|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kmalu na IVF
15.9.2005 16:04:22   
Darja*
Pozdravljene punce!



Moram Vam povedat, da se pri meni stvar premika. Zelo sem vesela. Imam že znan datum punkcije. To je 23.11. in sedaj že veselo papcam tabletke, 11.11. začnem z inekcijami. In potem bo kmalu, ampak zares kmalu najin prvi poiskus. držite velike da nama uspe.In da bo vse
In moram vam povedati, da sem videla Ameli. Prav luškana je z trebuščkom. Ampak prav kmalu bo dobila majhno štručko.
Zanima pa me nekaj:
A ima še katera isti datum za IVF v Mariboru, kot jaz?

Lepo se imejte

Darja*
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Kmalu na IVF
15.9.2005 16:16:17   
Anonimen
Drzi se in ti ze zdaj drzim pestke!!

(odgovor članu Darja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   Kmalu na IVF
15.9.2005 20:20:33   
tempelj
Ojla,
jaz sicer nisem v MB, ampak v Lj. Glede na to, da si že dobila datum punkcije me zanima, kaj vse si naredila in koliko časa si čakala na datum) . Jaz imam jutri 1. ultrazvok, da dr. Vogler vidi kakšno je stanje. Potem pa so mi rekli, da če ne dobim , moram 3. dan perila it na hormonske preiskave. Reku nama je tudi, da bo vse skupaj v dveh mesecih gotovo, torej da bom že polna . Ampak kolkr jaz mal po forumu spremljam, vse kaže na to, da ni vse skupaj tako hitro , bo mogoče držalo? In tudi o kakšnem konziliju nič ni govoril. Mogoče ti veš ali se lahko že veselim in bo vse skupaj res tako hitro potekalo?

(odgovor članu Darja*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Kmalu na IVF
16.9.2005 8:04:13   
ronni
Hojla, tudi midva sva v LJ.,pri dr. Voglerju.
Jaz sem dobila julija odgovor s konzilija-da sem na vrsti oktobra.
Torej zdaj jo nečakam 29.09. in takrat pokličem v LJ.,ki me naročijo, mislim da 22.dan M.
4.10.pa greva še na predavanje,pa bom sigurn več zvedla.
Tempelj,a sui ti bila na tem predavanju_kako je bilo?

Sicer pa ne sekirat,kdaj bomo na vrsti,v glavnem da smo v postopku,mogoče pa nam že prej rata!!!
Pa vsak primer je tako individualen,da nima smisla primerjati z drugo-verjemimo.tisto,kar so nam rekli G.

Držim pesti za vse nas,pišite mi kaj privat,ko bo kaj novega ali pa malo za čvek!!!!

(odgovor članu Darja*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Kmalu na IVF
16.9.2005 11:15:12   
ameli
Pozdravljena Darja. Sem vesela, da se je tudi pri vamam končno premaknilo naprej . Jaz si sploh ne upam pomislit, da bi lahko bila sedaj v tvoji koži. Želim ti, da ti uspe že v prvem poizkusu (in to najmanj 2     ).
Hvala za kompliment, sama se ne počutim nič več luštkano, ampak okorno kot . Samo še malo, pa se rešim .
Ti pa seveda poročaj!

(odgovor članu Darja*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Kmalu na IVF
16.9.2005 14:51:13   
Darja*
Ojla punce!

Ja ameli, ti verjamem da ti ni nil kaj luštno. Ampak raje bi bila kot kot v sedanji situaciji. Saj bo. Tudi jaz bom enkrat mamica.

Tempelj,...
jaz hodim v MB že 3 leta. Najprej odstranitev pregrade, potem HSG, pa 3 neuspele inseminacije,......spermiogram. Vse skupaj se vleče kot ponedeljek. Mene so dali na čakalno listo meseca aprila, no 23.11. pa imam punkcijo. V MB kar traja nekaj časa. Ne vem zakaj, jaz sem še ralativno malda (24) morda zaradi tega. Pojma nimam.
Pri nama je drugače vse Jaz imam le nekoliko neredne menstruacije, moj dragi pa je enkrat imel mal počasne plavalčke. Ampak pri inseminacijah pa so njegovi izvidi bili super dobri.

