|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Moja tašča in tast
19.5.2011 15:06:50   
PapuaNG
Meni se pa zdi, da malo pretiravate s temi 'kritikami'. Strinjam se, da če recimo tašča ne mara psov, da jih tudi ne dovoli v svoji hiši. Konec koncev to ni stvar, brez katere človek ne more živeti, poleg tega je to njena hiša. Vse ostalo so pa neke normalne in (vsaj zame) pričakovane stvari oz. ravnanja. Meni tudi na kraj pameti ne bi prišlo, da bi šla stikat snahi po stanovanju, pa čeprav bi bilo v moji hiši. Sej še partnerju ne grem stikat po telefonu/mejlu (ok, tega ma itak odprtegauser posted image ). Isto si ne predstavljam, da ne bi želela stika s svojim vnukom. Že vse te stvari kažejo na to, da vedenje avtoričine tašče in tasta ni normalno, je, kot je že nekdo pred menoj omenil, bolno, asocialno.
Se pa strinjam, da je tukaj edina možnost selitev na svoje. Ko bosta tast in tašča stara in betežna, naj pa sama obdelujeta svoje gredice, se peljeta zdravniku itd. Če mene vprašaš, jima vnuka sploh ne bi več pripeljala. Ga raje pelješ svojim staršem, ki imajo veselje do njega.

Mi je pa tako čudno poslušat take zgodbe, ker so vsi moji čisto nori na našega mulca.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Moja tašča in tast
19.5.2011 15:12:56   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
Najprej moram, enostavno se moram, narežati ob misli na Kerenso kot zmajevsko taščo. user posted image  

Hvaaalaaa. user posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Moja tašča in tast
19.5.2011 16:56:27   
Izabelina
Ko bosta tast in tašča stara in betežna, naj pa sama obdelujeta svoje gredice, se peljeta zdravniku itd. Če mene vprašaš, jima vnuka sploh ne bi več pripeljala. Ga raje pelješ svojim staršem, ki imajo veselje do njega.


in kakšen zgled daš s takim ravnanjem svojemu otroku? user posted image če ni po tvoje se maš pa pravico maščevat in izživljat nad starimi ljudmi, ker si itak zaslužjo...

đizs krajst, kakšni bodo naši otroci, če jih bomo tko vzgajal...


_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Moja tašča in tast
19.5.2011 18:41:55   
Mamika8
IZVIRNO SPOROČILO: PapuaNG

Meni se pa zdi, da malo pretiravate s temi 'kritikami'. Strinjam se, da če recimo tašča ne mara psov, da jih tudi ne dovoli v svoji hiši. Konec koncev to ni stvar, brez katere človek ne more živeti, poleg tega je to njena hiša. Vse ostalo so pa neke normalne in (vsaj zame) pričakovane stvari oz. ravnanja. Meni tudi na kraj pameti ne bi prišlo, da bi šla stikat snahi po stanovanju, pa čeprav bi bilo v moji hiši. Sej še partnerju ne grem stikat po telefonu/mejlu (ok, tega ma itak odprtegauser posted image ). Isto si ne predstavljam, da ne bi želela stika s svojim vnukom. Že vse te stvari kažejo na to, da vedenje avtoričine tašče in tasta ni normalno, je, kot je že nekdo pred menoj omenil, bolno, asocialno.
Se pa strinjam, da je tukaj edina možnost selitev na svoje. Ko bosta tast in tašča stara in betežna, naj pa sama obdelujeta svoje gredice, se peljeta zdravniku itd. Če mene vprašaš, jima vnuka sploh ne bi več pripeljala. Ga raje pelješ svojim staršem, ki imajo veselje do njega.

Mi je pa tako čudno poslušat take zgodbe, ker so vsi moji čisto nori na našega mulca.



Se strinjam!!! Bravo.

(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Moja tašča in tast
19.5.2011 23:01:45   
aknela123
IZVIRNO SPOROČILO: Mamika8

Ajsek, sem jo vprašala, če jo motim (in da lahko takoj spokam, ni problema), pa je rekla da ne. Potem naj naju pa pusti pri miru.


a na tak način se tudi pogovarjate? ajme, to je pa že daleč šlo.

nekaj pa mene zmoti pri takih postih. a sta vidva poročena? ker potem sta to tašča in tast, če pa nista poročena, so pa to partnerjevi starši. poroka je velik korak, nekateri bi jo pač kar preskočli, uporabljali pa nazive za sorodstvena razmerja ki pri tem nastanejo. če sta, pa sem spregledala se opravičujem.
eto, lahko začnete napadat.



