|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Starost otroka na osebni izkaznici
19.4.2006 9:24:33   
muki1
Zdaj upam, da nisem foruma zgrešila.

Moja punca je dobila osebno pri rosnih dveh mesecih starosti. Na sliki je kot žogica marogica. Do sedaj smo vedno prečkali mejo brez problema, zadnjič enkrat, ko smo šli v Avstrijo, pa je en carinik dal pripombo,češ, da je na tej sliki stara dva meseca, zdaj pa že skoraj dve leti.
Zdaj je mož zagnal paniko, da bi morala menjati osebno, čeprav piše da je veljavna še nekaj let. Ker gremo čez en teden na hrvaško, me malo stiska pri srcu, kaj če bodo slučajno kaj komplicirali user posted image
Če jo grem danes slikat, pa dam jutri vlogo za novo osebno, dvomim, da jo do srede dobim..... ali?

Joj, punce, če me ne bojo prek pustili zaradi tega, ker je mala na osebni premlada, jaz jo bom kar na meji pustila....saj bi jo tiste tri dni že s čim zabavali, a ne?

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Starost otroka na osebni izkaznici
19.4.2006 9:36:19   
darjatimci
Tudi sama se isto sprašujem, naš fant je star tri leta, sliko ima seveda kot dojenček.Ampak mislim, da je to stvar UE, ki jih izdaja saj veljajo štiri leta. Vsaj pri nas je tako. Mislim, da ne bi smeli dati take veljavnosti in tudi cene bi morali znižati, ker so predrage. Vem, da je strošek izdelave isti kot za odraslega, ampak veljavnost pa ni enaka.user posted image

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Starost otroka na osebni izkaznici
19.4.2006 9:39:13   
Anonimen
moja je tut na osebni stara 2 mesca in me sploh ne briga. če na kartici piše veljavnost leto ta in ta je pač do takrat veljavna pa če bi bla koj slika iz ultrazvoka gor. ka pa njih to briga!

(odgovor članu darjatimci)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Starost otroka na osebni izkaznici
19.4.2006 9:43:53   
Anonimen
To tujih carinokov ali policajev nima kaj brigat! Taki so predpisi v naši državi in jih morajo spoštovat, ne glede na to, če jim je slika všeč ali ne. Pa tiho imajo za bir zraven!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Starost otroka na osebni izkaznici
19.4.2006 9:58:36   
oka
Meni je fotograf, ko sem slikala našo pri dveh mesecih za osebno povedal, da je naša dolžnost, da menjamo osebno otroku ko zraste, ker pač slika pri dveh mesecih ni enaka sliki pri dveh letih. To sem preverila na naši UE in mi je gospa rekla nekaj v tem smislu, da je res tako in da carinik na meji lahko kaj zkomplicira. Ko pa sem ji rekla, če moram osebno izkaznico zdaj menjat, pa je rekla da ni nujnouser posted image . Mi mamo še vedno izkaznico, ko je bila stara dva meseca in je ne bom menjala. Naj se lepo zmenijo, kaj je nujno in kaj ne. Je pa po svoje logično.

LP

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Starost otroka na osebni izkaznici
19.4.2006 9:59:51   
kalbo
Že res, sam naša butnjena država bi morala dat veljavnost takšnih osebnih samo eno leto, pri otrokovem enem letu pa potem za 4 leta. Zdaj je sistem naštiman tako, da ti 3 letnega otroka s komoto odpeljejo čez mejo, cariniku pa pokažejo osebno nekega dojenčka. Carinik mora pač spoštovati predpise. Men se zdi, da je varnost naših malčkov več vredna kot tistih par jurjev za menjavo prve osebne po enem letu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Starost otroka na osebni izkaznici
19.4.2006 9:59:56   
Anonimen
Tako je,kot pravi Splišni.Nimajo nobene pravice se razburjat,tuji cariniki in niti naši,ker je uraden dokument in na njem uradno piše,da je veljavnost pet let.
Tole nagajanje je protizakonito,ampak povsod se najde kakšen pikolovec,ki ima slab dan.Nam še niso zatežili nikoli,pa je slika na osebni narejena,ko je bil komaj mesec dni star,danes pa bo kmalu tri leta.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Starost otroka na osebni izkaznici
19.4.2006 10:00:30   
Anonimen
Ja, itak da je forograf rekel, da je to DOLŽNOST. Biznis je biznis, mater mu.user posted image

(odgovor članu oka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Starost otroka na osebni izkaznici
19.4.2006 10:03:49   
viv_
Ja, Mirna je tudi na osebni stara 1 mesec. Slika je v albumu, uradne fotke... zgleda k en star desc user posted image . Ji bom pa pred poletjem dala delat novo osebno, da ne bojo bratje Grki kej težili. S Hrvati se da pregovarjat, uni pa znajo morit...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Starost otroka na osebni izkaznici
19.4.2006 10:07:41   
Anonimen
Vsak gleda sam za svoj zaslužek. Če je osebna veljavna 5 let je pač ne bom prej menjala, pa če se vsi cariniki na glavo postavijo; mi je pač vseeno. Jaz jim pač nisem kriva, da osebna velja 5 let

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Starost otroka na osebni izkaznici
19.4.2006 10:09:24   
vidja
Naša princesa je stara 5 let in ima še vedno osebno, ki jo je dobila pri 4 mesecih, nismo še nikoli imeli težav. Ste me pa spomnili, da jo pa moramo menjat, ker bo letos potekla.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Starost otroka na osebni izkaznici
19.4.2006 10:36:45   
muki1
Ja, bratje Grki pa znajo res težit, sem videla na lastne oči. So samo sukali z brki user posted image .

