|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   16-mesečnik pri psihologu
18.8.2010 8:31:42   
mišk
Kaj "dela" psiholog z 16-mesečnikom? Ga samo opazuje? Se ga kaj dotika? Se z njim "pogovarja"?
Kaj naj ne bi blo o.k. in kaj je zaželjeno?user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 16-mesečnik pri psihologu
18.8.2010 8:39:10   
mateyka
a to si dobila napotnico?

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 16-mesečnik pri psihologu
18.8.2010 8:51:51   
mišk
Drug četrtek grem na Pediatrično kliniko (nevro oddelek), kjer bodo hčerki naredlili kontrolni EMG (prvi je bil v redu), ker pri 15.5 mesecih še ne hodi. Po telefonu mi je zdravnica rekla, da bomo takrat dobile tudi datum za obisk psihologa. Nč več mi ni jasno!user posted image  Sploh ne vem, kaj naj pričakujem, na kaj sumijo...user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 16-mesečnik pri psihologu
18.8.2010 8:56:36   
sanasan
hm ali te na vse te preiskave pošiljajo samo zato, ker ne hodi ali je še kaj drugega?
moja je namreč shodila šele pri 17m, pa mi je na pregledu pri 15m rekel, da se 'panika' in pregledi začnejo glede hoje šele pri 18m...je pa res, da jo je pač pregledal in rekel, da je 99%, da je vse ok (ni bilo drugače nobenih problemov) ter da je samo ziheraš in bolj 'umirjene' sorteuser posted image .
držim pesti, da bo vse okuser posted image

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 16-mesečnik pri psihologu
18.8.2010 8:58:26   
sanasan
sicer pa boljše, da je kakšen pregled več kot premalo, da si čim prej ali oddahneš ali pa začnete s kakšno terapijo, če bo le ta potrebnauser posted image


_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 16-mesečnik pri psihologu
18.8.2010 9:10:47   
mišk
Ta mala že od 10. meseca drajsa samo po ritki. Iz ležečega položaja se je prvič usedla šele pri dobrih 13 mesecih, ob opori je vstala šele prejšnji teden.
Na nevrološki oddelek so me poslali iz RA, ker me je tamkajšnja zdravnica narobe razumela - kao da nazaduje v razvoju (da je že znala se sama posest, a tega več ne zmore).
No, junija so ji na nevrološkem oddelku naredili EMG, nevrološki pregled, vzeli kri in vodo. Po rezultatih iz EMG-ja so rekli, da gre samo za hipotonost, sedaj me pa spet kličejo na kontrolnega. Izvidov vse do danes še nisem dobila!!

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 16-mesečnik pri psihologu
18.8.2010 11:37:43   
sanasan
no, upam, da bo vse ok in podobno kot je bilo pri nas.
naša je, kot sem napisala zelo pozno shodila, plaziti in kobacati se je začela šele, ko je že shodila. aja, ko je pa shodila, ni praktično nič padala ali lovila ravnotežjeuser posted image ...se pa ne spomnim, kdaj in kako se je iz ležečega spravila v sedeč položajuser posted image
ja, pa tehniko drajsanja po riti je obvladala v nulouser posted image user posted image
ko je prišla v vrtec s 15m (sicer najmlajša), edina ni hodila...ko je shodila, so ji pa v vtrcu morali kar ploskati, da se ni pustila samo nosit in pomagat user posted image
je pa nato vso motoriko izredno hitro 'nadoknadila' in jih veliko nato tudi 'prehitela'...
sedaj je ena izredno dobra skoraj 6letna športnica (zanimajo jo vsi športi in ji gre vse zelo dobro od rok oz. noguser posted image )

evo, sem ti tole našo zgodbico napisala za pogum in vam želim, da bo vse ok.!!!user posted image user posted image user posted image

drugače pa še moja zgodba: ob rojstvu sem imela hudo možgansko krvavitev in sem bila po eni strani telesa hroma...s posebnimi vajami, handlingom, terapijami sem po cca. 1 letu nadoknadila in se mi sedaj praktično nič ne pozna razen rahlo, ko delam stojo izgleda kot da desne roke nimam čisto iztegnjene

