|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  84 85 [86] 87 88   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
7.9.2010 16:39:53   
pi82ka
no mi smo pa bolčkani...iz noska nam visi svečka in lička so goreča...38,2 °C vročine...zdravnica je rekla da lahko dam sirup, če po treh dneh ne bo o.k. pa pridemo nazaj...upam, da je res samo prehladek in bo hitro minil...je pa še vedno full živahna...no razen zdele ,ko smo od zdravnika je bla že utrujena.
Marelce nismo kupoval, brat mi je eno dal tko mal za silo, deset let staro, ni bog ve kaj, ampak mal za tkole čičat not, pa če lih km gremo, pa da ni prostora v avtu pa jo vzamemo...sam men ni good-ker je čist boga, stara in neokretna...če bi pa kupovala bi pa od quennya zappa vzela, sam pozimi mi je Jane čist o.k. je fajn zaprt, not dam vrečo in je majka.

pa,pa

(odgovor članu lenybaby)
Neposredna povezava do sporočila: 2126
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
7.9.2010 20:11:57   
tassika
Zapp meni ni všeč, ker se ne poleže, ker nima trdsega sedišča in hrbtišča. Jaz sem vzela hauckovo marelo, ki je zdaj tudi v BC v akciji, nam se je na dopustu v grčiji lepo obnesla, zoja rada sedi in spi notriuser posted image

Pi82ka upam, da se kmalu pozdravite. Glede na to, da je otrok živahen ji jaz trenutno ne bi zbijala vročine, da ji pokuri bacile, če pa se dvigne na 39 potem pa kar hitro sirup, čeprav ko sva midve imeli 6.bolezen sem ji pri prvi 39 zbijala, zadnji dan pa ko je bila čisto normalna pri tej temparaturi sem pa kar pustila in zjutraj je bila brez vročine.

< Sporočilo je popravil tassika -- 7.9.2010 20:13:29 >


_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu pi82ka)
Neposredna povezava do sporočila: 2127
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
8.9.2010 12:45:27   
lenybaby
a mene je tud to zmotil pr zappu k nima naklona hrbtišča k drgač je pa za vozt super! No pa sej bomo vidl kako pa kaj.
Midva se počas trenirava sama zaspat... user posted image in - guess what?! deluje! Tamalga pustim v postlci s čajčkom, igračko in dudo, neki časa se še kej repenč, pol ure kasnej grem pogledat in on zvit v klobko ko polhek lepo spančka! Pa brez neki hudga dretja al pa kej. Prou preseneča me tale moj fantiček! user posted image Dons mi ni blo nč jasn k me zjutri zbudi njegov čeblanje tm iz sobe in pogledam na uro pa dvejst do devetih! Kej tazga pa še ne! Ponavad je 6, 7 ura ko se zbudiva! Sicer je blo neki težav ponoči ampak da pa pol tko dolg spi je pa kr vredno vstat 4x pa ga it mirit! ;)
Drgač pa midva tud že jeva kr vse skor. Včer sm mu nardila krompirjevo juho s hrenovko pa je tko mlackal... Prou hecen je biu.

Aha zdej pa neki slišm... moj mišk se je zbudu in razgraja po postlci! Lepo s mejte, grem!

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 2128
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
18.9.2010 8:18:33   
podezelje
dobro jutro
vidim,da naš forum počasi, a z gotovostju umirauser posted image . zgleda,da smo se vse uspešno najdle s svojimi sončki,katerim podarimo vsako minuto prostega časa. no pa nekaj update-ov iz naše hiše:vsak dan me preseneča,koliko besed že razume,ostaja velika carta,nekaj dni se že spušča in uspešno prehodi kakšnih 6-9korakov, se smeji vsaki malenkosti,tujcev se sploh ne boji, je ful komunikativna,čez dan spi še 2x,ponoči imamo nekaj dni ponovno majhne motnje-v spanju ful pogosto joka,se cartama.drugače pa kar spimo.mene počasi že stiska v grlu,ker se dopust izteka.pa bomo tudi to preživeli.
vse dobro



_____________________________

vse dobro

(odgovor članu lenybaby)
Neposredna povezava do sporočila: 2129
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
18.9.2010 13:06:46   
juniorka
Ja, nic niste zgovorne... Mogoce bo pozimi vec casa, ce ne boste s sluzbami prevec zaposlene!

