|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kako najti biološke starše
12.1.2010 19:10:36   
črticaa

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Glede na to, da te je dala v posvojitev in se s tem odrekla materinstvu je verjetno imela trdne razloge. Ne vem kaj si drugega pričakovala.
Drugače pa sočustvujem s teboj in ti želim vse najboljše.


glej itak sem vedla da mam 50 - 50 možnosti na kakršen koli razplet,....sam ne vem a si zmeri tak pasimistuser posted image user posted image user posted image UPANJE UMRE ZADNJE

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kako najti biološke starše
12.1.2010 19:11:33   
mateyka
mislim, da si dobila vseeno dedija in babi? pa mej njiju, če te mata rada user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kako najti biološke starše
12.1.2010 19:18:50   
RMRM
IZVIRNO SPOROČILO: črticaa


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Glede na to, da te je dala v posvojitev in se s tem odrekla materinstvu je verjetno imela trdne razloge. Ne vem kaj si drugega pričakovala.
Drugače pa sočustvujem s teboj in ti želim vse najboljše.


glej itak sem vedla da mam 50 - 50 možnosti na kakršen koli razplet,....sam ne vem a si zmeri tak pasimistuser posted image user posted image user posted image UPANJE UMRE ZADNJE


user posted image user posted image user posted image

Drugače ti pa želim zate kar se da najlepši razplet. Si sploh ne predstavlja. SREČNO user posted image user posted image


_____________________________

Otrok je kakor zvon. Kakor boste peli vanj, tako bo odmevalo. (Magajna)

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kako najti biološke starše
12.1.2010 19:22:56   
babyloverka
pozdravljena. sem prebrala tvojo zgodbo in verjamem da ti ni fajn. sploh zdaj ko te noče spoznatuser posted image  no razumem, da je bila verjetno mlada ko je zanosila, da te mogoče ni bila sposobna preživet in vzgojit ampak konec koncev sta sedaj obe odrasli ženski, ti že imaš svoje otroke in veš kako ima mati posebno vez s svojim otrokom, in še kljub temu ne želi stikov? in da se boji kaj bo rekel partner? če mu razloži da te pač ni mogla vzgajat in če je dejstvo da ti pri krušnih starših ni nič manjkalo, kar je razvidno iz tvojih postov hvalabogu, ne vem no. se mi zdi da bi bilo za njenega partnerja bolj boleče dejstvo da te sedaj noče spoznati ne pa da te je dala v rejništvo.

upam da bo stvar šla naprej tako kot si želiš. zdaj vsaj veš pri sebi da si poskusila, ne moreš si očitati da nisi naredila vsega. imaš svojo družino, dobre krušne starše, sedaj še babico in dedka in le tvoja mama je lahko prikrajšana ker se sploh ne zaveda kaj zamuja in da ima čudovito hčerkouser posted image

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kako najti biološke starše
12.1.2010 19:24:42   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

mislim, da si dobila vseeno dedija in babi? pa mej njiju, če te mata rada user posted image



Ja, jaz sem tudi na to pomislila. Ko se ti ena vrata zapro, se ti druga odpro. Kaj češ, zgleda da je pri vas eno generacijo vmes nekaj zaslepilo. Ne moreš pomagat. NImaš vpliva, niti to ne pove ničesar o tebi. Lahko pa sprejmeš dedka oz. babico, jaz pravim da nobene ljubezni ni za zametavat. Vsaka je dobrodošla.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kako najti biološke starše
12.1.2010 20:19:59   
črticaa

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

mislim, da si dobila vseeno dedija in babi? pa mej njiju, če te mata rada user posted image



Ja, jaz sem tudi na to pomislila. Ko se ti ena vrata zapro, se ti druga odpro. Kaj češ, zgleda da je pri vas eno generacijo vmes nekaj zaslepilo. Ne moreš pomagat. NImaš vpliva, niti to ne pove ničesar o tebi. Lahko pa sprejmeš dedka oz. babico, jaz pravim da nobene ljubezni ni za zametavat. Vsaka je dobrodošla.