(odgovor članu Mamika8)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Moja tašča in tast
19.5.2011 23:03:47   
aknela123
no, pa tak analfabet sem. še vedno ne vem, kak spravite že citirano besedilo v bel okvirček. user posted image

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Moja tašča in tast
19.5.2011 23:55:03   
ronja
Tudi najemnino bi ji lahko plačevala.

Lej, če bi jo lahko plačevala njej, jo lahko tudi komu drugemu. Pa saj najem ni tako slaba možnost, verjetno boste vsi 4je bolj srečni, če ne boste pod isto streho. Če se bojiš, kaj bo pa s hišo - ja, če je edinec, jo bo itak v vsakem primeru on dobil... Torej - kaj te skrbi?

Sama imam sicer malo drugačne poglede in se mi zdi, da ljudje ne morejo kar uletavat en drugemu, ampak res je pa to bolj moralna zaveza kot zakonska (če pač ni pogodbe, ki bi koga zavezovala).

mamika, težko je, če nekaj pričakuješ od nekoga, česar ti on ne more dat. Zato ni on kriv, on pač tak je. To je ful težko sprejet, je pa veliko lažje, ko sprejmeš. Taka sta. Veliko bolj srečni boste v najemu. Kako lahko rečeš zguba denarja nečemu, kar ti nudi duševni mir? Tudi tega je treba plačat - tako ali drugače - nekateri plačujejo tečaje joge, nekateri najem, nekateri nekaj tretjega... Navsezadnje vse plačamo. Samo da ne vsega v denarju. Čimprej spoznaš, da je cena, ki je v denarju, navadno najnižja, tem boljše zateuser posted image .
Se sicer strinjam s pelin, ni vse samo hudičev zakon, obstaja tudi etika in sočutje do ljudi - da se pač ne obnašamo kot paše na svojem. Tudi jaz imam pravico marsikaj počet v svojem stanovanju, pa tega iz obzira do ostalih ne bom delala - če je tako zdaj, ne vem, zakaj bi to dobro prakso opustila čez 30 let... Vseeno pa se mi zdi najboljše, če stari in mladi ne živijo skup - pa ni problemov.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Mamika8)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Moja tašča in tast
20.5.2011 0:01:56   
ianna
jst pa razmišljam tako da je za življenje starih in mladih skupaj potrebno prilagajanje in sklepanje kompromisov iz obeh strani, pa ni zdaj ključnega pomena na koga je kak zid pisan.  če tast in tašča sprejmeta pod svojo streho mlado družino se morata zavedati, da nič več ne bo kot je bilo prej. kar če nista na to pripravljena in bi imela na stara leta rada mir, naj dasta to že v štartu vedet tem mladim, ne pa da si potem na tak ali drugačen način nagajajo med seboj. isto velja za te mlade. to da imata stanovanje v hiši staršev ne pomeni da lahko živita mimo njiju- kot da tast in tašča sploh ne obstajata.iz obeh strani prilagajanje, spoštovanje zasebnosti in sodelovanje v isti meri. če tega ni, je boljše da je vsak na svojmu koncu.
to, ko nekatere pišete- taščina bajta, njena pravila in da je "dovoljeno" hodit tašči po novem stanovanju ker je 20, 30 let hodila tam, je zame oklepanje preteklosti in kazanje mišic v smislu da se ve kdo je še zmeraj gospodar in naj si ta mlada niti ne poskušata kaj preveč privoščiti.
pa še mogoče v razmislek čist banalen primer. večina tašč ki zdaj s takim veseljem greni življenje nevestam in jim postavlja pravila, so se verjetno tudi same priženile k tašči alpa k možu na dom. posledično ni na njih pisan 1 kvadraten meter hiše. a to potem pomeni da se ta mlada lahk dogovarjata samo s tastom, ker je pravzaprav njegova hiša, tašča ki pa živi tam že tolko let pa nima pravice nč rečt, saj je tudi sama prišla "pod tujo streho"?! verjetno ni tako ne! user posted image

na začetku so res ogromni plusi mlade družine pri urejanju stanovanja pri starših (bolj hitro, manj financ, varstvo, mogoče na vsake toliko kuhano kosilo...) kar posledično predstavlja minus staršem (ritem se spremeni, potrebno prilagajanje...) ampak že čez nekaj let pa je to bolj v prid njim, ker ne ostanejo sami, vedno je nekdo pri roki ki poskrbi zanje, jih pelje v trgovino, k zdravniku... to pa potem predstavlja breme mladi družini. zato mi je brez veze govoriti v smislu: bodite veseli ker sta vama dovolila živeti pri njih, ker imajo na dolgi rok obojni koristi, le v različnih obdobjih.


