|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  51 52 [53] 54 55   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nosečniška sladkorna
1.12.2010 11:12:35   
DeVilla
Ojla, sladkorčice!

Jest sm pa že kr mal sita vsega tega planiranja prehranjevanja, sm mislila, da sem že dost padla v rutino, pa se mi ne da več. Sedaj skoraj redno spuščam zadnji obrok dneva - povečerek, ker v večini časa zaspim, ali pa enostavno nisem lačna. Teža se mi je kar ustavila na 74,5 kg (to je +9-10 kg) in mi niha mal gor, mal dol. Zadnji popolni pregled pri G sem imela v začetku novembra, naslednjega sem imela enega nadomestnega G, ki me je samo prek oblačil pregledal, tako da se danes slišim z mojo babco v LJ P, da se zmenim za spet en pravi pregled. Res bi rada vedela, da s tem mojim prehranjevanjem ne škodujem brckotu. user posted image   Pa še Elevita mi je zmanjkalo, tako da ga že 3 dni ne jem več. Sem odvisna od moaž, da mi gre v lekarno, tako da grem danes pop. z njim, da bom ja kupila zadevo. user posted image
Cukr imam povišan v glavnem po jutranjem obroku, preostalo je ok. Vsaj nekaj, da je kul... user posted image

Uživajte v snegu!
DeVilla

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu neža41)
Neposredna povezava do sporočila: 1301
   RE: nosečniška sladkorna
1.12.2010 14:22:21   
zaljubljena23
Neža, superuser posted image

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu neža41)
Neposredna povezava do sporočila: 1302
   RE: nosečniška sladkorna
2.12.2010 8:49:04   
majčica1508
Punce koliko vam je šla kilaža dol,ko ste štartale z dieto in kdaj se to ustavi

(odgovor članu neža41)
Neposredna povezava do sporočila: 1303
   RE: nosečniška sladkorna
2.12.2010 15:45:13   
zaljubljena23
Meni vsega skupaj 10 kg, pred začetkom diete 2 kg, v zadnjem mesecu in pol pa sem se zredila za 1,5 ker sem se prevečkrat pregrešilauser posted image Ta teden sem spet prešaltala na malo bolj strogo dieto in kg spet padajo...Počasi bom spet nazaj na minus 10 kg

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 1304
   RE: nosečniška sladkorna
2.12.2010 15:48:25   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: majčica1508

Punce koliko vam je šla kilaža dol,ko ste štartale z dieto in kdaj se to ustavi


-20

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 1305
   RE: nosečniška sladkorna
2.12.2010 18:46:55   
zaljubljena23
Benika, ti pa si bila pridnauser posted image

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 1306
   RE: nosečniška sladkorna
3.12.2010 9:00:00   
neža41
lep dan želim,
meni sta 2 kili kar skopneli ,ko sem začela z dieto, nato se je kilaža ustavila čim sem začela z insulinom (so mi pa dodali še povečerek)... in sedaj stoji že od 28 tedna (sedaj 35).... pojem pa čisto vse kar je predpisano...

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 1307
   RE: nosečniška sladkorna
3.12.2010 9:00:00   
majčica1508
Benika.............v kolkem času,mene je tega strah,da nebi šla ful dol in kaj škodovala otročku
je pa res,da nisem pri suhih
zaljubljena.....super za kile,ko rodiš bojo šle pa še bolj
Neža.........jaz težko pojem 5 obrokov na dan,ampak se prisilim

DeVilla..............še enkrat ful ti hvala

(odgovor članu neža41)
Neposredna povezava do sporočila: 1308
   RE: nosečniška sladkorna
3.12.2010 9:00:00   
darchy82
Jst sem od začetka diete shujšala za 1 kilo, tako da sem od začetka user posted image pa do zdaj pridelala vse skupaj 5 ali 6 kil.