ja sam ena malenkost je tukaj

imam čudovitega dedka

z babi bi se moga tudi dobiti,..ampak sva bili dogovorjeni da se zjutraj slišiva da se točno domeniva kje in kdaj,...no in sem jo 3x neuspešno klicala,...če ni opazila neodgovorjenih klicovuser posted image user posted image user posted image malo dvomim,..njena izguba

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kako najti biološke starše
12.1.2010 20:35:36   
črticaa

IZVIRNO SPOROČILO: babyloverka

pozdravljena. sem prebrala tvojo zgodbo in verjamem da ti ni fajn. sploh zdaj ko te noče spoznatuser posted image  no razumem, da je bila verjetno mlada ko je zanosila, da te mogoče ni bila sposobna preživet in vzgojit ampak konec koncev sta sedaj obe odrasli ženski, ti že imaš svoje otroke in veš kako ima mati posebno vez s svojim otrokom, in še kljub temu ne želi stikov? in da se boji kaj bo rekel partner? če mu razloži da te pač ni mogla vzgajat in če je dejstvo da ti pri krušnih starših ni nič manjkalo, kar je razvidno iz tvojih postov hvalabogu, ne vem no. se mi zdi da bi bilo za njenega partnerja bolj boleče dejstvo da te sedaj noče spoznati ne pa da te je dala v rejništvo.

upam da bo stvar šla naprej tako kot si želiš. zdaj vsaj veš pri sebi da si poskusila, ne moreš si očitati da nisi naredila vsega. imaš svojo družino, dobre krušne starše, sedaj še babico in dedka in le tvoja mama je lahko prikrajšana ker se sploh ne zaveda kaj zamuja in da ima čudovito hčerkouser posted image


ja glej zanosila je v 2 letniku,..rojena sem poleti,....v posvojitev me je dala pri mojih 5 letih,...vzgojiti me vrjetno res ni znala,..sam glej jaz sem tud 20 pa mogoče ne znam,..ampak se trudim in nism vrgla puško u kuruzo

očka ji je kupil garsonjero,..in jo preživljal,...ona pa se ni več vrnila v šolo in ne delala,...zbluzila je

(mogoče je napisano nekoliko napadalno,..ampak ne tako jematiuser posted image )

(odgovor članu babyloverka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kako najti biološke starše
12.1.2010 20:44:34   
Anonimen
črticaa, si slučajno zvedela, kdo bi bil lahko tvoj oče?

sicer pa se mi zdi, da otroka oddati v posvojitev ni lahko - razlog mora biti zelo zelo močan.

(odgovor članu črticaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kako najti biološke starše
12.1.2010 20:47:57   
črticaa

IZVIRNO SPOROČILO: k.tja

črticaa, si slučajno zvedela, kdo bi bil lahko tvoj oče?

sicer pa se mi zdi, da otroka oddati v posvojitev ni lahko - razlog mora biti zelo zelo močan.


za očeta smo vsi mislila da ne ve kdo je,..ampak sem danes zvedela da ve , ampak ni želela nobenemu povedati,....je pa iz ljubljaneuser posted image


ja to da me daje v posvojitev ni nobenemu povedala (staršem, prijateljem),..ampak so vsi zvedeli ko mene ni bilo več, in kmalu zatem je šla tudi ona na obalo in v tujino

razlog; menda je imela od 8 razreda naprej probleme z drogo in podobno,...predvsem sama s sabo

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kako najti biološke starše
12.1.2010 21:24:05   
claud
Oh črtica, sem upala na drugačen razplet, ampak sem zelo vesela da si tako pozitivna!!!!!!!!!!!!!!

