|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: AVGUSTOVKE 2024
25.1.2024 18:40:29   
Majcholyna


IZVIRNO SPOROČILO: MacB


IZVIRNO SPOROČILO: Majcholyna

Hej hej,Bila danes spet na UZ, v 12. tednu, zrasli smo, 4 cm mamo😁Nuhalno imam pa v četrtek... MacB, vi pa v petek, če se ne motim? Držimo fige, da je vse kot treba 😉
Pozdravčki, Maja 

Jap, v petek. Glede na to, da smo mi imeli 12. teden v nedeljo in imamo PDP 04.08.2024, imate vi 02.08.2024?user posted image
Držimo pesti in se beremo v petek. 


Hej hej, Jaz sem dopolnila 12. teden v torek, in sem danes 12+2,torej v 13. tednu, pdp imam pa 7.8., danes na nuhalni pa mi je na podlagi podatkov od prve nosečnosti napovedala ponovni carski rez, pričakuje, da bo napovedan oz. dogovorjen in napoveduje, da se zna zgoditi en do dva tedna pred rokom... Tako da prav mogoče v bistvu pričakujemo julijčka... Bomo videli, kako se bo odvijalo. 😁
Nuhalna je šla drugače lepo skozi, kaže da je vse ok, dve roki, dve nogi, možgani so tudi, nos, čeljusti, brada, želodček je bil tudi poln, vse štima. Rezultate DHT testa dobim v naslednjem tednu in takrat grem tudi na Nifty test. Bi sicer lahko že danes, ampak ga nisem mogla takoj plačati, pa smo se zmenili drugače. :) 
Nisem uspela še vsega novega prebrat, si bom vzela čas zdaj, ko čakam, da ajdov kruh vzhaja... Se pa veselim vaših informacij. Se beremo! Lp, Maja 

(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: AVGUSTOVKE 2024
28.1.2024 14:04:48   
Spominčica23
Zdravo,
mene je ubistvu zdaj bolj strah, ker se je prva nosečnost končala s splavom. Ampak po 1.pregledu in dobrih rezultatih nuhalne, mi je res res odleglo. No in slabost, ki kar ne gre stran, me blazno pomirja🙈 Kar naj traja. Za Nifty se vedni neveva al ja al ne, pomojem ja sam zaradi firbca🙈
Za sladkor je pa fora, da so par let nazaj vrednost znižali. Point je, vsak kakor nam je na faxu povedal učitelj izbirnega predmeta zdravo prehranjevanje, da želijo znižali vnos sladkorja v družinah. Po navadi večinoma kuhajo ženske, in ko so noseče je idealna priložnost, da jih s tem sladkorjem spodbudijo h bolj zdravi prehrani, mislim da še bolj celostno pazijo, tako da posledično se v teh 9ih mesecih in še kasneje cela družina navadi bolj zdravo jest. Je rekel, da nej nas ne prestrašijo. 
No lepo slisat da je pri ostalih vse ok. Sama imam zdaj 2.pregled 20.2. Mi je to se fuuul dalec. Sem pa v 13t 4 d tako da ja upam da gre samo se na boljse. Sva pa hitro povedala zaradi slabost tastu pa tasci, ker zivimo skp. Mojim pa sele zdaj. In tudi sefici sele zdaj, ker sem se splava tako bala. 
Lepo nedeljo. 

(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: AVGUSTOVKE 2024
28.1.2024 18:35:57   
MacB
Pri nas je bilo na nuhalni vse ok, brez posebnosti. Sva takoj po nuhalni klicala za nift test, ki ga imamo v sredo. Ker ga je optimalno narediti med 11 in 14 tednom. Mi bi morali biti danes 13. teden. Pa smo dejansko bili v torek, torej smo danes 13t 5d. Bi naj bil otrok malo večji kot je kazalo na prvem pregledu. V četrtek ima pregled pri diabetologinji. Tak da je pestro. Spola še ni mogla določit, kaže pa bolj na punčko, a se je premalo videlo, da bi bili 100%. Itak bomo z niftjem potem 100%. Ker se je izkazalo, da smo torej cca 4 dni starejši, smo iz pdp 04.08 prišli na pdp 30.7. Itak brezveze zdaj to komplicirat, bom kar ostal v tej temi. user posted image

(odgovor članu Spominčica23)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: AVGUSTOVKE 2024
29.1.2024 6:54:14   
Spominčica23


IZVIRNO SPOROČILO: MacB

Pri nas je bilo na nuhalni vse ok, brez posebnosti. Sva takoj po nuhalni klicala za nift test, ki ga imamo v sredo. Ker ga je optimalno narediti med 11 in 14 tednom. Mi bi morali biti danes 13. teden. Pa smo dejansko bili v torek, torej smo danes 13t 5d. Bi naj bil otrok malo večji kot je kazalo na prvem pregledu. V četrtek ima pregled pri diabetologinji. Tak da je pestro. Spola še ni mogla določit, kaže pa bolj na punčko, a se je premalo videlo, da bi bili 100%. Itak bomo z niftjem potem 100%. Ker se je izkazalo, da smo torej cca 4 dni starejši, smo iz pdp 04.08 prišli na pdp 30.7. Itak brezveze zdaj to komplicirat, bom kar ostal v tej temi. user posted image



