|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: v porodnišnici-kako je to mogoče?!?
11.6.2006 21:18:59   
jasnika
jaz sem dojila hčero, sicer le 2 meseca zaradi bolezni pa veddar
mislim da ma vsaka mama se pravico odločit če bo dojila al pa ne saj pa je to njena stvar in ne tvoja lonka
pa kaj če ne želi dojit pač ne želi in konec
mislim pa da bo otrok kljub temu zrasel
to je že spet samo moje mnenje

(odgovor članu lonka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: v porodnišnici-kako je to mogoče?!?
11.6.2006 21:21:59   
natalia
to sem jaz tudi doživela v MB porodnišnici. ženska, ki je bivala z mano v sobi, je rodila prezgodaj, otrok je bil nedonošenček in na intenzivni. ta mama si je tako vztrajno, res pohvalno, črpala svoje mleko za novorojenčka, da se je ponoči zbujala na 3 ure in si z ono ročno črpalko črpala mleko - in kaj se je zgodilo, vse tiste flaške, so nekje obtičale, bogve kje, otroček pa je dobival dodatek, ker se nekomu ni dalo prek ceste nest stekleničk z mlekom. res je, da se je potem očka razburil in se je uredilo, ampak, halo?!

lp

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu MajaPRO)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: v porodnišnici-kako je to mogoče?!?
11.6.2006 21:31:15   
Mateja82
se tud jaz pod tole podpišem.  Ne dojim, ker pač ni steklo tako kot bi moralo, ne začetku mi je bilo malo hudo, zdaj pa mi je čist vredu tako da je po flaški, si ne predstavljam da bi bilo drugač.
Je pa prav zanimivo da te to obtoževanje  spremlaja  tud kasneje ko greš naprimer s tamalim na teren pa ga moraš nahranit v kakšni previjelnici, se mi je zadnjič zgodilo, da nas je bilo več  dve mamici sta lepo dojili, mi pa smo jedli po flaški, in se je prav videlo, kakšni "prijazni" pogledi so padali od ene mamice  na naju,pa tud kakšna pripomba je padla  kot da sem  kaj slabša od njih ker ne dojim user posted image  .

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: v porodnišnici-kako je to mogoče?!?
12.6.2006 9:32:05   
MajaPRO
IZVIRNO SPOROČILO: natalia

vse tiste flaške, so nekje obtičale, bogve kje, otroček pa je dobival dodatek, ker se nekomu ni dalo prek ceste nest stekleničk z mlekom



No, ko sem jaz prinesla stekleničko s svojim mlekom na intenzivno, jo je pred mano spravila v hladilnik, tako da nikomur ni bilo potrebno iti preko ceste. Treba je menda samo označit, za katerega user posted image je mleko in kdaj je bilo izčrpano (oz. kakršenkoli način shranjevanja pač imajo).


_____________________________

Otrok stane največ na tem svetu. Tvojo ljubezen. Tvoje življenje.

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: v porodnišnici-kako je to mogoče?!?
12.6.2006 10:01:26   
natalia
ta mamica je imela CR, ampak je bila zaradi prenapolnjenosti oddelka na enoti intenzivne in spodnje enote za sekcije, premeščena na naš oddelek, ki je stavba nasproti omenjene enote.

načrpano mleko res ni prišlo do otroka.

lp

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu MajaPRO)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: v porodnišnici-kako je to mogoče?!?
12.6.2006 11:32:54   
bobika
Še moja zgodba iz mariborske porodnišnice.
Rodila sem en mesec prehitro. Mala je bila prvo noč v intenzivni, ker je bila zelo lahka. Prvega podoja nisma opravili ob rojstvu ampak drugi dan, ker je bilo bolj pomembno njeno trenutno zdravje kot pa dojenje.
Drugi dan je nama  šlo kar lepo, le da user posted image ni mogla kaj dosti pojesti, ker je bila prešibka. Nato je dobila še zlatenico in zopet pristal na intenzivni. Sestre so mi same predlagale, da  me pokličejo, ko se zbudi, da jo podojim. Ker je pojedla le okoli 10g, se mi je logično zdelo, da ji dajo dodatek.Sestre so mi predlagale, naj si črpam. In res sem si. V trenutku, ko sem se trudila z izčrpavanjem in sem v stekleničko spravila po uri črpanja le 10 ml je prišla sestra. Rekla, je da naj ji dam tistih 10 ml mleka, da je boljše kot pa nič. Vsaka kapljica je dobrodošla, mi je rekla. Par dni je dobival malo mojega in malo adaptiranega mleka. Ob zlatenici ni mogla nič sesati in sem bila zadovoljna, da so ji dali adaptirano mleko, da je vsaj nekaj pojedla.
Z mojim trudom in vstrajnostjo sester sma domov šle polno dojeni in z nastavkom, za lažje sesanje. Še sedaj se dojima.