(odgovor članu Mamika8)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Moja tašča in tast
20.5.2011 10:09:49   
Masha_M
IZVIRNO SPOROČILO: Mamika8

Se strinjam!!! Bravo.

Nefer je, da tukaj ljudem kradeš čas, ker je itak vse bolj očitno, da si prišla sem iskat samo trepljanje po hrbtu in ploskanje tebi v čast! Daj drugič to napiši že na začetku, pa ti bodo vsi srčni človekoljubci pisali "bravo" ter "prav imaš", ostali pa bodo ignorirali temo.

Vsi po vrsti so ti že napisali isto, ti pa še kar mantraš svoje...

Ja, lepo bi bilo, če bi bila tast in tašča drugačna. Ja, krasno bi bilo (sploh tebi), če bi vama odstopili gredico, dovolili psa, šenkali avto, dajali denar, ljubili vnuka. To večina tudi res počenja in je dejansko dokaj človeško, prijazno in lepo! Celo jaz priznam, da nekatere reči deloma pričakujem in nanje upam tudi pri mojih in partnerjevih starših. NI PA TO NJUNA DOLŽNOST!!! Nič od tega... Ok, si upala, ugotovila da so bili tvoji upi neutemeljeni, zdaj pa nehaj jamrat in spokajte na svoje. Lepše bo vam trem in očitno tudi tastu in tašči. Čeprav morda ne verjameš, bi ti privoščila da bi se bolje razumeli. Ampak, dejstva so dejstva, realnost je drugačna, now move on!

< Sporočilo je popravil Masha_M -- 20.5.2011 10:18:53 >

(odgovor članu Mamika8)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Moja tašča in tast
20.5.2011 11:27:42   
čipka
Po telem postu in z branjem sem prišla do zaključka, da s(m)o bosanci en res fajn narod kar se takšnih stvari tiče. Ma tut enkrat nisem slišala dol od tašče-tasta(moje-tvoje) -to je vse naše.user posted image Mojadva sta rekla:ovde imaš zemlju i pravi šta hočeš. In zdej lahko posadim travo ali pa mogoče tut kdaj celo hišo zgradim. Ne vem še. Vem pa, da bom dol s 500 evri na mesec kraljica.user posted image

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Moja tašča in tast
20.5.2011 11:40:43   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: čipka

Po telem postu in z branjem sem prišla do zaključka, da s(m)o bosanci en res fajn narod kar se takšnih stvari tiče. Ma tut enkrat nisem slišala dol od tašče-tasta(moje-tvoje) -to je vse naše.user posted image Mojadva sta rekla:ovde imaš zemlju i pravi šta hočeš. In zdej lahko posadim travo ali pa mogoče tut kdaj celo hišo zgradim. Ne vem še. Vem pa, da bom dol s 500 evri na mesec kraljica.user posted image


user posted image

Takoj ko prestopiš našo mejo proti jugu, je tako. Moj mož je bledo gledal, ko je dobil vprašanje, na katerem delu bi ON IMEL vikenduser posted image .

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Moja tašča in tast
20.5.2011 12:19:51   
madona77
IZVIRNO SPOROČILO: čipka

Po telem postu in z branjem sem prišla do zaključka, da s(m)o bosanci en res fajn narod kar se takšnih stvari tiče. Ma tut enkrat nisem slišala dol od tašče-tasta(moje-tvoje) -to je vse naše.user posted image Mojadva sta rekla:ovde imaš zemlju i pravi šta hočeš. In zdej lahko posadim travo ali pa mogoče tut kdaj celo hišo zgradim. Ne vem še. Vem pa, da bom dol s 500 evri na mesec kraljica.user posted image
user posted image user posted image In ne tožarijo se med seboj, starši-otroci, bratje- sestre.....
Pri nas pa je obisk sodišč nacionalni šport.user posted image user posted image

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Moja tašča in tast
20.5.2011 12:51:07   
ThinkPink
Midva z mojim user posted image  sva živela v stanovanju, ki je bilo last tasta in tašče (pravzaprav sta ga kupila mojemu  kot darilo za magisterij, vendar ga kljub temu, da je sam vložil vanj 20.000 eur za renovacijo, nista pisala nanj. In ker sta nama s tem v zvezi nonstop težila in dajala vedeti, da ni njegovo, da nič ne narediva prav, da sma idiota zahojena...skoraj dobesedno, težila kako naj zračiva, kam lahko obesima sliko in kam ne ipd. in ko je prišel še otrok, pa sva tako najbolj zarukana starša na svetu ...sva letos najela kredit za svoj domek in odpeketala daleč stran od njiju. Res je, da sva kar močno v kreditu in imava manj razpoložljivih dohodkov, imamo pa MIR, kar je meni bolj pomembno kot udobje življenja brez kreditov.