Če imaš pa čudovitega dedka in če je vsak dan mislil nate pa le obdržita stikeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kako najti biološke starše
13.1.2010 7:01:36   
mika
Črtica, kot si napisala ,upanje umre zadnje in itak to ni končni razplet. Za mamo je najbrž bil šok, da si se oglasila. Pusti ji malo časa, da razmisli. najbrž se srečanja boji, ker ne ve, kaj bi ti rekla, zakaj te je dala v posvojitev. Napisala si kakšne težave je imela. Najbrž ima danes koliko toliko urejeno življenje in njena preteklost ni nekaj, na kar bi lahko bila ponosna. Tud njenemu partnerju bo morala povedat in tega je naenkrat preveč.
Babica se ti pa najbrž ne javi, po pogovoru z mamo.

Verjamem, da boš slej ko prej še njiju dve  spoznala. je pa uspeh že to, da te je dedek takoj bil vesel. Ti bo on pomagal priti do njiju, ampak počasi. Ne preveč pritiskat. 

Boš videla, da se bo vse tako izteklo kot morauser posted image .

(odgovor članu claud)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kako najti biološke starše
13.1.2010 7:10:14   
clara23
IZVIRNO SPOROČILO: claud

Oh črtica, sem upala na drugačen razplet, ampak sem zelo vesela da si tako pozitivna!!!!!!!!!!!!!!

Če imaš pa čudovitega dedka in če je vsak dan mislil nate pa le obdržita stikeuser posted image user posted image user posted image



se kar podpišem pod toleuser posted image user posted image !



(odgovor članu claud)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kako najti biološke starše
13.1.2010 7:14:40   
Čebel@
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Črtica, kot si napisala ,upanje umre zadnje in itak to ni končni razplet. Za mamo je najbrž bil šok, da si se oglasila. Pusti ji malo časa, da razmisli. najbrž se srečanja boji, ker ne ve, kaj bi ti rekla, zakaj te je dala v posvojitev. Napisala si kakšne težave je imela. Najbrž ima danes koliko toliko urejeno življenje in njena preteklost ni nekaj, na kar bi lahko bila ponosna. Tud njenemu partnerju bo morala povedat in tega je naenkrat preveč.
Babica se ti pa najbrž ne javi, po pogovoru z mamo.

Verjamem, da boš slej ko prej še njiju dve  spoznala. je pa uspeh že to, da te je dedek takoj bil vesel. Ti bo on pomagal priti do njiju, ampak počasi. Ne preveč pritiskat. 

Boš videla, da se bo vse tako izteklo kot morauser posted image .
podpisuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: kako najti biološke starše
13.1.2010 7:37:39   
TRIŠ
črticaa poznam ta čustva,ki pridrvijo na dan ko dobimo svoje otroke.Upam da jo najdeš,pa srečno

Sedaj berem naprej.Njeno poglavje se niti slučajno ni zaključilo pred 16 leti ampak se je takrat začelo tako da.....jaz bi obdržala stike z dedkom in babico,potem pa se bodo nova vrata odprla tudi pri njej vrjemiuser posted image

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: kako najti biološke starše
13.1.2010 10:10:24   
Katjusa
črticauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image upam, da ti bo vsaj dedek stal ob strani in da se sčasoma tud babi omehča..... in mogoče tudi mamica sama si napisala upanje umre zadnje in tud jst upam, da bo tako....
Ful lepo bi bilo če bosta z dedijom nekako vzgojila en svoj lep odnos in že to ti lahko malo pomaga zapolnit bolečino v srčkuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
babi pa še vseeno poskusi poklicat.....
držim pesti.....


(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: kako najti biološke starše
14.2.2010 13:05:30   
gabb
rrrr

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: kako najti biološke starše
14.2.2010 13:51:36   
črticaa
IZVIRNO SPOROČILO: gabb

rrrr
 

kaj naj bi to pedstavljalo?

