|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   hranjenje v enakih presledkih
26.12.2005 10:07:35   
wawa
Kdaj, če sploh, ste začele oziroma poslušale svoje otroke naučiti jesti v enakih časovnih presledkih, torej recimo na 2h ali na 3h.

Pri nas ponoči ni problem podnevi bi pa jedli tudi na vsakih 15 min.....pa me zanima, ali naj ga navajam na daljše časovne presledke, ali pa naj mu pač dajem ko hoče??
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: hranjenje v enakih presledkih
26.12.2005 10:56:26   
*goldfish*
Ti mu daj koliko krat hoče.
Mogoče pa je samo žejenuser posted image
Ali pa se ne naje zadostiuser posted image

(odgovor članu wawa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: hranjenje v enakih presledkih
26.12.2005 14:10:03   
lelaval
Mi jemo, ko sama hoče. user posted image

(odgovor članu wawa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: hranjenje v enakih presledkih
26.12.2005 14:15:06   
Seven*
Si ti vedno ob isti uri lacna? user posted image Daj mu takrat ko hoce. Ce je ponoci cool se itak nimas kaj pritozevat.

(odgovor članu wawa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: hranjenje v enakih presledkih
26.12.2005 22:54:03   
kati*
če hoče papat na 15 min pa probajta s čajem ... mogoče je pa le žejen in se želi odžejat (to je sploh problem ob suhem zraku zaradi kurjave) ... odkar smo pri nas na čajčku (pred vsakim obrokom par žličk) se veliko "lepše" hranimo

_____________________________

lp, K

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: hranjenje v enakih presledkih
26.12.2005 23:57:18   
Aleksandrin
IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

Mi jemo, ko sama hoče. user posted image


Kako pa potem urediš, če ste kje odzunaj?

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: hranjenje v enakih presledkih
27.12.2005 0:20:34   
Seven*
Jah. Uredimo tako: Josko ven in jemo kjerkoli pac ze smo..

(odgovor članu Aleksandrin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: hranjenje v enakih presledkih
28.12.2005 17:27:46   
botra jedrt
NAŠA VEČINOMA POKAŽE SAMA, DA JE LAČNA. Zdaj, na primer, spi že od dveh, pa je ne bom budila.... Se bo že zbudila, ko bo sila. Sem jo kopala, pa je čist hin user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: hranjenje v enakih presledkih
29.12.2005 10:27:02   
zoya24
Načeloma sem jaz tudi za to, da jim ponudiš, ko so lačni. Vendar na 15 minut se pa mi nismo nikoli dojili, najprej recimo po 1,5 uri, pa še to zelo redko. Sem pa takrat opazila, da sem ga morala spet podojiti po istem razmaku (torej 1,5h), saj se je najedel ravno za toliko časa. Spil prednje mleko, gostejše pa ne. Poskusi mu ponudit čaj ali pa dudo, če bo iskal in postopoma podaljšuj čas med podoji (predvidevam da dojiš).

< Sporočilo je popravil zoya24 -- 29.12.2005 10:28:31 >

(odgovor članu botra jedrt)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: hranjenje v enakih presledkih
29.12.2005 11:12:09   
bebe&jaz
Naša pediatrinja bi rekla, da te je user posted image  zamenjal za dudo. Poskusi še z dudico, mogoče ima pa samo tako močan sesalni refleks. Poleg vsega, kar so druge napisale, seveda.

(odgovor članu wawa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: hranjenje v enakih presledkih
29.12.2005 13:29:32   
hubi
pri našemu se je ritem, tako spalni kot prehranjevalni, uredil pri treh mesecih. Kot bi odrezal. Je pa približno na tri ure.

(odgovor članu bebe&jaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: hranjenje v enakih presledkih
29.12.2005 15:10:51   
Udb
Če dojiš imaš bolj težko red, ker nikoli  ne veš koliko je otrok pojedel. Če pa dodajaš, je vse skupaj lažje! Midva imava kar fajn red! Marcel je na 4 ure, včasih celo malo več (če prespi). Ponoči je zdaj že dvakrat prespal kar 7 ur brez hrane. No, nisem tako natančna - če zgleda lačen, potem dobiti tudi ene 15 min prej, če ne kaže želje, počakam! Zgleda da mu tako paše. Aja, star je 2 meseca, red smo pa uvedli takoj na začetku (najprej na 2-3 ure, potem je pa sam podaljšal na 4.

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: hranjenje v enakih presledkih
29.12.2005 15:50:59   
Še ena T
Imam enak problem kot ti.

Včasih lepo zdrži tudi do 4 ure, včasih pa bi jedla na 45 minut. Sicer mi ni problem dojiti pogosto, vendar me je pediatrinja opozorila, da to ni dobro, ker se mleko prebavlja cca. 3 ure. Če dojiš pogosteje ima baje dojenček bolečine v trebuščku. In res mojo ta malo zvija v trebuščku zadnje čase in pogosto joka. Tako da ne vem, kaj naj naredim. Ena rešitev je tudi čajček med obroki, ampak tudi to nekateri odsvetujejo, češ da ima materino mleko vse, kar otrok potrebuje.

Poskusila sem tudi hranjenje z mojim mlekom po steklenički (na stekleničko so jo navadili v porodnišnici), pa je bil razmak med hranjenji precej večji, vendar pa smo porabili veliko več časa s podiranjem kupčka, spahovanjem in posledično tudi bolečinami v trebuščku.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




izbera imena
junija08

z možem se odločava med dvema imenoma. katero je vam blj všeč?

Alana (60%)

Alma (39%)


Število vseh glasov: 194

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!