Saj bo,......kmalu bo posijal sonček.

LP Darja

(odgovor članu Darja*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Kmalu na IVF
16.9.2005 17:44:16   
Kalina
No, da se jaz povem kako je pri meni...sem pacientka od Dr. Merlo v PO, po mojem mnenju najboljsi dr. na tem planetu Tko..z tezavo sem prisla do njega, ker malokdaj vodi te postopke...vecinoma jih ima cez dr. Res, za njega pa vse vemo, kako to gre, ali das denar in si takoj na vrsti ali pa cakas eno leto..
No in Merlo je pregledal mojo dokumentacijo in vse izvide, sva se odlocila da grem takoj na IVF, mi predpisal tablete Primolut, da dobim menstruacijo(je nisem mela od maja) in evo danes imam drugi dan injekcij...v sredo imam prvi UZ, da vidimo kako napredujejo folikli, in potem punkcija...cez tri dni pa transfer...prenos zarodka vame
Iskreno povedano, sem cisto zmedena, ker gre vse tako hitro, res imam ogromno sreco, da sem naletela na dr. Merlota, tko da punce, ce katera se planira iti na IVF, ji definitivno priporocam njega, aja pa se to, ampule ti da za domov, pa lahko hodis v svojo domaco ambulanto na injekcije in to pred sluzbo...vse se super izide. Sam jst se mal slabsi pocutim, ker imam se druge komplikacije z hormoni, tko da mi se kr neki vrti, pa vse me boli, tko da vecinoma samo spim..ce se da od bolecin

No tko..bodimo mocne, drzim pesti za vse nas borke...

Kisses, Kalina

(odgovor članu Darja*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Kmalu na IVF
16.9.2005 17:51:41   
Darja*
super!


Držim močne

pol pa nam le javi kako ti rata.

Veliko uspeha in pozitivnega mišlenja.

Darja

(odgovor članu Darja*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Kmalu na IVF
16.9.2005 18:03:55   
Kalina
Hvala Darchi

Btw..meni je tudi ime Darja

(odgovor članu Darja*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Kmalu na IVF
16.9.2005 18:08:45   
tempelj
ooo, Darja, blagor tebi, si že na punkciji, kje sem šele jaz . Danes sem imela celo kalvarijo okol tega UZ pri dr. Vogleju (Lj). To je hitr minil, samo pol sem čist znorela. So me pošiljal od vrat do vrat, nazadnje me je še ženska v pisarni za naročanje skor nadrla, ker mi je 2x mogla povedat kaj bi rada. Vsak mi je drugač povedal, jasno da sem bila pol zmedena , res je bila ful nesramna. Končno sem dobila datum 10.11. za obisk pri dr., pred tem pa še te hormonske preiskave narest. A je res, da greš samo tja na 3. dan perila brez kakršnihkoli papirjev, razem napotnike, ki mi velja 1 leto? Da se mi slučajno ne bo zgodilo, da pridem tja pa me bodo debelo gledal ?! Koordinatorja na IVF mi je rekla, da grem kadarkoli dat kri in da ne rabim nikamo prej klicat. Bo to držalo?
Vesela bi bila za odgovor.

Tan

(odgovor članu Darja*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Kmalu na IVF
16.9.2005 19:04:07   
Čebelica - trot
Da se vam še jaz pridružim.
Midva z mojim sva bila v ponedeljek na razgovoru v MB. Dali so naju na čakalno listo - nekje 6 mesecev je čakalna doba.
Zdaj mam pa eno vprašanje, če mi lahko katera razloži, kolko tbl in injekcij je potrebno in koliko časa prej. O tem se še nisva z dr pogovarjali, ker gre decembra še na en posvet.

Hvala za odgovor!
A je bila v MB katera prej navrsti, kot so ji rekli, da je čakalna doba?!

