|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
22.1.2012 23:05:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
22.1.2012 23:07:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vzdrževani člani - partner brez službe
23.1.2012 8:36:58   
dayya

Pri meni je situacija taka, mož je zaposlen, jaz sem brez službe kakšno leto ::(((( .... in ker sem brez dohodka mi ni bilo potrebno odajti dohodnine ... zato je mož poleg otroka vpisal še mene, nimam pa nikakršne pomoči, razen otroškega dodatka nimam nič.

Najhitreje boš zvedla če zavrtiš tel. davčnega urada, za družinske člane moraš do februarja odat obrazec, ki ga dobiš na spletu ali davčni.



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vzdrževani člani - partner brez službe
23.1.2012 9:21:48   
mini86
ja to da nimata istega naslova vsaj leto leto je bistvenega pomena..žal

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu dayya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vzdrževani člani - partner brez službe
23.1.2012 12:04:57   
petea
kljub temu, da partnerja nimata istega naslova, lahko vzdrževalec uveljavlja davčno olajšavo za vzdrževanega partnerja

zmagala,
preračunaj si v informativnem izračunu dohodnine na spletni strani DURS-a, kako se vama najbolje splača uveljavljati vzdrževane člane; če ga boš uveljavljala, ga bo verjetno najbolj ugodno uveljavljati za vseh 10 mesecev.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vzdrževani člani - partner brez službe
23.1.2012 12:08:21   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

ja to da nimata istega naslova vsaj leto leto je bistvenega pomena..žal


Sploh ne. Ni nobene ovire, da ga ne bi pisala pod vzdrževane člane.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vzdrževani člani - partner brez službe
23.1.2012 12:50:45   
bardy
Kakšna pa je razlika ali imaš med letom v olajšavi ali daš sedaj? Zaposlen je samo partner in imava sina....minimalna plača,jaz imam samo otroške....

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
23.1.2012 13:07:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bardy)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vzdrževani člani - partner brez službe
23.1.2012 16:42:32   
mini86
js sm sicer študentka in živiva skupaj že cca 5 let..no 2 meseca-avgusta po sinovem rojstvu sva si oba s tamalim spremenila naslov..moj me je dal nasledno leto v dohodnino ampak so upoštevali samo od avgusta do decembra ker takrat sva imela pač 1 leto skupni naslov..al neki tazga..
letos pa me bo lahko uveljavljal za lansko leto celo leto..


ali lahko tast ki je v pokoju uveljavlja taščo ki je mislim da lansko leto zgubila službo ampak je prejemala nadomestilo


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vzdrževani člani - partner brez službe
24.1.2012 9:29:37   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Zmagala

Še to sem pozabila napisat - je bistvenega pomena to, da uradno ne živiva na istem naslovu, čeprav v resnici pa ja (čakava ene papirje, da to urediva)?


Zelo bistvenega pomena....ker ga v tem primeru nikakor ne moreš uveljavljati kot vzdrževanega družinskega člana.....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vzdrževani člani - partner brez službe
24.1.2012 9:34:41   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

ja to da nimata istega naslova vsaj leto leto je bistvenega pomena..žal


Sploh ne. Ni nobene ovire, da ga ne bi pisala pod vzdrževane člane.



Pa je ovira.....

109. člen ZDOH-1

109. člen
(vzdrževani družinski člani)

(1) Za vzdrževanega družinskega člana zavezanca se šteje zakonec, ki ni zaposlen ter ne opravlja dejavnosti, nima lastnih sredstev za preživljanje ali so ta manjša od višine posebne olajšave za vzdrževanega družinskega člana, določene v 3. točki prvega odstavka 108. člena tega zakona in razvezani zakonec zavezanca, če mu je s sodbo oziroma dogovorom, sklenjenim po predpisih o zakonski zvezi in družinskih razmerjih, priznana pravica do preživnine, ki jo plačuje zavezanec. Za zakonca se šteje oseba, ki živi z zavezancem v zakonski zvezi. Za zakonca se šteje tudi zunajzakonski partner, ki živi z zavezancem najmanj eno leto v življenjski skupnosti, ki je po predpisih o zakonski zvezi in družinskih razmerjih v pravnih posledicah izenačena z zakonsko zvezo.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
24.1.2012 16:01:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vzdrževani člani - partner brez službe
24.1.2012 16:17:48   
liliana
Če si odposlala, si odposlala.....če bodo preverjali in striktno spoštovali zakon, ti partnerja pač ne bodo upoštevali....če pa ne preverjajo, pa ti ga bodo....otroka pa ti bodo v vsakem primeru upoštevali kot vzdrževanega člana.......

