|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ojoj...kako...
5.4.2013 9:24:32   
Nastija

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

eh....

logično je, da je mamica nekaj, kar ni zanjo.

kapiš? user posted image

...
lukka ni rekel da ji to namerava reči za mamico ampak za sex, kar je dejansko resnica (čeprav suhoparna). poleg tega se mi tvoj odgovor zdi primitiven - logično je da je mamica nekaj kar ni zanjo...

če mene prašaš je to čist super...ko bo v šoli imela kakšne probleme pa ji bo kakšna sošolka rekla da jo bo očiju zatožla pa bo pršu v šolo, ji bo lahko mail polžek nazaj rekel ti kar, jaz te bom pa očiju in papiju :) pa bosta oba prišla user posted image
Kar se ljubezni in neznosti tiče mislim da ji prav z lahkoto nadomestita mamico, sicer ima pa punčka verjetno še kakšno teto, ali pa očka imata kakšne prijateljice ki se bodo s punčko pogovarile o stvareh katere ima ponavadi mama čez (npr. menstruacija itd).

Uglavnem tvoja izbira besed se mi ni zdela primerna...

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Ojoj...kako...
5.4.2013 10:04:01   
panineve
Meni tudi ne. Pa ne zaradi istospolne zveze dveh moških, ampak zaradi soseda, ki mu je mamica umrla. In enkrat bodo v vrtcu prišli na temo družine, on je z očetom. A je mama v tem primeru tudi nekaj, kar ni zanj?

(odgovor članu Nastija)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Ojoj...kako...
5.4.2013 10:23:56   
*miska.mcc*
a razumete, da sem samo nadaljevala Kalbovo vprasanje, ko je rekel, da če mamica je tudi nekaj, kar ni zate.

in pogrel me je samo tisti njegov odgovor....."nekaj, kar ni za tebe"

ce sem koga prizadela, se opravicujem in ŠE 1x POUDARJAM, da istospolnih zvez NE OBSOJAM.  pravzaprav svaka jim cast. sploh Lukki in papiju in takim parom, ki se odločijo za tak velik korak.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu panineve)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Ojoj...kako...
5.4.2013 10:31:09   
mateyka
ne razumem - zakaj mama ne bi bla zanjo? saj jo je rodila. to mamo pač ni treba zanikat al pa rečt da ni zanjo? user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Ojoj...kako...
5.4.2013 10:35:35   
*miska.mcc*
nisem tega rekla.

v bistvu mamica tukaj sploh nima nobene veze!   ampak njegov odgovor.



_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Ojoj...kako...
5.4.2013 12:02:09   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

nisem tega rekla.

v bistvu mamica tukaj sploh nima nobene veze!   ampak njegov odgovor.



kakor vidiš to jaz sprašujem. meni ni jasno zakaj ne bi omenjali njene mame. sej jo ma. zakaj skrivat neki kar je normalno?

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Ojoj...kako...
5.4.2013 12:31:58   
Lukka
Heyyyyyyyyyy

Punce, no!!!! Ejga, nisem rekel, da ji bom rekel - nekaj kar ni zate, ko se bomo pogovarjali o mamici. Haloooo. Hotel sem ponazorit kako bo, ko se bomo pogovarjali o seksu, če pogovor pride pred desetim letom! Pa jasno, da sem malo karikiral. Nikakor je ne bom tako zabil, bom ji pa trdo povedal, da je to pač stvar odraslih in nikakor nje, ker ne bi razumela zakaj gre.
Joj, vi ste pa vse to prenesle na mamico. Pa dajte no! Joj! Mamice njene pa ne poznam ne jaz, ne mož in ne polžek! Naša zgodba je drugačna - rodila se je nkje za naju, ki jo imava rada, ampak se ni rodila nama v trebuščku, temveč v trebušku ene druge gospe, ki pa je vedela, da pripada nama. Saj se drugi otroci tudi niso rodili očkom v trebušku, pa so isto od očka. Nič manj.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Ojoj...kako...
5.4.2013 12:34:43   
*miska.mcc*
user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Ojoj...kako...
5.4.2013 14:04:17   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

@Frodo

Nisem mislil, da bi se učil od prijateljev. Mislil sem v smislu, da mu ne bom začel na suho stvari razlagat, temveč bom otroku razložil takrat, ko bom videl, da se že nekaj sumljačka okrog te teme.

Recimo, če se spomnim, ko sem še kot otrok verjel v Miklavža. Niso mi starši rekli - hej dovolj si star, Miklavža ni. Ampak sem sem ter tja med prijatelji slišal debatke in lepo prišel domov in rekel - Mami a veš kaj je Anže rekel...
Evo in so se starši lepo vsedli in rekli ja....

Svojega otroka hočem naučit, da bo sama tudi malo mozgala in potem, ko bo videla, da so vse bolj ko ne dezinformacije, da bo prišla do mene ali do mojema partnerja in rekla Oči, ali pa Papi - zakaj je to tako. Bom pa tako jaz, kot moj partner najprej presodila kako sploh dojema take stvari in kako globoko sploh lahko gremo.


Nihce otroku brez povoda ne zacne razlagti ne o spolnosti, ne o drugih receh. O tem niti ni govora. Cudens e mi pa zdi tvoj izkljucujoc odgovor - to ni za tebe... Ce otroka zanima to ze JE za njega...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Ojoj...kako...
5.4.2013 14:21:09   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Drugača "paket" iz otroštva nosimo vsi.......saj nismo vsi roboti, ki bi imeli vse pošlihtano in vse predelano in zloženo po predalih......v bistvu tudi tak robot nosi s sabo travme iz otroštva......


Paketi ti lahko dajo doloceno svobodo in sporcenost v dojemanju in razlaganju dolocenih stvari, lahko ti jo odvzamejo. Branje knjigic, razmisljanje in pogovori ter trud v smeri dobrobiti otroka so predpriprava in predelava dokler sebe gradis kot starsa.

Vendar učenje spolnosti otroka lahko poteka brez demonstracije spolnega akta......ker še enkrat.....spolni akt ni zadeva cele družine, pogovor o spolnosti pa je zadeva cele družine.....ker naloga starša je, da otroka "pripravi" na spolnost.....v samem spolnem aktu pa starš z otrokom tudi ne bo soudeležen.......