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu vidja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Starost otroka na osebni izkaznici
21.4.2006 21:58:11   
TVN
Po zakonu smo jih dolžni zamenjati, ko otrok na sliki ni več razpoznaven (ne glede na rok veljavnosti). Mimogrede, to velja tudi za odrasle osebe!

Gre tudi za varnost naših sončkov!

Se pa strinjam, da bi bilo najbolj smiselno skrajšati rok veljavnosti za take malčke, ker se tako ali tako zelo spremenijo v prvih mesecih oz. letih življenja. Se tudi strinjam, da so dokumenti predragi, ampak žal tako je.

Marsikdo zna zakomplicirati in to z vso pravico in povsem po zakonu.

_____________________________

*** Imejte se lepo! ***

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Starost otroka na osebni izkaznici
21.4.2006 22:43:46   
rija
Muki, mi smo našega slikali za potni list pri dveh tednih, pa si sedaj pri 3,5 mesecih ni niti približno podoben. Kaj bo šele čez eno letouser posted image

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Starost otroka na osebni izkaznici
21.4.2006 23:04:48   
Andra
Tudi moj sin ima osebno na kateri je slika, ko je bil star 3 tedne, danes je že pravi 4 letni frajer. Podobnost? Razen imena in priimka ter nekaterih podatkov, je ni.
Do sedaj ni še nihče kompliciral....

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Starost otroka na osebni izkaznici
21.4.2006 23:39:09   
Anonimen
Ja, pa res, Nika35 ali koliko že ima prav. V Zakonu o potnih listih piše:
20. člen Zakona o potnih listih pravi:

Državljan mora najpozneje v 30 dneh po spremembi stalnega prebivališča pristojnemu organu predložiti potno listino za vpis spremembe stalnega prebivališča v potno listino.

Državljan mora izročiti pristojnemu organu potno listino najpozneje v 30 dneh, če:
1. spremeni priimek ali ime;
2. spremeni stalno prebivališče, pa vpis spremembe stalnega prebivališča v potno listino iz prejšnjega odstavka ni več možen;
3. fotografija ne kaže več njegove prave podobe;
4. je poškodovana oziroma obrabljena, ali če iz kakšnega drugega razloga ni več uporabna.

V primerih iz 1., 2., 3. in 4. točke prejšnjega odstavka lahko državljan vloži vlogo za izdajo nove potne listine na način, določen v 23. členu tega zakona.

(odgovor članu Andra)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Starost otroka na osebni izkaznici
21.4.2006 23:46:50   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: Nika35

Po zakonu smo jih dolžni zamenjati, ko otrok na sliki ni več razpoznaven (ne glede na rok veljavnosti). Mimogrede, to velja tudi za odrasle osebe!



točno to je meni rekla na UE, ko sem dala tamali delat OI pri starosti 6 tednov

(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Starost otroka na osebni izkaznici
29.6.2007 8:51:43   
Maxica
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Že res, sam naša butnjena država bi morala dat veljavnost takšnih osebnih samo eno leto, pri otrokovem enem letu pa potem za 4 leta. Zdaj je sistem naštiman tako, da ti 3 letnega otroka s komoto odpeljejo čez mejo, cariniku pa pokažejo osebno nekega dojenčka. Carinik mora pač spoštovati predpise. Men se zdi, da je varnost naših malčkov več vredna kot tistih par jurjev za menjavo prve osebne po enem letu.



Se popolnoma strinjam. Spremenijo naj veljavnost. Morda bi pa o tem veljalo malo pobarati gospoda ministra, Viranta al kdo je za to pristojen? Minister za notranje zadeve?user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Starost otroka na osebni izkaznici
29.6.2007 9:51:53   
viv_
Se strinjam s Kalbotom.

Jaz sem jo lani pred poletjem dala Mirni nanovo narest, ker nisem hotla kakšnih komplikacij na meji. So pa bojda Grki znani po tem, da radi težijo.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Na družinski izlet z vlakom
Se je vaš otrok že peljal z vlakom? Toplejši dnevi so idealni za družinski izlet z vlakom - po Sloveniji ali za več dni ...
1. HIGHLANDER Pohodniški dan z gosti
HIGHLANDER je največja veriga večdnevnih pohodniških dogodkov na svetu. V nedeljo, 19. maja 2024 pa v Sloveniji organizi...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?