Oo hudo MacB😃 imamo torej kar enako situacijo, samo da sem jaz 1 dan kasneje😊 bu mogli bit. 5.8., sem pa 31.8. Ja je res bv komplicirat, sploh ker te otrok tako ali tako preseneti😃 npr. Zase vem da sem prisla 4 dni prej, sestra pa 1 teden kasneje. Bomo vidli kako bo😊
Sama nisem pa se nic dobila odgovora o izvidih krvi in urina. So sicer takrat rekli, ce bi kaj blo, da me poklicejo. Tako da ocitno je vse bp. Sem pricakovala vsaj da mi kaj zeleza primanjkuje, ker v gimnaziji sem eno obdobje jemala. Samo kaj pa vem, ocitno se je spremenilo.  Saj pri tvoji bo pa tudi vse ok😊 saj vcasih cisto malo spremenis hrano, pa je potem vse ok. 
Oo puncka lustno😊 bista za ziher zvedla pa na nifty testu🙂 Javi kako bo. 
Lp


(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: AVGUSTOVKE 2024
30.1.2024 21:27:40   
Prvi_utrip
Mamice, a ste že videle ta nosečniški planer? 🧐

https://prvi-utrip.si/
Všeč mi je izgled planerjev in dizajn .. tako da razmišljam k nakupu predno jih čisto zmanjka. 🫣 Ga katera mogoče že ima? 😀
Sem pa videla tudi na Instagramu, da imajo zdaj do petka še neko nagradno igro. 😃

(odgovor članu Spominčica23)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: AVGUSTOVKE 2024
3.2.2024 11:04:16   
Spominčica23


IZVIRNO SPOROČILO: Prvi_utrip

Mamice, a ste že videle ta nosečniški planer? 🧐

https://prvi-utrip.si/
Všeč mi je izgled planerjev in dizajn .. tako da razmišljam k nakupu predno jih čisto zmanjka. 🫣 Ga katera mogoče že ima? 😀
Sem pa videla tudi na Instagramu, da imajo zdaj do petka še neko nagradno igro. 😃



Ojla, 
sem ga zadnjič prav šla pogledat, ampak jaz ga ne bom imela🙈 Mi je lepse, potem za otrocna nek dnevnik delat. 
Drugace moja ucenka je bila v torek vsa flekasta, rdeci izpuscaji, ki srbijo. Njena mami, je ko je mlajse peljala cepit, vprasala se za to, ker moj razred ze ve za nisecnost, da mi ne bi kaj skodovalo. So pa rekli, da med otroci nekaj novega virusnega razsaja skupaj z izpuscaji, ki srbiji. Testirajo jih ne. Ne ve pa se ali gre za 5. Bolezen ali kaj drugega. Kakor sem videla mislim, da 5.bolezen ni bila, ampak sem vseeno ginekologinji pisala. Si me dali testirati za 5.b, potem se pa se sama prosila ce lahko hkrati preverimo se za norice, ker delam v solstvu, pa nevem ali sem jih ze prebolela. Osebno zdravnico sem pa prosila, ce se lahko v kartoteki preveri, in dobro da smo sli testirat vceraj, ker v kartoteki nimam nic. Mozno je da sem kot otrok dejansko oboje prebolela na tiho, ali pa tudi ne. 
Tako da upam da bomo ugotovili, da sem prebolela oboje oz. Da imam proti telesa🙈 sem zadnjic kar malo panicarla. Ker 5.b je v zacetku zelo nevarna, norice pa v zadnjem trimesecju.  Je pa res nekaj let nazaj sta imela necaka im 5. B in norice pa sem bila v stiku in nisem zbolela. Tako da je mozno, da imam celo protitelesa. 
Javim ko dobim izvide. :) 

(odgovor članu Prvi_utrip)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: AVGUSTOVKE 2024
13.2.2024 12:10:33   
MacB

IZVIRNO SPOROČILO: Spominčica23



IZVIRNO SPOROČILO: MacB

Pri nas je bilo na nuhalni vse ok, brez posebnosti. Sva takoj po nuhalni klicala za nift test, ki ga imamo v sredo. Ker ga je optimalno narediti med 11 in 14 tednom. Mi bi morali biti danes 13. teden. Pa smo dejansko bili v torek, torej smo danes 13t 5d. Bi naj bil otrok malo večji kot je kazalo na prvem pregledu. V četrtek ima pregled pri diabetologinji. Tak da je pestro. Spola še ni mogla določit, kaže pa bolj na punčko, a se je premalo videlo, da bi bili 100%. Itak bomo z niftjem potem 100%. Ker se je izkazalo, da smo torej cca 4 dni starejši, smo iz pdp 04.08 prišli na pdp 30.7. Itak brezveze zdaj to komplicirat, bom kar ostal v tej temi. user posted image



