|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kot tajfun in orkan - kreganje!
26.1.2014 14:29:35   
Teya D.
Da še jaz prislonim skodelico in si olajšam dušo preden postane vse skup pretežko za ramena.

Verjamem, da nisem edina, oz nisva edina ki se sporečeva, vendar verjamem da obstajajo meje.
Zgledalo je kot bi skupaj vdarila orkan in vulkan skupaj z nenormalnim dezjem in toco.
V konflikt sva prišla že popoldan zaradi zadev povezanih z elektroniko in otroci. Naredil je po svoje čeprav se v pričo otrok nisem strinjala. Po par kozarčkih z njegovo družbo ( samih samskih pametnjakovičev) se je začelo.
Ob prihodu domov sem poslušala besede ki mi jih je govoril. Lena, (ker je pri radiatorju en pajek uspel od vceraj naredit domovanje), nimam pojma o vzgoji, sem neumna in sploh me.ne more nihče poslušat. Naj oz lahko spakiram pa grem njemu je vseeno. Močno me je prizadel resnično in tega ne bom mogla kar tako 'prebaviti'. Več kot delati ne zmorem. Ne manjka nam nič, smo siti in čisti, pospravljeno imamo in vsak dan posesano, vsak drug ali tretji dan pobrisano če se ne pripeti kaj zarad česar je to potrebno prej.
Pogovor ne zaleže ker tečnarim in težim po njegovem tepih pa si ne dovolim bit, da bi si vsak brisal noge.
Nikoli se mi ne opraviči ali pokaže da mu je žal za izrečeno. Vse skupaj pripisujem dogodkom skozi katere sva šla zakar bi rekla da ni zaupanja vame in posledično to ni več zveza oz čutim da me nima rad. Preprosto čutim da mu ni mar kot mu je bilo.

Rada bi rešila tole vendar kako?
Tokrat ne bom popustila brez opravičila! Odhod ne pride v poštev ker mislim da je škoda vseh let in preprosto je potrebno prej vse drugo preizkusit.
Mnenja?Nasveti?

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kot tajfun in orkan - kreganje!
26.1.2014 15:11:08   
josephine27
Moje meneje je tako. Za kreg stav vedno potrebna dva. Ti si pripravljena poskusit nekaj drugače, se spremenit,... vprašanje pa je če to hoče tudi on. Interes mora biti v prvi vrsti z obeh strani, drugače lahko eden tudi po trepalnicah skače. Če je tudi on za je to dober začetek, da poiščeta kakšno strokovno pomoč. Ponavadi nam takih stvari le ne uspe spremeniti kar čez noč ampak počasi se daleč pride.

_____________________________



(odgovor članu Teya D.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kot tajfun in orkan - kreganje!
26.1.2014 15:20:05   
Izabelina
že večkrat sem te brala, veliko si dala skozi in videti je, da si zelo vztrajna oseba...
ampak kot je rekla josephine, če si samo ti tista, ki vedno dela za vajin odnos, potem ti bo prej ali slej zmanjkalo energije...

Kaj bi naredila na tvojem mestu? Ne vem, vem teoretično kaj bi naredila in vem kaj je zame sprejemljivo obnašanje in kaj ni... besede kot lena, neumna za moje pojmo niso sprejemljiv besednjak med dvema, ki se imata rada, tudi takrat ne, ko je jeza in kreg na višku!

Daj si časovno, koliko časa lahko zdržiš v takem odnosu in jasno povej partnerju, da si želiš, da se vajin odnos popravi, začne na novo... če bo pripravljen sodelovati potem bi zagotovo vztrajala... če od njega ne bi bilo odziva, ne bi šla z glavo skozi zid!

priporočam pa še knjigo 5 jezikov ljubezni, notri je napisan en tak zanimiv izziv, ki bi bil lahko v tvoji situaciji primeren.

pa srečno!

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kot tajfun in orkan - kreganje!
26.1.2014 15:50:57   
Teya D.
Hvala za odgovore!