O tem sploh ni govora. Govorili smo o nehotenem dogodku - ko otrok vidi nekaj, kar si ne zelimo, da vidi. Takrat si dovoiliti panicno reakcijo in demonstracijo strahu, krivde, sramu ipd se za otroka nekaj kar ni dobrodoslo ker daje mocno custveno konotacijo dogodku. otrok sprejema kot normalne stvar, ki jih mi sprejemamo kot normalne. Nek vaski otrok je ( za mene je to bila kar traumaticna izkusnja) povsem normalno sprejel, da bo njegov zajc, ljubljencek, jutri za kosilo.

lahko se zgodi, da te dete ujame med samim aktom in dilema kako naj kot starš regiraš in odgovoriš na otrokova vprašanja se pač pojavi....saj si tudi kot starš pri drugih zadevah včasih v dilemi, kako naj otroku ustrezno razložiš določen pojav.....(recimo Ankica je prej dala primer smrt bližnje osebe)......a si potem takoj zatraumiran in zafrustriran, če se pojavi določena dilema pri pojavu, ki se zelo redko pojavi in ne veš, kako bi reagiral ter iščeš informacije, da bi problem kar se da najbolje rešil?......


Nisem govorila o dilemi, govorila sem o tem , da je otroku treba povsem normalno razloziti. Meni ni bil problem sinu razloziti kako nastanejo otroci; da njegov lulcek dela hopa-hopa, ker je zdrav; da ce bo lulcek zdrav in pridno delal hopa hopa se bo lahko ljubil in spocel otroka; maso stvari, ki so ga zanimale. Sproti, po korakih. Veseli me, da mu ni nerodno vprasati in da tako kot ne skopari z drugimi vprasanji, ne skopari niti s temi vprasanji.

Se pa strinjam, da je spolnost tabu.....saj že samo malo, podrobnejši opis spolnega akta sproži pri odraslih ljudeh (tudi pri tistih, ki bi s pomočjo knjigic Lukec dobi sestrico ali kakšna že je knjiga, suvereno in liberalno razložili otroku spolnost in spolni akt) negativen odziv.....če pa otrok zaloti očeta z glavo med maminimi nogami ob glasnem sopenju in stokanju, s spačenim obrazom pa bi ti isti ljudje samo zamahnili z roko in otroku razložili "eh, to je pač to".....


Z drugimi odraslimi ljudmi si ne razlagam spolne akte :) Moj otrok pa ni nekdo kar tam, ampak nekdo pri katerem imamo midva kot starsa odlucujoco vlogo pri tem kaksen odnos do spolnosti bo otrok zgradil. Ne zelim in ne bom dovolila, da njegov odnos do spolnosti izgradi ulica, rekla - kazala, ampak ga hocem usmeriti, mu podati iskrene in resnicne informacije. Tudi ko moram odgovoriti an vprasanja zakaj ima lulcek kozico za pokrivalo, zakaj imam plenico (vlozek), zakaj imajo zenske menstrucijo... Tudi v kaksen leksikon skupaj pogledamo ali gremo kar atka vprasat ce kaj bolj vezakaj ima lulcek pokrivalo...
na enak nacin kot se z njim pogovarjamo o higieni zog, o mlecnih in stalnih zobeh, o anatomiji notranjih organov se tudi pogvajamo o spolnih organih in spolnosti - ko ga zanima, vprasa, odgovorimo in gremo naprej. In ja, vedno se vprasam, ce ga se kaj zanima.

čeprav, dam roko v ogenj, da vsi, ki tu debatiramo, delamo vse v tej smeri, da nas dete ne bi ujelo med ljubljenjem....user posted image


Logicno, saj smo govorili o tem, ce te slucajno ujame. Ne delati drame in razloziti tako, da te najbolje zastopi.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Ojoj...kako...
5.4.2013 15:11:05   
kalbo
Frodo, nimam kaj dodat. Otroku je vedno potrebno povedat resnico in to tako, kot jo je on sposoben razumet.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Ojoj...kako...
5.4.2013 16:24:40   
Lukka
Ja, kot jo je on sposoben razumet.

Pol gremo pa kar enostavno tako kot pri štedilniku. Pri štedilniku so lahko samo odrasli, ker se otroci opečejo in jih potem boli. Saj jim nič drugega ne razlagamo. In kaj je pri seksu drugače? user posted image
Evo, seksajo otroci ne, ker se pač lahko opečejo. To delajo samo starejši, ker jih ne buba. To je to, kakšno drugo razlago je pa še treba...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Ojoj...kako...
5.4.2013 16:52:04   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
Punce, no!!!! Ejga, nisem rekel, da ji bom rekel - nekaj kar ni zate, ko se bomo pogovarjali o mamici. Haloooo. Hotel sem ponazorit kako bo, ko se bomo pogovarjali o seksu, če pogovor pride pred desetim letom!


Dovolila si bom nasvet - pogovori se s kasno ginikologinjo ali kom iz pedagoske/psiholoske stroke. Vprasanja o spolnosti se zacnejo "dalec" pred 10-im letom starosti. Marsikatera deklica dobi menstrucaijo pri teh letih... Verjemi, trakrat je prepozno za zacetek pogovorov. Velik del njenega intimnega sveta bo zaprla za vaju, ce bosta tako izkljucujoce zadrta. Tebi bo lazje morda, otroku bo pa tezje.

Pa jasno, da sem malo karikiral. Nikakor je ne bom tako zabil, bom ji pa trdo povedal, da je to pač stvar odraslih in nikakor nje, ker ne bi razumela zakaj gre.


Ce razume za kaj gre in ce vprasa ker jo zanima... na podlagi cesa dolocas, da to ni za njo?

Joj, vi ste pa vse to prenesle na mamico. Pa dajte no! Joj! Mamice njene pa ne poznam ne jaz, ne mož in ne polžek! Naša zgodba je drugačna - rodila se je nkje za naju, ki jo imava rada, ampak se ni rodila nama v trebuščku, temveč v trebušku ene druge gospe, ki pa je vedela, da pripada nama. Saj se drugi otroci tudi niso rodili očkom v trebušku, pa so isto od očka. Nič manj.


