|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A se kdaj vtaknete v vzgojo tujih (drugih...
6.3.2006 20:23:50   
ZARA




OJ...kako ste ble pridne user posted image !
No, jst vedno rečem otroku, nikol ne najedam staršem...naj se doma pogovorijo, če se...v bistvu me sploh ne zanima...in se mi zdi, da veliko bol pali, če rečeš kar direkt otroku...vsaj jst mam zake izkušnje...

Hvala za odgovore!!

Nejcko, kje pa ti živiš, da ne srečuješ takih mamic in oćetov user posted image ??

lpk




_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: A se kdaj vtaknete v vzgojo tujih (drugih...
6.3.2006 20:31:53   
Anonimen
No, kaj pa tole: pri nas so enkrat bili eni na obsku, sicer je mamica več ali manj skozi skakala z malim živim srebrom, ampak vseeno je uspel zabrisati čez balkon ravno nov Tiborjev voki toki, ki ga je dobil za rojstni dan. Seveda je bil zanič. Pa niso nič rekli, da bi novega kupili ali kaj v tej smeri ... Mater, še danes mi je hudo za njim.
No, a bi morali kupiti novega ali ne, ali se vsaj ponuditi, da ga kupijo? Jaz bi definitivno ga.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: A se kdaj vtaknete v vzgojo tujih (drugih...
6.3.2006 20:52:56   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Ampak kadarkoli prebiram take debate, se mi vedno porodi eno in isto vprašanje: Pa a sem jaz slepa ali sem samo tako zelo tolerantna, da pravzaprav še nisem videla primera, da starš ne bi vsaj malo skušal "krotiti" svojega otroka. Torej - kje, zaboga, videvate te t.i. nevzgojene starše?



Nejcko, imaš prav, da vsi starši poizkušajo krotiti svoje otroke, vendar brezuspešno-vsaj v mojih očeh. Mi smo imeli primer, ko je bila na obisku punčka, ki je skakala po dnevni sobi(po kavču), metala igrače, treskala z vrati, mamica pa je sedela in vsake toliko rekla:"...(ime), to se pa ne dela, bodi pridna punčka." Ta mala pa, kot da je gluha in gremo dalje. Moj ta večji ji je preden sem jaz "nastopila" rekel, da se to ne dela, prišel do mene in jo "zatožil". Zato sem ukrepala, ker se bi mi zdelo nefer do mojega, ki vse to ne sme početi.


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: A se kdaj vtaknete v vzgojo tujih (drugih...
6.3.2006 20:57:22   
ZARA








IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

No, kaj pa tole: pri nas so enkrat bili eni na obsku, sicer je mamica več ali manj skozi skakala z malim živim srebrom, ampak vseeno je uspel zabrisati čez balkon ravno nov Tiborjev voki toki, ki ga je dobil za rojstni dan. Seveda je bil zanič. Pa niso nič rekli, da bi novega kupili ali kaj v tej smeri ... Mater, še danes mi je hudo za njim.
No, a bi morali kupiti novega ali ne, ali se vsaj ponuditi, da ga kupijo? Jaz bi definitivno ga.

Ja  jst bi ga tud kupila. samo so ljudje, ki se ne sekirajo za take stvari, Spliš...
Sploh je pa grozno, če si mu skoz za ritjo in še vedno mu uspe narest kakšno neumnost...

Včasih se počutim prov brez moči...



_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: A se kdaj vtaknete v vzgojo tujih (drugih...
6.3.2006 21:00:27   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Jaz grem zato na obisk samo k taksnim, ki imajo sami otroka podobne starosti. En razlog je ta, da razumejo, drugi pa, da imajo celo stanovanje prirejeno malemu otroku. Pa moj Jakob kljub temu "pospravi" pol stanovanja. Njemu pac ne bo jasno, da cel svet ni za raziskovanje. Igrace mu pa itak ze od nekdaj niso zanimive. Se pa trudim in ga imam na obisku bolj ali manj skoz pod nadzorom. Ne maram, ce se dela skoda tam kjer ni treba. Je pa res, da se pol na taksnih obiskih sprasujem o smiselnosti obiska, ker ponavadi grem domov izmozgana do konca in niti ne vem, da sem kavo pila. Cvek mi pa itak samo po telefonu rata. Moram pa priznat, da je ful boljse, kot je bilo. Jakob je namrec odkril, da ce se afna, da dobi pozornost. In zdaj veselo "prepeva", "plese", se smeji... ostali se mu pa smejijo nazaj.. user posted image user posted image user posted image


user posted image lepo je vedeti da nisem edina na svetu s takimi problemi.user posted image