(odgovor članu madona77)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Moja tašča in tast
20.5.2011 13:44:46   
Mamika8
IZVIRNO SPOROČILO: Masha_M

IZVIRNO SPOROČILO: Mamika8

Se strinjam!!! Bravo.

Nefer je, da tukaj ljudem kradeš čas, ker je itak vse bolj očitno, da si prišla sem iskat samo trepljanje po hrbtu in ploskanje tebi v čast! Daj drugič to napiši že na začetku, pa ti bodo vsi srčni človekoljubci pisali "bravo" ter "prav imaš", ostali pa bodo ignorirali temo.

Vsi po vrsti so ti že napisali isto, ti pa še kar mantraš svoje...

Ja, lepo bi bilo, če bi bila tast in tašča drugačna. Ja, krasno bi bilo (sploh tebi), če bi vama odstopili gredico, dovolili psa, šenkali avto, dajali denar, ljubili vnuka. To večina tudi res počenja in je dejansko dokaj človeško, prijazno in lepo! Celo jaz priznam, da nekatere reči deloma pričakujem in nanje upam tudi pri mojih in partnerjevih starših. NI PA TO NJUNA DOLŽNOST!!!

Nič od tega... Ok, si upala, ugotovila da so bili tvoji upi neutemeljeni, zdaj pa nehaj jamrat in spokajte na svoje. Lepše bo vam trem in očitno tudi tastu in tašči. Čeprav morda ne verjameš, bi ti privoščila da bi se bolje razumeli. Ampak, dejstva so dejstva, realnost je drugačna, now move on!


Glej, če se drugi strinjajo na poste, ki so kritike meni, se lahko tudi jaz strinjam (mislim, da imam to pravico) s posti, kateri meni dajo prav, ali ne? Boš povedala ti.

Ja, mantram svoje oz. odgovarjam na kritike. Kot vidim je lepo samo kritizirati, sploh če nimaš pojma kako je to, biti v taki situaciji, kako sem slaba snaha, ki ne pusti dihati tašči v svoji hiši.

Sem rekla da, je njuna dolžnost, da morajo pomagati? Ni, samo tudi jaz sem to pričakovala, tako kot ti pričakuješ. Kje je problem?

Aja, te je kdo prisilil, da kaj napišeš pod mojo temo? Sama si si vzela čas, zato ne jamrej.

Strinjam pa se z zadnjim odstavkom.

< Sporočilo je popravil Mamika8 -- 20.5.2011 13:55:37 >

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Moja tašča in tast
20.5.2011 14:03:14   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Mamika8
Aja, verjetno boste svetovali, da naj si najdeva svoje stanovanje..

Ne. Svetujem vama, da naj izključno ON, in ne ti, ureja z njegovimi starši. Tega se drži celo življenje, pa bo šlo. Če boš to mejo prestopila ne bo šlo več nazaj.

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 20.5.2011 14:06:30 >

(odgovor članu Mamika8)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Moja tašča in tast
20.5.2011 14:15:20   
Mamika8
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: Mamika8
Aja, verjetno boste svetovali, da naj si najdeva svoje stanovanje..

Ne. Svetujem vama, da naj izključno ON, in ne ti, ureja z njegovimi starši. Tega se drži celo življenje, pa bo šlo. Če boš to mejo prestopila ne bo šlo več nazaj.


Ja, je poskušal, vendar ga sploh ne upoštevajo.  Ga niso ne prej upoštevali (ko je bil še sam), zdaj ko smo družina pa tudi ne. Nikoli ni bilo prav, če je kaj rekel. Tašča meni, da ima prav samo ona.
Tvoj nasvet je dober, samo če nekdo ni zmožen komunikacije, je težko.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Moja tašča in tast
20.5.2011 14:20:57   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Mamika8
Glede na to, da sta ga zapirala pred hišo in to popoldne, ker je šel na kavo s SVOJIM DENARJEM, S SVOJIM AVTOM, mislim, da nimata vse pošlihtano??Ali sem tudi tukaj krivična do svoje tašče?