Flaške nosijo v vrečkah zato, da se mleko ne ohladi in da cuclje zaščitijo pred bakterijami.

Nimam pa nobenih predsodkov o mamicah, ki ne dojijo. Saj razumem, da če ne gre pač ne gre. Konec koncov je tudi hranjenje dojenčka z flaško luškano gledati.

Jaz lahko mb bolnišnico in hranjenje moje user posted image  samo pohvalim user posted image user posted image user posted image .

Mnenja in izkušnje so pa zelo različna.

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: v porodnišnici-kako je to mogoče?!?
13.6.2006 15:36:35   
ribica.
Prvo pupo sem pa rodila v MB.Takrat pa nisem imela mleka (šele ob odpustu sem ga dobila), pa je bil problem dobiti mleko za sestradanega otroka. So me tako grdo gledale kot dabi rada ne vem kaj.

(odgovor članu MajaPRO)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: v porodnišnici-kako je to mogoče?!?
13.6.2006 17:09:01   
natalia
pri meni isto, flaško so ji usmiljeno dale šele tretji dan pred odpustom, ko so res videle, da iz mojega vztrajanja ni nič...

lp

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: v porodnišnici-kako je to mogoče?!?
14.6.2006 10:17:07   
Seven*
No. Zadeva je taksna, da se marsikateri otrok PO PRVI flaski noce vec dojiti. Mislim, da se mlade mamice tega premalo zavedajo. Otrok hitro ugotovi, da po flasi lazje tece in zacne zavracati dojenje..

Tako da to, da cakajo dolgo ima svoj smisel. Poleg tega, je skoraj vedno tako, da ima mlada mamica prve par dni, dokler ne pride do t.i. "Pravega mleka", v prsih le par kapljic. Nastanek pravega mleka pa se stimulira s sesanjem. Otrok mora biti prakticno cimvec na prsih. Sesanje vzpodbuja nastanek. Ena flaska povroci dolgo spanje otroka in posledicno manj sesanja na prsih. Mlada mama se lahko kmalu znajde v zacaranem krogu dojenja in dodajanja in iz tega ne zna vec ven..

Dobro je, ce se da dodatek, da se da le po zlicki. Taki mali zelodcki drugi dan spijejo le kaksnih 15 ml, kar sploh ni tezko dati po zlicki. Tako preprecimo sesalno zmedo.

Problem bolnisnic je, da ni nikogar, ki bi razlozil zakaj pravzaprav ne dajo dodatka. Kaksen je smisel tega. In verjamem, da v vsaki bolnisnici znajo presoditi, kdaj pa je otrok zelo lacen.

Otrocek se bo moral malo potruditi.. Tako pac to je, tako to funkcionira tudi v naravi..

Pa se to.. Nismo vsi zrastli na dodatku. Moja mama dodatka, svezega Milumila iz Nemcije ni nikoli odprla. Pa je bila hrana takrat pri nas prava redkost in opevana v visavah. Me je raje dojila do dveh let in pol.

Cuclji so prekriti da ostanejo "sterilni" po razkuzevanju.

Na intenzivni v MB se zelo trudijo. Tam sem bila z Emo 14 dni. Vsi nedonosencki, katerih mamice so prinasale mleko v hladilnik, ki ga imajo tam, so tisto mleko tudi dobili.

Upam, da bo kmalu prisel cas, ko bo vsaka porodnisnica imela zaposleno svetovalko za dojenje, ki bo znala pomagati mladim mami in ji dala pravilne informacije.



