|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zavarovanje v sloveniji
5.5.2006 14:00:18   
loparka
Rada bi rodila v Sloveniji, pa nimam vec zavarovanja in ga baje ne morem dobit, ker sem prijavljena na Hrvaskem in ne morem imeti obeh, ce pa bi hotela placati mi je pa predrago. a ima katera iskusnje s tem? Prvic sem rodila v Ljubljani in sem bila kar zadovolna, tukaj na Hrvaskem pa ne vem kako je.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zavarovanje v sloveniji
5.5.2006 14:02:10   
Anonimen
Če imaš hrvaško državljanstvo, se obvezno zavaruj na Hrvaškem. Če ga nimaš, si pa tudi uradno Slovenka in mislim, da bi ti moralo pripadati slovensko obvezno zavarovanje. Za vsak primer, če ti ne, ima pa tudi Hrvaška verjetno zavarovanje za tuje državljane. Tolk zlo drago pa spet ne more bit.
Drugače pa je porod v Sloveniji zastonj, kolikor jaz vem. Vsaj za obvezno zavarovane je.
Zavaruj se po enem od družinskih članov, če gre.

(odgovor članu loparka)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zavarovanje v sloveniji
5.5.2006 14:10:00   
debeluška
Porod v Sloveniji stane 353.754.00sit če nimaš obveznega zdravstvenega
zavarovanja,dodatnega ne rabiš.Probaj si zrihtat zavarovanje,pokliči na
miklošičevo in vprašaj kaj rabiš.Vem pa da nemoreš imeti dva zavarovanja.
Če se boš tukaj zavarovala moraš prinesti papir da na Hrvaškem
nimaš zavarovanja(potrdilo) da nisi zavarovana.



lp

(odgovor članu loparka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zavarovanje v sloveniji
5.5.2006 20:23:38   
skuštrana
Vse je odvisno od tega kje imaš prijavljeno stalno bivališče. Če ga imaš tudi v Slo potem si lahko urediš zavarovanje drugače bo pa malo težje. Če pa si prijavljena samo na Hrvaškem in imaš tam stalno prebivališče potem si zavarovana tam in se v Slo ne moreš zavarovat.
Sicer ne vem kakšno državljanstvo imaš, ampak če imaš slovenskega bi se ti morda splačalo prijavit stalno bivališče v Sloveniji in si potem urediti zavarovanje. Osnovno in dodatno. Po moje bi te prišlo cenejo kot pa da plačaš cel porod, če je cena res tako velika. Ne vem kako bi bilo to izvedljivo pri tebi, ampak moja tamala ima dvojno državljanstvo in ima stalno prebivališče v obeh državah(že od rojstva). Posledično ima tudi zdravstveno zavarovanje v obeh državah.

Sploh pa, saj ni tak bav bav rodit dol...Če so vse Hrvatice boš pa še ti. Boljše to kot pa izkeširat kar velike denarce.


(odgovor članu debeluška)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zavarovanje v sloveniji
5.5.2006 21:32:27   
loparka
stalno bivalisce imam v ljubljani, zaposlena pa sem na hrvaškem in si tukaj ne morem prekinit zavarovanja, v ljubljani pa so mi rekli, kot pravi debeluška, da obeh zavarovanj ne morem imeti.

pa saj mi ni problem roditi na hrvaškem, večji problem mi je, ker živim na otoku in ni porodnišnice, najbližja je 3 ure stran, ginekolog pa baje že 14 dni prej pošlje na kopno pa se mi ne da tok časa čakat v porodnišnici, bolj udobno bi mi bilo doma pri mami

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zavarovanje v sloveniji
7.5.2006 0:47:09   
skuštrana
Kaj pa če probaš tako, da se napraviš "noro" in zamolčiš, da imaš zavarovanje na Hrvaškem? Se pač zavaruješ kot občan?

(odgovor članu loparka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zavarovanje v sloveniji
7.5.2006 0:49:20   
Anonimen
Če si kot slovenska državljanka zaposlena na Hrvaškem, potem ti zdravstveno zavarovanje krije hrvaški delodajalec, kajne? Mislim, da imata Hrvaška in Slovenija medsebojni sporazum o obveznem zavarovanju, kako pa velja slovensko dodatno na Hrvaškem ali obratno, pa žal ne vem.
O predčasnem odhodu z otoka na kopno pa res razmisli, ja. Da ne bo slučajno na otrokovem rojstnem listu v rubriki "kraj rojstva" pisalo "most med Krkom in kopnim" ali kaj podobnega. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu loparka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zavarovanje v sloveniji
7.5.2006 19:29:38   
skuštrana
Kerensa, vse kar si napisala drži, amapk poroda v drugi državi ti pa ne krije nobeno zavarovanje...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?