Pripada vama? Res da je morda rahlo v vprasanju profesionlna deformacija ampak se sama nikakor ne bi posluzevala izrazov kot pripadati komu in neka gospa... to je njena bioloska mati in verjetno jo bo prej ali slej poskusila spoznati....
Morda res ne bi bilo slabo pogoviriti se z nekom, ki vama lahko pravocasno ponudi kaksen dober ins trokoven nasvet.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Ojoj...kako...
5.4.2013 16:55:24   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Ja, kot jo je on sposoben razumet.

Pol gremo pa kar enostavno tako kot pri štedilniku. Pri štedilniku so lahko samo odrasli, ker se otroci opečejo in jih potem boli. Saj jim nič drugega ne razlagamo. In kaj je pri seksu drugače? user posted image
Evo, seksajo otroci ne, ker se pač lahko opečejo. To delajo samo starejši, ker jih ne buba. To je to, kakšno drugo razlago je pa še treba...


Nikakor otroku ne razlozis funkcijo stedilnika - da je za kluhanje hrane, nevarnosti stedilnika - lahko se opece, elektricni stik... plin... vrednost stedilnika, nacina uporabe... tudi ce ga sam ne uporablja...
Tudi pralni stroj ne, pa ve zakaj je, kaj pocne, kaksne so koristi, kaksne nevarnosti in zakaj ga sam ne uporablja...



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Ojoj...kako...
5.4.2013 17:14:17   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

O tem sploh ni govora. Govorili smo o nehotenem dogodku - ko otrok vidi nekaj, kar si ne zelimo, da vidi. Takrat si dovoiliti panicno reakcijo in demonstracijo strahu, krivde, sramu ipd se za otroka nekaj kar ni dobrodoslo ker daje mocno custveno konotacijo dogodku. otrok sprejema kot normalne stvar, ki jih mi sprejemamo kot normalne. Nek vaski otrok je ( za mene je to bila kar traumaticna izkusnja) povsem normalno sprejel, da bo njegov zajc, ljubljencek, jutri za kosilo.



Glej, večina tistih, ki debatiramo tu nas ve, da panična reakcija, reakcija, ki vzbuja otroku sram in krivdo....v stilu "Ne glej!"....Takoj v svojo sobo!" ni dobra.......

Logicno, saj smo govorili o tem, ce te slucajno ujame. Ne delati drame in razloziti tako, da te najbolje zastopi.


Vendar nekateri smo samo pač v dilemi, kako brez delanja drame otroku razložiti, da te najbolje zastopi......

Ker gre običajno za redki, verjetno zgolj enkratni dogodek, ki pa lahko bodisi pusti določeno travmo pri otroku, ali pa ne, odvisno od naše reakcije.....gre za dogodek o katerem niti ne premišljujemo vsakodnevno, kako bi reagirali, če bi do njega prišlo, ker delamo vse, da do njega ne bi prišlo.......in o njem začnemo premišljevati šele takrat, ko nas nekdo ali nekaj vzpodbudi k premišljevanju......kot je storila recimo sedaj avtorica te teme.....

In čeprav smo otroku že razložili marsikaj ali pa vse od tega, kar tu piše......

Z drugimi odraslimi ljudmi si ne razlagam spolne akte :) Moj otrok pa ni nekdo kar tam, ampak nekdo pri katerem imamo midva kot starsa odlucujoco vlogo pri tem kaksen odnos do spolnosti bo otrok zgradil. Ne zelim in ne bom dovolila, da njegov odnos do spolnosti izgradi ulica, rekla - kazala, ampak ga hocem usmeriti, mu podati iskrene in resnicne informacije. Tudi ko moram odgovoriti an vprasanja zakaj ima lulcek kozico za pokrivalo, zakaj imam plenico (vlozek), zakaj imajo zenske menstrucijo... Tudi v kaksen leksikon skupaj pogledamo ali gremo kar atka vprasat ce kaj bolj vezakaj ima lulcek pokrivalo...
na enak nacin kot se z njim pogovarjamo o higieni zog, o mlecnih in stalnih zobeh, o anatomiji notranjih organov se tudi pogvajamo o spolnih organih in spolnosti - ko ga zanima, vprasa, odgovorimo in gremo naprej. In ja, vedno se vprasam, ce ga se kaj zanima.


se nekateri pa vseeno vprašamo, kako bi pa reagirali, če bi nas dete ujelo pri samem dejanju spolnega akta......ker spolni akt vseeno ni razlaga o spolnosti, o naših organih......in tudi z odraslimi govorimo o spolnosti, o samem spolnem aktu oz. načinu kako smo se ga lotili, pa tudi ne razpravljamo.....spolnost pa je v pogovoru z odraslimi tudi precej pogosto na tapeti.......




(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Ojoj...kako...
5.4.2013 17:36:16   
Lukka
Frodo!

Ok, ti me boš očitno poslal/poslala (še vedno ne vem, punca ali fant :)) kar k psihiatru a ne, ker pač sem tako hudo zadrt, da se nočem o seksu pogovarjat z otrokom pri dveh letih?!