_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu lonka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: v porodnišnici-kako je to mogoče?!?
14.6.2006 14:25:27   
natalia
No. Zadeva je taksna, da se marsikateri otrok PO PRVI flaski noce vec dojiti. Mislim, da se mlade mamice tega premalo zavedajo. Otrok hitro ugotovi, da po flasi lazje tece in zacne zavracati dojenje..


- moja ni zavračala dojenja, težko pa je, če ven nič ne priteče.kljub tisti usmiljeni flaški sva se dojile, dokler ni mleka končno zmanjkalo, po mesecu in pol skoraj 24 urnega sesanja.
Seven, a je potem boljše, da otrok tako shujša, da postane ogrožen? ker je moja v tistih dveh dneh tako shujšala, sva morale ostati v porodnišnici nadaljna 2 dni, zato mi po mojih pojmi nobeden ne more govorit, kaj je dobro za mojega otroka.

Tako da to, da cakajo dolgo ima svoj smisel. Poleg tega, je skoraj vedno tako, da ima mlada mamica prve par dni, dokler ne pride do t.i. "Pravega mleka", v prsih le par kapljic. Nastanek pravega mleka pa se stimulira s sesanjem. Otrok mora biti prakticno cimvec na prsih. Sesanje vzpodbuja nastanek. Ena flaska povroci dolgo spanje otroka in posledicno manj sesanja na prsih. Mlada mama se lahko kmalu znajde v zacaranem krogu dojenja in dodajanja in iz tega ne zna vec ven..

prvič: zaradi 24 dojenja, nisem imela časa niti za jesti, niti za pit, od kod naj potem mleko nastaja, če še na Wc ne moreš?
drugič:zaradi utrujenosti in dolgega poroda ter rooming in-a, ki ga vsi tako hvalijo, sem bila tako utrujena, da sem komaj stala na nogah, pa sem jo morala še previjat, nosit, dvigovat, dojit,tolažit 24 ur na dan - posledično zaradi dvigovanja otroka in nošenja (jokala je ker nisem imela mleka in je bila lačna non-stop) so se mi zagnojili in vneli šivi.
tretjič:ko je dobila dodatek je spala, kvečjemu tri ure....,  kako pa potem razložiš to, da sem dojila praktično non-stop, pa ni bilo nobenega navala mleka, mleko je bilo kvečjemu za sproti, še to ne...

Dobro je, ce se da dodatek, da se da le po zlicki. Taki mali zelodcki drugi dan spijejo le kaksnih 15 ml, kar sploh ni tezko dati po zlicki. Tako preprecimo sesalno zmedo.

prosim? moja je spila tretji dan 65 ml dodatka?! pa je zdržala 3 ure in bi še jedla...

Pa se to.. Nismo vsi zrastli na dodatku. Moja mama dodatka, svezega Milumila iz Nemcije ni nikoli odprla. Pa je bila hrana takrat pri nas prava redkost in opevana v visavah. Me je raje dojila do dveh let in pol.

- zdaj se pa grem točno ustrelit, ker nisem imela mleka, da bi nahranila otroka...user posted image


Na intenzivni v MB se zelo trudijo. Tam sem bila z Emo 14 dni. Vsi nedonosencki, katerih mamice so prinasale mleko v hladilnik, ki ga imajo tam, so tisto mleko tudi dobili.

že 3-ič povem, da ga otrok od zgoraj omenjene mamice ni dobil.

eh brezveze....bomo spet razpravljale v nedogled

skratka - ne dojim, mi ni žal, da ne dojim, mi je dosti lažje, punca je več kot zadovoljna, z MB porodnišnico imam glede dojenja slabe izkušnje, za drugič bom vedela, da lahko zahtevam dodatek takoj, ko bo otrok lačen in ga ne mislim pustit lačnega, niti na račun dojenja ne. sploh pa sedaj ne, ko so ugotovili, da tudi materino mleko ni tako popolno, kot so mislili.

lp, natalija

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: v porodnišnici-kako je to mogoče?!?
14.6.2006 17:30:26   
Seven*
Natalia, nocem se spet kregat.. user posted image

Nisem imela v mislih, da je potrebno otroka stradati, ampak da je potrebno v primeru dodajanja ravnati preudarno in premisljeno. Ce otroku damo malenkost dodatka, ga zacasno nasitimo, vendar je kar hitro spet lacen in se pogosto doji. Ce mu damo veliko kolicino, bo pa lahko spal tudi stiri ure ali vec, kar bo obcutno vplivalo na produkcijo mleka..