Oo hudo MacB😃 imamo torej kar enako situacijo, samo da sem jaz 1 dan kasneje😊 bu mogli bit. 5.8., sem pa 31.8. Ja je res bv komplicirat, sploh ker te otrok tako ali tako preseneti😃 npr. Zase vem da sem prisla 4 dni prej, sestra pa 1 teden kasneje. Bomo vidli kako bo😊
Sama nisem pa se nic dobila odgovora o izvidih krvi in urina. So sicer takrat rekli, ce bi kaj blo, da me poklicejo. Tako da ocitno je vse bp. Sem pricakovala vsaj da mi kaj zeleza primanjkuje, ker v gimnaziji sem eno obdobje jemala. Samo kaj pa vem, ocitno se je spremenilo.  Saj pri tvoji bo pa tudi vse ok😊 saj vcasih cisto malo spremenis hrano, pa je potem vse ok. 
Oo puncka lustno😊 bista za ziher zvedla pa na nifty testu🙂 Javi kako bo. 
Lp



Nifty je pokazal, da je vse ok. So nas poklicali 8. dan po oddaji krvi, tak da samo pohvale. Dobiva pa rezultate še po pošti. In fantek bo. Spet. Tak da se veselimo in gre nam vse skupaj hitreje kot je bilo pri prvem.
Je pa kar kriza, da delaš v takem poklicu, kjer lahko hitro kaj fašeš. Naš mali bo poleti 4, pa še do zdaj ni imel noric. Vsaj ne da bi vedeli. Je pa imel že tako 5. kot 6. bolezen.

(odgovor članu Spominčica23)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: AVGUSTOVKE 2024
14.2.2024 18:33:06   
Spominčica23
Oo MacB zelo lepo slisat. Lustno da je fantek😊 vidim da nisem javila potem, osebna zdravnica je rekla, da v kartoteki nimam zabeleženo čisto nič, ampak sem dobila izvide oz. So mi javli, da sem imela tako 5. in norice. Tako da sem malce bolj pomirjena.
No sama sem pa ravno vceraj pisala za termin za Nifty, zdaj ko smo 16. teden in se znaki počasi umirjajo, torej manj slabosti, sem kar zivčna. Ampak verjamem da je vse ok. Sem se pa vseeno prijavila. 

A se vam drugace ze precej pozna. Meni ful🙈 pa je ubistvu 1.nosečnost,čeprav v prejšnji sem tudi zelo hitro bila precej napihnjena. Sodelavke pravijo, da ga očitno nosim ful naprej, pa suha pa visoka sem🙈 tako da pajkice all day, every day😂
S čim se mažete kaj? Sama imam od La roche-posay Lipikar kremo, za porabit že od prej. brez vonja, fajna zadeva. Potem imam od Butters karitejevo maslo (ne prav za nosecke) in mandljevo olje. Mažem ker me vse srbi. Sem pa mnenja, da če si nagnjen h strijam jih boš imel, pa če se namakaš v kadi z oljem🙈
Lepo bodite in srečno🍀

(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: AVGUSTOVKE 2024
17.2.2024 9:00:29   
MacB
Naša v prvi nosečnosti zgledala še ob sprejemu za rojstvo kot da je v 4-5 mesecu. Zdaj se ji pa pozna. Prvi otrok je bil zadaj, zato se ni poznalo. Tale zdaj je pa spredaj, pa živahen je 10x bolj od prvega user posted image

Kupila je pajkice v lidlu pa nosečniške hlače v popku, ji je daleč najbolj všeč. Kdaj pa imaš nifty pregled? Glede strij maš pomoje prav, čeprav v tej nosečnosti je še nisem videl, da bi se mazala. V prejšnji se je. Je pa naš začel brcat na polno.user posted image

(odgovor članu Spominčica23)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: AVGUSTOVKE 2024
17.2.2024 20:34:48   
Spominčica23
Živjo,
o hudo. Ja kak Lidl in Hofer imata vcasih fajn zadeve za nosecke😊Oo ful zanimivo, pravijo da se v drugo tudi sicer hitreje pozna. 
Sem izvedela zdaj dva dni nazaj, da imam Nifty v sredo, torej v torek 2.pregled, v sredo pa Nifty. Me tako firbec kaj bova imela, ceprav saj pravim oba čutiva, da je fantek.  So nama pa že eni napovedali, da bo punčka. Sicer nevem po čem🙈 tudi po tistih "vražah" ne kaze za puncko, no dejansko mi za nc ne kaze. Sicer pa tistemu nic ne vrjamem. Kar bo bo😊 Javim. No mogoce se pa ze v torek pokaze kaj bo. 
Me pa zadnje dva dni malce stiska ce je res vse ok🙈 saj vse kaze da ja. 
Lp, Spominčica