(odgovor članu gabb)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: kako najti biološke starše
14.2.2010 14:05:54   
baguSka
to pa tud mene zanima.. user posted image

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: kako najti biološke starše
14.4.2010 15:22:47   
bušk
živijo vsem skupaj stara sem 21 let in sem posvojena in se trudim najti ta pozabljen košček v svojem življenju...iskala sem po internetu celo najdla nekoga ki se piše isto kot sem se prej jaz in mi je že malo pomagal...kam naj se obrnem da bi šlo vse hitreje...in verjetno v papirjih nebom našla imena itd...ker sem tu na tem forumu že prebrala tisto o letu 1977 prej in po tako da sem imela popolno posvojitev...nevem kam naj se obrnem...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: kako najti biološke starše
14.4.2010 18:57:59   
črticaa

IZVIRNO SPOROČILO: bušk

živijo vsem skupaj stara sem 21 let in sem posvojena in se trudim najti ta pozabljen košček v svojem življenju...iskala sem po internetu celo najdla nekoga ki se piše isto kot sem se prej jaz in mi je že malo pomagal...kam naj se obrnem da bi šlo vse hitreje...in verjetno v papirjih nebom našla imena itd...ker sem tu na tem forumu že prebrala tisto o letu 1977 prej in po tako da sem imela popolno posvojitev...nevem kam naj se obrnem...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


samp veze in poznanstva,..piši mi na zs

(odgovor članu bušk)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: kako najti biološke starše
16.9.2010 12:54:23   
Anonimen
Kako najti starše, da o njih ne veš popolnoma nič, posvojen takoj,ko si se rodil.

Želiš najti mamo in jo izključno samo vprašati zakaj? Ob enem pa ne želiš da tvoji zdejšni starši kar koli zvejo, da jih ne bi s tem prizadel,ker so enkratni, boljših je ne mogoče dobitiuser posted image .

Vsak ,ki je posvojen ga muči tisti Zakaj me je oddala in jaz bi rad samo to zvedel?

Vem samo kje sem bil rojen, kdaj, da je bila mlada, o očetu ni ne duha ne sluha mislim, da je neznan.

Ne poznam njenega imena nič.

Ima kdo s tem izkušnje in ve kako bi se lotili iskanja?

(odgovor članu črticaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: kako najti biološke starše
16.9.2010 13:14:09   
črticaa
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Kako najti starše, da o njih ne veš popolnoma nič, posvojen takoj,ko si se rodil.

Želiš najti mamo in jo izključno samo vprašati zakaj? Ob enem pa ne želiš da tvoji zdejšni starši kar koli zvejo, da jih ne bi s tem prizadel,ker so enkratni, boljših je ne mogoče dobitiuser posted image .

Vsak ,ki je posvojen ga muči tisti Zakaj me je oddala in jaz bi rad samo to zvedel?

Vem samo kje sem bil rojen, kdaj, da je bila mlada, o očetu ni ne duha ne sluha mislim, da je neznan.

Ne poznam njenega imena nič.

Ima kdo s tem izkušnje in ve kako bi se lotili iskanja?


tako javno je težko razpravljati,..lahko mi pošlješ zs ali mail pa ti pomagam kolikor se da :) lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: kako najti biološke starše
26.10.2010 9:43:41   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: črticaa
IZVIRNO SPOROČILO: bušk
živijo vsem skupaj stara sem 21 let in sem posvojena in se trudim najti ta pozabljen košček v svojem življenju...iskala sem po internetu celo najdla nekoga ki se piše isto kot sem se prej jaz in mi je že malo pomagal...kam naj se obrnem da bi šlo vse hitreje...in verjetno v papirjih nebom našla imena itd...ker sem tu na tem forumu že prebrala tisto o letu 1977 prej in po tako da sem imela popolno posvojitev...nevem kam naj se obrnem...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