marela- jaz imam kr hauckovo, ki se poleze, pocen in prakticna. Sicer tudi Zappa, ampak ga se z jajcko uporabljam.. ja, presenetljivo nasa lumpa se pase not in rada zaspi v avtu, tako da je to super, da je ne rabim zbujat( sam ne me vprasat, kolk noge cez visijouser posted image , glava se pa ni cez, je ocitno po merah proizvajalca in bo do 13kg not pasalauser posted image )
kg- meni se zdi, ko vas berem, da eni zdravniki prevec tabele gledajo in premalo otroka... Ce je otrok zadovoljen, se redi, pa cetudi malo in ni bolan, pol po moje ni treba bit v skrbeh.. vcasih samo prestrasijo, da si pol zivcen in se za brezveze sekiras... Same poznate otroke in se ne pustit manipulirat, povejte svoje mnenje!!!!!!!! Tu ni tega!

Pri nas je pestro.. malasama stoji, ampak se nima zaupanja vase, da bi korak nardila. Papca skoraj vse, malo se pazim s svinjino in beljakom. Hrani se sama, tudi z zlico ji ze malo uspe, drgac pa z rokami, razen rizolina sevedauser posted image

Hvala vsem za podporo, stanje med ocetom mojih otrok in mano je kr ostro na trenutke.. seveda, ce ze 2 meseca cakam, da se odseli, pa se ni dobil stanovanja.. pol pa gledat njegovo lenobo, pa se za najemnino ne da... mam kak izbruh na vsaka 2 tedna.. Pol pa se tavecjemu(3l 5m) take lekcije daje, da me glava boli- npr. da mora udarit nazaj, ce ga kdo v vrtcu udariuser posted image  Je prisel popraskan po obrazu, mu je en s kremplji prav kozo, pol centi sirok trak, dol skrampal.. saj sem bla sokirana, sam da pa naj pol nazaj praska, to pa ni nacinuser posted image  Finta je, da je tak nezen fant in se nikoli ni nikomur nic nardil, da bi poskodoval koga, sam je pa mel ugrize po obrazu in podobne....
Eh, to ze ni tema za sem meduser posted image , ceprav bodo nekateri ze veliki, cez mesec dni zaceli prvo svecko pihat.. kako gre cas...
Jaz pa zaradi depresije kr nabiram kg, jih imam vec, kot sem jih mela, preden sem sla rodit in se pocutim prav baduser posted image
Dobro, da me vsaj moja soncka razveseljujeta iz dneva v dan!
Lep pozdravcek z otoka

_____________________________

11.11.09 ob 9.09 Leila 4065g in 58cm
1m: 5110g 60cm
2m: 6035g 62cm
3m: 6560g 65cm
4m: 7150g 70cm
6m: 8000g 74 cm
8m: 9000g 77 cm
11m: 10kg 80cm

(odgovor članu podezelje)
Neposredna povezava do sporočila: 2130
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
21.9.2010 16:50:28   
Perlica76
Ojla mamice!Ja se vidi,da se nam dnevi z našimi dojenčki odštevajo in se jim maximalno posvečamo,zato pa forum malo pičiva.....in prav je tako!
babica-patronaža
mene pa zanima,če je pri kateri bila patronaža pri 9/10 mesecih?In če ja,kaj lepega je povedala?




(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 2131
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
24.9.2010 12:27:30   
tassika
Ojla,
da se še jaz malo javim, sem vas kar malo zanemrailauser posted image

