|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj vse ve 2 in pol star otrok?
26.10.2010 11:39:31   
memole80
IZVIRNO SPOROČILO: janapan

ma po mojem smo starši mal blesavi.  Dajamo otroku, ki je star 2,5 leti vaje za vstop v šolo....zakaj že??? da se bomo lahko potolkli po prsih, da je pa naš otrok genialc......ma dejte no. otroci naj bodo otroci in nehajmo jih filat z vsem kar bi že lahko znali. Naj skačejo po lužah, se valjajo v blatu, rišejo krica krace packajo po mizi, tekajo o travniku.....ne smemo jim vzet teh bogih par let otroštva. Že tko gredo prehitro v šolo....in od tega, da bodo znali nekaj črk pred vstopom v šolo, al pa da bodo hodili na predšolski tečaj angleščine???? ipd... ne bodo imeli prav nič.


Ja, res sem blesava, ker sem sploh odprla temo, sedaj pa ko moram tebi odgvoriti sem še bolj blesava. Nimam besed. Sploh ne veš kaj mi počnemo in kako se ukvarjamo z otrokom. Kupila sem zbirko, kjer piše, da so naloge z vsebino, ki so potrebne za vstop v šolo....ampak so zelo enostavne, zato sem pa kupila, ker vem da uživa. In če bi videla kakšne hlače ima vsak dan od blata in marsičesa, bi mogoče bila tiho. Seveda ti si najbolj pametna.

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kaj vse ve 2 in pol star otrok?
26.10.2010 11:40:07   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

hope, 15 mesečnemu morda res ne rečeš, ampak dveletniku pa res ne vem zakaj ne... a če te vpraša, katera žival je, tudi rečeš: ta ma repek, ta ma zobke, ta ma luske, ali poveš: to je riba, to je volk...

Jaz pa mislim, da ne razumete, da nekatere otroke veseli to, druge drugo... Ene zanimajo črke, druge avtomobili, tretje živali, četrte nič... Ampak ne vem zakaj je tako narobe povedat otroku katera črka je, katera barva itd...



ker me več ne sprašuje za črke, ker ima zdaj druge želje. Če me bo vprašal, itak da ne bo več trebušček ampak črka P. Ampak zdaj je laufanje, bicikli, poganjalci, risanke, traktorji, knjigice na prvem mestu.... črke niso aktualne. Živali so aktualne, jih pozna, me vpraša in mu vse povem, ker pokaže zanimanje in točno zahteva kaj mu moram povedat.

Zdaj pa mi razloži kako veš, kaj otroka zanima, a misliš da ga res zanima pri 1-15 mesečnem otroku, katera črka je ali mu je samo všeč, da on pokaže, mamica pa lepo odreagira, da je mamica ob tem zabavna, da se imat aluštno... ne veš točno. Pač je na straših, kako bodo otroku v teh mesecih razložili oz prikazali zadevo. Drugo je 2 letni otrok oz otrok, ki govori že od 1 leta in izrazi izrecno željo, mami povej, katera črka je to.

Jaz sem opisovala primer do 18 mesečnih otrok, nisem imela v mislih 2 in 2,5 letnike


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 26.10.2010 11:41:32 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kaj vse ve 2 in pol star otrok?
26.10.2010 11:41:21   
memole80
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

janapan, podpis. So me pa na pikniku mamice zelo čudno gledale, ko sem rekla, da naše 3letnice pa ne bom dala na nobeno to dodatno aktivnost. Ker večinoma so vsaj na plesnih, če že ne še na angleščini in glasbeni... Meni se zdi to brezveze. Sama imam krasne spomine na brezskrbno otroštvo in če kaj, bi jima to rada dala. pa nisem imela nobenih problemov ne v šoli, ne v glasbeni šoli, ples sem celo trenirala, hehe. Čeprav sem začela veliiiiko kasneje. Zdaj pa je čas za igranje.