Saj bo.. Pocasi pa s srcem..

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: v porodnišnici-kako je to mogoče?!?
15.6.2006 10:09:28   
MajaPRO
IZVIRNO SPOROČILO: natalia

sploh pa sedaj ne, ko so ugotovili, da tudi materino mleko ni tako popolno, kot so mislili.



Kaj naj bi to pomenilo? Kaj so ugotovili?


_____________________________

Otrok stane največ na tem svetu. Tvojo ljubezen. Tvoje življenje.

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: v porodnišnici-kako je to mogoče?!?
15.6.2006 22:20:24   
natalia
user posted image saj bi ti poiskala, samo se mi ne da. najdeš pa tukaj dojenje-dodajanje pred cca. 2 mesecema - materino mleko ne bi prišlo na police trgovin, ker je polno toksinov, vdihovanje onesnaženega zraka, uživanje sadja, zelenjave, ki ni bio, gre skozi mleko, do otroka...... nekaj takega...

lpuser posted image

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu MajaPRO)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: v porodnišnici-kako je to mogoče?!?
16.6.2006 6:19:50   
Eviii
še moja izušnja. rodila sem s cr. dejana sem takoj po operaciji in prihodu iz operacijske dobila na prsi. je začel vlečt ko nor. ponoči so mi ga odpeljali. naslednji dan je vleku non-stop. in naslednji tudi. vsakič sem vprašala, če so mu dale za jest ponoči, pa so rekle, da ne. razen drugo noč je začel jokat in so mu malo dodale. pol pa sem čez noč kar dobila mleko. ogromno mleka. in od takrat naprej je bil tudi ponoči z mano. sva se non-stop samo dojila. in je steklo takoj. celo tako dobro, da sem si mogla mleko črpat in stran metat. se mi je zgodilo, da je pojedu cel obrok in sem iz tiste joške načrpala skori 50 ml mleka in iz druge še 70 ml, da sem jo malo sprostila. so me sestre in zdravniki samo gledali, kaj se dogaja. je pa cimra imela punčko, ki ni hotla vlečt. in ji je sama na skrivaj dodajala. sm ji rekla, da ji lahko odstopim svoje mleko, pa so sestre rekle, da ga morem vržt stran, če ga dejan ne bo popil, ker tega ne počnejo več, da bi načrpano mleko dajale drugim otrokom (le lastnemu, dejan ga je pa imel itak preveč). dejan je že tretji dan začel dobivat na teži in domov sva šla po enem tednu z 20 g nad porodno težo. še zdej ga dojim. ne obtožujem pa mamic, ki dodajajo. se zgodi, da iz takih in drugačnih razlogov dojenje ne steče.

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: v porodnišnici-kako je to mogoče?!?
16.6.2006 22:35:54   
Bonnie_RR
Jaz sem sicer rodila v celjski porodnišnici, pa vseeno...

Jaz sem imela na začetku podobno kot eviii. Isto cr in tamalega takoj za podojit. Je takoj fajn stekl in tudi mleko sem dobila že zelo kmalu. Sem imela res pravi naval, kljub dojenju (mali je pojedel 80-100ml/obrok nekje na 4 ure) mi je kar teklo iz prsi, skratka bile so grozno polne. So mi vsi (sestre, zdravniki) govorili, da naj kar lepo samo dojim, nič črpat, drugače bo mleka še več. Dobro so mislim, vi že veste.

