|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Katera pasma?
6.6.2006 14:01:29   
Maxica
Kljub vsej žalosti, ki nas te dni obdaja zaradi ponovne izgube našega user posted image , razmišljam, da bi v bližnji prihodnosti ponudili dom še kakšnemu psičku. Ker ima oče oktobra okrogli rojstni dan, bi bilo to zanj res primerno darilo. Sedaj pa razmišljam, kakšnega kužka "nabaviti". Do sedaj smo imeli same pinče, dvakrat mešančka, ena pa je bila pritlikavi srnasti pinč. Gotovo mora imeti kratko dlako, fajn bi bilo, da bi bil psiček prej majhne rasti, kot velike (ampak ne tako majhen kot je že prej omenjeni srnasti pinč, ker je to res predelikatna žival). Imate kakšno idejo, nasvet? Kam pogledati za leglo ipd.? Čas imamo do oktobra.user posted image  

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Katera pasma?
6.6.2006 16:33:18   
arielca
Mi imamo maltežančka, kupili smo ga v Zalogu pri LJ in če se boste odločili, bom poiskala telefonsko.

Kužek je majhen, prijazen (pri nas se s 6 mesečnico super razumeta), igriv,... Mogoče je treba opozoriti na dlako, ker ga je treba pogosto krtačiti (mi imamo postriženega bolj na kratko, da je malo manj dela), po drugi strani pa maltežančki ne menjajo dlake in nimaš 'kosmaega' stanovanja.

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Katera pasma?
6.6.2006 19:20:39   
Shania
arielca, mi prosim zaupaš, kdo so "vzreditelji" o katerih govoriš? Sama ne poznam nobenih iz Zaloga, ki bi resnično vzrejali, pa dobro poznam pasjo sceno. Tudi na KZS še niso slišali za njih. Šteparji?

Maxica, bi bili pripravljeni morda vzeti psička tudi iz zavetišča?

lp,
Shania

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Katera pasma?
6.6.2006 21:39:13   
Pmaxi
Možnosti imaš več. Če vam ni všeč, da psu odpada dlaka potem iščite psa, katerega je potrebno trimat ali strič. Pse, ki se trima so: pritljikavi šnavcer - zelo dobre črno srebrne pritljikave šnavcerje ima ga. Kazakovič Jelena iz Srbije. Kljub temu da je iz Srbije ni problema psa dobiti sem. Potem so višavski terierji - za vzrediteje bi bilo ptrebno klicati na KZS.
Psi, katere se striže je recimo pudli, shit tzu, lassa apso, tibetanski terier.
Jaz imam trenutno dolgodlakega psa, kateremu tudi ne odpada dosti dlaka in sicer kitajski goli pes - imaš golo (hair less) in dolgodlako (powder puff) različico. Vzreditejica je POlona Blatnik iz Ankarana.
Meni ljubi psi, kateri pa žal puščajo dlako, so tudi mopsi. Mopsi so izredni družinski psi in noro učljivi. Ravno včeraj je ga. Metoda v pasji šoli Švrk rekla, da imajo od pritljikavčkov mopsi najboljše provprečje na izpitih.

Sicer pa moraš najprej razčitstiti sama pri sebi točno kakšnega psa si želiš, česa si ne želiš, potem pa vprašaj na KZS po vzrediteljih.

Ti pa predlagam, da če že kupuješ psa, si ga kupi z rodovnikom in od preverjenih vzrediteljev. Mogoče ne bi bilo napak se obrniti se tudi na www.mojpes.com in www.mojpes.net

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Katera pasma?
7.6.2006 10:54:33   
Shania
arielca?

(odgovor članu Pmaxi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Katera pasma?
7.6.2006 11:05:50   
Anonimen
Mi imamo belega višavskega teriera, vzreditelji Kremsarjevi iz Maribora. Je super kuža, mi imamo pričko. Pridna, povsod jo jemljemo s seboj, nobenih problemov. Največkrat kar pozabimo, da je z nami (na kakšnem izletu), nikamor ne gre, čeprav vse prešnofa. Vsi jo občudujejo, kako da je pridna. Dlake ne pušča. Res hvaležen kuža.