(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: AVGUSTOVKE 2024
1.3.2024 23:10:30   
MacB

IZVIRNO SPOROČILO: Spominčica23

Živjo,
o hudo. Ja kak Lidl in Hofer imata vcasih fajn zadeve za nosecke😊Oo ful zanimivo, pravijo da se v drugo tudi sicer hitreje pozna. 
Sem izvedela zdaj dva dni nazaj, da imam Nifty v sredo, torej v torek 2.pregled, v sredo pa Nifty. Me tako firbec kaj bova imela, ceprav saj pravim oba čutiva, da je fantek.  So nama pa že eni napovedali, da bo punčka. Sicer nevem po čem🙈 tudi po tistih "vražah" ne kaze za puncko, no dejansko mi za nc ne kaze. Sicer pa tistemu nic ne vrjamem. Kar bo bo😊 Javim. No mogoce se pa ze v torek pokaze kaj bo. 
Me pa zadnje dva dni malce stiska ce je res vse ok🙈 saj vse kaze da ja. 
Lp, Spominčica

Zdaj bi pa že počasi morala imeti odgovor iz niftya...torej? user posted image

(odgovor članu Spominčica23)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: AVGUSTOVKE 2024
2.3.2024 8:49:49   
Spominčica23
Živjo, 
Mac B bi moglo že priti, ampak ni še nič. 😂 Čakam k neumna, sicer res sm prepričana da je vse ok, samo firbec kaj je me bolj žre😂 Oz. Ali ke moj občutek pravi ali ne. Saj nama je ubistvu res čisto vseeno kaj je, samo da je zdravo🥰 Nisem zdaj prepričana, ali mi je tam sestra rekla mogoče celo, da prej 10 dan, kot pa 7. Tako da očitno bom v ponedeljek izvedela, razen če delajo v soboto. Javim, ko zveva. 
Drugače jaz ga od 15.ga tedna čutim, mi je hecno, da tok hitro. Očitno bo divje, ker res stalno čutim. Eni pravijo, če si pri sebi, ali pa 2.rodka da hitreje začutiš. Js pa ne eno ne drugo.  
Zadnjič sem napisala nekaj , samo ni šlo skozi, nel error al serverv ni delal, so mi na pregledu datum spet dali na 5.8. , tako da dobro da sem kar ostala. 🙂 
Aja kdaj se pa test z glukozo izvaja? Moraš biti tesc? Vcasih za kake preglede kar nisem sigurna al ja ali ne biti tesc. 
Lp, 

(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: AVGUSTOVKE 2024
4.3.2024 10:22:17   
Majcholyna
Kolk sta vidva pridna! Mi je kr mal nerodno!
No, jaz sem mela Nifty 30.1., rezultati so bli ful hitri,  3.2. zvečer (sobota!) je priletel sms iz ambulante, da so izvidi ok in da pričakujemo zdravo deklico. 
5.2. sem mela edukacijo v diabetološki ambulanti, se zdej redno 4x nas dan špikam pa preverjam nihanje sladkorja... Držim dieto, sem pa tja me mal razmetava pa si privoščim kakšno pico al pa neki v tem smislu... 😁
Pol sem mela pa za šolske počitnice dober teden dopusta, sem dobila na počitnice nečakinjo, 3.5l staro in smo ga biksale... 15.2. gin, vse ok, 21.2. pa prvi pravi posvet pri diabetologinji... Zaebkrat prijazna, razumevajoča vzpodbudna.... Glih danes mam spet kontrolo. 
Edino ob povratku v službo opažam, da težje dohajam tempo, težje se spopadam z reševanjem problemov podrejenih - mam občutek, da zdej smo večinoma funkcionirali brez nekih večjih težav, zdej k se pa vsi skup zavedamo, da čez 3 mesece (ker bom prej koristila še LD) odhajam za celo leto, majo pa kup enih vprašanj pa radi bi uvedli kup enih sprememb v delovnem procesu - ne vem niti, kakšen je pomen, kr ne vem, kdo me bo nadomeščal med porodniško in ne vem, kakšen bo njegov sistem - ko bom pršla nazaj, me bo pa itak pričakal raztur in bom mogla najbrž vse, kar smo zgradil v zadnjem letu, začet na novo postavljat. Vse skup me nervira in potem sem še doma nerazpoložena, pa me hoče mož nekako zdrmat, da bi mal odklopla službo, pa v bistvu z vsemi svojimi prijemi in komentarji doseževa sam to, da se potem še midva spričkava... Sam on nima nobenih prepovedi in omejitev, on si gre zluftat glavo na balkon s cigaretom, spije piksno pira in je kul... Js pa ne kadim (tut prej nisem), alkohola itak ne smem. Zdej pa še čipsa pa sladoleda pa čokolade itd. ne smem, kr mi takoj cuker nabije... In pol sm še tok bolj nesrečna in tečna in na koncu pa še ljubosumna na to, da on pač ma te svoje bombončke, js pa ne in mamo začaran krog...  😁In pol berem te moje sonosečke v fb skupini (tam sem bolj aktivna, ker debatiramo na msn in mi sproti obvestila nabija), kako majo resnične težave - ene so se tudi že poslovile od nas, druge še vedno bruhajo, ene majo težave še s pritiskom, pa grozečo preeklampsijo in plodeki se slabo razvijajo itd itn... In se počutim prav grozno sebična, ker se sproti zavedam, da mi v bistvu nič ne manjka in v bistvu samo dramatizitam nekaj v tri krasne... 
Ah ja... Takle mamo... 
Kako ste kaj pri vas? 
Lp, Maja 