Na vprašanje, ki ga bo postavila v zvezi s seksom bo dobila odgovor, ki ga bo sploh prenesla absorbirat. Brez skrbi. Menstruacija NI SEKS. Seveda, da lahko dobi menstruacijo že pri desetih letih, tega se oba zavedava. Ampak to je pa tudi čas ko počasi začnemo govoriti o ženski, moškem, spolnosti itd. Zakaj bi nekoga obremenjevali prej, če to ni potrebno?! Oprosti, tega ne razumem.
Kar se pogovorov o odraščanju tiče bo dobila doziranih natanko toliko kot je prav. Zagotovo ji pa ne bom razlagal, da je treba tiča tiščat ne vem kam, zato da potem njej pride in doživi orgazem, ki je pa fullll dober. Pa saj nisem blesav no!
Lahko me vpraša - Papi kaj je to seks. Če me bo vprašala pri treh letih jo bom zagotovo na simpatičen način odpravil. Če me bo vpršala pri štirih jo bom še bolj simpatično odpravil. Če me bo vprašala pri petih se ji bom samo zasmejal in rekel, da je to skrivnost, ki jo bom povedal, ko bo hodila v šolo.
Če me bo pa vrpašala pri osmih letih, ji bom pa rekel - to se pa zgodi takrat, ko se imata dva več kot rada in je lep takrat, ko je zrelo tudi telo. Dokler pa telo ni zrelo, pa seks ni lep. Basta. Potem bom pa čakal vprašanja naprej.
Sicer pa oprostite, malo pa tudi mislim, da se bo mož vključil v to debato in ji bolj podrobno doziral informacije s te stroke.
Ne vem zakaj hočete otroka ob prvem vpršanju - oci ka to je šeks, kar posest za mizo in drame govorit pa elaborate razlagat.
Pismo no, jaz sem tudi kot otrok peške jedel, pa se je matka vstrašla da se mi bodo zabile v želodcu, pa sem spraševal - mami žakaj ne šmem pešk?! Pa mi tudi ni nardila drame pa začela govorit, da so neprebavljive pa vem kakšne diagnoze vse. Enostavno je rekla- zato ker iz peške zraste drevo in če boš pojedel peško ti bo iz trebuha drevo zrastel. Evo, pa sem dal mir.
Pol sem pa enkrat bytheway izvedel, da peške škodijo prebavi. Eto, brez vsake drame.
Otrok sprašuje vse mogoče stvari, vsaka beseda ga zanima pri treh letih, vi boste pa elaborate delal!!! Ma dajte no. Če te vpraša pri treh letih, zato ker je nekje slišal ga vpršaš nazaj - NE VEM, A TI MOGOČE VEŠ? KJE SI PA SLIŠAL TO BESEDO? A V RISANKI? Če bo rekel, da je slišal med eno pesmijo na radiu mu pač rečeš, da je to lupčkanje, ampak da mi ne rečemo tako. Gotovo, dve leti te ne bo spet vprašal! Ah, tako hudo liberalno odprti nam pa spet ni treba biti. Otrok naj bo otrok in naj se ukvarja s smrci pa s tem kako princeska noče iz gradu, ne pa da premišljuje kako ga mamica očiju liže, ali pa papi očija seksa.
Mene tudi doma niso učili pri petih letih kaj je to seks, pa ravno tako znam. Aja, mogoče je bla pa to napaka, pa sem se zato naučil s fanti namesto s puncamiuser posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Ojoj...kako...
5.4.2013 18:00:47   
Lukka
Ja oprosti Frodo, sem si še enkrat prebral, vidim da si nežnejšega spola :)

Pripada vama? Res da je morda rahlo v vprasanju profesionlna deformacija ampak se sama nikakor ne bi posluzevala izrazov kot pripadati komu in neka gospa... to je njena bioloska mati in verjetno jo bo prej ali slej poskusila spoznati

Nimaš prav.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   [Brisano sporočilo]
5.4.2013 21:42:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Lukka)
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Ojoj...kako...
5.4.2013 22:20:49   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Glej, večina tistih, ki debatiramo tu nas ve, da panična reakcija, reakcija, ki vzbuja otroku sram in krivdo....v stilu "Ne glej!"....Takoj v svojo sobo!" ni dobra.......


Realnost je drugacna. Vecina ljudi ne reagira racionalno v tovrstnih trenutkih in prav zato je rpedpriprava in premisljevanje o tej temi tako potrebno.

Vendar nekateri smo samo pač v dilemi, kako brez delanja drame otroku razložiti, da te najbolje zastopi......


kot sme ze napisala - to moras ti najbolje vedeti, ali to mora stars najbolje vedeti ker: najbolje pozna otroka, pozna njegove intelektualne in custvene zmoznosti in preference, ve ali je otrok tudi ljubosumen ali ni, pozna nacin njegovega dojemanja , potrebo po daljsi razlagi ali krajsih informacijah... itn...

se nekateri pa vseeno vprašamo, kako bi pa reagirali, če bi nas dete ujelo pri samem dejanju spolnega akta......ker spolni akt vseeno ni razlaga o spolnosti, o naših organih......


Spolni akt je (vsaj naj bi bil) dejanje ljubezni in mi ni najbolj jasno kaj je na njem tako groznega, da ga ne bi mogla razloziti. Razlaga o spolnosti vsekakor vsebuje tudi razlago o spolnem aktu, saj ze pri razlaganju kako se spocne otrok tezko preskocis omembo spolnega akta. Tudi pri razlagi zakaj lulcek skace si na pragu razlage spolnega akta. Razen ce se morda ne posluzujete teleportacije kot sredstva za zdruzevanje jajcne celice in spermija. navsezadnje se otroci v tretjem razredu osnovne sole ucijo o razmnozevanju tudi med ljudmi.

in tudi z odraslimi govorimo o spolnosti, o samem spolnem aktu oz. načinu kako smo se ga lotili, pa tudi ne razpravljamo.....spolnost pa je v pogovoru z odraslimi tudi precej pogosto na tapeti.......


Kot sem ze napisala, nesmiselno je primerjati druzbo odraslih z njihovimi marsikdaj nesmiselnimi izjavami in lastne otroke. Druge odrasle ne vzgajam, ne uvaja vc svet spolnosti, me za njih pravzaprav niti ne skrbi kako se bodo razvijali v tej smeri, za otroka pa. Sama se z otrokom dosti resneje in temeljiteje pogovarjam o spolnosti in spolnem aktu,. ce ga je ze potrebno obravnavati kot nekaj kar ne spada v spolnost, kot s kaksno prijateljico.
Pravzaprav zakaj bi nam pogovor z odraslimi bil vodilo pri pogovoru z otroci. Jaz nobenega odraslega ne sprasujem ali je kakal, ne sprasujem ali je po kakanju umil roke.. ne sprasujem ali je pokukal lulcka, ko se je kopal... in se naceloma niti z enim odraslim o tem ne pogovajam - z otrokom pa. Tako je ta sistem - niti z odraslimi se ne pogovarjam o tem - na meji cistega izgovora.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Ojoj...kako...
5.4.2013 22:41:31   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
Ok, ti me boš očitno poslal/poslala (še vedno ne vem, punca ali fant :)) kar k psihiatru a ne, ker pač sem tako hudo zadrt, da se nočem o seksu pogovarjat z otrokom pri dveh letih?!


ne slepomisi. Jasno si napisal, da se je to ne tice in taksem bo tvoj odgovor na vprasanja o spolnosti do 10. leta starosti. Tudi branje z razumevanje bi bilo dobro usvojiti. Jasno govorim(o) - ko otrok vprasa se mu odgovori. Se enkrat prebrati vse, z razmisljanjem pa potem gremo lahko naprej.