(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: A se kdaj vtaknete v vzgojo tujih (drugih...
6.3.2006 21:00:54   
Anonimen
Ja, saj to mi je jasno, da se ne sekirajo. Pa bi mi bilo vseeno, če bi bili to kakšni recimo dobri prijatelji, ki nimajo denarja za razmetavat. Ampak ti ljudje vsi hodijo okoli totalno opedenani, vsi v firmah, z otrokom na čelu. Takim pa zamerim.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: A se kdaj vtaknete v vzgojo tujih (drugih...
7.3.2006 15:11:28   
polona2
Vedno!!! Ponavadi takrat, kadar Hana pokasira kakšen udarec ali kaj podobnega, jo kdo porine, zgodilo se je celo, da jo je nekdo zlasal (čeprav težko, ker nima veliko las), stala sem pa 1 m stran, zgodilo se je pa v "trenu oka", mulca sem trdo prijela. Pa komaj sem se zadržala, da mu nisem ene vzgojne pripeljala, čeprav to ni v moji navadi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: A se kdaj vtaknete v vzgojo tujih (drugih...
7.3.2006 15:16:47   
polona2
Pa če je kdo na obisku z otrokom, čisto toleriram kaos, ki ga otrok pusti za seboj, razmetane igrače in podobno, ne prenesem pa, da se igrače uničuje, da se npr. meče daljinec v okno, da se pritiska na razne gumbe na dvd-playerju, aja, pa pasje sklede so tudi vedno na sporedu,  itd., takrat pa z mano ni heca. Ni važno, a je to moj otrok, ali od nekoga drugega, določenih stvari pač ne prenesem in želim, da se to upošteva. Amen!

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: A se kdaj vtaknete v vzgojo tujih (drugih...
7.3.2006 16:27:47   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

No, kaj pa tole: pri nas so enkrat bili eni na obsku, sicer je mamica več ali manj skozi skakala z malim živim srebrom, ampak vseeno je uspel zabrisati čez balkon ravno nov Tiborjev voki toki, ki ga je dobil za rojstni dan. Seveda je bil zanič. Pa niso nič rekli, da bi novega kupili ali kaj v tej smeri ... Mater, še danes mi je hudo za njim.
No, a bi morali kupiti novega ali ne, ali se vsaj ponuditi, da ga kupijo? Jaz bi definitivno ga.


O, ja, to pa je primer nevzgojenih staršev. Jaz bi tudi kupila nov voki toki ali pa vsaj kakšno podobno igračo.


Zara, saj imaš prav, tudi taki starši so, ki samo od daleč malo opozarjajo. Jaz našega opozorim enkrat, naslednjič zagrozim z odhodom domov, tretjič odidemo. Pa moram priznati, da kakorkoli je naš kar razbojnik, se na obiskih lepo obnaša in ne dela škode. To ga pa moram pohvaliti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: A se kdaj vtaknete v vzgojo tujih (drugih...
7.3.2006 17:09:45   
soncece24
jaz bi definitivno kupila nov walkie talkie, ali kakršnokoli igračo/stvar, ki bi jo moj otrok razbil ali uničil. Se mi zdi logično, pa če bi šlo za lonec za rože, bi naslednjič novega prinesla - seveda ne praznega user posted image

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: A se kdaj vtaknete v vzgojo tujih (drugih...
7.3.2006 17:21:07   
Anonimen
Pri nas doma so jasne meje. To lahko, tega pa ne.
Itak je naše stanovnje čist anti-baby, pa potem ponavadi se kar jaz javim da lavfam za tamalimi, al pa jih odpeljem štuk višje pa z njimi razgrajamo po bajti. mamica pa v miru kafe popije, pa je.

Sicer pa jaz kar "vzgajam" otročke tud če jih ne poznam. če idim, da uničuje igrače, al pa če je sam sebi nevaren, in pa seveda v primeru, da pretepa druge malčke. Se pa nikol ne obrnem na starše.

