|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   obupna pisava
6.9.2011 16:00:28   
*miska.mcc*
moj petošoleč nenormalno grdo piše. ampak reeees grozno kraca. me je kar groza se k njemu usest in ga kontrolirat pri pisavi, ker dobesedno zgubljam živce in se naloga sprevrže v eno samo moje dretje "lepo piši!!!" in konča s solzami v očeh. user posted image

šola mu gre sicer dobro. v cetrtem razredu je imel 4-ice in 5-ice ter 1 trojko. priden, vodljiv, poslušen. vse naj naj.  edino tale pisava nam bo pozrla zivce. in meni in njemu.

ampak to mu lahko res non stop tulim. pa enostavno NE MORE. ne, da noče. ne more!!!!user posted image

zdaj sva se zmenila, da bova zacela od samega zacetka. ko so v tretjem razredu jemali pisane črke. in bo vadil vadil in vadil, da mu pride v kri.

imate mogoče še kak drug predlog? ali pa vaje za lepo pisavo?


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: obupna pisava
6.9.2011 16:39:16   
Katy78
Naj vadi, poleg tega pa naj čimveč dela s prsti, se pravi trening finomotorike. Moj nečak je isti, sicer je zdaj že na faksu, priden učenec, odličnjak (no, pustmo to, da je na faksu zabluzil), pisava pa obupna. Že v OŠ mu je psihologinja ali pedagoginja svetovala, čimveč vaj za finomotoriko prstov. Nekaj malega se je popravilo, sploh če se res potrudi, piše lepo, drugače pa grdo...

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: obupna pisava
6.9.2011 19:23:44   
blaža
jaz pa ne štekam zakaj je lepa pisava tako zelo pomembna. user posted image . a je to življenjsko pomembno?

no glavno,d a jo zna pol vsaj on sam prebrat, da se lahko uči iz tega.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: obupna pisava
6.9.2011 19:39:54   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: blaža

jaz pa ne štekam zakaj je lepa pisava tako zelo pomembna. user posted image . a je to življenjsko pomembno?

no glavno,d a jo zna pol vsaj on sam prebrat, da se lahko uči iz tega.user posted image
  

ja zna za sabo brat. včasih se mora sicer fejst pomatrat, ampak gre. pisava ni tako zelo pomembna, ce ne piše lepo. če pa piše nenormalno grdo, pa je pomembno po mojem. ce drugega ne, uciteljica ne zna prebrat odgovorov pri kontrolnih nalogah.
bom jutri slikala, pa napopam.




< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 6.9.2011 19:40:54 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: obupna pisava
6.9.2011 20:43:57   
petea
dandanes pa lepopisje res več skoraj nikjer ni življenjsko pomembno

veliko bolj pomembno je, da se čim prej nauči slepega tipkanja na tipkovnico

grde pisave pa ne boš pri otroku odpravila, sploh pa ne z vpitjem

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: obupna pisava
7.9.2011 7:17:52   
Lara28
Meni se zdi, da kljub vsemu le fino, če znajo otroci vsaj čitljivo pisat. Že tako sta pravopis in slovnica na nuli od kar se na veliko uporabljajo razne čvekalnice, SMSi, pa ti razni  mesengerji.

Ena od rešitev za lepšo pisavo je NAVADNO nalivno pero, ne tisto za levičarje. Malo prisili, da pišeš počasneje in pravilno. Od Parkerja je dokaj kvalitetno in  ni drago. Mogoče se splača poskusit.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: obupna pisava
7.9.2011 7:29:56   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: petea

dandanes pa lepopisje res več skoraj nikjer ni življenjsko pomembno

veliko bolj pomembno je, da se čim prej nauči slepega tipkanja na tipkovnico

grde pisave pa ne boš pri otroku odpravila, sploh pa ne z vpitjem
 


vem! user posted image

ampak stara, ce v 1 minuti 7x ponovis: lepo pisi! počasi pisi.... se zavedam, da ni prav.