(odgovor članu Spominčica23)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: AVGUSTOVKE 2024
4.3.2024 11:38:21   
Spominčica23


IZVIRNO SPOROČILO: Majcholyna

Kolk sta vidva pridna! Mi je kr mal nerodno!
No, jaz sem mela Nifty 30.1., rezultati so bli ful hitri,  3.2. zvečer (sobota!) je priletel sms iz ambulante, da so izvidi ok in da pričakujemo zdravo deklico. 
5.2. sem mela edukacijo v diabetološki ambulanti, se zdej redno 4x nas dan špikam pa preverjam nihanje sladkorja... Držim dieto, sem pa tja me mal razmetava pa si privoščim kakšno pico al pa neki v tem smislu... 😁
Pol sem mela pa za šolske počitnice dober teden dopusta, sem dobila na počitnice nečakinjo, 3.5l staro in smo ga biksale... 15.2. gin, vse ok, 21.2. pa prvi pravi posvet pri diabetologinji... Zaebkrat prijazna, razumevajoča vzpodbudna.... Glih danes mam spet kontrolo. 
Edino ob povratku v službo opažam, da težje dohajam tempo, težje se spopadam z reševanjem problemov podrejenih - mam občutek, da zdej smo večinoma funkcionirali brez nekih večjih težav, zdej k se pa vsi skup zavedamo, da čez 3 mesece (ker bom prej koristila še LD) odhajam za celo leto, majo pa kup enih vprašanj pa radi bi uvedli kup enih sprememb v delovnem procesu - ne vem niti, kakšen je pomen, kr ne vem, kdo me bo nadomeščal med porodniško in ne vem, kakšen bo njegov sistem - ko bom pršla nazaj, me bo pa itak pričakal raztur in bom mogla najbrž vse, kar smo zgradil v zadnjem letu, začet na novo postavljat. Vse skup me nervira in potem sem še doma nerazpoložena, pa me hoče mož nekako zdrmat, da bi mal odklopla službo, pa v bistvu z vsemi svojimi prijemi in komentarji doseževa sam to, da se potem še midva spričkava... Sam on nima nobenih prepovedi in omejitev, on si gre zluftat glavo na balkon s cigaretom, spije piksno pira in je kul... Js pa ne kadim (tut prej nisem), alkohola itak ne smem. Zdej pa še čipsa pa sladoleda pa čokolade itd. ne smem, kr mi takoj cuker nabije... In pol sm še tok bolj nesrečna in tečna in na koncu pa še ljubosumna na to, da on pač ma te svoje bombončke, js pa ne in mamo začaran krog...  😁In pol berem te moje sonosečke v fb skupini (tam sem bolj aktivna, ker debatiramo na msn in mi sproti obvestila nabija), kako majo resnične težave - ene so se tudi že poslovile od nas, druge še vedno bruhajo, ene majo težave še s pritiskom, pa grozečo preeklampsijo in plodeki se slabo razvijajo itd itn... In se počutim prav grozno sebična, ker se sproti zavedam, da mi v bistvu nič ne manjka in v bistvu samo dramatizitam nekaj v tri krasne... 
Ah ja... Takle mamo... 
Kako ste kaj pri vas? 
Lp, Maja 