(odgovor članu soncece24)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: A se kdaj vtaknete v vzgojo tujih (drugih...
12.3.2006 21:50:19   
Pupica
Ne  v vzgojo tujih otrok se ne vtikava...razen user posted image

ad.1 - Če ti otroci delajo škodo v stanovanju(samo mojem, po drugih oz.njihovih domačih, mi je čisto vseeno), uničevanje lastnine, predvsem igrač!
ad.2 - Če so neuvidevni(grobi, nevarni)do najine prinčipese ( se je že zgodilo, da je punčka najprej pulila vse igrače iz rok, nato pa se letela zapret v svojo sobo, pri tem pa najino ubožico skoraj priprala med vrata.Seveda je mojmu pokrovček odneslo in je povedal temu dekliču, da se to ne sme. Njena mama je sedela in klepetale, stara mama pa nama še zdej utruja, da komandirava to punčko user posted image in še to le zarad tega, ker ji jemoj povedal ta svoje, deklič pa tega tut pod razno ni bil vajen, ker ji doma ne sme nihče nič reči, drugače je užaljenost do Kitajske) Seveda se je kaj kmalu pokazalo, da nisva bila midva nič kriva, saj ima punčka težave tudi z drugimi otroci, težave v šoli...ampak to se naju več ne tiče

Drugače pa se poizkušam čim manj umešavati.
Ponavadi tudi mi je čisto vseeno če otroci premečejo vse igrače, saj jih prav zato imamo, tudi mamicam, ki pretirano težijo malčkom ki so pri nas na obsku, skušam lepo povedat, da če so igrače naj jih pustijo. Saj imamo tako odrasli malo miru in lahko poklepetamo.

Mi pa živce pojejo otroci, ki se igrač sploh ne dotaknejo, ampak bi samo ostale stvari jemali. Pri nas namreč nikoli nisva ničesar pospravila iz dosega Tiinih rok. Vse je tako kot je bilo. Saj nam namreč ni bilo treba, ker ji enkrat rečeš NE in to potem tudi upošteva.Tu pričakujem posredovanje staršev. Če je ni...potem pač takih obiskov ne vabim več.

Pa poleti, ko imamo določene igrače za ven, določene pa za noter(pliške ne nosimo ven, ker bi jih user posted image 1 2  3 zgrizla, pa tudi prati bi jih morala non stop) in tu pač ponavadi sama povem katere so za ven, katere  ne. Če starš ne zakapča, potem ponavadi sama vzamem delikatne igrače in jih pospravim. Ne zdi se mi fer, da bi moji punčki dopovedovala da niso za ven, drugi otroci pa bi lahko z njimi delali kar bi hoteli.

U pa še ena stvar me znervira. Da se "ta velki otroc"bašejo na igrače za dojenčkeuser posted image user posted image Mislm, kaj  res starš ne uvidi, če je igrača za mlajšega, da se lahko pod težo njihovega korenjaka igrača polomi. In vse niso poceni...in tako kot je Spliš rekla, pol se pa delajo, kot da nič ni bilo...user posted image o tem da bi ponudili, da kupijo novo igračo, pa jim tut na misel ne prideuser posted image

Zaenkrat (evo fest trkam na les) tudi naši na obisku ni potrebno usmerjat, kaj sme in kaj ne. Obnaša se tako kot doma.Pogleda, če ji midva dovoliva in potem se igra. Predno gremo jo prosim, če lahko igrače za sabo pospravi(ponavadi je to pri babicah)tako da znosi igračke v koš oz.zibko, kjer jih je dobila. Seveda sva bila na začetku deležna čudnih pogledov, ampak otroci izredno radi pomagajo. In jaz sem ji izredno hvaležna če mi pomaga, takrat tudi ne skoparim z pohvalami (mogoče že kar pretiravamuser posted image ampak glavno je da je pripravljena mi pomagati tudi v naslednjo.
Če se bo pa kdo vtaknil v vzgojo najine punčke, bom pa na določeni situaciji presodila ali je upravičeno ali ne. doslej sem namreč doživela le take reakcije, da so bile mame užaljene če je kdo solil pamet njihovim otrokom...da bi pa same povedale orokom kaj je prav in kaj ne(da bi jih vzgajale) to pa neuser posted image Seveda je lepo na celi riti sedet, in se delat da je otrok user posted image in da je nemogoče da ga polomi...jaz se zavedam, da se lahko v hipu vse spremeni, in tudi naša pridna punčka postane pravi mali user posted image in če bo v tem primeru pomagalo, da ji bo nekdo drug rekel, da se ne sme delat določene stvari, potem tut prov. Seveda pričakujem da bo tut svojega otroka dal prej v red!