LP, B.

(odgovor članu Darja*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Kmalu na IVF
16.9.2005 23:27:45   
saša24
darja pozdravljena!

ma res te dolgo nisem videla na rr! kje se potepaš? upam, da ta nisem zamenjala?

veš lepo je slišat, da se ti stvari premikajo naprej.... držim pesti zate, da ti čimprej rata.... jaz pa grem na laparoskopijo. nasledji petek pa grem v mb, nesem izvide od ultrazvoka maternice...kdaj bom pa operirana pa še ne vem, upam da kmalu....


lepo se imej pa javi se še kaj.....pa ne pozabi da držim pesti zate...

lp sasa24

(odgovor članu Darja*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Kmalu na IVF
17.9.2005 12:20:53   
Darja*
Hallo Čebelica!

No še ena iz MB ambulante. Mene so vpisali na čakalno listo meseca aprila in imam transfer ( vstavitev ploda ) 26.11. To se pravi 8 mesecev. po 6 mesecih te kličejo na prvi razgovor, kjer podpišeš vse papirje in si seznanjen s stranskimi učinki. Potem pa 1,5 meseca tabletke. In 14 dni inekcije. To je to. pol pa sam upaš da rata.

Saša24, nisi me zamenjala in hvala, ker držiš pesti. No vidiš tudi pri tebi se stvar premika. To je dober znak da se nekaj dogaja.
Lahko bi šle kdaj na kako pijačo?! Morda pa bova imele kdaj isti trmin v ambulanti.
Lepo se imej.

Darja

(odgovor članu Darja*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Kmalu na IVF
20.9.2005 16:45:41   
cica
Tudi mene verjetno čaka IVF. Pa imam nekaj vprašanj, čeprav sem na internetu o tem kar nekaj prebrala.
Veliko vas je, ki ste to že dale skozi in boste najbolje vedele.
Naslednji teden imam pregled pri dr. Voglerju in se bova dogovorila za IVF.
Ko dobim datum, to pomeni datum za kaj? Takrat začnem s tabletami al kaj?
Če si jaz to prav razlagam, ko te naročijo, je tisti ciklus narejena IVF??
Pa še to: Ali med eno in drugo IVF lahko poskušaš zanositi tudi po naravni poti? Baje traja med enim in drugim poskusom kake dva ali tri mesece. Drži?
Kolikokrat mora partner tja, ali lahko celice zamrznejo za drugi poskus?
In še zadnje, ali punkcija res zako boli? Samo da se psihično pripravim..

(odgovor članu Darja*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Kmalu na IVF
20.9.2005 18:31:05   
Sulfinija
Ojla!!!!!

No še jaz se malo oglasim iz MB ambulante.Za mano je eno leto intezivno odkar hodima v MB in se pravi že dve leti in malo se trudima za najino pikico.
Lankso leto 9.07.sma bla prvič na razgovoru v MB.Jaz sem le imela hsg drugače je problem bil pri možu malo slabši spermiogram.
Marec,april in maja sem imela tri IUI.Marca in aprila popoln minus,maja meseca pa so mi najdli nosečniški hormon v krvi vendar ga je bnilo premalo da bi se nosečnost laghko nadaljevala.
29.07.sma bla dana na čakalno listo za IVF in takrat mi je zdravnica predlagala še meseca septembra in oktobra ponovno IUI in baje novembra bi naj začela z terapijo za IVF z tabletami tako je mni rekla,da je čakalna doba 6.mnesecev vendar ne tako,da šest mesecev čakaš in podpišeš papirje temveč da je že cel postopek za tabo.Darja je najbrž psem mesecev čakala zaradui dposutov,ker so bli vmes.Pa še sestra mi je rekla,da mi niti pošte domov ne bodo pošiljali za IVF ker bom tkom ali tko veliko v ambulanti in mi bodo kar tam povdali,kdaj podpišema papirje.
Tko od prejšnjega petka pa pazim nase,ker sem imela četrti IUI postopek.Tko da sem sedajle punca na čakanju in test lahko delam 30.09.upam pa seveda kot sedaj krikrat na velik,vlik moder +.
Če te še kaj zanima ti bom z veseljem odgovorila,lahko vprašaš tudi na privat,če ti je tko lažje.

