|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj počnete zunaj?
10.4.2006 23:50:00   
Anonimen
Tisti, ki živite v hiši? Ko greste z otrokom, ki je ravnokar shodil, ven, kaj delate zunaj? Pa mislim na domačem dvorišču ne na sprehodu.
Midva se sprehajava po dvorišču, čakava na avtomobile, da se pripeljejo mimo, ker jih obožuje, božava našega psa, včasih ga potiskam s triciklom, za kaj več pa nimam ravno idej. Za gugalnico še čakamo na ogrodje. Star pa je 14 mesecev.

Kaj počnete vse vi in kaj je otroku všeč? Kakšne nove ideje dobrodošle....user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj počnete zunaj?
11.4.2006 6:47:27   
Errai
Mi smo našemu navezali vrvico na en plastičen tovornjak in je čisto navdušen. Vozi ga gor in dol po dvorišču, potem ga pripelje k meni in ga moram še jaz vozit, pa spet on, skratka zamoti se kar za nekaj časa. Rad tudi nabira rožice (ponavadi marjetice) in mi jih prinese, pa na dvorišču imamo en kup peska, ki ga z lopatko prenaša sem in tja, včasih ga malo naloži na tovornjak ali pa posuje po mojih čevljih (user posted image  pojma nimam zakaj je to tako zabavno). Uživa tudi, če najde kakšen kamenček, ki ga potem meče po dvorišču in teče za njim. Sicer pa tako kot vi opazujemo mimo vozeče avtomobile, še bolje je ko pripelje kakšen traktor ali pa se sprehajamo.

Nameravamo pa nabavit še gugalnico, mogoče skupaj s toboganom. Za katero gugalnico ste se pa vi odločili?

LP, Irena

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj počnete zunaj?
11.4.2006 6:47:39   
anitaz
Midve se sprehajava po ulici gor in dol. Ker še ne hodi tako hitro, to lahko traja in traja user posted image  vedno pridejo še zraven sosedovi otroci in potem se "podijo" gor in dol in je vsa vesela.

Drugače so ji pa zelo všeč sosedovi kamenčki in se z njimi zelo zaigra. Ko bo pa oči uredil prostor za hišo, bova pa tam na travici pa na tobogančku, pa na gugalnici.....Pa še kak peskovnik bo treba, da se ne bo naveličala....user posted image

Stara je pa skoraj 13 mesecev....

Lp,

Anita

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj počnete zunaj?
11.4.2006 6:48:44   
anitaz
O Irena...sokrajanka user posted image

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj počnete zunaj?
11.4.2006 7:06:51   
lelaval
Naša 10 mesečnica še ne hodi, zato pa večino časa še prespi zunaj v vozičku. Ko pa je budna, naredi par korakecov - da jo  držimo, malo jo vozimo  s triciklom, gugamo, kličemo kužka (potem ji pa kekse ukrade z rokic user posted image ).

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj počnete zunaj?
11.4.2006 7:13:39   
Marogica
Jaz sem dala že nekajkrat koco ven, da smo se nanjo posedli, vendar moj ta mali bi hodil naokoli. OK. mi pa pač za njim, trga travo, ciprese, se igra z igračami, ki so zunaj, se gugamo. Kaj konkretnega več ravno ne delamo. Včaasih še greva pred hišo na cesto, kjer hodi(je slepa ulica, pa še ta zadnja bajta smo). Potem se pa počasi konča z "aktivnostmi" zunaj.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj počnete zunaj?
11.4.2006 7:21:37   
muki1
Moja je lani za prvi rojstni dan dobila peskovnik. Zelo dobra naložba. Sicer se kaj prida ni igrala v pesku, bolj sedela, s prsti mečkala po pesku, z lopatko pesek metala iz peskovnika user posted image . nosila v peskovnik kamenčke..... ampak zamotila se je. Gugala se je bolj malo, letos je gugalnica ta glavna.
Če je le prišla do metle, je ,,pometala,,.
Pa kar tako je hodila gor in dol po dvorišču, opazovala našo kužo Dino, se smejala z njenih vragolij.

Peskovnik ti pa res priporočam.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj počnete zunaj?
11.4.2006 7:47:56   
dory
Moj je bil od samega zacetka zadovoljen,ce je dobil kaksno lopato, pa traktor, pa hitro v peskovnik....je ful uzival :)

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj počnete zunaj?
11.4.2006 7:57:34   
Anonimen
Jaz bi rekla, da ga kar pusti, naj si sam izbere, kaj bo počel, ne ga vodit. Malo ga opazuj, brez skrbi, da si bo prej kot v petih sekundah našel zabavo.user posted image

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj počnete zunaj?
11.4.2006 9:29:43   
SaaS
Moj sin je ravno shodil, tako, da do zdaj nisva mogla kaj konkretnega početi. Imamo obešeno gugalnico, tako da se je večkrat gugal. Največkrat pa morava nekaj hiši naprej, gledat, kje imajo traktor. Če je slučajno tam na dvorišču, lahko stojiva tam in ga gledava tudi pol ure. Če pa slučajno ropota, pa ni variante, da sina odpeljem stran, jok in stok.. Tako, da imava največ opravka s sosedovim traktorjem, se že kar sama malo spoznam na te zadeve user posted image user posted image , ker vsakič po službi šibamo gledat "tato"!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj počnete zunaj?
11.4.2006 12:18:31   
Anonimen
Punce, hvala za odgovore. Vidite, peskovnik pa sem čisto odpisala za zdaj. Sem najprej pomislila, kaj pa, če si pesek v očke vrže. Ja, ga bomo pa nabavili.