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 1309
   RE: nosečniška sladkorna
4.12.2010 16:21:26   
neža41
majčica 1508, vem da je težko pojesti 5 obrokov...oziroma moraš se navaditi nanje... saj to je enda zdrava prehrana...tako naj bi bilo. tudi jaz sem bila vajena le 3 ali največ 4 prej.
kolikor sem jaz razumela to nosečniško sladkorno (zame je to prvič)... je posladica rezistence na inzulin zaradi hormona , ki ga izloča posteljca... zato je sladkor v krvi visok. dieta je  tu zdravilo (tako so meni razložili) in če je potrebno 5-6x to zdravilo vzeti , ga pač treba. meni so dieto preračunali glede na velikost, težo in trajanje nosečnosti.hujšala naj nebi, ker bi pomenilo , da je premalo in bi trošila svoje rezerve (veliko jih nimam)... pa mislim , da bi se tudi dvignili ketoni , če bi stradala... nisem si nič kaj prebrala , ker s tem nimam težav. kljub strogi dieti, urah  in gibanju ni šlo... zato sem dobila insulin.... ki ga pa s tedni nosečnosti višamo... kar je menda tudi pričakovano. raznih izdelkov za diabetike pa ne uporabljam (nič umetnih cukrov)
moram pa povedati , da je počutje neverjetno boljše odkar je sladkor urejen: manj utrujenosti, zaspanosti, ne bolijo me  več noge ponoči... skratka super. čeprav sem velikokrat zasledila , da pravijo , da se prezgodaj zdravi ta sladkor.... meni je to ok. pa verjetno se bom še naučila zdrave prehrane, pa cela družina tudi.... sicer sigurno ne tako stroge user posted image .
lep večer vsem user posted image

(odgovor članu darchy82)
Neposredna povezava do sporočila: 1310
   RE: nosečniška sladkorna
6.12.2010 9:37:36   
darchy82
Dobro jutro user posted image .
Meni pa ni problem jest po 6-krat na dan. Se mi zdi, da so ti obroki tako majhni, da sem dejansko lačna na vsake 3 ure. Pa verjetno bi jedla tud če ne bi bila lačna, ker se potem lahko pojavijo ketoni v urinu al tako nekako.

Do katerega tedna te pa še dajo na inzulin, če je treba? Jst imam naslednjo kontrolo čez 1 teden, ko bom v 35. tednu, pa je zaenkrat cukr spet kr ok samo z dieto. Sem začela upat, da bom do konca folgala brez inzulina.

Lep dan vsem.

(odgovor članu neža41)
Neposredna povezava do sporočila: 1311
   RE: nosečniška sladkorna
6.12.2010 11:13:51   
briljantina
Jst v bistvu komaj čakam naslednji obrok, ker sem že ornk lačna. user posted image In tud jem 6x do 7x na dan, če ne zaspim prej. Sem se pa tako navadila jest ob šestih (ko sem še hodila v službo, sem zajtrkovala, preden sem šla), da se zdej v bistvu ful lačna zbujam, nekaj pojem in grem nazaj pod kovtrčka. user posted image


(odgovor članu darchy82)
Neposredna povezava do sporočila: 1312
   RE: nosečniška sladkorna
6.12.2010 11:33:41   
neža41
mislim , da dajo insulin kadarkoli, tudi če gre za zadnje tedne ,če je to potrebno.mislim , da zato da nebi otrok imel potem hipoglikemije po porodu.jaz sem v 36 t in ga bom imela do dneva poroda, potem pa tisti dan kar prekinem, tako so mi povedali... verjetno potem v bolnici kaj pokontrolirajo , ker k diab. grem pol šele po 6 t.
zanimivo pa imam zelo nizke vrednosti ob vikendih... med tednom pa poraste... verjetno je vikend bolj sproščujoč...user posted image


(odgovor članu briljantina)
Neposredna povezava do sporočila: 1313
   RE: nosečniška sladkorna
6.12.2010 11:36:33   
neža41
aja, svetvali so mi naj pojem več če sem lačna... pa mi je zaenkrat dieta dovolj ... sicer sem videla , da imam malo več MJ kot jih večina tu piše in 6 obrokov.

