|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   junij-kako obleči novorojenčka
11.4.2006 11:02:53   
zaliga
Pozdravljene!

Vedno bolj se bliža junij, vedno bolj sem zmedena!
Eni govorijo; eno majčko/body eni dve, eni dve kapici eni eno...eni pliš eni bombaž...
Mamice pomagajte prosim!!!!!
Kaj ste ve oblačile svojim pupam junija, pa ko ste jo nesle domov iz porodnišnice??
S čim ste jih pokrivale čez noč, z odejico ali le kočiko?
Vem, da je dosti odvisn od vremena, a naj bi jih prvi mesec oblačile nekje isto zaradi uravnavanja telesne temperature!

Mamice, vesela bom vsakega nasveta! res sem čisto zmedena in sploh več ne vem kaj kupit!
HVALA VAM že vnaprej!!

< Sporočilo je popravil nalin -- 11.4.2006 11:08:49 >


_____________________________

Vsak dan za nas sije sonček, pa čeprav dežuje...


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pomoč - junijske mamice!!!
11.4.2006 11:13:16   
lelaval
Jaz sem rodila lani junija. V porodnišnici so itak dali dve majčki, hlačke pa ene. Domov sem jo nesla v bodiju z dolgimi rokavi, čez pa plišast komplet. A je bilo ful toplo in že doma sem jo imela le v bodiju + hlačke. Čez teden pa sem ji čez dan oblačila samo bodi s kratkimi rokavi (še babica me je vedno pohvalila, kako pametna mama user posted image ) in po potrebi še zoknčke (če je imela mrzle nogice, drugače pa sem ji nogice dala zjutraj in popoldne na sončka). Prvi teden mu oblačiš eno več, kot sebi, kasneje pa isto kot sebe. Če spi, pa ga pokriješ s tanjšo kociko. Boš videla, kakšno bo vreme.
Sicer pa se drži reka, da ne kompliciraš. In ne oblači ga preveč (kar bodo predvsem starejši govorili), ker se spoti in se prej prehladi, če ima mokro majčko, kot če je manj oblečen.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu zaliga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pomoč - junijske mamice!!!
11.4.2006 11:29:35   
tadejaa
Tudi jaz sem rodila lani junija. Ko smo odšli domov smo ga oblekli takole: body, majčka in bombažna jopica; spodaj pa žabice, bombažne hlače in nogavičke.
Čez avrosedež pa smo dali samo pleničko(zunaj) in ga nismo nič pokrivali.
Je bilo pa vroče in ni nič pihalo. Odvisno je tudi od vremena, ker junija so lahko še kar različne temperature.

Doma pa je bil oblečen v body s kratkimi rokavi in nogavičke. Ponoči pa v bombažnem pajacku in pokrit s tanjšo dekico.
Jaz plišastih oziroma debelejših oblačil nisem potrebovala. Sicer pa potem sproti vidiš in dokupiš še kakšno stvar.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pomoč - junijske mamice!!!
11.4.2006 11:57:43   
makica
Tudi jaz sem rodila junija. Ker je bila nedonošenček in ni imela veliko podkožne maščobe so mi svetovali, naj ne pretiravam s kratkimi rokavi. Ko je šla iz porodnišnice je bila oblječena v body in plišast kompletek. Na glavi pa tetra kapico.
Ko pa smo bile doma je bila večina oblečena v body z dolgimi rokavi in bombažne hlačke. Čez pa kakšne nogavičke. Ponoči, ko je bilo hladneje pa je bila oblečena v tetra in bombažni majčki in pokrita s kovterčkom. Kratke rokave sem jo oblekla šele v tisti največji vročini avgusta (pri 6 tednih). Res pa je da živimo na podeželju, kjer je čez dan in sploh ponoči neprimerno hladneje kot v mestu. 

(odgovor članu tadejaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pomoč - junijske mamice!!!
11.4.2006 14:03:21   
pikica123
Pozdravljena!

Jst sm rodila lani, 20.maja. Ko smo šli iz porodnišnice je bilo ful vroče. Oblečena je bila pajacek, body,jopico. Prvi teden sem jo oblačila malo več, potem pa kaj kmalu tako kot sebe. Tudi kmalu smo oblekli kar kratke rokave in kratke hlače. Tudi zdravnica nas je pohvalila.

Uglavnem ne komplicirej preveč, vedi, da je otroku glih tako vroče, kot odraslim.

(odgovor članu makica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pomoč - junijske mamice!!!
11.4.2006 14:15:37   
Dejča
Body (ne vem več, ali s kratkimi ali dolgimi rokavi) ter čez kompletek z dolgimi ter kapico - samo eno, pa zoknčke. Bilo je ful toplo, sama sem bila v oblekici brez rokavov.