Hmm kje začeti, bom pa od začetka. Zoja po novem nič več ne zaostaja v razvoju, ampak po njihovo celo malo prehiteva, tako da sva zaključili z NFT. Po pravici povedano, mi kar sede, ker zadnjih par obravav je bilo zelo mučnih, ker je tamala ves čas jokala. Ne pusti več, da delaš z njo, kar se ti zahoče. Vse hoče sama in posledično imamo že prve izpade trmice. Sploh če ji vzameš prepovedano stvar, se kar vrže nazaj in tuli ampak hitro neha, ker ne doseže ničuser posted image  Vstaja ob vsaki stvari, kolena so samo še za hitrejšo dosego cijla. Ob levčku (za hojo) lepo hodi, tudi če jo držiš za roke. Ob predmetih lepo prestopa, nima pa še poguma, da se spusti, saj niti ne pričakujem glede na to, da bo komaj 11m stara, mislim pa da bo do 1 svečeke hodila. 
V varstvo gre okoli 15.10. me že kar stiska, po drugi strani mi pa paše, da bom imela kaj časa zase. Pri varuški vem da ji ne bo hudega, za družbo bo pa imela še eno punčko. ME pa kar malo skrbi, ker je začela tepst, pride do otročka in ga udari. Tudi mene. Ne pomaga nič, ne da jo kregam, ne da ji lepo povem, da se to ne dela. Upam, da hitro mine. Ima pa zelo rada družbo otrok.
V službo grem šele sredi nov. sem malo v plusu s porodniško ,ker je prej rojena, pa še dopust bom koristila.
Dojiva se že lep čas ne več. Zdaj sva na KM, ki ga naravnost obožuje, je že tudi vse kar jeva midva, obožuje, ričet, ajmoht, vse kar je na žlico user posted image  Ne gre ji edino kruh z namazi, kar ne zna jest, vrže na tlauser posted image
Zobki, smo bolj pri zadnjih ima 4, zg. in sp. enki, mislim, da dobiva sedaj še vse dvojke, vsaj sp. so že vidne.

Tortico tudi že naročam. 

toliko zaenkrat, imam alarm iz sobe, konec frej časauser posted image

Perlica k nam ni prišla, niti ni omenila, da kaj hodi ob teh mesecih. Bila je zadnjič pri 6m, ko smo uvajali GH.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu Perlica76)
Neposredna povezava do sporočila: 2132
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
27.9.2010 11:41:29   
Eva19
hej mamice! ni nikjer nobene več? no sej tud men mala pobere večinoma časa in energije, ampak kdaj bi pa prav rada še mal
poklepetala... user posted image pa vidm, da je tukaj vse bolj mrtvo.
No pa da povem kako smo mi. Naša Lia je že tko velika punca, zdej ma že punčkaste poteze, ni več samo okrogla buča in je
prava lepotička-seveda tako kot vsi ostali. Imamo 3 zobke, četrti pa je na poti, jemo skoraj vse. Se pa velikokrat zapiči in noče
nič. No amapk je ne silim, saj je napredek v rasti in pridobivanju teže dobro viden. Samo zvečer še dobi flaško za pocrkljat, je pa
vsejeno še mlečne obroke za zajtrk, ponavadi kakšen gres, ali pa polenta z mlekom, čokolino itd... stari smo deset mesecev,

se dober mesec in pol, pa bomo imeli tortico. Že razmišljam malo o rojstnem dnevu kaj ji bom pripravila, predvsem pa ne 
vem kaj ji kupit user posted image

Po novem tud vse pohištvo umikamo, ker leze na najbolj nemogoča mesta. Vstane ob vsaki opori in se potem lepo spusti nazaj na tla, vedno večkrat pa se kar spusti in nekaj časa stoji čisto samostojno, včeraje je celo naredila korak naprej user posted image


trenutno sva še obe doma. Jaz sem brez službe, si iščem nekaj, malo za zraven, drugače bom itak delala šolo. Lia pa gre 
drug teden v varstvo, že ta teden bova šle za kakšno urco skupaj, drug teden bo kako urco že sama, potem pa bo kdaj tudi
cel delovnik tam. Ker sama itak še ne delam, niti se nimam za učit še, jo imam čas lepo počasi uvajat. seveda pa mi je všeč,
da dokler sem še frej, da bova čim več časa še skupaj. Varstvo sem pa dobila v ulici nasproti našega bloka, tako da je glede
tega sploh super, ker imam minutko peš do tja. In ne bo problemov s kakšnim prevozom.

Lepo se imejte, če pa katera še kaj spremlja tale forum, bom pa prav vesela, če se kakšna javi, še kdaj za kakšen klepet.

user posted image




(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 2133
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
28.9.2010 14:43:59   
MC09
Pozdrav vsem zelo zasedenim mamicam naših novembrčkov user posted image .

