|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: posvojitev črnca
12.12.2008 18:44:02   
agnes
Samo toliko...posvajaš otroka, ker si iskreno želiš starševstva. In rasa, narodnost, etična pripadnost - je ZELO pomembno. Ker bo to tvoj otrok in moraš čutiti pripadnost. Jaz nimam nikakršnih zadržkov do otroka romskega porekla, nekdo drug pa pri sebi ve, da ima predsodke. In je normalno, da mora biti vse to razjasnjeno. Od tod vprašanja na CSD-ju, kakšna so vaša pričakovanja.

Zdaj pa omenjena želja. Želiš posvojiti črnega otroka. Brez zamere, a če bi rekla, da želiš posvojiti otroka ne glede na raso, bi razumela. Ko zapišeš posvojitev črnčka, pa se mi to prebere kot prevelik vpliv zvezdniških posvojitev.

Sicer pa v Slovenijo so posvojeni otroci iz Rusije, Ukrajine in Makedonije. Za ostale države pa mogoče preko kakšnih tujih agencij (ne vem, če je sploh mogoče)...

lpA

_____________________________

Biti moramo pripravljeni, da se odpovemo življenju, ki smo ga načrtovali, da bi zaživeli življenje, ki čaka na nas. -j.c.-

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: posvojitev črnca
13.12.2008 7:54:58   
Dashenka
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Kaj pa je narobe z izrazom črnec?
Kaj bi morala napisati, zamorec ali kaj?


Sem tudi jaz hotela ravno to vprašati. Črnec je povsem knjižni izraz za človeka črne rase in ni popolnoma nič slabšalni.


Mislim, da je pravilni izraz temnopolt ali afroameričan ali ....vse drugo, samo črnec ne. Madona saj pa ne živimo v ćasu suženjstva.
Torej še nekaj bom dodala. Otroka z besedo črnec takoj označiš. Dobi nalepko poleg. Črnec. Otrok pa je vse prej kot samo to. In ljudje bodo najprej videli to. Da je črn. Eksotičen.
Pač tako je moje mnenje. Izraz je preživet.
Vso srečo.



Z izrazom črnec ni čito nič narobe.

Pač pa je za prebivalca "črne afrike" - na primer Senegala, afroameričan, popolnoma zgrešen.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: posvojitev črnca
13.12.2008 9:57:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: frutka

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Kaj pa je narobe z izrazom črnec?
Kaj bi morala napisati, zamorec ali kaj?


Sem tudi jaz hotela ravno to vprašati. Črnec je povsem knjižni izraz za človeka črne rase in ni popolnoma nič slabšalni.


Mislim, da je pravilni izraz temnopolt ali afroameričan ali ....vse drugo, samo črnec ne. Madona saj pa ne živimo v ćasu suženjstva.
Torej še nekaj bom dodala. Otroka z besedo črnec takoj označiš. Dobi nalepko poleg. Črnec. Otrok pa je vse prej kot samo to. In ljudje bodo najprej videli to. Da je črn. Eksotičen.
Pač tako je moje mnenje. Izraz je preživet.
Vso srečo.



Z izrazom črnec ni čito nič narobe.

Pač pa je za prebivalca "črne afrike" - na primer Senegala, afroameričan, popolnoma zgrešen.



Ja, ta je lovska user posted image .

Sicer pa je črnec lepa beseda, tudi pomanjsevalnico črnček sem kot otrok uporabljala ljubkovalno (se spomnim, ker je bil oce v Afriki), tako da sama beseda nima negativne konotacije, razen ce je ne dodamo sami.

Se SSKJ: Salbsalne besede so črnuh, tudi zamorec, pa črnjak, ki se ga redko slisi.