Da. Resnica je tudi da tvoj mož nima vse pošlihtano z njima. Pa še nekaj je resnica, da tudi ti nimaš "nekaj" pošlihtanega (ne morem vedeti kaj), ker si si ravno takšnega moža izbrala da to nima pošlihtano. Verjetno je tudi tu vzrok, da ti gredo nekatere stvari ŠE BOLJ na živce, kot bi bilo običajno.

Res pa je vse kar praviš - tast in tašča imata NENORMALEN odnos do svojega otroka, snahe in vnukinje. Ampak veš, lahko si ga privoščita.

IZVIRNO SPOROČILO: Mamika8
Ajsek, sem jo vprašala, če jo motim (in da lahko takoj spokam, ni problema), ...

Izgleda, da že urejaš stvari namesto moža.user posted image   To je in mora biti njegovo "delo" ne tvoje. tvoje je urejanje stvari s tvojimi starši.

Si dobila kdaj občutek da si med kladivom in nakovalom pa ne veš, kako si tja prišla? Precej možno je namreč, da je tvoj mož izbral za partnerko tebe z (nezavednim) namenom, da boš ti urejala stvari, katere sam nikoli ni upal?

(odgovor članu Mamika8)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Moja tašča in tast
20.5.2011 14:53:34   
Mamika8
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: Mamika8
Glede na to, da sta ga zapirala pred hišo in to popoldne, ker je šel na kavo s SVOJIM DENARJEM, S SVOJIM AVTOM, mislim, da nimata vse pošlihtano??Ali sem tudi tukaj krivična do svoje tašče?


Da. Resnica je tudi da tvoj mož nima vse pošlihtano z njima. Pa še nekaj je resnica, da tudi ti nimaš "nekaj" pošlihtanega (ne morem vedeti kaj), ker si si ravno takšnega moža izbrala da to nima pošlihtano. Verjetno je tudi tu vzrok, da ti gredo nekatere stvari ŠE BOLJ na živce, kot bi bilo običajno.

Res pa je vse kar praviš - tast in tašča imata NENORMALEN odnos do svojega otroka, snahe in vnukinje. Ampak veš, lahko si ga privoščita.

IZVIRNO SPOROČILO: Mamika8
Ajsek, sem jo vprašala, če jo motim (in da lahko takoj spokam, ni problema), ...

Izgleda, da že urejaš stvari namesto moža.user posted image   To je in mora biti njegovo "delo" ne tvoje. tvoje je urejanje stvari s tvojimi starši.

Si dobila kdaj občutek da si med kladivom in nakovalom pa ne veš, kako si tja prišla? Precej možno je namreč, da je tvoj mož izbral za partnerko tebe z (nezavednim) namenom, da boš ti urejala stvari, katere sam nikoli ni upal?



Upal jih je in jih upa, vendar ni bil nikoli uspešen. Tašča pač ne sprejema drugih mnenj. Za dobro komunikacijo je potrebno sporazumevanje, to pomeni, da je treba poslušat in slišat. Tega pa ona ne zna.
Ker pa me je izzvala, je tudi meni počilo. Sem bila dovolj dolgo časa tiho, ubistvu pa večni krivec za vse. Kljub temu, da me še ni poznala, niti videla, me je že obsodila, da sem slaba "baba" itd.,, Hočem povedat to, da imam spoštovanje do sebe in do drugih in niti mi ni problem se prilagajat. Če pa me nekdo vedno daje v nič brez razloga (pa tudi če živim v njegovi hiši), imam pravico povedat svoje mnenje.
Pa še to..tudi tast ji je vedno tiho, zato da je mir pri bajti. Če se pa kdaj zareče (da ima sin prav), potem ona takoj "zboli" in 2 dni leži v postelji. (očitna manipulacija).
S svojimi starši nimam nobenega problema, ker se znamo pogovarjati in sproti reševati probleme (če do njih pride).

Vprašanje..zakaj sem krivična do tašče? (da lastnega sina ni spustila v hišo, kljub temu da ji je plačeval bivanje v hiši).

Ja, imam občutek da sem med kladivom in nakovalom. Včasih.

< Sporočilo je popravil Mamika8 -- 20.5.2011 14:54:33 >

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Moja tašča in tast
20.5.2011 16:18:54   
Colt
Mamika:

1. Preberi 10x Tehnofilov post!

2. Pojdite na svoje in si zagotovite duševni mir.

G


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Mamika8)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Moja tašča in tast
20.5.2011 19:48:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mamika8

Sem ji pa rekla, če sem komu trn v peti lahko danes grem in pobašem tamalo pa je rekla da jih ne motim. Skregano s pametjo.