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Katera pasma?
7.6.2006 11:09:00   
Anonimen
U, pa na koker španjele sem pozabila. Ti so tudi fletni. Meni so posebej všeč črni, ali pa črni z malo bele ali rjave. Pa tudi ne puščajo dlake, vsaj kolikor se spomnim. Imeli smo ga, ko sem bila mlajša.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Katera pasma?
7.6.2006 11:10:29   
Anonimen
Ali pa jack russel ternier? Samo ta je bolj živ, odvisno, kakšnega psa želi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Katera pasma?
7.6.2006 11:14:16   
baguSka
JKT in KP puščata dlako!!!!! Le da je od kokra malenkost lažje dlako očistit, medtem ko ma rasel tisto dlako ki se zapiči v vsako cunjo, celo v gate!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Katera pasma?
7.6.2006 11:20:45   
Laubica
Jaz imam mopsa pa je dlaka res user posted image Meni pa je zelo všeč Japonski čin so tudi slovenski vzreditelji ima pa zelo podoben karakter mopsuuser posted image user posted image user posted image To pomeni zelo dober karakteruser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Katera pasma?
7.6.2006 11:35:05   
baguSka
Aja, če res nočte dlak, potem je najboljši pudl!!user posted image

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Katera pasma?
7.6.2006 11:38:16   
Shania
Koder (pudelj) je izredno hiperaktiven pes, potrebuje ogromno gibanja..

Maxica, daj povej kaj si pravzaprav od psa želite, in kaj ste mu pripravljeni nuduiti? Tako bo veliko lažje svetovat. Kaj vas moti, kaj želite, kaj nudite...

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Katera pasma?
7.6.2006 11:45:21   
Anonimen
JKT in KP



What?user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Katera pasma?
7.6.2006 12:11:11   
Shania
Mislim, da se ji je pri JKT zatipkalo in je mislila JRT (jack rusel terier) KP je pa Koker španjeluser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Katera pasma?
7.6.2006 12:13:04   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: Shania

Mislim, da se ji je pri JKT zatipkalo in je mislila JRT (jack rusel terier) KP je pa Koker španjeluser posted image


user posted image

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Katera pasma?
7.6.2006 12:16:27   
Anonimen
Neee, KP je Koper.user posted image

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Katera pasma?
7.6.2006 12:19:23   
baguSka
Jah čist sm se zatipkala. Obvladam začetnice.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Katera pasma?
7.6.2006 16:55:29   
Maxica
Bi se kje na internetu dalo videti vse te pasme, obstaja prav kakšna fajn stran?
Tudi sama sem razmišljala o koker španjelu. Iz zavetišča bi ga vzeli, pod pogojem, da je mladiček.
Je pa oče precej "leteči" po naravi, zato bi bilo fino, da bi bil psiček tak zvesti spremljevalec tudi po gozdu in naravi. Sicer se doma še pogovarjamo o vsem tem, razmišljamo tudi, ali bi bil tudi ta psiček v stanovanju, tako kot prejšnji, ali pa bi temu postavili pesjak, kar pomeni, da bi bil lahko tudi malo večji. Torej, vse je še odprto. Se še priporočam za kakšen predlog, vsak je dobrodošel.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Katera pasma?
8.6.2006 12:46:50   
Pmaxi
pojdi na www.mojpes.net Tam boš našla mnogo opisem pasem in tudi priložene slike. na forumu pa najdeš tudi čveke, kjer se združujejo lastniki psov določenih pasem.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Katera pasma?
8.6.2006 13:03:59   
baguSka
http://www.mojpes.net/modules/cjaycontent/index.php

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Katera pasma?
8.6.2006 13:41:44   
Anonimen
Samo da na forumu velja hieararhija odgovarjanja. Ce ne boste imeli vrhunskega psa iz te in te pasme, potem te ne smergljajo prav dosti. (najbrz se ve, na ketro pasmo tole letiuser posted image ).

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Katera pasma?
8.6.2006 13:57:31   
baguSka
Ja pri vsaki pasmi je tko ribica... In sploh ni poanta v tem, da bi zdej mogla tam bit in se med sabo dajat... Bistvo je v tem, da kaj novega izves in kaj pokomentiras. Ne smes se pustit, da te zjebejo na prvi crti. Pac folk gor podpira rodovniske pasme, nikjer pa ni pravila, da se morajo foruma udelezit le lastniki takih psov. Ce njim kaj ne pase, pa nej grejo oni dol. Ne!? Pa to zdej ni tema za sem gor, tko da...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Katera pasma?
8.6.2006 23:03:29   
Anonimen
Ce si preberes zadnje tri ali pa 5 strani debate o beaglih, bos videla, da se pise le o psih dolocene psarne in drugih uporabnikov sploh ne smreglajo, ampak se pisejo le pohvale in priznanja in oh in sploh o psih dolocene psarne. Upostevajo se se vprasanja tistih, ki jih osebno poznajo.

In to me moti. Vem, da so vzreditelji alergicni na pse brez rodovnika, ampak nasvet pa nic ne stane, a ne?

Aja, se to .. kar se tice, da sem tam. Jah nekje bi pac rada dobila te informacije in se mi (je) mojpes zdi(zdel) najbolj primeren. In vprasas na tisti temi, katere pasmo imas doma, a ne.

Offtopic.

< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 8.6.2006 23:04:45 >

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?