Ja pri nas je tudi ves čas akcija, spati niti slučajno, se bori do konca, no zaenkrat ga še uspem spravit, ker drugače je ena velika tečka. Čez dan spi včasih celo 1,5h. Je pa začel sedaj ponoči nekaj noret in se zbudi ob 2, 2:30 in noče več spati, ga dam k nama na posteljo, in čez nekaj časa pol zaspi nazaj, če ne se dere zelo zelo. Upam, da je samo kratka faza, se še pri kom to dogaja?

Prehrana: Je včasih zelo rad, včasih pa kot ptiček, proba vse, prva žlička je obvezno pljunek ven, pol pa poje. Je skoraj vse, razen jajc celih še ni, mleka kravjega, svinskega mesa, sladkarij...
Drugače je priden, nasmejan, radoveden, najbolj ga zanimajo računalniki, telefoni, daljinci, kabli, vse, kar ne sme user posted image . Hodi ob opori; ima lesen voziček in šeta gor pa dol po dnevni, na eni strani sem jaz , na drugi ati in mu obračama voziček, je pa ok tudi stol na ploščicah, vse, kar se premika in lahko gre z njim. Je pa visok 82cm in če stopi na prste doseže vse, še to, kar na prvi pogled zgleda, da ne bo tak da je pestro.

Ja. Še malo pa služba user posted image .

Patronažna je bila pri kolegici in kar se spomnim, da mi je povedala je to, da bi moral jesti jagode (kao itak ugotoviš, če je ali ni alergičen, če jih je) in kruh obvezno pri 6 mesecih, da se razviije nekaj, nevem kaj, vglavnem vse se je spet spremenilo.

Juniorka, želim ti, da se vse obrne, tako, da bo zate in za otroke najboljše.

Vsem ostalim pa, čim lažji začetek službe.

(odgovor članu Eva19)
Neposredna povezava do sporočila: 2134
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
28.9.2010 14:56:04   
Eva19
hej! evo naju od zdravnika, naše najnovejše mere pri 10 mesecih, veliki smo 72 cm in težki 9700 kg. je rekel zdravnik da vse v
mejah normale. potem smo imeli pa še mal testa, je dala bravo bravo in papa, mal je počebljala, vid je preveril, z igračkami se je
igrala, sedela in kobacala, ob opori je pokazala kako zna vstat. no v laboratorij sva dale še kri in je blo tud vse ok. tko da smo
zdravi. naslednji pregled imava pa pri enem letu 23.11. ko nas čaka zopet cepljenje. danes je pa tko lep dan da gremo hitro mal
vn na sončka.

lep pozdrav vsem skupaj


(odgovor članu MC09)
Neposredna povezava do sporočila: 2135
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
28.9.2010 15:04:16   
cesarica1981
:))) MC09, smejim se, ker kot da bi jaz napisala... Pri nam je zelo podobno.... Zadnje čase se tudi ponoči zbuja in se dere in jo sploh ne moremo pomirit, razen če ji damo mleko, kar pa tudi nočem, ker se bojim da bi se razvadila in bi mi vedno hotla ponoči jest. Tudi pri nas je odvisno od razpoloženja kako je, kerikrat kot ptiček kadj pa jo tudi ne moremo nafutrat. Tako da sem se že nehala obremenjevat glede hrane, če je lačna bo že jedla. Smo pa imeli obdobje ko bi gospodična jedla samo sladko. Dala sem ji kdaj bebi piškot da ga je sama jedla (sedaj hoče že sama jest, razen kar je na žlico, ali pa ko smo bili na obiski je kdaj dobila palčke, kremšnito je že probala, in potem bi ona samo tako jedla, tako da smo ukinili sladko, pa saj je itak še prezgodaj. Če ne sem pa tudi že poslušala, kako da ji ne privoščim kakega piškota, češ kakšna sem...
Tudi mi že hodimo ob opori, tako da sem ji kupila že copatke s trdim podplatom. Sem pa premišljevala če bi kupila tudi vajeti za pomoč ob hoji otroka (http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=189144), kaj pa ve mislite o tem???
Kakšen jedilik pa kaj ima vaš otrok? Jaz se še malo lovim, ker mi gre okoli 1h pop. spat, in kar ne vem kaj naj ji dam kaj za jest, ker je takrat že tako zaspana da nič noče jest.