         čŕnec  -nca m () 1. človek črne rase: ameriški črnci; boj za enakopravnost črncev 2. redko črna žival, navadno konj: rjavec in črnec 3. zastar. črna kava: skodelica dišečega črnca
        čŕnček  -čka m () manjšalnica od črnec: pred hišo so se igrali črnčki
        črnják  -a m (á) slabš., redko človek črne rase;
    črnúh  -a m (ū) slabš
    zamórec  -rca m (ọ̑) nav. slabš

Se SSKJ: Salbsalne besede so črnuh, tudi zamorec, pa črnjak, ki se ga redko slisi.

Tako da posvojis crnca, moras preko birokratskih in preko stereotipnih ovir.
 

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: posvojitev črnca
13.12.2008 13:58:15   
Zvezdica
Ma dajte no punce, žensko zanima možnost posvojitve.
Ne pa pravilni izraz. Za moje pojme se tud ne reče črnec, ampak ženska si resnično želi še enega otroka, me pa kle razpredamo o temk kako se reče.

Če bi vedla da možnost obstaja bi tud jast enga posvojila, pa ne zarad zvedzdnikov ampak zarad sebe, ker ko jih gledam reveže kako so mičkani in sami, zapuščeni in lačni, se mi srce para. Tisti trenutek bi jih posvojila 10.

Se pa da postati tudi starš na daljavo, tko da če katero to zanima ima na unicefovi strani vse razloženo.


_____________________________

i belive i can fly....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: posvojitev črnca
13.12.2008 16:40:07   
Bonnie_RR
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: Bonnie_RR

Punce, pustite zdaj izraz črnec ob strani (mislim, da nikjer v postu ni zaslediti kakšnega slabšalnega tona) in se osredotočite raje na samo temo oziroma vprašanje uporabnice.

Lp, Bonnie


Potem si pa slabo brala.


Ne mislim se spuščati v samo debato, bi pa res rada vedela, s čim je uporabnica v začetnem postu nakazala na slabšalnost tega izraza. Res me zanima... Da se prepričam, če res tako slabo berem...


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: posvojitev črnca
13.12.2008 17:49:57   
Mišni
Bonnie, saj vidve z bumerangom enako mislita, samo da te je bumerang narobe razumela. Vsaj po moje je tako, no, jaz na tak način znam brat.user posted image

Drugače se pa meni zdi grdo do črnskega otroka, da bi ga določili za izobčenca, za kar bi ga družba na žalost imela. Pa tudi ne vem, a to prav privoščite človeku, da kar kriči iz njega, pooooglejte mee, jaz sem pa posvojeeeen. To niso lahke stvari. Take stvari gotovo zelo, zelo prizadenejo, in res ne vem, zakaj bi si želeli nekemu človeku to prizadeti, posebej otroku.
A to nič ne smilite, to kar nekaj vaše želje ven butajo? Kot majhnim otrokom? Jaz pa bi to in to, dedek Mraz mi bo prinesel! Saj ima Tine tudi! Jaz tega preprosto ne razumem.


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: posvojitev črnca
14.12.2008 12:46:15   
agnes
IZVIRNO SPOROČILO: Zvezdica

Če bi vedla da možnost obstaja bi tud jast enga posvojila, pa ne zarad zvedzdnikov ampak zarad sebe, ker ko jih gledam reveže kako so mičkani in sami, zapuščeni in lačni, se mi srce para. Tisti trenutek bi jih posvojila 10.





Glej, posvojitev ni reševanje ubogega revčka, ampak je najprej iskrena želja po starševstvu. Na nobenem csd-ju paru ne bodo dali pozitivnega mnenja, če motiv (želja po otroku in ne humanitarna akcija) ne bo pravi. Če pa obstaja želja po tem, da bi pomagal, reševal si pa lepo nakazala možnost s posvojitvijo na daljavo.

lpA

_____________________________

Biti moramo pripravljeni, da se odpovemo življenju, ki smo ga načrtovali, da bi zaživeli življenje, ki čaka na nas. -j.c.-

(odgovor članu Zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: posvojitev črnca
14.12.2008 13:05:25   
Anonimen
Mene pa resno zanima zakaj temnopoltega otroka?
Midva pa nimava želj sploh glede izgleda. Ne razumem tega, res ne.

