|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izračun porodniške
4.7.2010 15:05:14   
nadka30
živjo

mene pa nekaj zanima iz socialne sem dobila odločbo o bruto  porodniške in potem sem si šla neto izračunat na ;
center za socialno delo šiška in tam dobila izračun koliko naj bi bil znesek in potem sem dala isti bruto znesek v izračun še na eni strani, ki sem jo našla na netu in mi pride za cca 30e neto znesek manjši.user posted image Ne vem zakaj pride do razlike, pa sem vnesla popolnoma isti podatekuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

In sedaj me zanima tiste,ki ste si tudi računale na centru za socialno in že imate porodniško če dobivate ta znesek, ki ste si ga izračunaleuser posted image

hvala
lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: izračun porodniške
4.7.2010 16:16:27   
Fargesia
izračun je enak na CSD Šiška in na papirju (odločbi), ki sem ga dobila od csdja kamor spadam.

_____________________________

Nenehno izgubljam kilograme, pa me vedno najdejo.

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: izračun porodniške
4.7.2010 16:39:28   
nadka30
IZVIRNO SPOROČILO: Fargesia

izračun je enak na CSD Šiška in na papirju (odločbi), ki sem ga dobila od csdja kamor spadam.


kaj pa neto?

(odgovor članu Fargesia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: izračun porodniške
4.7.2010 17:49:14   
Fargesia
hmmm, to bom pa vidla, ko dobim prvo izplačilo. 

_____________________________

Nenehno izgubljam kilograme, pa me vedno najdejo.

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: izračun porodniške
5.7.2010 0:10:25   
Muca83
Neto je prvi mesec bil tudi pri meni manjši, pa so mi punce razložile, da je to zato, ker prvi mesec dobiš še plačo od svojega delodajalca in ti potem pri porodniški ne upoštevajo neke olajšave, ker le-to upošteva delodajalec. Vse naslednje mesece je neto enak kot na strani od CSD Šiška.

(odgovor članu Fargesia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: izračun porodniške
5.7.2010 14:46:04   
nadka30
hvala
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: izračun porodniške
4.10.2010 17:11:24   
nadka30
kot je že bilo postavljeno vprašanje še zmeraj me zanima istouser posted image

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: izračun porodniške
4.10.2010 17:58:46   
zmajaz
Neto pri istem bruto lahko pride drugačen tudi, če se upoštevajo drugačne olajšave - npr. da ti en izračun upošteva olajšavo za vzdrž. druž. člana, drugi pa ne. V takem primeru bi bil neto pri drugem izračunu nižji.

Drugače pa - izračun na strani od CSD Šiška je pri meni štimal.

Pa še ena možnost je - pomembno je, za katero leto se upoštevajo olajšave - če je kak star izračun z olajšavami za par let nazaj, namset_o z aktualnimi, lahko tudi pride do razlike. Ta na strani od CSD šiška upotševa aktualne olajšave.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 4.10.2010 18:02:32 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: izračun porodniške
10.11.2010 9:52:49   
Anonimen
Jaz imam pa tudi eno vprašanje. Prejšnje nosečosti sem delala do konca, sedaj pa imam kar nekaj težav zaradi katerih sem v bolniškem staležu.
Zanima pa me (morda mal butasto, ampak res ne vem) ali višina mojih sedanjih plač (ki so nižje) vpliva na višino porodniškega dopusta. Katera osnova se šteje za izračun. Zaposelna sem že 6 let.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: izračun porodniške
10.11.2010 10:00:36   
*stella*
ja bolniška vpliva na višino porodniške!  Zato se je pa vsi izogibamo če se le da :(

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: izračun porodniške
10.11.2010 10:02:02   
*stella*
aha, še to... šteje se namreč povprečje zadnih 12 plač oz. bolnišk... na žalost...

(odgovor članu *stella*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: izračun porodniške
10.11.2010 10:32:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *stella*

aha, še to... šteje se namreč povprečje zadnih 12 plač oz. bolnišk... na žalost...

hvala, no sej to mi je približno bilo logično. sedaj me pa še zanima, ko računam porodniško (na CSD šiška), tam verjetno vpisujem bruto osnovo za nadomestila in ne neto plačo, ki jo jaz ven dobim - imam prav?
ker če je tako, potem bolniška ne vpliva na porodniško, ker imam jaz bruto osnovo za nadomestila že ves čas enako, kljub bolniški - vsaj tako je napisano na plačilni listi

(odgovor članu *stella*)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?