Ojla, meni se pozna, da FBja praktično ne uporabljam🙈 potem pa tole prek mejla čekiram.
Waaaw kako si hitro dobila rezultate. Jaz jih še kar nimam. Povsod piše tam 7-10 dni, nikjer pa a delovnih al kakih. Ker če je delovnih, potem je 10 dan v sredo🙈  Ce pa samo dni, smo pa že 12 dan. Jooj. 
Uff to ti vrjamem, se mi zdi, da smo zdaj se malcek bolj razdrazljive. Vsaj jaz zadnje dni to opazam, da mi fuuul niha razpolozenje.  Mogoce ti kaj pomaga, da gres na dolg tus, s kakim bolj disecim samponom🥰 meni to tkoo pase. Pa fuul bi se sla namakat v toplo vodo🙈 jaz sem se ze med faksom naucila ne sekirat, in sem ful mirna. Tudi glede sluzbe, ampk ja je to dolg proces. Sluzba je sluzba, pa naj uvedejo spremembe bos ze zaplavala potem, saj tudi ko si zacela delat, si samo zaplavala:) le mirno, vse bo tako kot mora biti. Sama vrjamem v moc misli, tako da misli poziticno, da bi vse kot mora biti, tudi spremembe, da bodo dobre in uporabne za naprej. Ti zdaj nase misli, in na puncko🥰
Drugace pa ne ne dramatiziras, vsaka ima pac nekaj svojega. In se mi zdi ok, da vcasih malce pojamramo. No meni gre pac grozno na zivce to, da mi razpolozenje niha, js res nikol nisem sitna, lahko moj potrdi zdaj po tokih letih, pac res ne. Zdaj pa iz normale v cmerico, pol sm kr neki jezna, pol sm sitna, pol lacna, pac jooj in se z mojim sprickava. To je tko on malce sitn, pol sm se js, in to njega potencira, in pol on mene🙈Sm mu pa rekla ja da me tkoo pere, je vsak tak da zastopi. 
No jaz pa zdaj se jem kar cem, slabo mi ni vec, edin to da nimam lih nekega apetita. Upam da ne bom imela GD, ker pol pa res nom nc jedla🥴 pa nism zbircna metka drugace, sam nic mi ne pase. No edino Pad thai z rakci 🙈 to pa bi lahko skos jedla, sam nocem samo testenine non stop. 
Javim kako bo z Niftyjem, upam da dns za vraga oa bodo ze rezultati. Edin ce sm tok zakomolicitana, da se ne da nic dolocit🙈



(odgovor članu Majcholyna)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: AVGUSTOVKE 2024
5.3.2024 5:35:51   
Spominčica23
Ojla,


sem rezultate dobila ob 7ih zvečer. Je vse v redu. In moj občutek je bil pravi, fantek bo. 😊
Lp, 

(odgovor članu Spominčica23)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: AVGUSTOVKE 2024
9.3.2024 19:42:56   
MacB

IZVIRNO SPOROČILO: Spominčica23

Živjo, 
Mac B bi moglo že priti, ampak ni še nič. 😂 Čakam k neumna, sicer res sm prepričana da je vse ok, samo firbec kaj je me bolj žre😂 Oz. Ali ke moj občutek pravi ali ne. Saj nama je ubistvu res čisto vseeno kaj je, samo da je zdravo🥰 Nisem zdaj prepričana, ali mi je tam sestra rekla mogoče celo, da prej 10 dan, kot pa 7. Tako da očitno bom v ponedeljek izvedela, razen če delajo v soboto. Javim, ko zveva. 
Drugače jaz ga od 15.ga tedna čutim, mi je hecno, da tok hitro. Očitno bo divje, ker res stalno čutim. Eni pravijo, če si pri sebi, ali pa 2.rodka da hitreje začutiš. Js pa ne eno ne drugo.  
Zadnjič sem napisala nekaj , samo ni šlo skozi, nel error al serverv ni delal, so mi na pregledu datum spet dali na 5.8. , tako da dobro da sem kar ostala. 🙂 
Aja kdaj se pa test z glukozo izvaja? Moraš biti tesc? Vcasih za kake preglede kar nisem sigurna al ja ali ne biti tesc. 
Lp, 

Test z glukozo, če nimaš sladkorne, se dela enkrat po 20. tednu. Ja, tešč morš bit. Pa saj ni nek bavbav to. Sicer moja letos ne bo imela glukoznega testa, ker ima itq nosečniško sladkorno. Tudi mi v drugi nosečnosti čutimo prej, je pa razlika napram prvi nosečnosti kar velika. Pri prvem se dolgo časa ni čutilo oz. moja pravi da ni bila sigurna takrat, zdaj pa že ve kak filing je. Pa dolgo časa ji ni bilo videt, da je noseča, ker je plod bil bolj zadaj na hrbtenici. Tale zdaj je pa spredaj in se že res lepo pozna, pa zelo nizko je pa jo ful veže spodaj, k jo pr taprvem ni. Čestitke za fantkauser posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Majcholyna

