ZS? nerazumem


ZS je zasebno sporočilo. Levo spodaj pod tvojim nicom imaš ikonce, e-mail, ZS, album...

Klikni na ZS in odprejo se tvoja zasebna sporočila.

lp

_____________________________

Otrok je kakor zvon. Kakor boste peli vanj, tako bo odmevalo. (Magajna)

(odgovor članu grisolino)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kolonija in morje
24.5.2010 21:41:49   
grisolino
RMRm sm ti pisala na ZS.

(odgovor članu RMRM)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?