2. noč (tamalega sem imela že celo noč pri sebi - na svojo željo) je bil tamali precej časa na dojki, pa je vseeno jokal. Ga nikakor nisem mogla potolažit in sem bila že cela obupana. Pa pokličem sestro in povem, da kar joče in sploh ne neha, pa ga ta odpelje, češ da je 100% lačenuser posted image user posted image user posted image Mi ga čez nekaj časa pripelje nazaj in reče, da je popil samo 20ml in nato zaspal, in da verjetno le ni bil lačen. In gre. Jaz sploh nisem vedela, kaj bi. Da mi baba pride, reče, da je tamali lačen in mu kar sama doda. Sem mislila, da bom popuser posted image ! Naslednji večer je bilo isto s tamalim od cimre. Pa ga je ta šla na svojo roko pač previt. In je bil mali ful pokakan. Potem jaz malo pomislim in se spomnem, da so prejšnji dan sestre mojega malega nazadnje previle popoldne. Ugotovim, da je bil razlog v tem in ga od takrat naprej začnem že kar sama previjat. Se ni nikoli več kaj takega ponovilo.

Po enem tednu dobim mastitis in mali noče več jest. Je joško kar spustil in ni hotel več sesat. Pa pride spet ta butasta sestra in ga odpelje. Pride nazaj in reče, da je mali spil 105ml in da naj bom kar tiho, ker jo bodo drugače kregali, ker daje otroku mamice z mastitisom toliko dodatka... Halo?!user posted image

Druge sestre (vse res za pohvalit) so se res trudile in mi dojko masirale, pomagale črpat mleko, nosile obkladke..., tej se pa to ni dalo.
Sem bila res fejst boga in nisem sama mogla nič - roke sem morala imeti pri miru in nič prepogibat zaradi kapalne v pregibu (slabe žile), tako da nekaj dni tudi malega nisem mogla niti prijet. Pa naletim spet na to sestro in mi je dala črpalko na ful (da bi bilo čim prej konec, ker je bila ura 5 do 8h zvečer) in mi tako ranila bradavice, da mi je 2 dni kri tekla ven in sem imela potem namesto bradavic 2 veliki krasti.

Rada bi povedala naslednje...
V mojem primeru so bile vse sestre zelo vredu in za pohvalit. Glede ustrežljivosti, prijaznosti in ostalega res nimam pripomb. So res naredile vse, kar sem jih prosila. Pa se vedno mora nekje najdit tudi nekdo, ki mora ta vtis pokvariti.
Sicer sem jaz obdržala v spominu vse dobro, v pozabo pa potisnila vse slabo, vendar pa grenak priokus vseeno ostaja. Bi bilo pač prelepo, če se ne bi našlo tudi gnilo jabolko...

Pa še nekaj... Jaz sem rodila prvič in sem bila še pač malo prestrašena in naivna, pa se nisem hotla nič kregat in delat problemov.
Naslednjič bom pa veliko bolj odločna...

Lp


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Eviii)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: v porodnišnici-kako je to mogoče?!?
19.6.2006 18:00:22   
Anonimen
Jaz sem prosila edino 1. noč, da so mi ga odnesli, ker sem celo prejšnjo noč rodila. Sem ga zvečer nahranila (itak ni bilo skoraj nič mleka) one ga pa niso nič hranile z mlekom. So mi povedale, da imajo novorojenčki itak dovolj zaloge za 3 dni. In ker 3 dan še vedno ni bilo mleka, sem jih sama prosila, za mleko. PA so mi rekle, da če jaz rečem, da mi bodo prinesle, drugače pa ne smejo. Rodila sem pa v MS.

No  potem pa je mleko privrelouser posted image

(odgovor članu MajaPRO)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: v porodnišnici-kako je to mogoče?!?
19.6.2006 18:42:22   
Anonimen
Kar se tiče omenjenega - otroku se ne bi smelo dati umetnega mleka, preden se o tem ne povpraša mame, ki se mora strinjati. Izjema je po mojem mnenju dovoljena samo v primeru, ko mama ni sposobna odločati in ko je to pravzaprav edina varianta. Očka pač ne more dojiti. V vseh ostalih primerih pa - mati je tista, ki odloči, ali bo dojila ali ne. Ona je tista, ki presodi, koliko časa se bo trudila z dojenjem, če se bo sploh, in kdaj bo obupala, če bo sploh. V takem primeru bi jaz prav lepo vprašala, kdo jim je dovolil, da mojega otroka hranijo z umetnim mlekom (če bi jaz želela dojiti). Da vidim potem odgovor...