Kolk sta vidva pridna! Mi je kr mal nerodno!
No, jaz sem mela Nifty 30.1., rezultati so bli ful hitri,  3.2. zvečer (sobota!) je priletel sms iz ambulante, da so izvidi ok in da pričakujemo zdravo deklico. 
5.2. sem mela edukacijo v diabetološki ambulanti, se zdej redno 4x nas dan špikam pa preverjam nihanje sladkorja... Držim dieto, sem pa tja me mal razmetava pa si privoščim kakšno pico al pa neki v tem smislu... 😁
Pol sem mela pa za šolske počitnice dober teden dopusta, sem dobila na počitnice nečakinjo, 3.5l staro in smo ga biksale... 15.2. gin, vse ok, 21.2. pa prvi pravi posvet pri diabetologinji... Zaebkrat prijazna, razumevajoča vzpodbudna.... Glih danes mam spet kontrolo. 
Edino ob povratku v službo opažam, da težje dohajam tempo, težje se spopadam z reševanjem problemov podrejenih - mam občutek, da zdej smo večinoma funkcionirali brez nekih večjih težav, zdej k se pa vsi skup zavedamo, da čez 3 mesece (ker bom prej koristila še LD) odhajam za celo leto, majo pa kup enih vprašanj pa radi bi uvedli kup enih sprememb v delovnem procesu - ne vem niti, kakšen je pomen, kr ne vem, kdo me bo nadomeščal med porodniško in ne vem, kakšen bo njegov sistem - ko bom pršla nazaj, me bo pa itak pričakal raztur in bom mogla najbrž vse, kar smo zgradil v zadnjem letu, začet na novo postavljat. Vse skup me nervira in potem sem še doma nerazpoložena, pa me hoče mož nekako zdrmat, da bi mal odklopla službo, pa v bistvu z vsemi svojimi prijemi in komentarji doseževa sam to, da se potem še midva spričkava... Sam on nima nobenih prepovedi in omejitev, on si gre zluftat glavo na balkon s cigaretom, spije piksno pira in je kul... Js pa ne kadim (tut prej nisem), alkohola itak ne smem. Zdej pa še čipsa pa sladoleda pa čokolade itd. ne smem, kr mi takoj cuker nabije... In pol sm še tok bolj nesrečna in tečna in na koncu pa še ljubosumna na to, da on pač ma te svoje bombončke, js pa ne in mamo začaran krog...  😁In pol berem te moje sonosečke v fb skupini (tam sem bolj aktivna, ker debatiramo na msn in mi sproti obvestila nabija), kako majo resnične težave - ene so se tudi že poslovile od nas, druge še vedno bruhajo, ene majo težave še s pritiskom, pa grozečo preeklampsijo in plodeki se slabo razvijajo itd itn... In se počutim prav grozno sebična, ker se sproti zavedam, da mi v bistvu nič ne manjka in v bistvu samo dramatizitam nekaj v tri krasne... 
Ah ja... Takle mamo... 
Kako ste kaj pri vas? 
Lp, Maja 





Ojla, meni se pozna, da FBja praktično ne uporabljam🙈 potem pa tole prek mejla čekiram.
Waaaw kako si hitro dobila rezultate. Jaz jih še kar nimam. Povsod piše tam 7-10 dni, nikjer pa a delovnih al kakih. Ker če je delovnih, potem je 10 dan v sredo🙈  Ce pa samo dni, smo pa že 12 dan. Jooj. 
Uff to ti vrjamem, se mi zdi, da smo zdaj se malcek bolj razdrazljive. Vsaj jaz zadnje dni to opazam, da mi fuuul niha razpolozenje.  Mogoce ti kaj pomaga, da gres na dolg tus, s kakim bolj disecim samponom🥰 meni to tkoo pase. Pa fuul bi se sla namakat v toplo vodo🙈 jaz sem se ze med faksom naucila ne sekirat, in sem ful mirna. Tudi glede sluzbe, ampk ja je to dolg proces. Sluzba je sluzba, pa naj uvedejo spremembe bos ze zaplavala potem, saj tudi ko si zacela delat, si samo zaplavala:) le mirno, vse bo tako kot mora biti. Sama vrjamem v moc misli, tako da misli poziticno, da bi vse kot mora biti, tudi spremembe, da bodo dobre in uporabne za naprej. Ti zdaj nase misli, in na puncko🥰
Drugace pa ne ne dramatiziras, vsaka ima pac nekaj svojega. In se mi zdi ok, da vcasih malce pojamramo. No meni gre pac grozno na zivce to, da mi razpolozenje niha, js res nikol nisem sitna, lahko moj potrdi zdaj po tokih letih, pac res ne. Zdaj pa iz normale v cmerico, pol sm kr neki jezna, pol sm sitna, pol lacna, pac jooj in se z mojim sprickava. To je tko on malce sitn, pol sm se js, in to njega potencira, in pol on mene🙈Sm mu pa rekla ja da me tkoo pere, je vsak tak da zastopi. 
No jaz pa zdaj se jem kar cem, slabo mi ni vec, edin to da nimam lih nekega apetita. Upam da ne bom imela GD, ker pol pa res nom nc jedla🥴 pa nism zbircna metka drugace, sam nic mi ne pase. No edino Pad thai z rakci 🙈 to pa bi lahko skos jedla, sam nocem samo testenine non stop. 
Javim kako bo z Niftyjem, upam da dns za vraga oa bodo ze rezultati. Edin ce sm tok zakomolicitana, da se ne da nic dolocit🙈




Ne sekiri se glede GD, moja več je, le da pazi kaj je in kako je in je cukr nižji. Mam js sladkorno že 10 let in sm ji v pomoč. Je pa noro, da se morjo nosečnice še glede tega sekirat. Je pa zanimivo, da je moja sitna, ko dobi nazaj menstro. Kot nosečnica pa je najbolj srečen človek, razen prve tri mesece, ko je hotla samo spat in ji bilo slabo.