(odgovor članu agnes)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: posvojitev črnca
14.12.2008 13:09:23   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: agnes

Zdaj pa omenjena želja. Želiš posvojiti črnega otroka. Brez zamere, a če bi rekla, da želiš posvojiti otroka ne glede na raso, bi razumela. Ko zapišeš posvojitev črnčka, pa se mi to prebere kot prevelik vpliv zvezdniških posvojitev.



lepo napisano.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu agnes)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: posvojitev črnca
14.12.2008 20:06:51   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: frutka

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Kaj pa je narobe z izrazom črnec?
Kaj bi morala napisati, zamorec ali kaj?


Sem tudi jaz hotela ravno to vprašati. Črnec je povsem knjižni izraz za človeka črne rase in ni popolnoma nič slabšalni.


Mislim, da je pravilni izraz temnopolt ali afroameričan ali ....vse drugo, samo črnec ne. Madona saj pa ne živimo v ćasu suženjstva.
Torej še nekaj bom dodala. Otroka z besedo črnec takoj označiš. Dobi nalepko poleg. Črnec. Otrok pa je vse prej kot samo to. In ljudje bodo najprej videli to. Da je črn. Eksotičen.
Pač tako je moje mnenje. Izraz je preživet.
Vso srečo.



Z izrazom črnec ni čito nič narobe.

Pač pa je za prebivalca "črne afrike" - na primer Senegala, afroameričan, popolnoma zgrešen.



Saj zato sem pa stavek zaključila s tremi pikami.
Agnes zelo lepo si napisala.
Tudi jaz se sprašujem kaj je motiv? Če samo zunanjost in ker je "črnec" potem je namen posvojitve zgrešen.
Brisačkraca nisem vedela, da sta  v postopku posvajanja. Vso srečo!

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: posvojitev črnca
14.12.2008 20:39:43   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Bonnie_RR

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: Bonnie_RR

Punce, pustite zdaj izraz črnec ob strani (mislim, da nikjer v postu ni zaslediti kakšnega slabšalnega tona) in se osredotočite raje na samo temo oziroma vprašanje uporabnice.

Lp, Bonnie


Potem si pa slabo brala.


Ne mislim se spuščati v samo debato, bi pa res rada vedela, s čim je uporabnica v začetnem postu nakazala na slabšalnost tega izraza. Res me zanima... Da se prepričam, če res tako slabo berem...



Uporabnica ni v začetnem postu nakazala nobenega slabšalnega izraza, izpostavljen je bil kasneje in to kar ostro. In ker se ne strinjam s tem, da je črnec slabšalen izraz, še najmanj pa s tem, da bi črnce klicali afroameričani, ker da to ni slabšalno, ostalo pa je, sem podala svoje mnenje. Ki sodi tudi v ta post.
Torej, bereš verjetno dobro ampak zagotovo ne vsega.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: posvojitev črnca
16.12.2008 12:54:00   
Bonnie_RR
Moj 1. post se je nanašal na začetni post uporabnice. Verjetno bi morala za lažje razumevanje dodati še kakšno besedo zraven, saj zgleda, da smo se slabo razumele...

Lp, Bonnie

_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: posvojitev črnca
5.3.2010 23:21:22   
Anonimen
pa kaj vam je, a nas belce tudi kličejo svetlopolti ??? ja seveda da ne...za vse smo pač belci in to za nas ni slabšalno tako kot tudi ni izraz črnec oz. črnček, mislim nevem no,da se toliko spuščate v izraz črnec,medtem ko je uporabnica želela samo nasvet.