Ja..tudi po moje sva meje dobrega okusa preskočila že oba. Vse je lahko kot v pravlijici potem pa pride dan in spoka in to konkretno. Včasih razmišljam zakaj...So vzrok prijatelji? Vendar imamo jih vsi in če veš kaj v živlljenju želiš ti ne more glave oprat noben človek. To da svoje mnenje izrazijo, me ne moti, moti me zgolj to da se nas potem vse meče v en koš. Nikakor pa se mi ne zdi primerno da se ždi zunaj do jutranjih ur vsak drugi vikend, zato ker kolegom se ne mudi, zato se tudi ne njemu. Nekakšne meje obstajajo. Zakaj si potem izbral imeti družino? Ne rečem, deuženja so potrebna za nas vse in presneto fajn dene poklepetati s prijateljico izven hišnih sten lastnega doma.

Knjigo 5 jezikov ljubezni sem že enkrat prebrala, pravzaprav sem jo kupila, žal pa jo iščem že kar nekaj časa. Med renoviranjem nas je zapustila.

Res sem vztrajna in trmasta, ne dam se kar tako.
Povrhu ga imam pa zelo rada kljub napakam.
Tudi jaz jih imam.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kot tajfun in orkan - kreganje!
26.1.2014 15:55:48   
LuLu
ja, dva sta potrebna. Problem imaš ti, on in oba skupaj. Svoje lahko rešiš, sigurno delaš kake napake, ker jih vsi. Njegove ne moreš.
Če se vidva ne znata pomenit, želiš rešit vezo, on sploh ne vidi, da dela kaj narobe... probajta partnersko terapijo.

(odgovor članu Teya D.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kot tajfun in orkan - kreganje!
26.1.2014 16:04:17   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Moje meneje je tako. Za kreg stav vedno potrebna dva. Ti si pripravljena poskusit nekaj drugače, se spremenit,... vprašanje pa je če to hoče tudi on. Interes mora biti v prvi vrsti z obeh strani, drugače lahko eden tudi po trepalnicah skače. Če je tudi on za je to dober začetek, da poiščeta kakšno strokovno pomoč. Ponavadi nam takih stvari le ne uspe spremeniti kar čez noč ampak počasi se daleč pride.


podpis. oba morata bit za. samo eden ne more rešit zveze.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kot tajfun in orkan - kreganje!
26.1.2014 19:00:41   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: Teya D.

Včasih razmišljam zakaj...So vzrok prijatelji? Vendar imamo jih vsi in če veš kaj v živlljenju želiš ti ne more glave oprat noben človek. To da svoje mnenje izrazijo, me ne moti, moti me zgolj to da se nas potem vse meče v en koš.

Res sem vztrajna in trmasta, ne dam se kar tako.
Povrhu ga imam pa zelo rada kljub napakam.
Tudi jaz jih imam.


O pa še kako lahko opere glavo, sploh pod vplivom alkohola. Pred časom sem gledala en dokumentarec, ko se je tajni agent pridružil nacistični skupini, da bi razkrinkali umore. Rekel je, da je komaj obdržal trezno glavo, da so bili trenutki, ko je verjel nacističnim prepričanjem. Res je to drastični primer, pa vseeno....tvoj mož je v družbi, ki očitno ne pozna pomena in odgovornosti do družine in od njih pametnega nasveta, ko imata težave, ne dobi, pač pa ga še podpihujejo. Zraven ga še pijejo in tvoj dobi moč, ki je pogubna za vaju oz. vas kot družino. Ti k temu znoriš in je krog prepirov sklenjen, tako da ne moreta ven.

Znebi se tajfunov in orkanov in nehaj kričat. Če je treba, pred tem vzami persen in se z njim pogovarjaj mirno. Če se bo hotel petelinit in bit glasen, ga pomiri in nadaljujta pogovor. Samo tako ne boš več njegova 'sovražnica'. Šele takrat bosta lahko slišala drug drugega, kaj si želita povedat.

Pri nama je počilo pred 4imi leti, s tem da sem jaz bila vedno mirna in ni bilo urnebesa, takrat pa se mi je utrgalo do nebes in nazaj....moj se je boril z vsemi štirimi, da ostaneva skupaj, tako da sva rešila zakon.