(odgovor članu neža41)
Neposredna povezava do sporočila: 1314
   RE: nosečniška sladkorna
6.12.2010 13:49:04   
cukica
Da se še jaz malo javim,zaenkrat me bodo pustili kar na dieti izgubila do sedaj -5 kg in se zredila v celi nosečnosti +4,naslednjo kontrolo imam 21.12. ko bom v 34 tednu,mi je pa rekla dr.,da bom dobila takrat inzulin.Bomo videli kako je z otročkom.Imam v sredo pregled in me je kr malo strah,da se ni zredil preveč,...

_____________________________

17.01.2011 Nejc

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 1315
   RE: nosečniška sladkorna
6.12.2010 22:05:48   
Anonimen
Ojla sladkorčice...

Jst sem v enem tednu iz 6E inzulina prešla na 14E in še vedno ni OK cuker... Jutri še počakam, potem pa spet dvignem za dve enoti, da vidmo kako bo šlo naprej... Mi je diabetologinja nazadnje zagrozila s hospitalizacijo, če ne bodo cukri OK... Bomo vidli kaj me čaka še letos user posted image

Se sploh ne sekiram več, samo usklajevanje je težko... Hrana, ure, budilke, inzulin, zapisovanje, merjenje, otrok, bauhi, .... največ preglavic pa hormoni... Jedla bi McDonalds user posted image user posted image

Držim pesti, da se vam vsem dobro izteče... Zame tudi inzulin ni več bavbav, ampak je pa verjetno res bolje, če uspe brez user posted image

Po prvem porodu, pa sem še isti večer, ko sem rodila ukinila Inzulin in kljub milki z jogurtom, ki je bla moja prva želja in nenehno odprta na omarici pri postelji, je bil cuker TAKOJ po porodu OK! user posted image   Tokrat ipam na isto... user posted image

(odgovor članu cukica)
  Neposredna povezava do sporočila: 1316
   RE: nosečniška sladkorna
7.12.2010 7:31:50   
neža41
živa25, tudi meni je kr hitro zrasla potreba po insulinu kljub strogi dieti.. sedaj sem na 15E zjutraj in si sama pač dvigam, nekje na 3 dni (če je 2x zapored višji sladkor), za kosilo in zvečer pa rabim bistveno manj (6 in 7 E)...
Moja ideja za po porodu je pa dišeča domača potica... taka fajn bogata, kot jo naredi moja tašča user posted image
zdaj smo prispele ravno v veseli december ko se vse peče, kuha in povsod diši... mi pa na dieti user posted image .... no bo pa darilo za nas večje user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1317
   RE: nosečniška sladkorna
7.12.2010 20:15:13   
majčica1508
Hvala,ker delite izkušnje....jem 5-6 obrokov po malem,pijem veliko.........ukinila sladkarije,bele stvari....sem bolj sadje,zelenjava.........imam pa problem meso se mi na velik upira(ga ne morem niti pod razno)ribe pa tudi,no kak losos in tuna še gre,ostalo pa ne.......

DeVilla........tebi pa še enkrat hvala

(odgovor članu neža41)
Neposredna povezava do sporočila: 1318
   RE: nosečniška sladkorna
8.12.2010 16:39:10   
neža41
majčica 1508,
meni gre tudi težko meso, pa si vzamem kos parmezana,feta sir, trdo kuhano jajce ali pa pršut... ali kako manj mastno skuto...pač nekaj iz tabele...in cuker je potem ok.... neka zamenjava je pa verjetno potrebna...  in kljub vsej dieti se mi je Hb popravil iz 105 na 120....user posted image

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 1319
   RE: nosečniška sladkorna
10.12.2010 12:31:09   
zaljubljena23
Evo mene...
Na diabetologiji sem danes opravila zadnji obisk pred porodom..Sem bila pohvaljena...Je dejala, se vidimo pri naslednji nosečnosti :sm_hugelaugh: :sm_hugelaugh: :sm_hugelaugh: Jaz pa njej, mogoče pa tudi ne :icon_wink:...