(odgovor članu Bonnie_RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: posvojitev črnca
5.3.2010 23:31:02   
Gina
Iz katerega naftalina si pa to temo privlekla?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: posvojitev črnca
22.4.2010 12:53:08   
Božička09
Mene pa zanima, kako se je ta želja po posvojitvi razpletla user posted image

_____________________________

Rasti, rasti - pazim te, že zdaj si mi vse :*

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: posvojitev črnca
11.6.2010 7:14:06   
Kerensa*
Posvojitev temnopoltega otroka je tudi v Sloveniji mogoča (saj temnopolti ljudje ne živijo samo v Afriki, by the way). Ravno včeraj sem imela čast spoznati go. Majo Štamol - Droljc, ki je svojo hčerko letos posvojila iz Gvineje Bissau. Zakonsko je dovoljeno, so pa stroški veliko višji in potrebno je veliko več lastne angažiranosti, kakor pa pri posvojitvi npr. v EU ali (relativni) bližini.

(odgovor članu Božička09)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: posvojitev črnca
11.6.2010 14:43:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Posvojitev temnopoltega otroka je tudi v Sloveniji mogoča (saj temnopolti ljudje ne živijo samo v Afriki, by the way). Ravno včeraj sem imela čast spoznati go. Majo Štamol - Droljc, ki je svojo hčerko letos posvojila iz Gvineje Bissau. Zakonsko je dovoljeno, so pa stroški veliko višji in potrebno je veliko več lastne angažiranosti, kakor pa pri posvojitvi npr. v EU ali (relativni) bližini.


Hočeš rečt...ki je šel njen mož v afriko po otroka, ki ima živo mater in brata in bo tej materi vsak mesec plačeval 100 eur in jo potem pripeljal domov ženi, ki tačas ni mogla po otroka, ker je delala na neki šovbiznis prireditvi? jaka čast te je doletela...

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: posvojitev črnca
11.6.2010 15:11:03   
Kerensa*
Jaz si štejem v čast, da sem jo spoznala, vendar ne zaradi posvojitve. Moj namen pa je bil samo napisati, da se da v Sloveniji posvojiti temnopoltega otroka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: posvojitev črnca
11.6.2010 22:28:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Posvojitev temnopoltega otroka je tudi v Sloveniji mogoča (saj temnopolti ljudje ne živijo samo v Afriki, by the way). Ravno včeraj sem imela čast spoznati go. Majo Štamol - Droljc, ki je svojo hčerko letos posvojila iz Gvineje Bissau. Zakonsko je dovoljeno, so pa stroški veliko višji in potrebno je veliko več lastne angažiranosti, kakor pa pri posvojitvi npr. v EU ali (relativni) bližini.


Hočeš rečt...ki je šel njen mož v afriko po otroka, ki ima živo mater in brata in bo tej materi vsak mesec plačeval 100 eur in jo potem pripeljal domov ženi, ki tačas ni mogla po otroka, ker je delala na neki šovbiznis prireditvi? jaka čast te je doletela...


Posvojene mame pač nimamo sreče da bi lahko že mesec pred prihodom bile doma in urejale vse potrebno za prihod otročka. Pač pa moremo to po službo. In nimamo vse službe od 7-15, ko zapreš vrata svojega delovnega mesta pa se ne spomniš nanj do drugega dne zjutraj. Delovne obveznosti polovnih žensk so popolnoma drugačne od tistih ki so zaposlene. In če podpišeš pogodbo jo je potrebno izvest in pika. Tukaj ni ne bom , ne morem.... je preveč drugih stvari zadaj ki te vežejo na izpolnitev pogodb. In če si podjetnik se kruh služi malo drugače kot če si samo zaposlen in čakaš od 15 do 15 in te nič drugega ne briga. Tudi sama sem imela po posvojitvi ko sva otročka že dobila najavljene sestane, obiske ... poslovnih partnerjev ki jih nisem odložila ampak sem jih izpeljala kljub temu da sem bila na posvojiteljskem dopustu. Če ni tega tudi tvoji zaposleni potem nimajo kaj za delat in lahko podjetje počasi zapreš. Kaj pa z delavci? A jih ni žerdovolj na cesti? Veste lahko je obsojat če nisi sam v takšni situaciji. In zaradi tega ker sem poslovna ženska nisem nič slabša mami, moji otroci razumno sprejemajo dejstvo da mami gre na poslovne obiske in je ni da mora v službo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: posvojitev črnca
11.6.2010 22:41:06   
DaisyE
Mah obsojanje gre tule predvsem na račun teh stotih evrov na mesec, ki se marsikomu slišijo kot kupnina za otroka. Ena je fino rekla, mar bi dala teh sto evrov mamici, pa bi lahko vsi fino živeli s punčko vred.