tipka hitreje od mene.
ja, bomo probali z tapravim nalivnikom.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: obupna pisava
7.9.2011 8:54:15   
petea
meni ni pomagalo nobeno nič, tudi pisanje s pravim nalivnim peresom ne - z njim nisem mogla pisati dovolj hitro, pa še roka me je bolela, ker je bilo zapestje pod drugim kotom

čitljivo pišem, če imam čas in potrpljenje, ko pa je potrebno kaj napisati hitro, postaja pisava vedno bolj grozna; da mi v OŠ niso ocenjevali pisave, sem se navadila spise pisati v takšni dolžini, da so se končali ravno na koncu strani, in potem je učiteljica napisala samo oceno za vsebino, za pisavo pa ne user posted image

zame sta doba računalnikov in slepo tipkanje odrešenje

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: obupna pisava
7.9.2011 14:02:40   
kalbo
Joooj, dej prosim te ne tečnari otroku zaradi pisave. Jest mam še vedno travme zarad tega. Pa najbolj neumen ukrep, ki sta si ga spomnili moja mati pa učiteljica v 1. razredu je bil prepisovanje zvezkov.

Ure in ure sem zabrisal stran za pisalno mizo, tko da se mi je sedenje za tem kosom pohištva zagabilo že v prvem razredu. Posledično rajš skoplem tri kilometre jarka, kot pa da se 8 ur učim, pišem pa še vedno grdo in to zadnje čase izključno s Parkerjevim nalivnikom.

Polagam ti na srce....ne teži otroku zaradi pisave.

Dandanes je važno, da je človek pismen, da zna skupaj sestavit smiselno besedilo, nikakor pa ne lepota pisave.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 7.9.2011 14:03:36 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: obupna pisava
7.9.2011 15:38:34   
*miska.mcc*
hvala za mnenje, Kalbo.
sva zdajle probala. prvo sem se šla fejst ven nadihat..... se usedla zraven im mu rekla, naj se potrudi lepse pisat. da ni reba, da je kot iz ucbenika, samo malo naj se pa le potrudi.  njegova pisava je razvlečena tako, da je v velik crtasti zvezek pisano napisal samo :

"industrijska panoga v loški dol......"

pol pa sem mu rekla naj malo stisne črke. in je mali pogruntal, da je precej lazje. (in veliiiiiiko lepše) user posted image

ker zdaj se je res matral pri pisavi. tako sem ga cez celo nalogo samo ene 3x opomnila, naj malo stisne črke. in je slo res super.

ne, nočem ga zamorit s pisavo. samo se bojim, da bo na podlagi grozne pisave trpela tudi ocena pri slovenscini in tudi drugih predmetih.

naj se oglasi kaka uciteljica in pove kako one gledajo na to.

u glavnem, ce mu pride v kri "stiskanje"  je zmagal. prav lepo pise na tak nacin.


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 7.9.2011 15:39:43 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: obupna pisava
7.9.2011 21:34:10   
urshak
Estetska (lepa) pisava je zopet eden od temeljev znanja v šoli
HVALA BOGU!

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: obupna pisava
8.9.2011 7:54:06   
mateyka
ne vem kako je z vami, samo meni se zdi praktično, da človek zna za sabo brat, pa da drugi (tisti, ki morajo to prebrat - učiteljica ali če komu pišeš sporočilo, pismo itd.) znajo prebrat kaj je napisano, če to rabijo. men moj mož spravlja ob živce ko neki nakraca včasih in potem ga vprašam kaj to sploh piše in mi ne ve prebrat (svojo kracarijo) I mean, wth? za koga si pa pol sploh pisal? user posted image

(odgovor članu urshak)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: obupna pisava
8.9.2011 8:24:11   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Joooj, dej prosim te ne tečnari otroku zaradi pisave. Jest mam še vedno travme zarad tega. Pa najbolj neumen ukrep, ki sta si ga spomnili moja mati pa učiteljica v 1. razredu je bil prepisovanje zvezkov.

Ure in ure sem zabrisal stran za pisalno mizo, tko da se mi je sedenje za tem kosom pohištva zagabilo že v prvem razredu. Posledično rajš skoplem tri kilometre jarka, kot pa da se 8 ur učim, pišem pa še vedno grdo in to zadnje čase izključno s Parkerjevim nalivnikom.