LP Mojca

(odgovor članu Darja*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Kmalu na IVF
21.9.2005 8:32:28   
tempelj
Tudi jaz sem bila pri dr. Voglerju pred kratkim in sicer sem imela seboj izvide laporoskopije, 2x spermiogram mojega in izvid GSG. Sem bila zelo presenečena, ampak to še daleč ni blizu datuma punkcije.
Najprej moram narediti 3.-6. dan menstruacije hormonske preiskave in čakati na izvid. Sem se pa naročila za naslednje srečanje pri dr. Voglerju, da vse te izvide še prinesem in sem dobila datum 10.11.2005!! . Tudi jaz sem upala, da bo hitreje vse skupaj potekalo. Zdaj čakam tečko rdečko, da naredim še te teste. Jasno, da lahko poskušaš zanostiti tudi brez IVF, še celo rekel mi je, naj kar na veliko . Ti o vsem tem že veš veliko, samo do samega postopka pa bo še kar trajalo, na žalost. Jaz sem na istem. Baje, ko dobi dr. Vogler še te moje zadnje izvide, gre vse skupaj na konzilij, torej čaka nas še dolga pot.
Držim pa pesti, da vama rata po naravni poti.



(odgovor članu Darja*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kmalu na IVF
30.9.2005 9:49:28   
Lotty
Tako je pri nama, po 2 letih (za nama so HSG, LEKO - laparoskopska elektrokoagulacija ovarijev zaradi PCO, spermiogram, hormonski testi) ... skratka po zadnjih izvidih je vse OK v najlepsem redu in je vzrok neplodnosti nepojasnjen. user posted image  Naslednji teden grem k gin. po papirje za naprej in sicer 28.11. imam prvi pogovor za IVF pri dr. Vlaisavljević v MB. Sem sicer iz cisto drugega konca Slovenije, vendar sva se za MB odlocila, ker pri njih nisi le stevilka. Sedaj me pa zanima koliko casa traja od prvega pogovora (ce ni potrebnih nobenih dodatnih preiskav) do datuma?? Na prvi pogovor greva samoplacnisko, ker tako prides prej na vrsto in stvar hitreje stece ... A je se katera pri dr. Vlaisavljević?
Hvala vsem za pomoc.

Lp
Lotty

(odgovor članu Darja*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kmalu na IVF
30.9.2005 16:02:01   
saša80
darja js ti držimuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  da ti uspe.......

sasa80

(odgovor članu Lotty)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kmalu na IVF
12.10.2005 8:52:28   
delfinček
user posted image čaaoo.RONNI,veš da imava iste datume?user posted image Jaz tudi hodim v LJ.,(dr.ZORN).Poklicala sem 29.9-začnem 21.10user posted image ivf-icsi-dolgi postopek.Tudi jaz sem bila na predavanjih 4.10.Kakšen imaš ti postopek?dolgi ali kratki?kaj je pri vama razlog?Pri nama :z mano(menda)vse o.k.-partner slab spermiogram.Piješ tifol?Jaz ja.user posted image oglasi se.čao

(odgovor članu saša80)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kmalu na IVF
1.11.2005 18:58:02   
brigita
Pozdravljena DARJA!