samp veze in poznanstva

Po mojih izkušnjah tole ne drži.
Glede na to, Bušk, da si stara 21 let, sklepam, da si rojena leta 1989, torej v času tvojega rojstva ni bilo več možnosti izbire za popolno ali nepopolno posvojitev (kakor do leta 1977), temveč je obstajala samo še popolna posvojitev, kar v osnovi pomeni, da sta na tvojem rojstnem listu kot starša navedena tvoja posvojitelja, vsi tvoji uradni stiki z biološkima staršema pa so pretrgani (pri nepopolni posvojitvi sta bila biološka starša na otrokovem rojstnem listu še vedno navedena kot starša, otrok pa je dedoval ne samo po posvojiteljih, temveč tudi po starših). Čisto točnega obdobja sicer ne vem, vendar mislim, da je enako, kakor pri ugotavljanju starševstva - otrok ima še 5 let po polnoletnosti možnost in pravico, da izve, kdo sta njegova biološka starša (v kolikor je to znano - pri najdenčkih tega žal ni in je treba iti po drugih poteh). Prvi korak je ta, da se obrneš na svoj CSD oz. eventuelno na MDDSZ. Podatki o tvoji posvojitvi bi morali biti še tam (v tem obdobju). Edina težava, na katero bi pri tem lahko naletela (poleg nerazumevanja zaposlenih in nesmiselne birokracije, seveda pa tudi kakšnega stroška), je to, da sta tvoja starša prepovedala, da se ti kdaj pove, kdo sta. Njuna zahteva ni nezakonita, zato jo je MDDSZ dolžan upoštevati in ti podatkov v tem primeru ne sme dati. Kljub temu pa ti morajo dovoliti vpogled v tvojo "posvojitveno mapo", vendar računaj na to, da jo bodo priredili (zakonito) tako, da podatkov o svojih starših ne boš videla (kar pomeni, da bodo manjkali določeni listi, določene pa bodo nadomestile fotokopije). Že to pa je veliko, kajti iz videnega (kar si smeš tudi sama fotokopirati in/ali prepisati, v navzočnosti in z vednostjo uradne osebe) lahko izluščiš marsikaj in potem sama raziskuješ dalje. Pri slednjem ti pa res lahko pridejo zelo prav VIP (veze in poznanstva), čeprav niso nujne. Jaz jih nisem imela.
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Kako najti starše, da o njih ne veš popolnoma nič, posvojen takoj,ko si se rodil.

Želiš najti mamo in jo izključno samo vprašati zakaj? Ob enem pa ne želiš da tvoji zdejšni starši kar koli zvejo, da jih ne bi s tem prizadel,ker so enkratni, boljših je ne mogoče dobitiuser posted image .

Vsak ,ki je posvojen ga muči tisti Zakaj me je oddala in jaz bi rad samo to zvedel?

Vem samo kje sem bil rojen, kdaj, da je bila mlada, o očetu ni ne duha ne sluha mislim, da je neznan.

Ne poznam njenega imena nič.

Ima kdo s tem izkušnje in ve kako bi se lotili iskanja?

Zate velja enako, kakor za Bušk, dodajam pa samo to, da če si polnoleten, potem ne sme nobena uradna inštitucija o tvojem iskanju obvestiti in/ali obveščati tvojih posvojiteljev. Tako, da je odločitev o tem, komu in kaj boš povedal, izključno tvoja.

Obema, Bušk in Anonimen, sem pripravljena pomagati pri iskanju, če želita.

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: kako najti biološke starše
26.10.2010 10:21:56   
črticaa
kerensa
klicala sem na moj CSD na CSD ki je urejal posvojitev in v obeh primerih so mi rekli da se je mati odpovedala vsem pravicam in da nimajo pravice dajati podatke,... tako da tud mape ti na dajo za pogledat,.. jamrajo kako jim je hudo ampak dda ti ne morejo nič pomagati.
najlažjke je začeti če že maš kakšen podatek se strinjam (jaz sem imela vse kar sem rabila,.. ime, priimek in emšo) ,.. ampak vseeeno če ne bi poznala prijatelja od prijatelja ki dela na višjem položaju (da ima vpogled v celotno mrežo podatkov) bi se lahko ubrisala pod nosom

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: kako najti biološke starše
26.10.2010 10:30:17   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: črticaa
kerensa
klicala sem na moj CSD na CSD ki je urejal posvojitev in v obeh primerih so mi rekli da se je mati odpovedala vsem pravicam in da nimajo pravice dajati podatke

V vsakem primeru se mati s tem, ko da otroka v posvojitev, odpove vsem pravicam. Se bom pa potrudila in v najkrajšem možnem času poiskala zakonodajo, ki govori o tem.

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...
Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?