Na splošno pa - imam dva otroka in oba sta zrasla na umetnem mleku. Jan na Aptamilu, Robi na Milumilu. In se čisto nič (zaradi ne-dojenja) ne razlikujeta od ostalih otrok. Morda je marsikaj še boljšega - od 3. meseca dalje sta oba spala celo noč, oba sta lepo pridobivala na teži (brez nihanj), nočnih obrokov in prebujanj ni, vse je bolj praktično in enostavno, vzame manj časa in še marsikaj, kar je dobro tudi za starše, ne le za otroka. Naravno je seveda dojenje, ne flaška, kar pa še ne pomeni, da je flaška strupena. Dobra je in koristna je. Mene, ki imam dva otroka preko flaške, ne more nihče prepričati v nasprotno.

Je pa res, da se vsaka mama sama odloči, ali bo dojila ali ne. Jaz sem se odločila, da ne bom. In mi ni žal.

(odgovor članu lonka)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: v porodnišnici-kako je to mogoče?!?
20.6.2006 22:02:22   
mimica
Še moja zgodba iz MB porodnišnice. Rodila sem s CR, en mesec prehitro, mali je bil 1. dan v inkubatorju, bil je tudi zlatenični. Prvi dan se nisva videla, so mi ga pa prinesle drugi dan takoj zjutraj v času, ko naj bi jedel ter mi ga pristavile. zaradi tega, ker je bil zlateničen , je nenehno spal in sploh ni hotel jest, prav tako sem imela vdrte bradavice. Mleka nisem imela niti kapljice. Takoj, ko so videle, da dojenje ne gre so ga nahranile z brizgalko. Tako je bilo ves dan in potem tudi naslednji dan. Prvo noč, ko sem prišla na oddelek sem ga poskušala nekaj dojit, pa ni šlo in se je ponoči jokal. Prišla je sestra in mi je rekla, da je verjetno lačen ter mi prinesla dodatek. Brez očitanja. Tudi eni zraven mene, ki je sicer imela mleko, a premalo, saj je njen mali bil požeruh , je brez besed prinesla mleko in ji ga celo ona nahranila. No, 4. dan sem dobila mleko, a mali ni hotel jest pri meni ( kljub nastavkom ) zato sem si črpala. In ker sem imela mleka za izvoz ( kljub temu, da je bil izredno malo pri meni na prsih ), sem si ga črpala ter nosila k sestram v hladilnik. Vedno so me z nasmeškom pričakale ( so me že poznale ) ter mi tudi ponoči z veseljem prinesle moje mleko, če sem to želela.
Aja, pa še nekaj. Glede tega, da otrok, ki začne jest na flaško, se noče več dojit. Mojega user posted image  sem hranila do 2.meseca izključno na flaško ( mleko sem si črpala ), ampak samo s svojim mlekom. Tu pa tam sem ga kdaj pristavila, a ker se je na prsih izredno jokal, sem se nehala trudit in bila vesel, da imam svoje mleko ter ga hranila na flaško. Pri točno 2.mesecih mi je user posted image SAM pokazal, da bi se rad dojil. Začel je iskat mojo dojko ter ko sem ga pristavila, je jedel kot da bi se vedno dojil. In tako je bilo do 10.meseca, ko se je odstavil sam. Niti flaške z čajem ni več hotel.
Vsem mladim mamicam svetujem naj poslušajo svoj instinkt ter svojega dojenčka, ki jim vse pove. Nič ni slabega, če pije na flaško, je pa lepo, če se lahko doji. Ne poslušat in se sekirat zaradi tet, ki te čudno gledajo, ker mu daš flaško oz. ker ga samo dojiš in mu ne daš čaja. Materinski instinkt se redko kdaj zmoti.
Aja, pa sestram v MB porodnišniciuser posted image , ker me res niti 1x niso grdo obravnavale ter mi vedno priskočili na pomoč.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: v porodnišnici-kako je to mogoče?!?
20.6.2006 22:25:15   
mala maja
tudi jaz sem za dojenje in hkrati ne obsojam mamic ki ne želijo dojiti.

Sama imam 3 otorčičke in pri vsakemu so bile svoje težave z dojenjem.