Polagam ti na srce....ne teži otroku zaradi pisave.

Dandanes je važno, da je človek pismen, da zna skupaj sestavit smiselno besedilo, nikakor pa ne lepota pisave.

Jah, ne vem nooo... Malo pažnje bi že lahko polagali na to. Nekateri res pišejo neberljivo in NI fajn.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: obupna pisava
8.9.2011 8:24:49   
uškinamama
Khm, lična pisava se spet vrača user posted image . Veliko delodajalcev tudi zahteva, da je življenjepis pisan in tipkan.

Miš, ti kar vztrajaj , ker si ne predsavljam kako se bo v višjih razredih - srednji šoli učil, če ne bo znal prebrati svojih zapiskov.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: obupna pisava
8.9.2011 8:37:00   
Anonimen
tudi jaz mislim, da je lepa pisava nekaj vredna. moj sine je lani, v prvem razredu, doma še enkrat pisal določene številke. sem mu takoj povedala, da če se bo od začetka naučil lepo pisat, kasneje ne bo imel težav. letos bomo pa videli, kako bo s črkami.
ja, peti razred je že kar pozno. pa ni samo slovenščina tista. veliko napak je potem tudi pri matematiki (izkušnje pri inštrukcijah), ko ne ve ali je napisal 5 ali 9 ipd.

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: obupna pisava
8.9.2011 9:01:38   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
Khm, lična pisava se spet vrača user posted image . Veliko delodajalcev tudi zahteva, da je življenjepis pisan in tipkan.


Če bi delodajalci zahtevali lepo pisan življenjepis, samo zaradi lepe pisave, ne bi zraven bilo potrebno prilagati še tipkane verzije. Tisti, ki najlepše piše, nima nujno tistih kvalitet, ki jih delodajalec ob grafološki analizi išče v pisavi kandidata.

Družba zahteva vedno več pisanja in izdelkov, izdelanih s pomočjo računalnika, dandanes je vedno več informacij na spletu, vedno več učnega gradiva dajo učitelji pripravljenega, v skrajni sili pa vedno obstaja kakšna sošolka (no, redkeje tudi sošolec), ki dela tako popolne in čudovite zapiske, da se lahko potem vsi učijo iz njih.

Lepa pisava ni povezana z uspehom v življenju; glede na to, da smatrajo zdravnike praviloma za uspešne ljudi - zakaj pa jih ima večina tako grdo pisavo, da lahko praviloma samo ugibaš, kaj piše na tistih njihovih izvidih in receptih? user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: obupna pisava
8.9.2011 9:42:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Lepa pisava ni povezana z uspehom v življenju; glede na to, da smatrajo zdravnike praviloma za uspešne ljudi - zakaj pa jih ima večina tako grdo pisavo, da lahko praviloma samo ugibaš, kaj piše na tistih njihovih izvidih in receptih? user posted image


zato, da ne bi slučajno izvedel za kaj te zdravi user posted image

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: obupna pisava
8.9.2011 9:48:23   
Andromeda
Poznam kar nekaj odraslih, ki imajo obupno pisavo, da še za sabo ne znajo prebrati včasih (pač, doba računalnika, ko skorajda nimamo več priložnosti pisati lastnoročno), no, pa zanimivo, da so vsi ti "grdopisci" v tehnični stroki. user posted image Drugače pa bi jaz vse te psihologe poslala nekam z njhovo lepo pisavo vred, ker mislim da tako kot kalbo pravi, otroku le še bolj priskutijo "veselje" do pisanja. Jaz bi delala na razvoju finomotorike, kot svetuje katy78.

< Sporočilo je popravil Andromeda -- 8.9.2011 9:49:10 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: obupna pisava
8.9.2011 9:50:44   
*miska.mcc*
kaksne pa so tele vaje za finomotoriko?