Vglavnem uspešno smo prikorakali skoraj do konca, brez inzulina, dete zaenkrat ustreza tednom N, težak je 3100g, dobila sem še zadnjih 50 lističev, 2x na leto si moram cuker testirati na tešče, ko se pojavi nad 6,0 takoj na kontrolo....Pač takšen način življenja nadaljevati, saj sem potencialni kandidat za starostno sladkorno...



_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu neža41)
Neposredna povezava do sporočila: 1320
   RE: nosečniška sladkorna
10.12.2010 12:59:34   
Anonimen
oh Zaljubljena kok sem ti fouš user posted image

ČESTITKE!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zaljubljena23)
  Neposredna povezava do sporočila: 1321
   RE: nosečniška sladkorna
11.12.2010 18:42:45   
zaljubljena23
Živa, saj prideš za menoj :)

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1322
   RE: nosečniška sladkorna
11.12.2010 21:28:44   
Anonimen
MEN SE MEŠA!!! S tem cukrom se mi bo zmešal user posted image   Ko dvignem dozo inzulina je dva dni OK, potem pa spet isto sranje user posted image   Danes po večerji 8.2 user posted image pa pred tem 16E inzulina user posted image   KDAJ BO KONEC???!?!!?!?! Jst bi šla rodit!!!!!!!!!!!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zaljubljena23)
  Neposredna povezava do sporočila: 1323
   RE: nosečniška sladkorna
12.12.2010 10:46:08   
DeVilla
IZVIRNO SPOROČILO: zaljubljena23

Evo mene...
Na diabetologiji sem danes opravila zadnji obisk pred porodom..Sem bila pohvaljena...Je dejala, se vidimo pri naslednji nosečnosti :sm_hugelaugh: :sm_hugelaugh: :sm_hugelaugh: Jaz pa njej, mogoče pa tudi ne :icon_wink:...

Vglavnem uspešno smo prikorakali skoraj do konca, brez inzulina, dete zaenkrat ustreza tednom N, težak je 3100g, dobila sem še zadnjih 50 lističev, 2x na leto si moram cuker testirati na tešče, ko se pojavi nad 6,0 takoj na kontrolo....Pač takšen način življenja nadaljevati, saj sem potencialni kandidat za starostno sladkorno...




Bravo! user posted image  Lepo da ti je uspelo brez inzulina...

Tud meni je bilo rečeno, da me čakajo kakšna zdravila že čez nekaj let, tako da se bom potrudila, da bo to prišlo čim kasneje. Ker se pa res ne počutim tako staro, da bi imela starostno sladkorno... user posted image

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 1324
   RE: nosečniška sladkorna
12.12.2010 10:48:47   
DeVilla
IZVIRNO SPOROČILO: živa25

MEN SE MEŠA!!! S tem cukrom se mi bo zmešal user posted image   Ko dvignem dozo inzulina je dva dni OK, potem pa spet isto sranje user posted image   Danes po večerji 8.2 user posted image pa pred tem 16E inzulina user posted image   KDAJ BO KONEC???!?!!?!?! Jst bi šla rodit!!!!!!!!!!!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Poskusi ugotovit, kaj je bilo skupnega pred vsemi temi obroki. Enaka hrana, prevelike količine česa, te je kdo znerviral, da si bila pod stresom... Vse to vpliva na nivo sladkorja. Lahko so pa samo podivjani hormoni. Boljš, da mal svojo doktorco vprašaš... Veliko sreče, saj je še čisto malo! user posted image

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1325
Stran:   <<   < Prejšnja stran  51 52 [53] 54 55   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  51 52 [53] 54 55   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?