Pozdravček...

(odgovor članu MC09)
Neposredna povezava do sporočila: 2136
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
28.9.2010 15:12:28   
tassika
Midve imava ob 8 zajtrk, ponavadi žitno kašico, ob 10-10,30 malico - skutko ali jogurt, potem gre spat, ob 13-13,30 kosilo, ob 16-16,30 jogurt ali skutko, odvisno, kaj je bilo za malico zjutraj in ob 19,00 večerja, mlečna kašica, ko gre spat še mleko. Skoraj vedno nama uspeva enak urnik, mogoče malo gor malo dol z minutkami. Vmes ima pa prigrizke, smoki, grisini, piškot,... nekaj malega. Naš otrok itak skos jeuser posted image

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu cesarica1981)
Neposredna povezava do sporočila: 2137
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
28.9.2010 15:12:31   
Eva19
hahaha kaj sm to napisala 9700 gramov-se razume...nima tok kg :))

(odgovor članu cesarica1981)
Neposredna povezava do sporočila: 2138
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
28.9.2010 15:19:54   
MC09
user posted image pol smo vsi tam.

Aja, glede čeveljčkov sem misla vprašat kire boste kuple, naj bi bli čim bolj mehki, da jih z eno roko skupaj stisneš, samo jaz cicibanovih ne morem, pa nisem glih švohna.
cesarica naš je takole: okrog 6 mleko, mu dam samo še 150ml, da lahko je okrog 9 zajtrk: jogurt, kruh z maslom (kruh naš fant obožuje, sploh koruznega) pol okrog 11, malica sadna, kosilo okrog 14, za malico skuta okrog 17 (upam, da ni reklama obožuje natur pur spar-ove skutke, če jo vidi v hladilniku ven vzame in hoče jesti, tudi navadni jogurt vzamem njihov 3,6 maščobe) za večerjo pa po novem improviznramo, ker noče več kašic ala čokolino, pa se vsak dan kaj spomnimo včeraj je bil kruh z maslom, ker ni hotel kuhane ovsene kaše z banano) pol pa še mleko, ko gre spat po novem je to ob 20 uri.

(odgovor članu cesarica1981)
Neposredna povezava do sporočila: 2139
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
28.9.2010 19:17:27   
tassika
Poskusi palačinke, naša jih obožuje user posted image  no nam grejo pa v ritko skutke ljubljanskih mlekarn pa obsgarten ali nekaj takegauser posted image  monteja in frutzvergov ji ne dam , ker so presladki.
Čevljčki, midve imava ene superfit. Za cicibanove mi je fizioterapevtka rekla da so trši ampak enim otrokom ustrezajo. Kako pa veš da so dobri, upam, da bom znala napisat, sprednji del prepogneš in se more prepognit tam kjer se nam noga prepogiba, potem pa se more iz čevlja dat naredit 8 iz leve proti desni in obratno. Upam, da razumete. MC09 poglej še na stran male maše. Tam imaš pediped čeveljčke, cenovno in kakovostno so enaki cicbanovim, ampak mehkejši, mogoče tam kaj najdeš, v lj imajo pa tudi trgovino, samo se splača it v trgovino in potem naročiti preko neta, so cenejšiuser posted image

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu MC09)
Neposredna povezava do sporočila: 2140
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
28.9.2010 19:39:36   
Eva19
o pa ste se mal razgovorile... no midve jeva zjutraj za zajtrk ponavadi kaj mlečnega, čokolino, polento, greuser posted image s,je tudi pržganko zelo rada, ali pa
mlečen sok itd...za malico imava dopoldne in popoldne ali kakšen jogurt, skuta, sadje...kosilo je kar jeva midva, gledam da je dovolj
raznoliko, za večerjo pa tudi mal improviziramo ponavadi pol kosa kruha s kakšnim namazom, pred spanjem pa pol male flaške kakava
spije, da se malo pocrklja s toplim mlekcom. itak pa vmes potem kakšen piškot ali pa smoki ali pa kdo drug kaj je, pa tam nafehta user posted image