Bom še tule napisala, kar sem že enkrat prej.

Bistveno je sosledje dogodkov.  Mamica tele punčke se je odločila, da da otroka v posvojitev, preden je ta par sploh vedel za to. Ona bi to naredila ne glede na vse. Onadva (par) pa se je odločil posvojiti. Če prav vem, jima je bilo popolnoma vseeno koga. In so se našli. Pa so se imeli tudi srečo spoznati. Mamica je bila še vedno za posvojitev, onadva pa sta se odločil njej nakazovati sto evrom mesečno, da bo lahko preživljala svojega drugega otroka in sebe. Ko enkrat sprejmeš tako pomembno odločitev, kot je ta, da daš otroka v posvojitev, si verjetno ne premisliš zlahka, ker tudi odločitev ni enostavna. Še enkrat - če bi mamica postavila pogoj, da ji plačujejo 100 EUR mesečno, potem je to prodaja otroka, ker pa je bila to odločitev naših posvojiteljev, potem, ko sta mamico spoznala, je pa to samo prijazna gesta.

In da ne bo pomote - mamic, ki se odločijo dati otroka v posvojitev, v to nihče ne sili! To je njihova zavestna odločitev, ki jo je treba spoštovati, kljub temu, da je morda ne moremo razumeti.

_____________________________

God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and the wisdom to know the difference.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: posvojitev črnca
11.6.2010 23:11:10   
water lily
Groza kam gre ta svet.....


(odgovor članu DaisyE)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: posvojitev črnca
12.6.2010 6:59:06   
DaisyE
Kolikor spremljam Unicefove reklame...nikamor. Je že dolga leta na isti točki, kljub vsem donacijam, ki jih raznorazne dobrodelne organizacije tja nakazujejo (kolikor jih pač nakazujejo).

Ne vem več točno, koga obsojamo? Naš posvojiteljski par, ki se je odločil spopasti z vsemi zapleti in ovirami, ki jih taka posvojitev potegne za sabo in jih tudi uspešno premagal ali, boženedaj, mamico, ki se je odločila dati punčko v posvojitev, ker zanjo ni mogla skrbeti? Si mislim, da v državi, kjer je največji problem to, da ne dobiš vrtca za otroka, težko sodimo o afriških razmerah.

Sveta spremeniti ne moremo. Lahko ga pa poskušamo razumeti.

_____________________________

God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and the wisdom to know the difference.


(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: posvojitev črnca
12.6.2010 7:14:55   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: DaisyE
Mah obsojanje gre tule predvsem na račun teh stotih evrov na mesec, ki se marsikomu slišijo kot kupnina za otroka. Ena je fino rekla, mar bi dala teh sto evrov mamici, pa bi lahko vsi fino živeli s punčko vred.

Bom še tule napisala, kar sem že enkrat prej.