Jaz tudi je ne bom silila, kaj pa če si bo kaj želela???? Jaz jo bom vprašala, če bi šla k plesu in če ne bo hotela, je ne bom silila.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kaj vse ve 2 in pol star otrok?
26.10.2010 11:44:55   
memole80
Jaz sem zbirko kupila, jo dala na omaro in hčerka jo vzame ko jo želi. In glej ga zlomka...ima vse knjige, ki si jih želi, a ta ji je zaenkrat najbolj všeč in se zabava, kar je najpomembnejše. Lep pozdrav vsem. Ne mislim sploh več odgovarjati na provokacije.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   [Brisano sporočilo]
26.10.2010 11:46:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu memole80)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kaj vse ve 2 in pol star otrok?
26.10.2010 11:49:10   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

ps. pa recimo, če jih to bolj zanima, si tudi hitreje zapomnijo. Naš je znal barve zelo hitro, pa ga nisem načrtno učila.. Pač pokazal je na barvo, rekel: rdeča? in sem rekla, da je rumena, naslednjič je že vedel..

in zakaj bi ga zdaj poneumljala, da slučajno ne bo brihta? user posted image



Kdo pa je rekel, da ga moraš poneumljatuser posted image , če ti izrecno pove, da hoče vedet katera barva je. Itak da mu poveš oz ga popraviš in rečeš pravilno, če narobe pove. Govora je bilo o 1 letnikih, ki te želje ne izrazijo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kaj vse ve 2 in pol star otrok?
26.10.2010 11:49:39   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

Zdaj pa mi razloži kako veš, kaj otroka zanima, a misliš da ga res zanima pri 1-15 mesečnem otroku, katera črka je ali mu je samo všeč, da on pokaže, mamica pa lepo odreagira, da je mamica ob tem zabavna, da se imat aluštno... ne veš točno. Pač je na straših, kako bodo otroku v teh mesecih razložili oz prikazali zadevo. Drugo je 2 letni otrok oz otrok, ki govori že od 1 leta in izrazi izrecno željo, mami povej, katera črka je to.

Jaz sem opisovala primer do 18 mesečnih otrok, nisem imela v mislih 2 in 2,5 letnike


Jaz pa ravno te od 2 let naprej user posted image user posted image user posted image

Je že kul, misliva enako user posted image



aja, šele zdaj vidim, da štekaš mojo poantouser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   [Brisano sporočilo]
26.10.2010 11:52:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kaj vse ve 2 in pol star otrok?
26.10.2010 11:55:20   
ronja
Ene zanimajo črke, druge avtomobili, tretje živali, četrte nič... Ampak ne vem zakaj je tako narobe povedat otroku katera črka je, katera barva itd...


S tem ni nič narobe, ampak ko začneš preverjat z nalogami njegovo znanje, ko začneš primerjat z vsemi ostalimi in ti je na tvojem otroku to najbolj važno, da lahko rečeš, da je brihta... takrat si pa na hudičevo tankem ledu. Meni se ne zdi nič narobe, če znajo mali črke, barve itak sami sproti poberejo. Se mi pa zdi boljše, da se to učijo tako, neciljano, sproti - ko zlagamo perilo, recimo. Ne pa da je to projekt in ga 14 dni učiš samo eno barvo, ker si bo tako pač hitreje zapomnil (to je dejansko nasvet v eni knjigi, ki sem jo lih zadnjič bralauser posted image ). Ja, to si bo gotovo prej zapomnil, ampak hkrati ga pa učiš, da se uči samo eno stvar naenkrat, da opazi samo eno stvar naenkrat, da je vse vodeno, da sam ne more nič odkrit.

Saj stvari nisto tako nezdružljive: lahko rečeš: to je pa b, ki ima tak velik trebušček, hahaha. Samo da ti ni POMEMBNO, da tvoj otrok zna črke. Da lahko to pride spontano, vsaj če je predšolski, da ima res proste roke pri tem, kaj ga zanima. Seveda zanima ene eno, druge drugo in jasno, da jim damo več tega, kar jih zanima.

memole, lej, mala nima pojma, kako je na plesnih. verjetno je fajn. Pa na karateju je tudi fajn. Pa na jogi tudi. pa na angleščini tudi. Pa v glasbeni tudi. Povsod bojo njene navdušene vrstnice... Kaj jo boš potem povsod dala?  Ker povsod si lahko želi bit, če jo vprašaš. Ampak ni pa to nujno dobro zanjo. Zato smo starši tu, da presodimo, kaj kdaj otrok bolj rabi: prosti čas ali aktivnosti. Oboje je dobro, samo dan ima samo 24 ur (kar me vsak dan znova preseneča). Vsak svojega otroka najbolj pozna in ve, kaj rabi: ali zunanjo stimulacijo, ali mir ali starše. Meni se zdi, da jima nobene plesne zdaj ne morejo dat toliko kot jaz, toliko kot eno spontano igranje, toliko spominov kot jih da izlet, kamor bomo šli za ta denar, recimo... Ampak to je moj občutek, lahko se motim.