čeveljčke imava midve tudi ene superfit, ene cicibanke-ki se mi ne zdijo ne vem kako trde. drugače pa ima kar ene no name balerinke, s 
trdim podplatom, ampak so res mehki čeveljčki in v teh je ful rada in  je tud dans patronažna mi pohvalila da se ji zdi da mava pravo 
obutev,lih pravi taki čeveljčki za take malčke. notri pa moja, kljub temu da se postavlja na noge-nosi samo štumfke, tiste ki imajo cel 
podplat polepljen-da ne drsi in ji ful ustrezajo in tudi brez problema hodi v njih, če jo kdo vodi.

uf spanje pa moram reči da je pri nas še vedno krasno, kot od vsega začetka, ne rečem da se na vsake tolk časa kdaj ponoč zbudi, ampak ji
dam dudo in spi naprej, pa še to je res redko. drugače pa mi gre spat okrog pol 8h, 8h in spi do 7h zjutraj nepretrgoma. tud čez dan mi je
začela lepše spati okrog 11h za pribl eno urco, pa potem še okrog 3h za približno eno urco, potem pa do večera ponavadi ne spi več. zato
je zvečer vedno zmatrana in res prespi celo noč. ampak mi popoldne niti noče več spat, če bi jo dala trikrat, ponavadi ne zaspi.
Tud zdaj je že v posteljci, dec je zuni, mami pa še mal na računalniku poferbca, pol pa pred tv in spat user posted image

nočko

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 2141
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
29.9.2010 15:07:06   
juniorka
No, ste le malo prilezle na planouser posted image
MC09- hvala. Upam, da se do bozica ustimajo zadeve. Zaenkrat pa poskusam z veliiiiiko mero potrpezljivosti prezivet prehodno obdobje.
Cesarica1981- meni se ti pripomocki zdijo brezveze. Ce se otrok sam nauci hodit, brez da mu pomagas, pol nimas problemov s padci- govorim izkljucno o mojih izkusnjah s prvim otrokom. Tudi zdaj je Leila sposobna hodit, a ni 100% v sebe in se spusti nazaj na kolena. Je ful smesna, ko pocepe delauser posted image . Ji pa nic ne pomagam, sama ob opori gre, pa z vozickom... Tele trakove pa imajo tu predvsem za v soping, da imajo otroke pod kontrolo in da ne skocijo na cesto. Ampak jaz sem vecjega vedno za roko navajala drzat, nisem popustila in je blo ok, v trgovini pa v voz in je zadeva resena.
cevlji- tudi meni so superfit najboljsi, samo tu jih ni, pa bodo kaksne geox v postev prisle...no, bom sla v nabavo, ko hodit zacne, prej ne, notri pa tako ali tako v nogavickah, ne rabimo copat.
Obroki- zjutraj ji kaj sadnega nardim, banano ponavadi in zravn breskev, jabolko, tudi iz kompota, pa rizeve kosmice zravn al kislo smetano.Al pa namazan kruh. Do kosila se pol ponavadi polnozrnat kruh mljacka, ki ga ima ful rada, vcasih nektarino ( ji dam celo neolupljeno in lepo poje), hrusko.. Kosilo kuham za njo in se polj jaz z ostanki ukvarjamuser posted image .. Zelenjava, meso, kuhano al pa na omakco narjeno in razlicne dodatke, testenine, quinnoya, pire, polenta, zdrob. Skoraj vsak dan imamo brokoli, ga v trgovini surovega hoceuser posted image , je cist nora nanj. Popoldan pa skuta, navadni jogurt, ostanek kosila.. Vecerja a la rizolino kasica, zdrob, polenta, spinaca s pirejem... Za grickanje pa rizevi kosmici, al si pa sama sadje vzame iz skledeuser posted image .
Se slikce

user posted image

user posted image

(odgovor članu Eva19)
Neposredna povezava do sporočila: 2142
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
29.9.2010 18:35:43   
Eva19
juniorka-kok maš lepo princesko user posted image user posted image
jaz sem pa zbolela user posted image me v trebuhu neki zvija, ponoči sem bruhala, pa na splošno se slabo počutim, pomojem je kakšna trebušna viroza. samo upam da se ne bo še tamala kej nalezla. a mi ve katera povedat glede zavarovanja. sem bla to leto prijavljena kot občanka in lia zavarovana po meni. zdej mi pa to poteče s 30.9.a to v enem dnevu odjavjo potem? pol moj lahko 30ga nese rojstni list v službo da lio tam potem zavarujejo? v petek bi mogle imet zobozdravnika, ga bom zarad zavarovanja prestavla rajš, da ne bova zastnoj hodile, če ne bo vse urejen, tko kot je treba. pa itak sem bolna, vprašanje če bom do petka ok. nič, grem nazaj počivat, lep večer vsem...