Bistveno je sosledje dogodkov.  Mamica tele punčke se je odločila, da da otroka v posvojitev, preden je ta par sploh vedel za to. Ona bi to naredila ne glede na vse. Onadva (par) pa se je odločil posvojiti. Če prav vem, jima je bilo popolnoma vseeno koga. In so se našli. Pa so se imeli tudi srečo spoznati. Mamica je bila še vedno za posvojitev, onadva pa sta se odločil njej nakazovati sto evrom mesečno, da bo lahko preživljala svojega drugega otroka in sebe. Ko enkrat sprejmeš tako pomembno odločitev, kot je ta, da daš otroka v posvojitev, si verjetno ne premisliš zlahka, ker tudi odločitev ni enostavna. Še enkrat - če bi mamica postavila pogoj, da ji plačujejo 100 EUR mesečno, potem je to prodaja otroka, ker pa je bila to odločitev naših posvojiteljev, potem, ko sta mamico spoznala, je pa to samo prijazna gesta.

Popolnoma se strinjam s citiranim.
 
Biološka mati Žani-Luise se je sama prostovoljno odločila, da bo dala Žani-Luiso v posvojitev. Ni vnaprej vedela, kdo jo bo posvojil in ni zahtevala nobenih finančnih protiuslug oz. nadomestil za njo - ga. in g. Štamol-Droljc sta omenjenih 100€ ponudila sama od sebe in to iz enega samega razloga/vzroka - Žani-Luisa bo vedno vedela, da je posvojena. Ne samo zato, ker je ona temnopolta, ga. in g. Droljc pa nista. Vedela bo, da ima na drugem koncu sveta biološko mamo in biološkega brata, pa tudi grob biološkega očeta. Družina Štamol-Droljc ima namen Gvinejo-Bissau še obiskati in to prav zaradi vzdrževanja stikov med Žani-Luiso in njeno biološko družino. In biološka mati Žani-Luise se je odločila v posvojitev dati samo njo, ne pa tudi njenega starejšega brata. Zakaj bi bil greh pomagati (v tem primeru pač finančno) družini, ki ti je omogočila otroka in s tem srečo? 100€ mesečno je v Gvineji-Bissau mesečna plača, zato sta se ga. in g. Štamol-Droljc odločila za takšen znesek. Želita, da biološki družini (sedaj) njune hčerke nič ne manjka. No, to je sicer relativno, saj nihče od nas ne ve, kako bo biološka mati Žani-Luise ravnala s tem denarjem, vendar je hvalevredno, da sta ji ponudila možnost dostojnega življenja. Če bi to naredil vsak par, ki posvoji otroka znanih in živih staršev... ah, to je pa že utopija.
 
V glavnem - jaz go. in g. Štamol-Droljc občudujem, ker sta brez predsodkov do temnopoltih (saj uradno smo vsi, ampak ko je pa "v igri" tvoj lasten otrok, se pa večina vpraša:"Ja kako ga bodo pa gledali?") in ker imata dovolj človeškega čuta, da nista samo posvojila otroka, temveč tudi prevzela nase finančno skrb za otrokovo biološko družino.

(odgovor članu DaisyE)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: posvojitev črnca
12.6.2010 7:28:09   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: water lily
Groza kam gre ta svet.....

Ja, res. GROZA!

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: posvojitev črnca
13.6.2010 14:15:05   
Anonimen
Brez zamere. Par je želel otroka. Kako je s posvojitvami v sloveniji, vemo vsi. Vendar - istočasno ali le malenkost kasneje bi lahko z uradnim postopkom posvojila siroto iz bližnjih republik, ne pa da gre (oče, ker mama "ni mogla"), plača in odtrže otroka živi, pa čeprav revni materi. In ji za moralni odpustek za lastno dušo plačuje "boljše življenje". Stavim, da bi obsodili vsakega soseda, sorodnika ali drugega slovenca, ki bi si dovolil tole izvesti in nato javno povedati, ker pa gre za "znano" osebo, ji pa pojete hvalo, kot da ste z vazelinom namazane.



(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vzrok za ponavljajoče splave?
Raven naravnih celic ubijalk, ki krožijo po krvnem sistemu in lahko povzročijo splav, se poveča ob stresu, kakršnemukoli...
Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?