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: obupna pisava
8.9.2011 9:51:29   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Lepa pisava ni povezana z uspehom v življenju; glede na to, da smatrajo zdravnike praviloma za uspešne ljudi - zakaj pa jih ima večina tako grdo pisavo, da lahko praviloma samo ugibaš, kaj piše na tistih njihovih izvidih in receptih? user posted image


zato, da ne bi slučajno izvedel za kaj te zdravi user posted image



To pa res, moj prijatelj je farmacevt in pravi, da velikokrat ugibajo, kaj piše na receptu in potem z raznimi vprašanji v stilu "to mate pa za ledvično vnetje a ne gospa?" ugotovijo, kaj morajo izdati. Se mu je pa tudi že primerilo, da ni bil siguren in je potem poklical zdravnika, ki je izdal recept za pojasnilo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: obupna pisava
8.9.2011 9:54:01   
*miska.mcc*
ampak še vedno mislim, da se mi splača zdaj recimo pol leta težit, naj se potrudi. da vsaj osnove čitljive pisave osvoji.

zdjle se, hotla slikat zvezek. in edinega ki ga ima doma v katerem je napisano je od glasbene vzgoje. OD SOŠOLCA! in.....

... živ obup.user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: obupna pisava
8.9.2011 9:55:05   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

kaksne pa so tele vaje za finomotoriko?




Naj se čim več igra, ustvarja tako, da pri tem uporablja prste, če ga morda zanima modeliranje, ga lahko vpišete v modelarski krožek, ali pa mu kupite kake modelčke in jih potem sam doma sestavlja.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: obupna pisava
8.9.2011 9:56:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

kaksne pa so tele vaje za finomotoriko?



poglej v zvezke za prvi razred. vlečenje ravne črte. delanje vzorcev itd. pravilna drža svinčnika...
naš mulc je ptičjo kletko (ravne navpične črte) naredil tako, da bi še slon ušel skozi reže. user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: obupna pisava
8.9.2011 10:02:44   
Anonimen
Moje mnenje je nekje vmes: se potruditi za lepšo - ne lepo - pisavo, ker če nimaš tega v krvi oziroma rokah, nimaš dobro razvite fine motorike, pa tudi malce občutka za estetiko, potem ne moreš od človeka pričakovati, da bo začel pisati estetsko neoporočno. Lahko pa z malo vaje in spodbude ter zasledovanjem cilja (zakaj je fajn, da pišemo tako, da JE BERLJIVO) kracanje postane spodobna pisava.

Mi je pa bila to ena največjih muk v otroštvu, ker imam podobne izkušnje kot Kalbo, le ne tako radikalne. Za fino motoriko takrat še slišal ni nobeden, pa še svinčnik držim narobe,...

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: obupna pisava
8.9.2011 14:01:16   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Joooj, dej prosim te ne tečnari otroku zaradi pisave. Jest mam še vedno travme zarad tega. Pa najbolj neumen ukrep, ki sta si ga spomnili moja mati pa učiteljica v 1. razredu je bil prepisovanje zvezkov.

Ure in ure sem zabrisal stran za pisalno mizo, tko da se mi je sedenje za tem kosom pohištva zagabilo že v prvem razredu. Posledično rajš skoplem tri kilometre jarka, kot pa da se 8 ur učim, pišem pa še vedno grdo in to zadnje čase izključno s Parkerjevim nalivnikom.

Polagam ti na srce....ne teži otroku zaradi pisave.

Dandanes je važno, da je človek pismen, da zna skupaj sestavit smiselno besedilo, nikakor pa ne lepota pisave.

Jah, ne vem nooo... Malo pažnje bi že lahko polagali na to. Nekateri res pišejo neberljivo in NI fajn.


Veš, nekateri tud tipkajo neberljivo in tisto je velik problem. Kaj ti pomaga, če pišeš lepopis za v okvir, ko pa ne znaš spacat skupaj niti enega stavka z repom in glavo. Pa jih poznam kar nekaj takšnih.

Rokopis pri prošnjah pa nima veze z lepopisom. Pisava marsikaj pove o tvojem značaju. Pa ni nujno, da je vse zlato, kar se sveti, velja tud za pisavo.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?