(odgovor članu pikica123)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pomoč - junijske mamice!!!
11.4.2006 14:15:43   
zaliga
Torej punce po vaših dosedanjih odgovorih sploh ne rabim kupovat vse duplo!!?
Jaz sem tud mislila, da bo 1 body dovolj! Če bi pa bilo res hladno, pol pa še odspodaj eno majčko?
Tud glede pliša sem mislila enako, da je za ta čas prevroč! Pol pa mi v eni tgovini prodajalka napihne možgane, da rabim vse dvojno!
Za spanje pa sem tud mislila, en body s kratkimi, čez pa bombažnega pajacka z dolgimi!

Nekaj bi še vprašala! Kaj hlačke ste vse kupovale z podplati ali brez?
Jaz sem namreč kar nekaj kupla "frajerskih" hlačk brez podplatov, pa sem mislila odspodaj dat zokenčke, če pa hladno pa štramplčke  (ali kak se jim že reče?)!
Sem pa kupla tud nekaj žabic (??? - so to bombažne do pasu ali naramnice). Ali lahko te, če je hladno oblečeš pod trenerkico ali ste ve prakticirale z bombažnimi štramplčki?

Pojma nimam punce! Upam, da se ne zdim komu neumna, a res nimam koga drugega vprašat kot vas!
Hvala vam za pomoč!


_____________________________

Vsak dan za nas sije sonček, pa čeprav dežuje...



(odgovor članu pikica123)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pomoč - junijske mamice!!!
11.4.2006 14:46:33   
lelaval
Jaz se ji kupila le hlačke brez podplatov. So tudi meni bolj frajerske user posted image . In pediater mi je rekel, da morajo bit čim več bosi - ker imamo na podplatih živčne končiče.  Hlače oz. pajace s podplati sem ji začela oblačit v jeseni, ko je bilo bolj hladno. Žabic pa ne kupuj preveč, ker se lahko zgodi, da jih bo prej prerasel, preden jih bo sploh potreboval.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu zaliga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: junij-kako obleči novorojenčka
11.4.2006 14:47:41   
bobek05
Jaz sem tudi rodila lani junija. Vreme je bilo sicer toplo, a ne vroče, pa na hipe je kar pihalo. Ko smo šli iz porodnišnice je imel Anej oblečen bodi (mislim, da z dolgimi) in plišast pajacek in malo bolj toplo kapico. Kaj drugega mislim, da mu nisem oblačla, sem ga pa pokrila s toplo odejico.

P.S.: Domov pa smo ga nesli v lupinici.

Kasneje, ko je bilo ful toplo pa sem ga tudi pustila v kratkih rokavih in kratkih hlačkah... Je že res, da pri tako malih pomembno uravnavanje temp., ampak ne moreš ga pri +30° oblačit v plišaste pajacke...Svetujem ti, da imaš eno par plišatih pajackov za hladnejše dneve, večinoma pa raje nabavi bombažne pajacke, majčke, hlačke...

(odgovor članu zaliga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: junij-kako obleči novorojenčka
11.4.2006 14:50:28   
bobek05
Če bo res hladno, mu daj spodaj bodi, pa gor en plišast pajacek (če si notri), če greš pa ven, pa ga seveda topleje obleči...

Ko je bilo srednje toplo (ne vroče) sem mu jaz drugače oblačla bodi + hlačke na naramnice, če pa hladneje pa še eno majčko zraven.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: junij-kako obleči novorojenčka
11.4.2006 15:21:48   
pravljica
ker še sama ne boš vedela, kakšno bo vreme, ko boste šli iz porodnišnice, imej pripravljenih več plasti oblačil
mi smo v začetku julija imeli slabo vreme ob odhodu domov in smo rabili: dolg bodi, tanko bombažno majčko, hlačke brez stopalc, nogavičke, tanjšo bombažno kapico in jopico (mislim, da je slika še nekje v albumu)
plišaste stvari nismo rabili niti 1...nikoli...niti pozimi (se mi zdijo bolj udobni tanjši bombažni pajacki, kot so npr. mothercare)
že prvi teden je bil oblečen samo v pajacka s kratkimi rokavi in hlačnicami, pa samo v kratkem bodiju, pa v kratkem pajacku brez rokavov, pa samo plenice in majčka s kratkimi rokavi...še tako mu je bilo večkrat vroče

v glavnem, ne pretiravaj z nakupi...raje počakaj in še sproti kaj kupi, da ne boš imela premalo kratkih stvari, dolgi pajacki bodo pa ostali nenošeni (teh se dobi dovolj z darili)

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?