|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   butanje z glavo
23.5.2006 16:28:16   
morskadeklica
Ojla!

Moja 15-mesečnica je začela, kadar ji kaj ni prav-trmauser posted image , z glavo butati v npr. vrata od omare ali pa vhodna vrata. Kaj ste naredile v takem primeru? Meni je to grozno pogledat, ampak sploh ne vem, kako naj reagiramuser posted image

_____________________________

Človek mora najprej imeti rad samega sebe, da bi lahko imel rad druge
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: butanje z glavo
23.5.2006 16:35:38   
*goldfish*
Pri nas je enak problem!

Le, da ko naš trmari, se vsede na tla in buta z glavo dol, na tla! Par krat se je kar fejst udaril in je jokal, ampak jaz ga čisto nič ne upoštevam, ko se on tako trmari in buta z glavo. Kar prestopim ga in delam svoje, on pa tudi po nekaj sekundah vstane, ko vidi da ga nihče ne upošteva. Mislim pa da je kar to uspešna lekcija, ker zadnje dni se več ne meče na tla, niti ne buta z glavo!user posted image

(odgovor članu morskadeklica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: butanje z glavo
23.5.2006 22:58:07   
Marogica
Moj 1,5 letnik to dela že kar nekaj časa. Najraje, kadar je jezen, se vrže vznak, torej nazaj na tla, ali pa se z glavo buta ob kaj pač pride, tla, mojo nogo, kavč... Jaz ga normalno pustim, da neha, ker nič ne pomaga, tudi če ga hočem potolažiti in ga vzamem v naročje. Takrat pa butne kar ob mene, sva se že dvakrat konkretno z glavami "tresnila".
Mu rečem sicer ne, vendar v tej ihti po moje nič kaj ne pomaga. Pazim le, da ni v bližini kakšna nevarni ali sotri predmet, da bi se lahko resno poškodoval.
Če pa obstaja kakšna druga rešitev, je bom tudi jaz vesela.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: butanje z glavo
23.5.2006 23:21:00   
morskadeklica
Hvala vama! Potem vidim, da je najbolje jo pustit pri miru, kadar to počneuser posted image

_____________________________

Človek mora najprej imeti rad samega sebe, da bi lahko imel rad druge

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: butanje z glavo
24.5.2006 8:05:25   
Geja
No tudi mi smo taki, da če nam kaj ni prav, se kar na tla uleže, pa začne z glavo butat... Najhuje pa je, ko se kar nazaj v znak vrže, joj me je kar strah... ponavadi zjutraj ko ga zbudimuser posted image , ko se na previjalni preoblačiva in ko sedi se kar vrže nazaj v znak... dobro da sem že navajena, da imam vedno eno roko zadajuser posted image !

Upam, da jih bo minili...

Sem pa tudi sama nekje brala, da je v takem primeru najbolje otroka pustiti in se NE zmeniti zanj... in ko bo videl da mu ne posvečaš pozornosti oz. da s tem ne bo dosegel nič, ga bo minilo....upamuser posted image !

čau,čau
Geja

(odgovor članu morskadeklica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: butanje z glavo
25.5.2006 7:37:04   
BarbaraE
Uf, sem na nek način kar potolažena, ko vidim, da moja hčerkica ni osamljen primer - butanja z glavo, cepetanja itd. Midva jo tudi kar pustiva in potem kar hitro neha. Sem pa ravno včeraj prebala, da so najpogostejšei izpadi do konca 2. leta. In tudi tu je bil naveden nasvet, da jih kar pri miru pustit, edino ostre in nevarne predmete odstranit.

Aja, naša bo  14 mesecev. Cepetat je pa znala prej kot hodit. user posted image

Barbara

(odgovor članu Geja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: butanje z glavo
25.5.2006 17:15:08   
morskadeklica
IZVIRNO SPOROČILO: BarbaraE

Cepetat je pa znala prej kot hodit. user posted image

Barbara



heeh moja tutuser posted image

_____________________________

Človek mora najprej imeti rad samega sebe, da bi lahko imel rad druge

(odgovor članu BarbaraE)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: butanje z glavo
27.5.2006 14:14:41   
tiktak
Naša tudi buta z glavo.  Se ne trma, ampak sem mi zdi da probava kako boli.user posted image  Potem malo pojokca in je o.k.. user posted image . Stara je 13 m.

(odgovor članu morskadeklica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: butanje z glavo
4.6.2006 8:25:27   
bobek05
Mi še sicer nismo tako daleč (Anej še nima leto dni), sem pa že pripravljena na vse user posted image  Mogoče vam pa lahko pomagam s svojim primerom.