Vem pa, da sem sama tudi hotela it na vse (sicer šele v šoli, takrat pred šolo niti ni bilo toliko stvari), pa sta me tudi starša ustavila, da naj izberem, ker bo vse preveč. In verjetno bi vse sfolgala. Ampak vseeno sta po moje imela prav, ker potem ne bi imela časa zase. čeprav sem si želela in tabornike in glasbeno (poleg telovadbe in še česa).


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kaj vse ve 2 in pol star otrok?
26.10.2010 12:51:22   
Najaa
No jaz ji ne dajem nalog za preverjanje njenega znanja. Nekaj takih vaj je dobila za RD pa novo leto in jih ima med knjigami in ko ji paše, si vzame in pride h meni z vprašanji kaj je to, kaj je ono, kako se tisto naredi... Neumno se mi zdi posiljevat otroka z nečim, to res. Če pa otrok sam pokaže zanimanje, pa zakaj ne. Kakor je ena napisala, niso vsi za vse. Ne vem, zakaj je treba vsako temo popljuvat in se tako borit, da dokažeš nekaj svojega...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kaj vse ve 2 in pol star otrok?
26.10.2010 13:05:44   
mateyka
memole, lej, mala nima pojma, kako je na plesnih. verjetno je fajn. Pa na karateju je tudi fajn. Pa na jogi tudi. pa na angleščini tudi. Pa v glasbeni tudi. Povsod bojo njene navdušene vrstnice... Kaj jo boš potem povsod dala? Ker povsod si lahko želi bit, če jo vprašaš.


hihi, dej nehi - naša ima slavi stavek: "Inarica tudi." za vse kar vidi user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kaj vse ve 2 in pol star otrok?
26.10.2010 22:36:58   
izgubljena_ovcka
Črke pri dveh letih in pol!? Pa saj ste smešni! Naš je pri dveh letih komaj kaj smiselnega izustil a zdaj naj ga pa začnem učit stvari!?

Otrok pri taki starosti ni treba popolnoma ničesar načrtno učit, vse skozi življenje pravočasno spoznajo sami. Kaj je pa razlika a otrok ve kakšne barve je jabolko pri dveh letih ali pri štirih!? Do šole bo znal tudi to, šola je pa zato, da se nauči črk, številk in drugega tam.

Ljube moje, pustite svojim otrokom, da so otroci!

AMPAK! Če otrok sam poseže po knjigi, sprašuje kaj notri piše se mu pa seveda pove in razloži pa naj gleda če ima željo. Čeprav pri nas česa takega še nismo videli, bolj zanimivo je brskat po zemlji in iskat polže, metat kamne v vodo, skakat bos po travi, viset na glavo dol z drevesa, dirkat s poganjalčkom po vrtu in lovit sosedovega mačka. Vsak po svoje, hvalabogu!!!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kaj vse ve 2 in pol star otrok?
26.10.2010 22:40:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: njamka

IZVIRNO SPOROČILO: jana banana

IZVIRNO SPOROČILO: memole80

Samo nekje sem zasledila, da eni že poznajo črke, kar se meni zdi res neumnost.


Ne vem zakaj se ti zdi neumno, da eni poznajo že črke?
Men se zdi logično, da poznajo to kar jih starši učijo.
Če znajo pri 1,5 letu povedat cca. 20 besed, poznajo živali, kako se oglašajo, razumejo skoraj vse, ne vem zakaj bi jim bil pri 2,5 let problem spoznat 25 črk abecede. Bi bli pa res geniji, če bi znal BRAT in PISAT.
Kot rečeno, odvisno kaj jih starši učijo.

So pa kot spužve....


Se podpišem. Naša 28 mesečnica je brihta od brihte in pozna že nekaj črk, barve itak skor vse. Je karakter tak, da enostavno hoče vse vedet. Govor pri 16 mesecih je bil popolnoma razumljiv, v celih stavkih, pela je že takrat 9 pesmic....po 20 mesecu je šlo vse tako hitro navzgor, da je joj. Je zahtevna, ne pa v tej smeri, da me ful rabi. Njeni zakajčki so se zelo zgodaj začeli. Pač hoče vse vedet, vse počet. TV- ja pri nas ni, ga ne mara. Če že je, je zame čudež, da mam vsaj mal miru.user posted image



kako veš, da ga ne mara, če ga ni?


Imamo 2, brez skrbi.