Na vprašanje, ki ga bo postavila v zvezi s seksom bo dobila odgovor, ki ga bo sploh prenesla absorbirat. Brez skrbi. Menstruacija NI SEKS.


Menstruacija definitivno nima veze ne s spolnostjo ne s seksom, ne s seksualno zrelostjo. Na katerem planetu to ze? Ali morda v katerem stoletju?

Seveda, da lahko dobi menstruacijo že pri desetih letih, tega se oba zavedava. Ampak to je pa tudi čas ko počasi začnemo govoriti o ženski, moškem, spolnosti itd. Zakaj bi nekoga obremenjevali prej, če to ni potrebno?! Oprosti, tega ne razumem.


A do desetega leta po tvojem otrok ne ugotovi da so zenske in moski razlicni? Sele takrat se zacne... na daj no, nisi resen...

Kar se pogovorov o odraščanju tiče bo dobila doziranih natanko toliko kot je prav. Zagotovo ji pa ne bom razlagal, da je treba tiča tiščat ne vem kam, zato da potem njej pride in doživi orgazem, ki je pa fullll dober. Pa saj nisem blesav no!


Ce to temo tako razumes si popolnoma zmesan in hudo obremenjen.

Lahko me vpraša - Papi kaj je to seks. Če me bo vprašala pri treh letih jo bom zagotovo na simpatičen način odpravil. Če me bo vpršala pri štirih jo bom še bolj simpatično odpravil. Če me bo vprašala pri petih se ji bom samo zasmejal in rekel, da je to skrivnost, ki jo bom povedal, ko bo hodila v šolo.


In ko bo hodila v solo te vec ne bo vprasala. Nikoli te v zvezi s spolnostjo ne bo nicesar vprasala. Rezulatat po tvoje odlicen. In ko bo prisla pri 14 noseca domov ti bo razlozila, da ji je fant/stricek zagotovil, da zato ker on da lulcka v luliko nikakor ne more dobiti otroka. Potredila je sosolka, vse sami strokovnjaki in opdgovorne osebe, ki bodo gladko poskrbele za ustrezno spolno izobrazbo. Mocno upam, da je solski sistem dovolj razvit, da bo ponudil nekaj vec in bolj realnega glede spolne vzgoje, ker je ata to lepo simpaticno in se bolj simpaticno odpravil.

Ne vem zakaj hočete otroka ob prvem vpršanju - oci ka to je šeks, kar posest za mizo in drame govorit pa elaborate razlagat.


Zalostno je, ce ne poznas in se ne mores domisliti drugacnega nacina.

Pismo no, jaz sem tudi kot otrok peške jedel, pa se je matka vstrašla da se mi bodo zabile v želodcu, pa sem spraševal - mami žakaj ne šmem pešk?! Pa mi tudi ni nardila drame pa začela govorit, da so neprebavljive pa vem kakšne diagnoze vse. Enostavno je rekla- zato ker iz peške zraste drevo in če boš pojedel peško ti bo iz trebuha drevo zrastel. Evo, pa sem dal mir.
Pol sem pa enkrat bytheway izvedel, da peške škodijo prebavi. Eto, brez vsake drame.


Ce jes jajce ti pa kura v trebuhu zraste. No morda bi tudi doumel, ce bi ti povedala, da lahko zbolis. Sicer pa vsaka amma ve koliko in kako otrok trazume. Eni vec eni manj, eni nic.

Otrok sprašuje vse mogoče stvari, vsaka beseda ga zanima pri treh letih, vi boste pa elaborate delal!!! Ma dajte no. Če te vpraša pri treh letih, zato ker je nekje slišal ga vpršaš nazaj - NE VEM, A TI MOGOČE VEŠ? KJE SI PA SLIŠAL TO BESEDO? A V RISANKI? Če bo rekel, da je slišal med eno pesmijo na radiu mu pač rečeš, da je to lupčkanje, ampak da mi ne rečemo tako. Gotovo, dve leti te ne bo spet vprašal! Ah, tako hudo liberalno odprti nam pa spet ni treba biti. Otrok naj bo otrok in naj se ukvarja s smrci pa s tem kako princeska noče iz gradu, ne pa da premišljuje kako ga mamica očiju liže, ali pa papi očija seksa.
Mene tudi doma niso učili pri petih letih kaj je to seks, pa ravno tako znam. Aja, mogoče je bla pa to napaka, pa sem se zato naučil s fanti namesto s puncamiuser posted image


Toliko prostaskega nakladanja ze zdavnaj nisem prebrala. Ce si sposoben spolnost in razlage o spolnosti otroku spustiti na raven "kako ga mamica ociju lize" je s teboj "nekaj" hudo narobe.



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Ojoj...kako...
5.4.2013 22:43:01   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Ja oprosti Frodo, sem si še enkrat prebral, vidim da si nežnejšega spola :)

Pripada vama? Res da je morda rahlo v vprasanju profesionlna deformacija ampak se sama nikakor ne bi posluzevala izrazov kot pripadati komu in neka gospa... to je njena bioloska mati in verjetno jo bo prej ali slej poskusila spoznati

Nimaš prav.


Upam, zavoljo otroka, ki ga vzgajas.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Ojoj...kako...
5.4.2013 23:12:05   
Lukka
Frodo

Glej, očitno si res pomislila, da sem tak kramp, da bi otroku rekel, da to ni za njega. Saj tudi bi, ampak seveda v drugačnem tonu in drugačno razlago. Kar se tiče tega, da bom razlagal o spolnem odnosu pred desetim letom, pa drži kot pribito. Ne bom!