Ko sem bila majhna (stara približno 1,5 l) sem delala natačno to, kar opisujete - treskala z glavo ob tla. Moja mama se je naprej precej ustrašila, ker se je bala, da se bom poškodovala in me je dvignila k sebi, skušala potolažit ipd. Seveda ni minilo dolgo, ko sem se spet vrgla na tla in bum-bum z mojo malo bučo. Potem pa je mama dobila nasvet od svoje sodelavke, da naj me v "navalu trme" polije z vodo. Naslednjič, ko sem spet treskala z glavo ob tla, je šla mama po posodo vode in mi jo na hitro zlila v obraz (v bistvu bolj vrgla - saj veste kaj mislim). Največji štos je bil še v tem, da sem ravno takrat imela odprta usta in mi je voda prišla malo v zapnik tako da sem rabla par sekund, da sem prišla k sebi. In kaj je iz vsega tega nastalo: Naslednjič, ko me je spet popadla želja, da bi treskala ob tla, me je mama samo vprašala, če gre po vodo in v sekundi sem bila na nogah. Tega nikoli več nisem ponovila.

Isto stvar je naredil tudi moj stric pri svojem sinu in rezultat je bil enak.

Nekateri se ne strinjajo s tem pristopom, češ, da je za otroka prevelik šok, ampak ne jaz ne moj bratranec ne čutiva nobenih posledic user posted image  No, hotela sem samo pomagat, če pa se bo katera držala nasveta, pa je njena stvar...

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu morskadeklica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: butanje z glavo
4.6.2006 8:30:00   
Marogica
Bobek05, za to z vodo sem tudi jaz že slišala, vendar se sliši tako kruto, da ne vem, če bi se lahko tega poslužila. Je pa res, da vsi ki so to pripovedovali pravijo, da pomagauser posted image   Mogoče se pa mora otrok enkrat konkretno butnit, da bo skapiral? Kaj pa vem....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: butanje z glavo
5.6.2006 19:19:58   
bobek05
Marogica, jaz še tudi nisem sprobala pri svojem otroku, ker (do zdaj) ni bilo potrebe. Mi je pač mama pripovedovala, kaj je ona naredila, saj se sama (valjda) ne spomnim...

P.S.: Če te kaj pomiri - zaradi tega nimam nobenih nočnih mor ali več osebnosti user posted image  

Sem pa jaz tudi slišala, ja, da nekateri odsvetujejo - baje zaradi ŠOKA, ki ga otrok doživi. Kaj pa jaz vem?! Po eni strani se strinjam, ker se tudi meni zdi tole malce kruto, po drugi strani pa se mi zdi, da dandanes že tak hudo v vsem pretiravajo/-mo... Svetovalci v vzgoji pa imajo itak vsakih nekaj let neko drugo teorijo in zagovarjajo nekaj tretjega user posted image  (to pa vem, ker sem pedagoginja)...

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: butanje z glavo
10.10.2007 18:38:52   
lampica
Me je zanimalo, če se kaj piše o butanju z glavo ob trde predmete in sem našla tole. Ugotovila sem, da naš mulc ni edini priemrek pri tej starosti. star je 14 mesecev. Ko ga prime buta ob tla p ani važn kulk dolg. On samo buta. P ado zdaj še ni nič pomagalo. Očitno se bo treba res potrudit in ga pustit na miru ali pa res poskusit z vodo. Ker res ne vem več kako ga od tega butanja odvadit.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: butanje z glavo
10.10.2007 18:56:27   
mml
Mi smo dali tudi nekej pri 15 mesecih skozi to fazo butanja z glavo v zid ali tla...odvisno od tega ali je bila stena v bližini ali ne user posted image . Večinoma je bilo povezano s tem, če smo ji rekli, da česa ne sme...včasih pa se je butal kar tako...kdo bi jo razumel.
Jaz se kaj dosti s tem nisem obremnjevala in tudi hude pozornosti zaradi tega ni bila deležna, ne je bil še vedno ne...misilm, da je faza butanja z glavo minila v kakšnem mesecu...tako kot se je pojavila je tudi izginial

Trenutno ima pa fazo cepetanja in metanja ob tla, če se ji zdi, da se ji dogaja krivica user posted image , seveda ob ustrezni zvočni spremljavi...najbrž bo tudi to minilo...pa bo prišlo kaj drugega...faze pač

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu lampica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?