LPuser posted image



(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: A se kdaj vtaknete v vzgojo tujih (drugih...
12.3.2006 22:08:02   
ZARA
O, marija...ti bi mene in Zaro (tapru njo user posted image ) vrgla iz hiše v cca 15 minutah...

A  veš, kako zgleda moja  kava na obiskih ? Fokusirana sem na Zaro, kaj dela in če kam vtika roke, prste...če kaj nosi po sobi in kaj nosi...ponavad v pol ure vstanem iz stola ene 89 x, pa včasih še ne pomaga, ji še vedno rata narest kakšno traparijo...eh, pol pa še mal za njo hodim in ji svetujem naj uboga, ampak...
In da bi na prvi NE ubogala, ha - ha!!! Ta je najboljša ta hip !user posted image
Pupic@, iz srca ti želim enega lepega, zdravega in zelo Tii različnega otročkauser posted image user posted image  
Pouš 'pa  vid'la hudičaaaaaaaaa

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: A se kdaj vtaknete v vzgojo tujih (drugih...
12.3.2006 22:15:32   
Seven*
ZARA in Jakob se lahko porocita. Sta glih za skup karakterja. Jaz tud na obiskih samo laufam za Jakobom. Pa seveda mu je najbolj zanimiva ravno fersterkarija. Igrace pri nas ne palijo.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   [Brisano sporočilo]
12.3.2006 22:15:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pupica)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: A se kdaj vtaknete v vzgojo tujih (drugih...
13.3.2006 22:08:56   
Pupica
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

O, marija...ti bi mene in Zaro (tapru njo user posted image ) vrgla iz hiše v cca 15 minutah...




Zakva? Sej s rekwa da te en mot, da ji kdo druh kej reče, če že tebe ne šlivi, ane?user posted image user posted image user posted image
No b jo že u red dawa da  ti uahka tist svoj kufe spiwa a ne!!!!user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Pupic@, iz srca ti želim enega lepega, zdravega in zelo Tii različnega otročka  
Pouš 'pa  vid'la hudičaaaaaaaaa


To j pa druga pesmcauser posted image Itak že zdej vidim kuk ta si user posted image različne, in tak otrok kot Tia itak ne more bit...tko da...verjetno bom že čez par mesecev v kljubu stokajočih:"ne spi,...krčki,...joka,....ne uboga,...ne je...."user posted image Do takrat mi pa prosm wepo dej gmah, da pohvalim najino princesko, ker pol bom tko al tko skoz jamraw, da še cajta naw da b Tio pohwalwauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: A se kdaj vtaknete v vzgojo tujih (drugih...
13.3.2006 22:25:11   
Aleksandrin
NE

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: A se kdaj vtaknete v vzgojo tujih (drugih...
14.3.2006 12:44:45   
karmy
ne, ker vsak ve zase kaj dela... če se z kom drugim pogovarjaš, lahko komentiraš njihovo vzgojo, ampak ni hujšega kot če starša učiš vzgoje user posted image če bo zabluzu otroka, je njegov problem, ne moj...


sem pa enkrat enmu rekla, naj se ne potika okoli sam in naj gre domov pa je rekla pol njegova mama; ja da kaj pa če druzga delat, če mu je dolgčas user posted image user posted image zakaj majo take otroke, če jih ne znajo zaposlit?? ženska pušča svojga otroka v bloku in kar gre...po cel dan je ni..in išče potem okol eno k bi ga vzela in pazla dokler mat ne pride... pa še takrat ga ne išče.. čaka da sam od sebe pride domov...user posted image user posted image mali pa v prvem razredu OŠ ...


< Sporočilo je popravil karmy -- 14.3.2006 12:47:46 >


_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Aleksandrin)
Neposredna povezava do sporočila: 43
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
So edinci srečni ali razvajeni?
So edinci res osamljeni in razvajeni? Britanski znanstveniki trdijo nasprotno.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?