Spomnim se prvega. Jokala sem jaz in jokal je user posted image . Dodatka pa ne in ne dati. Mi ga sploh niso hotele prinesti, mai pa je bil zaradi zlatence tako len da mu je padla teža nad 10% in je šel na intenzivno na infuzijo. jaz pa sem bila vse samo človek ne.user posted image user posted image  tam so ga pa lepo po flaški filali z umetnim meni pa ne pustili črpati. Šele ko sem preko vez orgirala so mi ga pripeljali na podoj.Pa sva vseeno po 14 dneh iz porodnišnice prišla polno dojena. Vstrajala pa še 1m. Nama ni bilo usojeno. mali je dobival premalo na teži in na predlog prediatra smo prešli na Pikomil. Znajdla pa sva se prav v tem začaranem krogu kot ga omenja Seven. Pa mu danes kljub temu da ni bil dojen nič ne manjka. slišala pa sem tudi jaz okromno starih mam Ja zakaj pa ne dojiš, pa to je le dobro.......Bla bla. kako naj dojim če ne morem.
Drugič je bil mali pravi jedec pa sva imela vseeno težave in padec teže. Pa sva vseeno dobila dodatek drugi dan na predlog pediatra v porodnišnici. odšla sva polno dojena in sva se dojila 17m.
tretjič sava imela tud probleme pa so me same vprašala sestre če hočem dodatek. Sem ga odklonila dale pa so mi vedeti da če ne bo dojenje steklo lahko samo pokličem pa ga bodo prinesle.Pa sem ga rabila in so mi ga brez problema prinesle.Dodajala sem do cca 3m in to po flaški. Potem je dojenje lepo steklo  in se še danes dojiva pa je star 15m.

malo sem se razpisala samo hočem povedati da se splača vstrajat dokler gre.
tudi tiste ki niste mogle ali niste hotele dojiti niste svojih otorčičkov za nič prikrajšale-tudi jaz ga nisem.

se pa strinjam da bi morala imeti vsaka porodnišnica svetovalko za dojenje.

< Sporočilo je popravil mala maja -- 20.6.2006 22:29:54 >

(odgovor članu MajaPRO)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: v porodnišnici-kako je to mogoče?!?
20.6.2006 23:17:09   
Anonimen
V porodnišnici je vse mogoče. Tudi tam delajo "samo" ljudje, ki imajo svoje boljše ali slabše dneve. Tako kot vsi ostali, ki delamo kje drugje.

Je pa bolnišnica in še posebej porodnišnica zelo specifično okolje, v katerem se tiste ure in (običajno) tistih nekaj dni po porodu v njeno notranjo klimo (način delovanja in odnosi med osebjem) primešajo še mnoga čustva novopečenih mamic in očkov.

Verjamem, da vsaka mamica v porodnišnico pride s čisto svojim pričakovanji glede tega, kaj naj bi ji porodnišnica nudila in kako naj bi se ona tam počutila. Vsaka pričakuje, da bodo po porodu "najbolje" poskrbeli vsaj za njenega malčka. Vsaka pa tudi verjame, da ona najbolje ve, kaj je za njenega malčka najbolje.


Ampak vsaka mamica je svet zase, še posebej v trenutkih, ko se množica zelo raznolikih čustev meša z njeno fizično utrujenostjo ali celo izčrpanostjo.

Zato se mi osebno zdi zelo težko, da bi se, dostikrat birokratski, svet porodnišnice, v popolnosti ujemal z našimi, običajno "visokimi" pričakovanji, pomešanimi z mnogimi čustvi.
Ta razkorak je lahko še toliko večji, kadar mamica kljub želji in volji, dojenčka ne more dojiti oz. njena hrana ni dovolj. 

Moje osebno mnenje je, da porodnišnica ni "običajna" bolnišnica z "običajnim" osebjem-zdravniki, medicinskimi sestrami, kuharji in čistilnim osebjem.
Mislim, da porod brez komplikacij ni bolezen in takšna porodnica ne potrebuje zdravnikove kontrole, niti medicinske sestre, ki ji 1x dnevno izmeri telesno temperaturo.