(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 2143
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
1.10.2010 13:01:17   
MC09
Kul no pa se nekaj tudi tu dogaja user posted image

Tassika super si opisala, kaki morajo biti čeveljčki, sem v eni trgovin vse sprobala, me niso nagnali user posted image , kupila mu jih še nisem, ker še ne hodi sam, bom počakala, da bo shodil. Ima doma tudi samo zoknčke z bremzicami.
Juniorka lepotičko maš.user posted image

(odgovor članu Eva19)
Neposredna povezava do sporočila: 2144
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
1.10.2010 17:44:29   
Perlica76
Ja,naša tudi zaenkrat doma nosi ABS nogavičke,čeveljčke bomo pa kmalu mogli kupit,ker zdaj je začela že poganjat tisto otroško poganjalo-"kosilnico" pred sabo in šiba sto na uro,pa se kam rukne in se tam ustavi in začne ofirat,pa malo pospravljat......
 
Striženje nohtov.....to je zdaj največji problem pri nas.Nikakor ji ne mormo postrič nohtov.Včasih je pomagala risanka,a je to žal minilo......groza,nohte ima kot kaka stara baba.Saj bi ji ostrigla,ko zaspi,a HB da zaspi!Dajte kak nasvet plis!!!

(odgovor članu MC09)
Neposredna povezava do sporočila: 2145
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
2.10.2010 8:42:17   
karin82
Ojla punce, vidimda nambo mogoče celo uspelo ponovno oživeti tale naš čvek.
Pa da malo napišem kaj pri nas dogaja.
Jaz sem "pridna" in že cel mesec delam - to je pa tako,če delaš v šoli. Na začetku je bilo kar hudo sem imela kar krizo kers sem cele dneve delala ampak sedaj si že znam razporediti čas za službo in za sinčka. Ruben ni dobilrtczato se bo merkal doma pri babici. Trenutno pa je pri vsej stvari najboljše to, da sta doma skupaj z atijem, saj me je ati vzel porodniškidopust namesto mene, tako bosta skupaj doma še ta mesec. Morm reč, da se odlično znajdeta in sem re vesela kovidim kako moj dragi vse obvlada, sploh me ne pogrešata ;)

Sicer pa malo zaostajamo v razvoju. Ruben je hipertoničen in zato gremo sedaj po pol leta zopet malo na fizioterapijo.Zaenkrat samo plazi po trebuhu, zadnje dva dnipa se že postavlja na kolena. Vem da se je marsikaeri vaš malček tako plazil že pri 6 mesecih ampak jaz sem zelo vesela ko vidim kako napreduje,čeprav počasi. Se vedno je drobižek in ima komaj8kg,samo je pa vedno nasemjan in dobrovoljen.
Je kokr kdaj ni zbirčen je vse samokoličine so pa zelorazlične.
V okt imamo tudi alergološko pa bomo videli kaj bo. Zaenkrat se izogibamo KM in jajca in je vse ok,tako da smo se tudi na to navadili in ima kljub temu pester jedilnik.
Sedaj pa šibam ker me Ruben kliče.
Upam da naščvek ne zamre popolnoma,lp