Lahko me vpraša, lahko sprašuje, ampak povedal ji bom točno toliko, kolikor je za njeno starost, razvitost in dojemljivost mogoče. Sem res zagovornik enega "zdravega" razuma, da čisto vse pa tudi ni za otroke. Otrok mora imeti otroštvo, mora imeti faze primerne njegovim letom. Žal.

Res sem zagovornik liberalizma in vsega povezanega z njim, vendar pa so meje, ki jih imamo pri otrocih trdo zabetonirane, zaradi njih samih, ne zaradi mene. Čustva in pogovori so tisto, kar poskušam svoji hčerki dnevno podajat. In to kar si napisala, da mi bo prišla pri štirinajstih letih noseča... Seveda mi lahko pride, tudi tvoja lahko pride, če smo že na tem. Ne bom se trudil ji z razlagami preprečit spolnost oz. narediti varno spolnost. Niti slučajno ji ne bom priporočal kondomov in tablet in ji svetoval o zaščiti, če bi se ji kao seks s fantom zgodil pri štirinajstih. Niti pod razno. Zakaj? Zato ker ji bom že v odraščanju poskušal predstaviti kaj je sploh za njena leta primerno. Zagotovo ne to, da bo pohajkovala s fanti po gajih in grmovjih in se šla neke odrasle scene.
Svojo punčko želim vzgojiti tako, da tudi če se bo zaljubila bova takoj začela kje in do kam lahko in zagotovo bo vedela kaj so posledice, če me ne bo poslušala.
Vem, puberteta je kruta stvar, vendar vseeno želim pri njej toliko zaupanja, da bom vedel kdaj, kje in kaj počne. Predvsem pa ji bom položil na srce, da sva starša tista, ki ji želiva dobro in da ne bo nič zamudila, če ohrani sebe in svojo mladost v okvirih, ki so najlepši in najbolj varni.
Zavedam se, da bodo prišli pogovori v smislu ZAKAJ, ZAKAJ, ZAKAJ. Ampak v tistem trenutku bova s partnerjem zagotovo znala odgovoriti vse kar mora vedet in kar želi izvedet. Določene stvari pa bo izvedela, zraven pa dobila tudi jasen namig - da sicer to še zdaleč ni za njo, in naj se s tem ne obremenjuje, ker nima smisla.

Sicer pa je moja prva in osnovna skrb, da ji zagotovim varno, predvsem pa ugodno okolje, da se bo razvijala in raziskovala tudi sama, seveda v mejah mojega in moževega nadzora, predvsem pa da bo znala določene stvari predelati tudi sama, potem pa skupaj z nama predebatirati in primerjati razlage. V okvirih razumnega. Dvomim pa, da bi kateri otrok se pri osmih letih želel na veliko pogovarjat o seksu. Dobro vpraša že, pa še to hudirjevo dvomim. Otrok naj izživi otroštvo, ne obremenjujem ga o stvareh, ki se dogajajo spolno zrelim. To je tako, kot če bi punčki jutri začel razlagat podrobnosti o domu za ostarele. Zakaj, če zaenkrat še nismo v tej situaciji. Razložiš osnovo, podrobnosti pustiš. Evo, to je to.

Zaradi tvojega zadnjega posta pa sem ti vseeno dolžan razlago, ki jo imaš na zasebnem sporočilu, zato da ne pride do kakih trenj v prihodnje.

LP

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Ojoj...kako...
6.4.2013 10:32:38   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Glej, večina tistih, ki debatiramo tu nas ve, da panična reakcija, reakcija, ki vzbuja otroku sram in krivdo....v stilu "Ne glej!"....Takoj v svojo sobo!" ni dobra.......


Realnost je drugacna. Vecina ljudi ne reagira racionalno v tovrstnih trenutkih in prav zato je rpedpriprava in premisljevanje o tej temi tako potrebno.




Bingo.......in zato tu o tem sedaj razmišljamo......ne razmišljamo pa o tem vsakodnevno, ampak ko smo "izzvani"......in tudi predprirava ni vedno pogoj, da boš v določenem trenutku reagiral skulirano.......pač večina ljudi se nima vedno pod kontrolo........smo impulzivni, strastni, čustveni in naše reakcije so temu primerne.....

kot sme ze napisala - to moras ti najbolje vedeti, ali to mora stars najbolje vedeti ker: najbolje pozna otroka, pozna njegove intelektualne in custvene zmoznosti in preference, ve ali je otrok tudi ljubosumen ali ni, pozna nacin njegovega dojemanja , potrebo po daljsi razlagi ali krajsih informacijah... itn...


Ja.....samo teorije je eno, aplilacija v praksi pa drugo.....

Spolni akt je (vsaj naj bi bil) dejanje ljubezni in mi ni najbolj jasno kaj je na njem tako groznega, da ga ne bi mogla razloziti. Razlaga o spolnosti vsekakor vsebuje tudi razlago o spolnem aktu, saj ze pri razlaganju kako se spocne otrok tezko preskocis omembo spolnega akta. Tudi pri razlagi zakaj lulcek skace si na pragu razlage spolnega akta. Razen ce se morda ne posluzujete teleportacije kot sredstva za zdruzevanje jajcne celice in spermija. navsezadnje se otroci v tretjem razredu osnovne sole ucijo o razmnozevanju tudi med ljudmi.


Spolni akt je sestavni del ljubezni med odraslima človekoma......ljubezen pa ima več oblik.....recimo ljubezen do staršev, ljubezen do otrok in v teh ljubeznih ni spolnega akta......in dojemanje spolnega akta je domena odraslih oseb in ne domena 5 letnega otroka.....zato tudi ta dilema.......5 letni otrok pač še ne more vedeti in si težko predstavlja kakšen tovrstni užitek nudi spolni akt, če vidi mamico in atija s spačenimi obrazi in ki stokata, v določeni pozi z atijevo glavo med maminimi nogami ali z atijevim lulekom v maminih ustih..... še tebi se takšen opis spolnega akta zdi grob in brutalen, kako se mora zdeti to šele otroku, ki to vidi, ker otrok pač v glavi ne ve kaj je tovrstni užitek, ki ti ga nudi takšna ljubezen, ker otrok na spolno ljubezen, katere sestavni del je spolni akt, še ni zrel in otrok spolne ljubezni in spolnega akta pri 5 letih še ni zmožen dojeti.....in zato je mogoče malo težje otroku pojasniti, ko te ujame sredi spolnega akta in tvojega užitka.......