Seveda je ne motiš, saj hraniš njen ego.

Pojdite v najem, pustite tašči položnice, ogrevanje pozimi, vzdrževanje hiše in pomanjaknje motiva za brskanje po tujih stvareh. Čeprav je pravno to njena (oz. tastova hiša), pa v njej še vedno veljajo obče človeške norme medsebojnega spoštovanja, zasebnosti, prilagajanja. Enako kot ne razumem mladih, v tem primeru vaju, da kljub očitnim znakom ostajata v prostoru, kjer ne morete dihati po svoje, ne razumem, na nek način, staršev, ki otroke "sprejmejo" pod svojo streho - ali eksplicitno, ali samo s tiho privolitvijo, potem se pa izživljajo nad njimi in zlorabljajo moč svojega pravnega lastništva. Kaj bi že radi dokazali s tem, da so lastniki sten? Kakšno moč? Kakšno nadvlado? Ali bi samo radi zapolnili neskončno praznino?

< Sporočilo je popravil milijonarka -- 20.5.2011 19:49:27 >

(odgovor članu Mamika8)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Moja tašča in tast
20.5.2011 22:00:22   
nosecka26
Kaj naj rečem...ista zgodba pri nama. To je postala že kar slovenska folklora. S tem, da smo se mi prej dobro razumeli, bilo je vse lepo in prav, če ne si nebi začela pedenat stanovanja na vrhu. Ko pa sva si uredila stanovanje, vložila vanj vse svoje trdo prigarane študentske prihranke (cca 20.000€), in ko sem se priselila tja se je pa začelo. No toliko je stvari vmes, da jih ne bom razlagala, ker lahko napišem cel roman pa se mi ne da, naj samo povem, da sem tudi jaz taščo sumila da nama brska po stanovanju, pa sem jo tudi dobila in posnela, pa se niti opravičila ni, da je to počela skoraj eno leto po parkrat na teden. Mi je premetala stanovanje v nulo, od kuhinje, kopalnice, otroške in seveda spalnice, brskala po računih, plačilnih listih, brala moj dnevnik in vsem v vasi okoli razlagala kaj pišem notri, da ne govorim da je brskala po forumih za mano oz. brala moje poste (pa sej sem že pisala o tem nekaj časa nazaj), se lagala na vse možne načine, skupaj z hčerko spletkarila proti meni, mene in sina (torej njenega vnuka) napodila od hiše, češ sin (njen) naj pa ostane ker ima tukaj stanovanje (skratka hotela nas je spravit narazen), joj da ne govorim, da je imela vodene oglede po najinem stanovanju, njeni obiski so bili "naši obiski", da ne govorim o šikaniranju ala: samo na riti sediš jst pa delam, da sem lena ker ne dojim da ni res da nimam mleka da bi lahko če bi hotela, da smo skos nekaj po trgovinah, vsakemu obisku ki je prišel k nama se je na rit napopala in sedela zraven in vlekla na ušesa,...skratka miljon enih stvari pri katerih mi je slabo ko pomislim nanje, tako da te popolnoma razumem. Potem sva šla v akcijo in začela iskati najem. Gorenjska-okolica Kranja-zasoljeno ko ne vem kaj, sva hitro videla da bo težko. Prihrankov nič ker sva vse zmetala v stanovanje, kupovala dobro opremo ker sva mislila itak na dolgi rok biti tukaj, ko sva ji povedala da sva jo dobila na kamero se je baba potuhnila in se mi en mesec izmikala oz. se me je izogibala, potem je mislila da bom jst kar lepo pozabila na vse skupaj in je za sinov rojstni dan prišla gor in se začela z mano pogovarjat kot da nebi bilo nič, pa sem ji dala jasno vedeti da sva samo še na dober dan in adijo in nič drugega. No, midva delava na tem da gremo čim prej. Imamo več variant, ena je ta, da partner lahko dobi službo v Avstriji in bomo itak šli drugam, druga je pa da dobimo najem hiše za 350€ konec junija. Je pa tako da je mnogo bolje odkar sem spet v službi in prihajam domov po 17. uri. Prej sem bila pa po cele dneve doma ko sem bila na porodniški in sem jo mogla non stop gledat kako mi je uletavala gor

(odgovor članu Mamika8)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Moja tašča in tast
21.5.2011 22:53:05   
power girl
Vse tiste "pametne" bi jaz dala za par mesecev živet v takšno okolje da bi videle kako je živeti,ko ti vedno nekdo piha za ovratnik.