Hočem povedat, da moraš spremenit način komuniciranja, sicer jaz ne norim več -po kakšnem letu sem se umirila. Mene je moj slišal, ko sem znorela, ker tega pač prej nisem. Tebe pa tvoj ne sliši, ker vedno noriš. Podoben primer tvojemu, je imela kolegica, ki je tud skoz norela in sem ji isto povedala, kot tebi. Sama ni mogla verjet, da ji je 'sledil' in sta rešila zvezo na miren način in tudi kriči več ne.

(odgovor članu Teya D.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kot tajfun in orkan - kreganje!
26.1.2014 19:37:26   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Teya D.

Ne manjka nam nič,


Žal vam, bistveno - spoštovanje in ljubezen.


Tokrat ne bom popustila brez opravičila


Napačna osnovna predpostavka.
Iskrena želja in razumsko zavedanje, kaj nam odnos pomeni in kje je naša meja, je osnova za pogovor. Lahko tudi glasen, toliko, da popusti napetost. Potem pride neposrednost, razuma, razmišljanje, čutenje, kaj je prav za vsakega in kaj za vse skupaj. Ampak egocentrizem - samo točka dlje od rešitve.

(odgovor članu Teya D.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kot tajfun in orkan - kreganje!
26.1.2014 23:02:35   
Izabelina
IZVIRNO SPOROČILO: Teya D.

Hvala za odgovore!

Ja..tudi po moje sva meje dobrega okusa preskočila že oba. Vse je lahko kot v pravlijici potem pa pride dan in spoka in to konkretno. Včasih razmišljam zakaj...So vzrok prijatelji? Vendar imamo jih vsi in če veš kaj v živlljenju želiš ti ne more glave oprat noben človek. To da svoje mnenje izrazijo, me ne moti, moti me zgolj to da se nas potem vse meče v en koš. Nikakor pa se mi ne zdi primerno da se ždi zunaj do jutranjih ur vsak drugi vikend, zato ker kolegom se ne mudi, zato se tudi ne njemu. Nekakšne meje obstajajo. Zakaj si potem izbral imeti družino? Ne rečem, deuženja so potrebna za nas vse in presneto fajn dene poklepetati s prijateljico izven hišnih sten lastnega doma.

Knjigo 5 jezikov ljubezni sem že enkrat prebrala, pravzaprav sem jo kupila, žal pa jo iščem že kar nekaj časa. Med renoviranjem nas je zapustila.

Res sem vztrajna in trmasta, ne dam se kar tako.
Povrhu ga imam pa zelo rada kljub napakam.
Tudi jaz jih imam.


tole je za moje pojme sprevračanje odgovornosti za vajin odnos na druge... niso krivi prijatelji ampak on oziroma vidva... (ti maš lahko še tako bedne frende pa, če veš kaj so tvoje prioritete - spoštovanje in ljubezen - pol te ne bo nič premaknilo)...

in tole z žuranjem do jutranjih ur in z mejami... je pa isto, kot v uni temi od spja...

< Sporočilo je popravil Izabelina -- 26.1.2014 23:03:02 >


_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Teya D.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kot tajfun in orkan - kreganje!
27.1.2014 7:44:19   
bskrle
Če je težava v alkoholu, ti lahko pomagajo pri anonimnih alkoholikih, kjer imajo program za svojce
Mene boli, če slišim, kako te obmetava z besedami ...
jaz ga ne bi poslušala in se branila, umaknila bi se
Sicer pasi dolžna zaradi otrok poiskati pomoč pri osebnem zdravniku ali psihiatru ali na csd ..pač nekaj, da sebi pomagaš. Samo knjiga ne ob dovolj.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kot tajfun in orkan - kreganje!
27.1.2014 15:21:43   
Teya D.
Alkohol ni tukaj najhujši problem, se ne pije vsak dan!
Sem rešila zadevo, samo umirit sem se morala sama ker me take stvari prav pogrejejo in če keičiva oba ne slišiva drug drugega.
Hvala bogu lahko rešim zadevo brez strokovnjakov!

Hvala

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Kr neki
khurde

A se vam zdijo te ankete o izbiri imen butaste?

da (46%)

ne (41%)

ne vem (13%)


Število vseh glasov: 425

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!