Meni se zdi zelo čudno, kako otroke ščitimo od vsega in svačega.....pospravljamo za njimi, jim nosimo torbe v šolo, ker so pretežke, delamo naloge namesto njih, ker jih je preveč, jim omejujemo uporabo računalnika......pri tem, da te pa otrok zaloti pri spolnem aktu pa bi morali skoraj samo zamahniti z roko, ker pač se da to čisto simpl in enostavno razložiti predšolskemu otroku.....po mojem se ne da......ker v začetnih letih se otrok uči z VTISI, ki se zasidrajo v njega in do katerih še ni sposoben delati distance.....in sam spolni akt je takšen vtis, ki si ga nekajletni otrok še ni sposoben razložiti......kljub vsej podrobrni razlagi vestnih staršev.....

In to, da otroku razložiš kako otroci prihajajo na svet, kako se mamica in ati imata rada, se združita, ljubita je eno.......posiljenje otroka z vtisom spolnega akta pa je nekaj čisto drugega......in razlaga otroku ob tem dejanju vsaj po moje ni niti malo enostavna.......ker si je otrok spolni akt že vtisnil v spomin pod prisilo, ker mu je bilo to pač nehote vsiljeno veliko prej, preden je sposoben to dojeti.......

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Ojoj...kako...
6.4.2013 12:04:35   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
Sicer pa je moja prva in osnovna skrb, da ji zagotovim varno, predvsem pa ugodno okolje, ....


Potem se z nekom pogovori, sicer imas cvrsto rpedispozicijo, da bos prav v prvi in osnovni skrbi falil. Umetnost starsevstva je ne vsiljevanje otroku tisto kar mislimo da mora misliti in kar milimo koliko je razvit na katerme koli podrocju, temvec poslusanje in sprotno ugotavljanje na kateri stopnji je otrok.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Ojoj...kako...
6.4.2013 12:45:03   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Bingo.......in zato tu o tem sedaj razmišljamo......ne razmišljamo pa o tem vsakodnevno, ampak ko smo "izzvani"......in tudi predprirava ni vedno pogoj, da boš v določenem trenutku reagiral skulirano.......pač večina ljudi se nima vedno pod kontrolo........smo impulzivni, strastni, čustveni in naše reakcije so temu primerne.....


Garancije, da bos pravilno reagiral ni. Pripravis pa se, da bi si povecal moznosti za ustrezno reakcijo.

kot sme ze napisala - to moras ti najbolje vedeti, ali to mora stars najbolje vedeti ker: najbolje pozna otroka, pozna njegove intelektualne in custvene zmoznosti in preference, ve ali je otrok tudi ljubosumen ali ni, pozna nacin njegovega dojemanja , potrebo po daljsi razlagi ali krajsih informacijah... itn...


Ja.....samo teorije je eno, aplilacija v praksi pa drugo.....


Ce clovek o tem razmislja je dobra aplikacija vedno verjetnejsa.

Spolni akt je (vsaj naj bi bil) dejanje ljubezni in mi ni najbolj jasno kaj je na njem tako groznega, da ga ne bi mogla razloziti. Razlaga o spolnosti vsekakor vsebuje tudi razlago o spolnem aktu, saj ze pri razlaganju kako se spocne otrok tezko preskocis omembo spolnega akta. Tudi pri razlagi zakaj lulcek skace si na pragu razlage spolnega akta. Razen ce se morda ne posluzujete teleportacije kot sredstva za zdruzevanje jajcne celice in spermija. navsezadnje se otroci v tretjem razredu osnovne sole ucijo o razmnozevanju tudi med ljudmi.


Spolni akt je sestavni del ljubezni med odraslima človekoma......ljubezen pa ima več oblik.....recimo ljubezen do staršev, ljubezen do otrok in v teh ljubeznih ni spolnega akta......in dojemanje spolnega akta je domena odraslih oseb in ne domena 5 letnega otroka.....zato tudi ta dilema.......5 letni otrok pač še ne more vedeti in si težko predstavlja kakšen tovrstni užitek nudi spolni akt,


Prav zato ne razumes kaj pisem. Ni nic narobe ce otrok ve na kasne razlicne nacine se kaze ljubezen in da vsaj nacin ni ustrezen za vsak odnos. Z mamico se stiska, ampak z najboljsim prijateljem pa ne. Dedku zleze v krilo , bratrancu/sestricni pa ne. Ni nic hudega ce mu razlozis da imas njega rada drugace kot atka. Mi smo prisli v situacijo, ko sem sinu morala razloziti zakaj atka nisem kregala ko je zaklel, njega pa kregam, ce grdo govori. Pa smo se povsme lepo zmenili - ati je odrasel in odgovoren za sebe, otrok pa ne in sem zato jaz tista, ki ga moram vzgojiti ker ga zmamenjati ne morem - ker je edinstven in moj za celo zivljenje - v tem trenutku (bilo je obdobje , ko je bil an oceta ljubosumen) je bila to za njega povsem jasna razlaga. Moj odnos do njega je razlicen od odnosa, ki ga imem z njegovim ocetom, ker je on moj sin, a njegov oce moj moz. Med vse to razlicno izrazanje odnosov in ljubezni spada tudi spolni odnos - nacin izrazanja ljubezni med odraslimi in z jasnim prostovoljnim privoljenjem.

Z otrkom se namreč ne pogovarjas o vrsti uzitka temvec o funkciji spolnega akta in dejstva, da je nekaterim to lepo in jim nudi zadovoljstvo. Tehnika, funkcija ne pa vrsta uzitka. To itak tesko pojasnis, pa tisto kar je tebi uzitek ni drugemu...