(odgovor članu nosecka26)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Moja tašča in tast
22.5.2011 8:26:23   
Izabelina
IZVIRNO SPOROČILO: power girl

Vse tiste "pametne" bi jaz dala za par mesecev živet v takšno okolje da bi videle kako je živeti,ko ti vedno nekdo piha za ovratnik.


noben ne prau, da je supr, da ji dihajo za ovratnik zato naj se odseli... ampak je pač lažje igrat mučenico na RR kot nekej narest... user posted image


_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu power girl)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Moja tašča in tast
23.5.2011 13:17:59   
Ursi2
Mamika, kaj naj ti rečem!Vsekakor nisi edina s tako taščo!MOja je nekaj podobnega, s tem, da ne hodi po najinem stanovanju, zato pa v marsikateri drugi stvari prekaša tvojo. Predvsem, kar se tiče dretja, zmerjanja,.....in jamranja.

Priznam, da sem bila že parkrat čisto na koncu z živci in sma se tudi že na polno skregale, da nisma govorile več kot 1 mesec (najlepše dario z amoj RD, ker sva se skregali ravno na moj RD). Res sem zgubila voljo do vsega, želiva si veliko družino, ampak me je minilo takrat, da bi imela več kot moja 2 sončka. Seveda sma gledala razne najeme, ali da bi kupila hišo,....Pa nažalost ne gre. Čeprav midva plačujema za 95% stroškov pri hiši, kar imata pa ona dva svoj telefon in to, pa sama plačata. Ko je bil prvi sin star 2 meseca smo tudi renovirali celo hišo in sva vzela tudi midva kredit, ki ga sedaj odplačujema. Ampak, če bi bila takrat vedela, kar vem danes, ne bi šla v to in bi že takrat iskala drugo stanovanje.Zdej pa sma se zakreditirala za hišo in še 2 kopalnici je bilo treba nujno renovirat in ni šans, da bi lahko šla v najem ali drugo hišo. Ampak verjemi, najboljši je, če odpikaš njo in tasta, uživaš s svojim dragim in hčerkico. Pa pojdi k svojim domov ali k prijateljem na obisk. Pa prosi tvoje, če so v hiši za kako gredico. Ti verjamem, da je smotano. Tudi meni je, pa rihtam jz okrog hiše, kosim sama z malima dvema, živo mejo obrezujem, rože na hiši, ograjebarvam,....vrt sem sama prekopala, ampak je imela vedno pripombe na to, kk mam vsjano, pa zaklaj to in ono in sma sedaj iz tistega najinega dela naredila peskovnik za otroke in zraven je moj nardil hiško. POleg tega pa na koncu slišim, če slučajno enkrat tast kosi travo, da nič ne delama okrog hiše, po drugi strani pa se nej ne da sklonit, da bi eno travico ven iz tlakovcev oplela, ker ona ima snaho za to, da dela. Sem bila noseča in v celi nosečnosti ni ona kaj okorg hiše nardila, pa ta velik je bil star 1,5. Moj je ful veliko  v službi, tako da če je slučajno uspel prit prav čas domov je on, drgač pa sem sama. Tudi tast hodi k njenim staršem in je pri njih po par dni, da skrbi za njih, ker je že v penziji, pa doma stanovanje in njun vrt on obdeluje, pol pa mu reče, da je len in da ni nič od njega. Ironija pa je, da je ona dopoldan (čez vikend) prilezla iz postelje, mal kaj na rač nardila, pojedla kosilo in šla nazaj ležat. Pa pokomandira zlo rada. Kliče tasta tako dolgo, da on z vrta pride not, da ji prinese kaj za pit al pa kaj, če rabi. P ato ni hec. Men gre na bruhanje, ko to slišim.
N asrečo imamo ločeno gospodinjstvo, mapak nažalost se vse sliši, tako da to vem.

Najhujši pa je, ko ima izpade dretja in vpitja na nas, ko smo vse od debilov, smeti, zveri,.... ona p aje najbolj boga, ker hoče vsem samo dobro, mi jo pa mamo tk grdo.