< Sporočilo je popravil njamka -- 26.10.2010 22:45:42 >

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kaj vse ve 2 in pol star otrok?
28.10.2010 8:48:54   
Toja22
Ok, tuki je pa zdaj treba ločit dve stvari. In sicer: obstaja razlika med tistimi mamicami, ki svoje otroške dobesedno posiljujejo z nečim, jih namerno prekmalu učijo, narišejo celo abecedo pa skupaj z otroki ponavaljajo in med tistimi katere otrokom samo postrežejo z informacijami, ki jih otrok želi vedet. Meni se zdi ravno to neumno, da te otrok pri dveh letih vpraša "Mami katera črka je to ali katera barva je to?" in se ne odzoveš nanj. Če otroka zanimajo določene stvari hvalabogu!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kaj vse ve 2 in pol star otrok?
28.10.2010 9:31:08   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: Toja22

Ok, tuki je pa zdaj treba ločit dve stvari. In sicer: obstaja razlika med tistimi mamicami, ki svoje otroške dobesedno posiljujejo z nečim, jih namerno prekmalu učijo, narišejo celo abecedo pa skupaj z otroki ponavaljajo in med tistimi katere otrokom samo postrežejo z informacijami, ki jih otrok želi vedet. Meni se zdi ravno to neumno, da te otrok pri dveh letih vpraša "Mami katera črka je to ali katera barva je to?" in se ne odzoveš nanj. Če otroka zanimajo določene stvari hvalabogu!!!


user posted image user posted image user posted image točno tako!

Mi imamo doma pravega knjižnega molja. Pri 2,5 letih sicer še ni videl kaj je črka, ga pa pri 3,5 blazno zanima katera je katera. Samo to pri nas tako izgleda, da on vpraša "kaj je ta črka" in mu povemo. Sami ga ne učimo. Prepozna pa tiste najbolj enostavne - I, O. Trenutno je aktualna igra "kaj se začne na katero črko".

Takšne "vaje" kot jih omenja memole80 so tudi v Cicidoju. Podatek, da Žiga prozorni ovitek revije trga že po poti od vrtca do doma in mora bit tisti dan Cicido nujno takoj predelan pove, da so mu takšne stvari res všeč. No, najprej je treba prebrati strip, potem vse ostalo user posted image . Zadeve tipa poišči senco, kaj je obrnjeno nasprotno,... mu že grejo, nima pa pojma kaj naj dela z labirintom. Lani so bile "in" nalepke, letos jih sploh ne pogleda. Mi pač sledimo tistemu, kar ga trenutno zanima. Načrtno pa se bo učil takrat, ko bo potrebno.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Toja22)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kaj vse ve 2 in pol star otrok?
28.10.2010 9:55:13   
scorpiogirl
IZVIRNO SPOROČILO: Toja22

Ok, tuki je pa zdaj treba ločit dve stvari. In sicer: obstaja razlika med tistimi mamicami, ki svoje otroške dobesedno posiljujejo z nečim, jih namerno prekmalu učijo, narišejo celo abecedo pa skupaj z otroki ponavaljajo in med tistimi katere otrokom samo postrežejo z informacijami, ki jih otrok želi vedet. Meni se zdi ravno to neumno, da te otrok pri dveh letih vpraša "Mami katera črka je to ali katera barva je to?" in se ne odzoveš nanj. Če otroka zanimajo določene stvari hvalabogu!!!

se strinjam user posted image
našega 2,5-letnika niti črke niti številke ne zanimajo kaj prida, ima pa druge stvari. Izredno rad sestavlja sestavljanke pa kocke, pa knjige "bere" user posted image šteje sicer že malo (ena, pet, sedem, osem, devet user posted image ), pa še to samo zato, ker se v vrtcu to "učijo" ... če ga bo zanimalo, mu bomo pač povedali, kar bo vprašal (no, barve že vse pozna, ker ga to zanima), če ne, bo pa itak še prekmalu v šoli vse moral znat.
Od moje sestrične tamala je pa 3 leta stara in zna že (skoraj) vse črke tudi napisat. Pa podpisat se tudi zna.
Sicer pa ... jaz sem se pri treh letih znala tudi podpisat (pa nimam kratkega ali enostavnega imena), pa me noben ni s tem silil. Črke so me res izredno zanimale. Sem si zraven slik v knjigah izmišljevala zgodbice pa hodila spraševat, katera črka je katera. Pa sem se tako sama naučila črke, tako da sem pred šolo znala že pisat, podpisala sem se pa tudi z malimi tiskanimi user posted image pa nisem nek genij zato user posted image user posted image user posted image je pa res, da sem vedno rada brala oziroma še sedaj res rada berem, samo sedaj ni toliko časa user posted image


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu Toja22)
Neposredna povezava do sporočila: 41
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?