|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Okulist-atropin kapljice
2.4.2013 13:08:33   
*raci*
Živjo,

pri okulistu sva z hčerko (3,5 let) dobile recept za atropin kapljice, ki pomagjo izmeriti dioptrijo. Dajati moram 5 dni. Rečeno mi je blo, da se za ta čas vid poslabša. Zanimajo me vaše izkušnje in ali mora biti potem ta čas doma?

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Okulist-atropin kapljice
2.4.2013 13:15:59   
PC Baby
Ta prva dva dni niti ne, ker se samo malo poslabša, potem je pa kar kriza. Naš je imel to 2x in se je vsakič zaletaval ob štoke in ob rob kavča (slabo je ocenil razdaljo), imel je težave pri hrani, ker na blizu sploh nič ne vidijo pa ves čas je bil prestrašen, ker ni nič videl. In to traja še vsaj ene 2 dni po kapljicah.
Saj ti je verjetno tudi okulistka rekla, da naj ostane doma?
Ampak če ji razložiš, da je to samo začasno in da bo vse ok - ni panike.
Aja - pa svetloba jih FUL moti. Še taka navadna v stanovanju, kaj šele če bi šli ven. Obvezno sončna očala!

(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Okulist-atropin kapljice
2.4.2013 13:32:27   
*raci*
Ojoj, ta bo pa huda. Ne, nič mi niso rekli, da bi mogla biti doma. Začneva na četrtek, v ponedeljek pa pregled. Pol bi v petek in v ponedelljek mogla bit kar doma? Pol tud izhodi iz hiše odpadejo? jOj, si pa nisem mislnla, da bo tako....user posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Okulist-atropin kapljice
2.4.2013 13:42:07   
zaspancek1

IZVIRNO SPOROČILO: *raci*

Ojoj, ta bo pa huda. Ne, nič mi niso rekli, da bi mogla biti doma. Začneva na četrtek, v ponedeljek pa pregled. Pol bi v petek in v ponedelljek mogla bit kar doma? Pol tud izhodi iz hiše odpadejo? jOj, si pa nisem mislnla, da bo tako....user posted image



No, pri našem ni bilo tako hudo (je bil pa star dve leti) - je res slabše videl in svetloba ga je motila, ampak se ni nikamor zaletaval. Pravzaprav razen teh razširjenih zenic nisi nič opazil. Za ven je imel sončna očala - te pa je res zelo rad nosil, notri pa jih ni imel oz. si jih ni dajal gor. V vrtec je hodil normalno - za ven je imel sončna očala in to je bilo to. So ga pa malo pekle oči - to je sam večkrat povedal, pa da ne mara teh kapljic tudi, ker potem ne vidi dobro. Ampak potem je bilo kar hitro vse ok. Res pa smo potem ugotovili, da je njegov vid čisto ok.

(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Okulist-atropin kapljice
2.4.2013 20:13:27   
PC Baby
Verjetno res vsak otrok drugače. Mi smo tudi imeli tako od četrtka do ponedeljka, tako,da sem ga jaz v četrtek in petek dala v vrtec )sem pač povedala, da bo mal slabše videl), čez vikend smo ga imeoi doma. Smo šli ven, je imel sončna očala pa za roko smo ga držali, da ne bi bilo kakšne nesreče...
V ponedeljek pa je bil potem po pregledu doma, v torek pa v vrtec. Je pa res, da so v torek rekli, da je zelo slabo videl, sploh na blizu (risanje, hranjenje, obuvanje), ampak se je hitro popravilo. Zenice pa so bile še ene dva tedna široke.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Okulist-atropin kapljice
2.4.2013 22:10:50   
K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: *raci*

Živjo,

pri okulistu sva z hčerko (3,5 let) dobile recept za atropin kapljice, ki pomagjo izmeriti dioptrijo. Dajati moram 5 dni. Rečeno mi je blo, da se za ta čas vid poslabša. Zanimajo me vaše izkušnje in ali mora biti potem ta čas doma?

lp

Nas ni imel nobenih bistvenih tezav. Edino svetloba ga je motila (bilo je poletje) - se mu je blescalo.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Okulist-atropin kapljice
2.4.2013 22:19:30   
liliana
Jaz sem v osnovni šoli nekajkrat dobila atropin kapljice, ker sem pač celo OŠ nosila očala......in vedno sem hodila v šolo....sončna svetloba me je sicer fejst motila, na začetku sem malo megleno videla, vendar spet ne tako zelo, da bi bilo tako moteče, da svojih šolskih dejavnosti ne bi mogla opravljati......

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?