|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prispevek na RTV slo 1 - včeraj
31.5.2006 8:23:38   
KIRA
prispevek na RTV slo 1 - včeraj popoldan je govoril o slovenskih narodnih pesmih, ki jih pojejo otroci.
videla nisem vsega, sem pa videla otroke oz ene OŠ v Ptuju, pa še enih par stvari.  med drugim so kazali tudi neko pesmarico ali kaj že pač, v katerih so bile te pesmi zbrane (npr. Marko skače in druge) z notami, pa lušnimi ilustracijami. jaz nekaj teh pesmic poznam, pa jih tudi pojem moji punci, rada bi jih pa znala še več , pa da je ne bom narobe učila, ker se nekaterih spomnim le delno.
zanima me, če katera to knjižico pozna - ali pa je učbenik za glasbeno vzgojo??? pa če jo katera ima doma (za oddat....). V glavnem - notri so besedila z notami, na sosednji strani pa take lepe ilustracije vsebine pesmic....

LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prispevek na RTV slo 1 - včeraj
31.5.2006 9:42:27   
cukerček
http://www.nastja.com/OTROSKE-PESMICE.doc
http://www.arsov.net/pesmice.htm
http://friends.s5.net/tanja/linki/otroski%20koticek.htm

na teh straneh je dosti otroških pesmic samo so brez not, lahko jih le poješ svojiuser posted image

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prispevek na RTV slo 1 - včeraj
31.5.2006 10:24:07   
KIRA
hvala cukerček, ne gre se mi za take "moderne", ampak za klasične ljudske pesmi - take ponarodele. Take pesmice hočem, kot jih je moja babica pela meni. kako naj ti razložim:
Marko skače, Sijaj sončece, Ob bistrem potoku je mlin, Lepa Ana..... tega je ogromno, samo na spletu ne najdem.
Ne gre se mi samo za to da bi jih pela tako kot je babica meni pela - ampak da se te reči ne pozabijo, da bom imela čtivo, pisano stvar, da bom lahko dala hčerki naprej. Ne vem katero pesmarico so imeli včeraj na RTV - ker tam notri je vse to zbrano. Vključno z notami in zraven so narisane slike na tematiko....


(odgovor članu cukerček)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prispevek na RTV slo 1 - včeraj
31.5.2006 13:58:41   
nejcko
Če obstaja kakšna taka knjga z notami, ne vem, jaz imam doma 300 narodnih v žepni izdaji (to so tiste male knjižice, vezane v rdeče usnje).
Drugače pa se dobijo tudi CD-ji ali kasete z  ljudskimi pesmimi za otroke različnih izvajalcev. Ena med njimi je tudi Melita Osojnik ali Osolnik (nekaj takega).

Mi doma večinoma samo ljudske prepevamo - jih imata otroka najraje.

< Sporočilo je popravil nejcko -- 31.5.2006 13:59:27 >

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prispevek na RTV slo 1 - včeraj
31.5.2006 14:20:19   
KIRA
aha, no za začetek je to že nekaj. a une pa ne poznaš s TV? mogoče je kak učbenik za glasbeno vzgojo? ali za zborovsko petje???

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prispevek na RTV slo 1 - včeraj
31.5.2006 22:48:08   
nejcko
Bom sodelavko vprašala, učiteljico glasbe; ona bi že mogla vedeti. Ti sporočim.

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prispevek na RTV slo 1 - včeraj
31.5.2006 23:05:58   
Stajerka
Je bila mogoče knjiga: Daj daj srček nazaj od Matea Reba? V njej so zelo luštne narodne pesmice.
http://www.cangura.com/knjigarna/otroska-literatura/4-8-leta/pesmice/zavod-reba-daj-daj-srcek-nazaj.php?referer=category&referer_page=1&title=0&sortby=position&sortorder=DESC
 
 

_____________________________

Če hočeš videti, moraš gledati s srcem. (Mali princ)

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prispevek na RTV slo 1 - včeraj
1.6.2006 8:11:41   
KIRA
ja, to je pa čist možno da je ta. sem malo pobrkljala po spletu, pa je kar podobno tistemu, kar je blo na TV. tud po opisu bi lahko blo to. če je bla tista oddaj predstavitev te knjige pol je pa ziher tale. žal nisem videla celega prispevka..
hvala!!!

(odgovor članu Stajerka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To storite, ko se otrok grdo obnaša
Kaj storiti, ko se otrok grdo obnaša? Ga kaznovati? Kričati nanj? Ne, strokovnjaki pravijo, da je v takšnih primerih naj...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?