Obrnila sem se nate, ker si tako lepo obrazložila postopek v MB ambulanti.
Jaz sem prvič naročena 01.12.2005, tako da odhajam k dr. Reljiču z kupom izvidov: laparoskopija, hitsteroskopija v Ptuju. Ponovna laparoskopija in histeroskopija v LJ pri dr. Tomaževiču-odstranitev pregrade, majhne zarastline na levem jajčniku. dva krat po tri mesece jemanja Klomifen tablet, spermiogram OK.
Kaj misliš oz. ti veš kaj me potem čaka v MB če sem že to vse dala skozi, takoj na IVF. vse skupaj se že vleče 4 leta. In sem zdaj komaj prišla v ambulanto za neplodnost.
Brez zamere na vprašanju! Kako pa kaj ti, je uspelo????user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kmalu na IVF
2.11.2005 11:41:52   
pika79
imam eno vprašanje za Karolino,
pri meni namreč moja g. ni 100% ali imam maternično pregrado ali ne in me je poslala na nadaljne preiskave. Priporočila mi je g. Voglerja, ker pa se v LJ. čaka najmanj tri mesece me zanima ali grem lahko v Postojno in ali se lahko naročim tudi če živim v lj. oz. ali tudi v postojni rešujejo te težave neplodnosti enako kot v Ljubljani na leonišču,
Potem je najbolje, da kar pokličem v PO?
Hvala za odgovor in lp,

(odgovor članu Darja*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kmalu na IVF
5.11.2005 13:05:00   
Darja*
Pozdravljena Brigita!user posted image

Spčoh ne vem kaj naj ti odgovorim, pojma nimam kako obravnavajo tiste, ki so preiskave že opravili nekje drugje. user posted image
Vem samo to, da se pri meni, ki sem že od vsega začetka v MB, vleče že kar nekaj časa. Morda boš najprej imela inseminacije. Jaz sem imela žal 3 neuspešne. Sem se pa zadnjič v ambulanti pogovarjala z eno punco, ki sedaj hodi tud na IVF, pa ji je ratalo, sam je žal v 3 mesecu izgubila malo pikico. Rekla mi je takole: CITIRAM: Sedaj vem, da še nič ne pomeni, če zanosič. To še ni resnična sreča.

Kar mal me je stisnilo, ko mi je to reklauser posted image ,...........ampak dejansko pa tole drži, ne?

Jaz sem pa trenutno tako daleč, da si dajem vsak dan eno pikico v trebušček, 11.11. dobim še dodatne injekcije,........in okoli 23.11. grem na punkcijo.
In po mojih izračunih bi morala tam nekje sredi decembra že izvedet, če sem user posted image  ali ne. Bomo videli, ča nam bodo možje ( Miklavž, Božiček, Dedek Mraz ) kaj prinesli.

Tebi veliko sreče in upam, da se kaj vidima v ambulanti.

LP Darja*user posted image


(odgovor članu brigita)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kmalu na IVF
6.11.2005 9:45:45   
saša80
darja!

js ti držim pestke, da ti miklavž, dedek mraz in božiček prinesejo eno malo pikico..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image naj te angelček čuva in čimprej prinese user posted image



lp saša 24/ saša80

(odgovor članu Darja*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kmalu na IVF
7.11.2005 13:53:42   
ameli
Pozdravljena Darja. Kot vidim si že v akciji! Še malo in čaka te punkcija in napeto čakanje rezultatov. Mora ti uspeti, ker si super punca in boš tudi super mamica! Prav gotovo je vsaka nosečnost po svoje rizična, ampak poglej mene! Po 4 letih sem čudežno zanosila in v celi nosečnosti nisem imela niti enega problema. Tudi porod je bil eskpresen (ena ura in pol). Verjetno zato, ker sem tako težko pričakovala tole pikico in sem se med nosečnostjo res pazila ter se na porod 1000% pripravila.
Tudi sedaj, ko sem že mamica (imam lepega fantka z imenom Mark) in ko je včasih hudo (jok, vstajanje ponoči,...) se vedno spomnim, kakšne težave sem imela, da sem prišla do tega otroka. Ko držiš svojo pikico v rokah, pozabiš na vse, kar si moral prestati.
Verjamem, da bo tudi pri vama tako.
Veliko sreče in javi rezultat, seveda!



(odgovor članu saša80)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





V teh okoliščinah ne seksajte
Preverite, v katerih primerih in okoliščinah je po daoistični seksologiji seks odsvetovan oziroma celo prepovedan.
Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?