(odgovor članu Spominčica23)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: AVGUSTOVKE 2024
21.3.2024 23:27:55   
Spominčica23
Ojla,
Se spet malo javljam:) Glede GD se ubistvu ne sekiram prevec ce ga bom mela ok, ce ne pa tudi prav, bomo ze. Je pa res ja, da se rabimo se za ro sekirati hehw. Drugace moedologijo mam 27. 3. Sem verjetno ze pisala. Tako da ja cakamo. Zaenkrat je pobček zelo zivahen, obcasno kar prevec. Je pa hecno najbolj mi miga med matematiko, tako da nevem ali uziva med razlago, ali pa je ne mara😂 
Drugace se pa na nasi soli, in okolosu pojavlja oslovski kašelj. Nosecke nja bi se cepile po 24 t, da se se otroka tako zasciti, ker prej se samo mamo... Tako da bom zdaj z masko okoli hodila oz. V soli, ker ene par primerov je ze😬
Kako se ostale drzite? :) kaj novega? 
Lp

(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: AVGUSTOVKE 2024
25.3.2024 9:16:45   
MacB
Evo, mi smo okej. Naša se dobro drži, sicer ta vikend fasala herpes. Očitno padla odpornost, drugače pa vsepovsod, tako v službi, kot v vrtcu kot zunaj, se smrka, kašlja,...nimaš kaj, je lih sezona pa še vreme se spreminja čisto preveč. Nama nosečnost mineva zelo hitro, veliko hitreje kot prva, ker imava toliko dela z najinim prvorojencem, ki komaj čaka, da pride bratec. Nabavili smo voziček, ki ga je vozil tudi prvorojenec in dal zeleno luč, da se ga lahko kupi user posted image

Morfologijo imamo 02.04., torej v torek. Komaj čakamo. Spominčica, obvezno javi kako bilo 27.3. user posted image

(odgovor članu Spominčica23)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: AVGUSTOVKE 2024
30.3.2024 11:29:33   
Spominčica23
Živjo,
se malo javljam. Nama čas tako hitro teče, je res sicer, da ravno prenavljava in opremljava še stanovanje. Sva res extra leteča, še dobro, da imam dovolj energije, da gre. Je pa tudi res, da niti ne razmišljava preveč o malem. Mislim, da bi se kaj sekirala, brala itd. Je tako živahen, da ga ne moreva kar odmislit. Se mi je pa začelo dogajati, da se mi mali v trebuhu očitno extra raztegne, da mi trebuh tako hecno otrdi, da je prav bunkica. 
Drugače pa na morfologiji je bilo zdaj v sredo vse ok, se je vse lepo vidlo. Je vprašala, če že veva kaj imava, pa sva že vedla, tako da nisve zgubljale časa, ampak se je videlo. Naslednjič je pa tisti 3D,da je kao lepše. 
Drugače pa mi je zanimivo, da sem kar nekaj kil pridobila, ampak nevem kam😂 sem sicer 173 cm visoka, startala z 58 kg. Trenutno imam v skoraj 22 tednu 70 kg. Pozna se mi ne nikjer, vidim pa da me fuul zaliva.  Se pa tehtamo s cevlji in oblekami, kar je meni res cudno, se nikol se nisem oblecena in obuta.  Rekli mi niso nic, tlak imam tudi super. 🤷‍♀️ Me je najprej malo zasrkbelo, ampak ubistvu vem da cel dan letam, v soli tudi, jem normalno oz. Se manj, ker nisem nekaj lacna, edino ja voda me zaliva, pa prsi so sle vsaj 2 stevilki navzgor ze, pa sem startala s C kosarico🙈. 
Aja pa za glukozo sem narocena 6.5.,naslednji dan ne pa naslednji pregled:) Pa se za toxoplazmo mam vmes za dat kri:) 
Kako ste kaj ostali? Kako se počutite? Kaj novega? In lepe praznike vam zelim. 

(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: AVGUSTOVKE 2024
25.4.2024 0:12:22   
MacB
Nič posebnega novega. Mali brca na polno. V bistvu dnevi prav letijo mimo. in v bistvu najbolj iščeva trenutke, ko se lahko malce spočijeva, ker jih je malo. Je kar naporno imeti otroka, ter biti nosečka kot vidim pri naši. Čeprav pravi, da če bi še enkrat šla v drugo nosečnost bi spremenila eno stvar - pred nosečnostjo bi trenirala. Ker pred prvim je športala in bila potem skoraj do poroda zelo aktivna. Pred drugim pa ni športala in je tudi nosečnost bolj utrujajoča ali pa je to le posledica tega, da imava še enega za katerega je treba skrbet.

Pregledi niso pokazali nič posebnega, nasljednjo kontrolo ima nasljednji teden.

(odgovor članu Spominčica23)
Neposredna povezava do sporočila: 45
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?