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 16-mesečnik pri psihologu
18.8.2010 11:53:18   
majana79
IZVIRNO SPOROČILO: mišk
No, junija so ji na nevrološkem oddelku naredili EMG, nevrološki pregled, vzeli kri in vodo. Po rezultatih iz EMG-ja so rekli, da gre samo za hipotonost, sedaj me pa spet kličejo na kontrolnega. Izvidov vse do danes še nisem dobila!!


mi smo bili 17.6. na nevro, pa tudi še nimamo izvidov... je preverila kolegica, ki dela na sprejemu in so šli prejšnji teden šele v tipkanje user posted image a takrat so rekli da jih bomo dobili še isti teden

drugače pa po moje samo preventivo delajo oziroma preiskavo za preiskavo... kot je meni znano tudi do 18. meseca ne komplicirajo, če ne hodi

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 16-mesečnik pri psihologu
18.8.2010 17:30:47   
mišk
Hvala sanasan za tvojo izkušnjo!!user posted image  Vidim, da si tud ti prava športnica, če nardiš stojo!user posted image  Jst sem tudi shodla pri skoraj 18 mesecih in do takrat drajsala po riti, ampak takrat nas niso nikamor pošiljal.

No, evo, glih danes so pršli izvidi. Diagnoza pa je:
-zaostanek v motoričnem razvoju (nč novega)
- blaga generalizirana hipotonija (tudi to sem že vedela)
- sindrom hiperlaksnih sklepov (no, to je nekaj novega)

Sem mal pogooglala, pa sem izvedela, da so hiperlaksni sklepi takrat, kadar se bolj upogibajo, kakor normalno - po domače bi rekli bolj gumijasti. Predvsem naj bi bli takšni v zapestju  in skočnih sklepih (kateri so že touser posted image ).
V glavnem sem kar vesela, ker sem pričakovala najhujše diagnoze. Kakšne mišične atrofije ipd. Sem že dva mesca čist "zmešana" in sam po internetu iščem vse možne mišične bolezni.user posted image
Dobile smo recept za sirup q-vital in pač napisano, da imamo drug teden kontrolni EMG in še enkrat potem psihologa. Na krvi in urinu ni blo nič narobe.

(odgovor članu majana79)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
18.8.2010 17:42:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mišk)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 16-mesečnik pri psihologu
18.8.2010 18:02:34   
mišk
UmpaLumpa: Pa tej hiperlaksni sklepi - se to pozdravi ali jih imaš potem celo življenje? Kaj to pomeni v prihodnosti? Bo bolj okorna? Se ji bodo sklepi radi izpahnili?
Sej vem, da bo zdravnica vse razložila, a do druzga četrtka je še daleč!user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
18.8.2010 18:14:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mišk)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 16-mesečnik pri psihologu
18.8.2010 22:23:26   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: mišk
UmpaLumpa: Pa tej hiperlaksni sklepi - se to pozdravi ali jih imaš potem celo življenje? Kaj to pomeni v prihodnosti? Bo bolj okorna? Se ji bodo sklepi radi izpahnili?
Sej vem, da bo zdravnica vse razložila, a do druzga četrtka je še daleč!user posted image

Bom dala kar odgovor iz prve roke. Pri moji najstarejši hčerki so bili preveč elastični sklepi (ohlapne vezi) ugotovljeni ob izpahu komolca nekje pri dveh ali treh letih, se ne spomnim več točno. Kirurg je omenil, da znajo biti te stvari dedne in tako smo prišli do zaključka, da za isto zadevo "trpiva" obe z mojo mami. Obe imava probleme, ker se nama zlahka "zvrnejo" oz. izpahnejo predvsem kolena (boli kot hudič!) in gležnji. Aja, jaz moram biti zelo previdna, ker se mi zlahka izpahne čeljust user posted image
Ni panike, pač si bolj previden. Se pa komot normalno živi in športa s to "motnjo", brez skrbi user posted image

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 16-mesečnik pri psihologu
18.8.2010 22:37:21   
manna
IZVIRNO SPOROČILO: mišk


No, evo, glih danes so pršli izvidi. Diagnoza pa je:
-zaostanek v motoričnem razvoju (nč novega)
- blaga generalizirana hipotonija (tudi to sem že vedela)
- sindrom hiperlaksnih sklepov (no, to je nekaj novega)