Irena*, gugalnico je dobil za rojstni dan, tisto plastično z varovalom, zdaj pa jo moramo nekam pritrditi, pa smo vsa drevesa porušili.user posted image user posted image

Torej, menite, da bi tudi igrala (tobogan, hiška, gugalnice) prišle že letos v poštev? Ker jaz sem jih nameravala nabaviti za drugo poletje, ko bi imel nekje 2 leti in pol.user posted image

(odgovor članu SaaS)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj počnete zunaj?
11.4.2006 12:37:25   
puncica
Pri nas:
- brcamo žogo
- se guncamo
- gremo v peskovnik tortice delat
- s palco išče hroščeke pa pajke
- prenaša palce po terasi
- pobira kamenčke pa jih nosi s terase v peskovnik
- greva na sprehot s triciklom, tako da jo tišim, ker ima še prekratke noge za gonit pedala
- se podi za mačkom
- gremo na tobogan pred šolo
...

JE pa res da že urnk hodimo, no mogoče ti kakšna ideja prav pride


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj počnete zunaj?
11.4.2006 17:16:44   
frutka_
Blacky morda še ena ideja kaj lahko počneta.
  • Malemu daj kakšno metlo, da pometa
  • Pihata lahko mehurčke
  • Rišeta z debelimi kredami
  • Kupita vetrnico
...

Sicer pa ti redlagam tudi obisk kakšnega dvorišča kjer so otroci, morda v bližnji vrtec.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj počnete zunaj?
11.4.2006 17:43:49   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Blacky

Torej, menite, da bi tudi igrala (tobogan, hiška, gugalnice) prišle že letos v poštev? Ker jaz sem jih nameravala nabaviti za drugo poletje, ko bi imel nekje 2 leti in pol.user posted image


Blacky, moj je samo mesec starejši, pa vse zgoraj našteto ne uporablja, ker je tako kot tvoj, komaj shodil. Mi imamo te stvari od ta večjega, pa ga za ta manjšega ne uporabljamo. Je še premajhen. Ko ga spustim po toboganu, ni nobene prave reakcije veselja, prej strahu-vsaj zaenkrat. Gugalnica ja, vendar ne dolgo. Peskovnik-ni šanse, ker pesek v usta nosi. No, saj nosi tudi travo in druge stvari v usta, vendar ni bilo nekega praveg navdušenja. Mislim, da je naš še premali za določene stvari. Brin bi res samo hodil, in raziskoval. Kakšni večji avti pridejo v poštev, pa seveda vse to, kar ne bi smel prijemat, ali se igrat.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj počnete zunaj?
11.4.2006 20:36:58   
spacey
Mi imamo tudi vrt in dvorišče, pa psa in mačko, tako da se mu kar dogaja, ko je zunaj in v bistvu mu pustim prosto pot, le na očesu ga imam.
Torej:
* z lopatko in grabljicami šari po zemlji in jo preklada sem ter tja
* nabira rožice oz. marjetice
* z metlo veselo pometa po dvorišču
* hodi za Ayo, Nafom in mačkonom, ter jih nadleguje
* ma sej ne vem kaj še vse dela, ampak ni mu dolgčas .. se zamoti in je vesel, sam da je zunaj user posted image

Poleti mu bom pa še šotor postavila in peskovnik nabavila, pa bo še lepše.



_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj počnete zunaj?
11.4.2006 21:51:37   
KODA
Našedva pa ful rada čečkata s kredami po asfaltu.Vozita se z kolesom,pa kopljeta po peskovniku.


_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj počnete zunaj?
12.4.2006 6:50:32   
Errai
Rok je star skoraj 17 mesecev in je nad vsem naštetim zelo navdušen. Ko gremo na sprehod, moramo vedno nujno do igrišča, kjer se potem malo gunca, potem gremo na tobogan (seveda še ne spleza sam gor, ampak ga jaz posadim na vrh in potem prestrežem na dnu tobogana) in na koncu v hišico, kjer se usede na klopco in potem skače dol in vpije "opa". Če bi imeli kam postavit, bi vse to nabavila tudi za doma.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj počnete zunaj?
12.4.2006 9:47:17   
HuAnita




Objave: 109
Član od: 15.11.2004
Kraj: Vrhnika
Status: odsoten Mi smo našemu navezali vrvico na en plastičen tovornjak in je čisto navdušen. Vozi ga gor in dol po dvorišču, potem ga pripelje k meni in ga moram še jaz vozit, pa spet on, skratka zamoti se kar za nekaj časa. Rad






Enako!!!!! Je čisto nora na kamione in drugo težko mehanizacijo, pravo in igračke.... S kamionom hodi že ves teden v varstvo, pa na vse obiskuser posted image user posted image e, v mestu me pa čudno gledajo, češ kaj počne punčka s tovornakom....
Se vsaj malo zamoti, tečnobica mala (aja, zdaj je spet sonček, ko je zob zunaj..)user posted image

(odgovor članu Errai)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?