Nasprotno pa sem trdno prepričana, da prav vsaka porodnica potrebuje polno podporo pri prvi negi dojenčka in še posebej pri dojenju. Velika večina problemov in frustracij, s katerimi se mlada mamica sreča v prvih nekaj mesecih po porodu, se nanaša prav na dojenje.


Menim, da trenutna organizacija porodnišnic ne omogoča, da bi mlada mamica imela popolno podporo pri dojenju.

Podporo-stalna prisotnost in dosegljivost (več kot le 3 dni porodu) osebja, popolna odsotnost "obsojanja" in prikritega posmehovanja, velika mera potrpežljivosti.
Ko bodo zagotovljeni ti pogoji (pa še kakšen, ki ga v tem trenutku nimam v glavi), se bomo lahko spraševali, kako je to mogoče.

Do takrat pa si lahko vsak dan postavljamo vprašanje, kako je to mogoče. Ja, zelo mogoče je. Če ne bi bilo, ne bi vsak dan brala "obupanih" vprašanj na temi dojenje.


Moja osebna izkušnja. Moram napisat, čeprav nerada brez potrebe kritiziram.

Vsa "pomoč", ki mi jo je porodnišnica nudila, je bilo vprašanje "a gre?" postavljeno med vrati med odnašanjem večerje....in praktikantka (ena Belokranjka) pri prvem podoju po porodu.

(odgovor članu mala maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: v porodnišnici-kako je to mogoče?!?
20.6.2006 23:25:23   
natalia
se popolnoma strinjam.

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: v porodnišnici-kako je to mogoče?!?
21.6.2006 22:54:03   
MajaPRO
user posted image  user posted image  user posted image Mič za zelo realen post!

_____________________________

Otrok stane največ na tem svetu. Tvojo ljubezen. Tvoje življenje.

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: v porodnišnici-kako je to mogoče?!?
25.6.2006 21:28:06   
mayflower
Sama sem rodila v LJ porodnišnici s CR. Ker sem najprej 4 ure naravno rojevala in so kar mečkali, ker zaradi zapletov s krvjo niso hoteli nardit CR, sem bla po porodu čisto izmučena. Rodila sem malo pred peto zjutrej, malega sem pa videla šele po osmi zjutrej. SEveda je bil že sit (nič me niso vprašali) in mojih dojk še povohat ni hotu. Pa še mleko je čisto presahnilo, čeprav sem mi je pred porodom kar fejst teklo iz dojk. Po CR sem bla v porodnišnici 7 dni- tamali je veliko jokal. Ker je mel zelo močan glas, so ga seveda utišali tako, da so mu dali jest. Nikoli niso nič vprašali. Sej jih razumem. da je v skupnih prostorih budil druge, samo nikoli me niso nič vprašali, ali mi ga ponoči pripeljejo.Zaradi navajenosti na flašo in mojih udrtih bradavic sva se veliko mučla. Koliko sem samo prejokala. Vedno ko sem mu dala dodatek, se mi je trgalo srce. Pa nisem obupala, čeprav se mi je včasih zdelo, da sploh nimam mleka. No, po dveh mesecih je dojenje končno zalaufalo. Od takrat polno dojim, zdej uvajamo gosto hrano. Tud jst mislim, da bi blo bolj, da bi osebje kej mamice vprašalo. NAjvečji problem je pri naju bil, da je po tistih flašah v porodnišnici mleko ful teklo, ker so cuclji meli velike lukn jice. Tako, da smo doma meli naprej probleme sploh tamalga nahranit po cucljih z majhnimi luknjicami.

(odgovor članu MajaPRO)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: v porodnišnici-kako je to mogoče?!?
1.7.2006 17:32:08   
SAJA
jaz sem rodila v postojni dober mesec nazaj in je blo isto.Mali mi ni prec znal zagrabit in so rekle če mi prinesejo dodatek,ker je sigurno lačen.ko pa sem vprašala kako sploh dojit mi je rekla sestra da naj ga dam na dojko pa bo in je šla.tok o spodbujanju dojenja,mene pa je vse tiščalo od preveč mleka.

(odgovor članu lonka)
Neposredna povezava do sporočila: 49
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...
Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...




otroci
Siana

Koliko otrok si želite

1 (7%)

2 (40%)

3 (37%)

več (16%)


Število vseh glasov: 57

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!