Mi imamo tudi take izvide. In pri nas je te izvide zdravnica v RA pospremila z besedami, da to ni nič hudega, da je punca pač malo bolj gumijasta, še več, ona pravi da ji bo to prav prišlo ker bo njeno telo tudi vnaprej bolj prožno in da naj jo vpišemo k gimnastiki.
Našo miss smo peljali v RA pri 9 mesecih, ker sem jaz vztrajala, da je premehka (ni še sedela) in ji je potem fizioterapija pomagala, da je pri 10 mesecih kobacala in se usedla, pri 11,5 mesecih se je postavila na nogice, zdaj ima 14 in hodi ob opori. Na ponovnem pregledu v RA je rekla zdravnica, da sploh ne kaže več zaostanka in bo shodila v roku 1 meseca.

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 16-mesečnik pri psihologu
19.8.2010 11:28:23   
mišk
Manna: Pa sta vedve tudi bili na EMG? Kolikokrat? Kaj pa pri psihologu?
Meni ni jasno, zakaj morava it k psihologu. Joj, upam sam, da bo tudi tokrat EMG o.k.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 16-mesečnik pri psihologu
19.8.2010 22:37:16   
manna
mišk, ne midve sva bile samo v RA.

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 16-mesečnik pri psihologu
19.8.2010 22:52:14   
hektorina
IZVIRNO SPOROČILO: mišk

Ta mala že od 10. meseca drajsa samo po ritki. Iz ležečega položaja se je prvič usedla šele pri dobrih 13 mesecih, ob opori je vstala šele prejšnji teden. 16 muser posted image


Draga moja Mišk! Namenoma sem "odebelila tekst, ker je prav smešno, da je tvoja hčera vse to počela skoraj enako kot moj sin! No on je sedaj star 20 m in je shodil šele pred user posted image . Ista zadeva, motorika...pa "elastični" sklepi...pa preiskave...dokler nas ni dobila v roke dr. Koražijeva v RA Maribor in nam z nasmehom na ustih razložila, da je elastikuser posted image  in ziheraš in bo shodil ko bo hotel. In je imela popolnoma prav. Mali šiba ko raketa. Komaj je shodil pa pride po stopnicah sam v 1. štuk! Nič ne pada in ga je prav lepo gledat ko končno "raca". Zato...verjami, da bo tvoja punčka čist o.k. hodila...samo čas ji dajte! pozdravček!

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 16-mesečnik pri psihologu
20.8.2010 8:51:34   
mišk
Hektorina: Hvala za vzpodbudne besede!user posted image  Full me potolaži, ko slišim, da ima kdo podobne izkušnje, pa da je blo pol vse v redu. Mene so tej zdravniki z vsemi svojimi napotnicami, sumničavimi pogledi in nejevernimi vprašanji že čist zmešano nardil.user posted image  
Bom poročala, kako bom v četrtek na nevrološkem opravla. Upam, da res ne bodo še kaj najdli. Ti sklepi in  hipotonija so še najmanj.

(odgovor članu hektorina)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 16-mesečnik pri psihologu
20.8.2010 10:50:03   
uwaga
Evo Mišk, še ena mama s podobnimi izkušnjami!

Moja hči se je prav tako premikala po ritki. Shodila je tam nekje pri 17-ih mesecih. Kako se plaziti je ugotovila pri 22-tih.
Takrat nismo imeli nobenih preiskav. Zaradi težav s fino motoriko in ravnotežjem smo imeli pregled pri fiziatru, ko je bila stara 11 let.
Takrat sem izvedela, da ima blago hipotonijo in "gumi" sklepe.
Kmalu bo dopolnila 13 let, normalno telovadi; edino pri vajah na visokih orodjih jo zelo pazijo, da ne bi prišlo do težav.
Zaenkrat ni imela še nič zvinov, zlomov ali izpahov, čeprav nam je zdravnica rekla, da bo hitro pridelala kak gips, ker ima šibke vezi v gležnjih.
Ima pa ortopedske vložke v čevljih, saj se ji stopalo posede;  fiziater je rekel, da je to posledica hipotonije. Vložke bo rabila vedno.

Upam, da sem ti kaj pomagala!

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?