Da o tem, kaj vse mi je povedala o moji vzgoji, pa da bom zver nardila iz sina, ker sem ga pustila jokat, ko je hotel neki na brez veze strmarit, pa da me bo pretolkla, če se bo še enkrat tako drl.

iN KO JE  imela zdej Abrahama, smo mogli vsi skakat okrog nje in cel projekt je bil, da je  ona vabila nardila in vsem okorg dala preglčedat pa katerega bi izbrala, pa vse kar sma z mojim predlagala oz komentirala in  ko smo rekli za enega, da ni  tk fajni in da slika ni glih najboljša, je točno tistega poslala. Pa hodla za nama, koga naj povabi na svoj RD.
Pa sem ji rekla, da je njen rojstni dan in da  naj povabi tiste, ko jih ona hoče imet ob sebi, je bial spert cela štala, da je to itak najlažje rečt in spet dretje tri dni, tudi po uro ali dve skupaj ponoči. Prvič se mi je zgodilo, da se je sin, ki je od novembra brez pleničk polulal v posteljo.

iN JE ENKRATnekaj meni komentirala, da sej bom tud jz enkrat tašča in da kr naj ne bom tako glasna. Pa sem rekla,  da vem, da se tega zavedam, ampak da so tud tašče lahk različne, predvsem pa, če bota sin in njegova ali celo oba sina in njuni hotla doma ostat, da naj, ker jz oz midva boma p ašla drugam. In nama je rekla, tk zasmehujoče, ha, kam bota pa šla.
dO TAKRAT PA BOMA že odplačala kredite pa boma magari v eno garsonjero šla. Ampak prav bolano mi je.

Pa zdej sem se mal ostrigla in sem baje podobna eni, za katero je baje(ona tako pravi) znano, da je rada dala. No, in moj komentira, da ga tale princesa Kate (ko sta se zdej poročila), na mene spominja. Ona pa takoj nazaj, to pa ni res, ona je pa taka Radodajka.

No in sem že mislila rečt, da naj pa ona začne kosit, pa obrezovat živo mejo in to, ker jz ne bom imela časa, ker bom drgač zaposlena. Pa sem se rajš ugriznala v jezik. Ampak se pa veliko manj sekiram za stvari, ali jih skoz hec vzamem, čeprav mi ni niti mao vseeno.

Lej, ne sekiraj se za druge, kaj drugi mislijo in govorijo. Ti uživaj s svojo družinico, sej ni treba, da  ste veliko doma in jih gledaš, na vrata dej ključ oz, če ga ni, pa zamenjaj ključavnico, ker imaš pravico. Ker na koncu ste važni vi trije. Upam, da se bodo stvarili uredile in drži se!Lahk pa pišeš na ZS!!!!!!!!!

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Moja tašča in tast
3.8.2011 17:54:46   
frupka
Grozno je brati, da nekdo razmišlja na takšen način. Draga Kerenesa in druge katere imajo podobna mnenja - tudi, če živiš pri tašči oz.mami je nesprejemljivo takšno obnašanje, če se resnično tako obnaša je potem z njo nekaj hudo narobe. Potem enako razmišljaš, če se preseliš k partnerju v njegovo stanovanje katerega je kupil preden sta se spoznala - a on tudi lahko počne in dela s teboj kakor se mu vzljubi. Glede pravic se ne bi strinjala s teboj, vsak ki vlaga v hišo in prebiva v njej ima določene pravic...saj tudi po nekaj letih najemniki v tujih stanovanjih imajo pravice.

Imaš kakšne izkušnje - koliko časa si ti živela s svojo taščo???

Tudi jaz živim pri svoji tašči, mi še imamo isto gosp. in si niti približno ne bi dovoljila takšnega obnašanja. Me popolnoma nič gane, da je hiša njena, kompromise je potrebno sklepati in se prilagajati. Sicer moja tašča tudi ni ravno po mojem okusu, ampak jo spoštujem, ker je mati mojega moža - ampak v nobenem primeru ne bi dopustila takšnega obnašanja.

Ne premesem žensk katere imajo otroke ne vem zakaj - za otroka je potrebno skrbeti od 0 let pa do smrti, če je potreben tvoje pomoči. V nasprotnem primeru pač nimaš otrok. Poznam ljudi kateri so vse dali svojim otrokom in so ti otroci danes narkomani in pijanci, pa se kljub temu trudijo in jim pomagajo(to so zame pravi starši).

In zakaj bi se morala mlada družina preseliti v najemniško stanovanje - se popolnoma ne strinjam s tem.

Pa tista katera je napisala, da ji pri 27tih ura tiktaka - lani so bile mamice v poprečju stare 30let.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




imena
klara2007

katero izmed naštetih imen vam je najbolj všeč?

tiana (19%)

lana (31%)

neža (50%)


Število vseh glasov: 112

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!