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vzdrževani člani - partner brez službe
24.1.2012 16:20:34   
mini86
ali lahko tast ki je v pokoju uveljavlja taščo ki je mislim da lansko leto zgubila službo ampak je prejemala nadomestilo


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vzdrževani člani - partner brez službe
24.1.2012 16:29:09   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

ali lahko tast ki je v pokoju uveljavlja taščo ki je mislim da lansko leto zgubila službo ampak je prejemala nadomestilo



Le, če je nadomestilo manjše od višine posebne olajšave za vzdrževanega družinskega člana......

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vzdrževani člani - partner brez službe
24.1.2012 17:30:35   
mini86
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

ali lahko tast ki je v pokoju uveljavlja taščo ki je mislim da lansko leto zgubila službo ampak je prejemala nadomestilo



Le, če je nadomestilo manjše od višine posebne olajšave za vzdrževanega družinskega člana......


ki pa je..mislim da ima okoli 300€ nisem pa ziher


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vzdrževani člani - partner brez službe
24.1.2012 20:00:14   
liliana
Ne, za leto 2011 je bila posebna olajšava za vsakega drugega vzdrževanega člana 193,29 EUR na mesec....



(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
24.1.2012 22:58:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vzdrževani člani - partner brez službe
25.1.2012 11:49:29   
petea
četudi nista prijavljena na istem naslovu, lahko človek uveljavlja brezposelnega partnerja kot vzdrževanega člana v dohodninski napovedi


skupni naslov prebivališča ni edino merilo obstoja zveze

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vzdrževani člani - partner brez službe
25.1.2012 18:05:26   
nananaja
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

ja to da nimata istega naslova vsaj leto leto je bistvenega pomena..žal


Sploh ne. Ni nobene ovire, da ga ne bi pisala pod vzdrževane člane.



Pa je ovira.....

109. člen ZDOH-1

109. člen
(vzdrževani družinski člani)

(1) Za vzdrževanega družinskega člana zavezanca se šteje zakonec, ki ni zaposlen ter ne opravlja dejavnosti, nima lastnih sredstev za preživljanje ali so ta manjša od višine posebne olajšave za vzdrževanega družinskega člana, določene v 3. točki prvega odstavka 108. člena tega zakona in razvezani zakonec zavezanca, če mu je s sodbo oziroma dogovorom, sklenjenim po predpisih o zakonski zvezi in družinskih razmerjih, priznana pravica do preživnine, ki jo plačuje zavezanec. Za zakonca se šteje oseba, ki živi z zavezancem v zakonski zvezi. Za zakonca se šteje tudi zunajzakonski partner, ki živi z zavezancem najmanj eno leto v življenjski skupnosti, ki je po predpisih o zakonski zvezi in družinskih razmerjih v pravnih posledicah izenačena z zakonsko zvezo.

Pa saj imata skupaj otroka, ki je starejši od enega leta. Če je partner priznal očetovstvo, lahko na ta način dokazujeta partnerstvo. Sploh pa, če še dokažeta, da urejata še skupno prebivališče.

Torej Zmagala, če vama sprva ne bodo odobrili olajšave, se pritoži s tem argumentom.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




IME ZA PUNČKO
gugla

Katero ime za punčko bi izbrali?

Tara (20%)

Neli (15%)

Mishel (5%)

Lori (5%)

Zala (56%)


Število vseh glasov: 342

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!