(odgovor članu Perlica76)
Neposredna povezava do sporočila: 2146
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
2.10.2010 9:23:09   
Eva19
hej! no lepo da nisem sama tukaj user posted image sem ravno pri jutranji kavici in zajtrku, in zraven seveda spada računalnik. tamala je pa ob pol 6h vstala že in zdej spet spi. potem smo se pa odločili da gremo danes v živalski vrt, zdej so ji že kr zanimive živali in se mi zdi, da jo že lahko peljeva. upam samo da ne bo dežja user posted image
včer sta bila na obisku tašča in tast, sta prinesla za tamalo oblačila do cca 6 leta, od ene prijateljice, ampak takooo lepe cunjice, čist kot nove, res. sem tko vesela, ker vem da sva z mojim ogromno prišparala, pa ne me narobe razumet. ne šparam na pikici, ampak trenutno jaz še ne bom delala, dokler ne dobim kakšne službe in je samo en dohodek in sem res vesela, ko kakšno stvar dobim, in si na ta račun potem rajši privoščimo kak izlet več user posted image
perlica76 bi ti dala kak nasvet, sam je to tud pri nas problem. kdaj je dobre volje in mi pusti, da ji postrižem nohte, vedno si jo dam v naročje, na televiziji prižgeva kakšno risanko, ki so ji kakšno minutko zanimive in v tem času poskušam čimveč postrižt. če pa ne gre, mi pa moj pomaga, jo pač drživa, pa se dere kot jeshar, sam kar je treba je treba. drugač se ji pa vsi zalomjo to pa tud ni fino.
karin82 čestitke za rubenov razvoj user posted image mam jaz tud enega bratrančka velik mlajšiga od mene, vem da je tud zaostajal v razvoju malo, in vem kako smo bili vsi veseli za vsak napredek. ti se tega verjetno velik boljš veseliš kot me, tko da kar pogumno, mali bo verjetno en dva tri spet občutno napredoval... držim pesti da se vse porihta user posted image
lep dan vam želim vsem skupaj, mi se bomo začel pripravljat za naš izlet v ZOO user posted image

(odgovor članu karin82)
Neposredna povezava do sporočila: 2147
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
2.10.2010 11:27:35   
Perlica76
Torej jo bomo danes malo na "trdo" prijeli in se potrudili te krempeljčke spremenit nazaj v nohtke user posted image

(odgovor članu Eva19)
Neposredna povezava do sporočila: 2148
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
4.10.2010 9:52:07   
Eva19
Dobro jutro mamice! Kako ste?
Jaz sem bol tko tko, ma iščem službo, pa čist nič pametnega ne najdem, ubistvu iščem preko študenta, ker imam itak status, sam je tok švoh vse skup, edino za šank je dost ponudb. močno upam da najdem kej druzga.
Drugač se bom pa mogla začet učit, tko da z Lio se ta teden počasi uvajava v varstvo. Potem bomo pa vidl kako bojo stvari stale. upam da bomo spelal vse tako kot je treba.
Smo bili v soboto v ZOO Lj, je tamala tko uživala. pa še ful lepo vreme se je naredil potem, tko da smo se po sončku sprehajal približno 3 urce. smo imeli kar lep izlet.
no upam da bo danes tud kaj sončka... lepo se imejte


(odgovor članu Perlica76)
Neposredna povezava do sporočila: 2149
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
4.10.2010 10:12:31   
tassika
Eva19 a ste šli z vozičkom. MEne mal skrbi da moj quinny ne bo zvozil terenauser posted image  Služba, ja pisarne so bolj kot ne zasedene. Amapk če boš vsak dan geldala se bo pa že kaj našlo.

Karin82 super za Rubnov napredek. Midve sva tudi obiskovali NFT, pa da ti povem, da naša najprej ni nič preveč napredovala, kotalit s hrbta na trebuh in obratno je začela pri cca 6m, puzala po trebuhu ni nikoli, ker je rajši tulila, potem pa pri 9m kar naenkrat na kolena in šibala, zdaj že vstaaj ob opori in včasih ji uspe narediti tudi kakšen korak. Hotla sem povedat, da glede na ves zaostanek v razvoju, je potem s NFT tako hitro napredovala, da so naju sedaj odpustili, ker baje prehitevauser posted image  Ni p NUJNO, DA BO SPLOH KOBACAL, MOGOČE BO PA SAMO VSTAL IN SHODIL, POZNAM par takih, ki so se plazili samo po trebuhu, jaz pravim kot specialci, ker jim je bilo to lažje.

Midve sva pa prehlajeni, nosek ful spušča in kašlja, zdaj čakam, da se zbudi in se greva malo vn zluftat, pa da prezračim stanovanje. Vročine nima in mislim, da ji bo bolj pasalo kot škodilo.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu Eva19)
Neposredna povezava do sporočila: 2150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  84 85 [86] 87 88   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  84 85 [86] 87 88   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?