če vidi mamico in atija s spačenimi obrazi in ki stokata, v določeni pozi z atijevo glavo med maminimi nogami ali z atijevim lulekom v maminih ustih..... še tebi se takšen opis spolnega akta zdi grob in brutalen, kako se mora zdeti to šele otroku, ki to vidi, ker otrok pač v glavi ne ve kaj je tovrstni užitek, ki ti ga nudi takšna ljubezen, ker otrok na spolno ljubezen, katere sestavni del je spolni akt, še ni zrel in otrok spolne ljubezni in spolnega akta pri 5 letih še ni zmožen dojeti.....in zato je mogoče malo težje otroku pojasniti, ko te ujame sredi spolnega akta in tvojega užitka.......


NI govora o tem ali je lahko ali je tezko. Razloziti mu je pa nujno, saj je vsaka razlaga boljsa od ignoriranja in pretvarjanja, da se nic ni zgodilo.
In znova - poves mu da je tebi to v uzitek - lahko simplificiras, da je to tako kot so tebi na pr. izjemno okusna jetrca, njemu pa se od njih bruha.... Vsak ima nekaj kar mu je fajn,a drugemu je isto to lahko dalec od fajn.

Meni se zdi zelo čudno, kako otroke ščitimo od vsega in svačega.....pospravljamo za njimi, jim nosimo torbe v šolo, ker so pretežke, delamo naloge namesto njih, ker jih je preveč, jim omejujemo uporabo računalnika......pri tem, da te pa otrok zaloti pri spolnem aktu pa bi morali skoraj samo zamahniti z roko, ker pač se da to čisto simpl in enostavno razložiti predšolskemu otroku.....po mojem se ne da......ker v začetnih letih se otrok uči z VTISI, ki se zasidrajo v njega in do katerih še ni sposoben delati distance.....in sam spolni akt je takšen vtis, ki si ga nekajletni otrok še ni sposoben razložiti......kljub vsej podrobrni razlagi vestnih staršev.....


Vtis cankarijanske matere , ki vzbuja obcutek krivde si tudi otrok tezko razlozi. Vtis custvenega izsiljevanja je tudi stvar, ki prezivi v otroku, ga bremeni, pa si ga tudi ne more ne razloziti ne racionalizirati. Vtisov, ko otrok gleda pijanega oceta ali mater se tudi tezko izbrise, je pa zagotovo lazje, ce dobi ustrezno in iskreno razlago.
Torej ni solnost edina stvar, ki si jo otrok ne more razloziti. ne more si razloziti tudi locitev strsev, kreganja, custvene stiske, financne stiske, nemoc, brezposelnost... pa ob ustrezni razlagi lazje prezivi in razume.
Verjame, da je za otroka dalec lazje razumeti spolnost, spolni akt kot locitev starsev ali ko ga eden od strasev skriva od drugega itn.. lazje prezivi in razume pojasnilo, da oba starsa v tem uzivata in da je seks izraz ljubezni med njima, kot psihicno nasilje enega starsa nad drugim...
Seks se lahko enostavneje pojasni ker je pozitivna, ker je sad ljubezni, ker je izraz ljubezni, za razliko od marsikatere druge stvari kjer ljubezni ni niti cv sledu in jo niti na silo ne mores stlaciti v pojasnilo.

In to, da otroku razložiš kako otroi prihajajo na svet, kako se mamica in ati imata rada, se združita, ljubita je eno.......posiljenje otroka z vtisom spolnega akta pa je nekaj čisto drugega


Ce te otrok zaloti te je zalotil, ce te vidi, te je videl in ne vem kako naravnani morajo biti mozgani, da pomislis da zraven v razlago o spolnosti spada tudi posiljevanje s spolnim aktom. malo manj obremenjenosti ne bi bilo odvec.

......in razlaga otroku ob tem dejanju vsaj po moje ni niti malo enostavna.......ker si je otrok spolni akt že vtisnil v spomin pod prisilo, ker mu je bilo to pač nehote vsiljeno veliko prej, preden je sposoben to dojeti.......


Tudi osrasli ne dojamejo uzitek... Ti dojemas vrsto uzitka pri SM igricah ali neki drugi spolni praksi, ki je ne pregeriras? Verjetno tezko. racionaliziras sevda, da je je to za nekoga uzitek, dojames uzitek v njegovi uziotkarski obliki pa ne. Tudi otrok ne mora dojeti uzitek, dovolj je da sprejme, da je za starsa to uzitek oz. nekaj kar pocneta skupaj kot del njihovega odnosa.

Kaj je sicer pri spolnem aktu treba dojeti? Da da ati svoj lulcek mamici v lulico in se tako zdruzijo iz ljubezni in v tem uzivajo (+ eventualna razlaga o spocetju)... Podobno temu, ko se stisnemo vsi skupaj in si pojemo - mi se imamo radi..?? Da se to da narediti tudi brez ljubezni ampak, da je prva umetnost in lepota, ce se ljubis iz ljubezni..?? Kaj je v tem opisu spolnega akta traumaticno? kaj je traumaticno govoriti o nagonih? Imas potrebo po hrani.. imas potrebo stisniti se k nekomu in to ponavadi nekomu, ki ga imas rad... to potrebo otroci povsem jasno in ensotavno zastopijo ker jo poznajo in dozivljajo. odrasli pac s svojimi partnerji, zivljenjskimi izbranci, ker so odrasli poglobijo te potrebe in jih kazejo tudi s telesnim stikom, ki se razvije v poznejsi dobi...
Ce te je pa tako groza izjemno traumaticne izkusnje vtisnjenega spolnega akta, v kolikor bi te otrok zalotil - ne seksaj dokler se otroci ne porocijo. IMO ne glede na starsost otroka je zalotiti starse pri seksu - tezko predstavljiva, traumaticna izkusnja.

BTW: pomen spolne vzgoje in razlag o spolnosti lahko razisces preko eostavne literature, na primer: http://dkum.uni-mb.si/IzpisGradiva.php?id=20030 (str. 3,4,5.... )


< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 6.4.2013 12:50:26 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




ime za punčko
akvalina

katero ime se ti zdi najlepše?

Ela (45%)

Lea (27%)

Pia (28%)


Število vseh glasov: 305

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!