|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   porod v Avstriji
14.6.2006 8:37:33   
MALINČICA
Hoj!

Mogoče katera od vas, ki ste že rodile ali pa te, ki čakate (z mano vred), da nekje v Avstriji, ne vem točno kje, nekje blizu meje menda, nisem se še pozanimat uspela, je porodnišnica in v njej dela en slovenski porodničar. Menda full dosti naših slovenk hodi gor rodit. Nekaj je sicer za doplačat in lahko gre partner gor s tabo, tam ima partner svojo sobo, kjer lahko počiva med čakanjem na porod. V porodnih sobah imajo žogo, pa neke štrikce iz stropa, da si spočiješ križ, v glavnem zelo alternativna sobica, EA na željo...
Po porodu greš še isti dan domov, če so izvidi bp.
Tako je ena moja kolegica naredila, ampak z njo se še nisva imeli časa pogovorit o tem, pa sem se pogovarjala z njenim bratom, zato so podatki tako pomanjkljivi (moški pač).
Kaj pravite o tem?

< Sporočilo je popravil MALINČICA -- 14.6.2006 8:39:22 >


_____________________________

I´ve got mommy wrapped arround my finger...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: porod v Avstriji
14.6.2006 10:06:46   
jasnika
OJLA
jaz sicer tega nevem, ampak isti dan po porodu domovuser posted image user posted image
nevem no jaz sem vesela da še lahko kakšen dan ostanem v porodnišnici, saj se nikoli ne ve kaj še lahko pride odzadaj
jaz bi že zaradi otročička ostala še noter

(odgovor članu MALINČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: porod v Avstriji
14.6.2006 10:18:46   
rija
To kar ti želiš se reče ambulantni porod in delajo ga v Feldbachu, kjer sem tudi sama rodila. Z mano je bila ena punca, ki je želela imeti tak ambulantni porod, vendar sem jo potem videvala še vse dni na oddelkuuser posted image

Meni osebno taka ideja ni niti malo všeč. Prvih nekaj dni, verjemi, prekleto rabiš tisto zdravstveno osebje, da ti pomaga. Jaz sem se počutila veliko varneje, ker sem vedela, da če gre kaj narobe, se stegnem samo do zvonca....kaj pa doma?

Da pa ima partner svojo sobo je larifari. Nimajo še hotela zraven, so pa zelo prijazni, vsaj z nama so bili, pa je moj dragi lahko prvo noč ko sem rodila prespal v neki sobi, kjer se drugače družijo obiski in pacienti.....

< Sporočilo je popravil rija -- 14.6.2006 10:19:58 >

(odgovor članu MALINČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: porod v Avstriji
14.6.2006 10:19:04   
kofetek2010
na rijo se obrni, ona je januarja rodila v A user posted image

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: porod v Avstriji
14.6.2006 10:20:59   
kofetek2010
no, evo informacija iz prve roke user posted image

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: porod v Avstriji
14.6.2006 10:21:33   
rija
user posted image user posted image user posted image user posted image


Glede poroda v Feldbachu pa se obrni na dr. Miglarja, ki ima 2x tedensko ambulanto v Mb na Smetanovi, številke nimam pri sebi, jo pa ziher najdeš v imeniku.
Ti pa porod v Feldbachu toplo priporočam.

< Sporočilo je popravil rija -- 14.6.2006 10:33:12 >

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: porod v Avstriji
14.6.2006 10:33:57   
Anonimen
Če imaš lahek, nekompliciran porod, greš lahko zelo hitro domov, po moje tudi prvi dan.

Če bi šla še 1x rodit, bi se sama odločila za to možnost.  Edina "korist" od porodišnice NM, kjer sem rodila, je bila zelo okusna hrana. In nezasedena kopalnica.  

Pa to, da sem že takoj videla da je "pomagaj otroku sam in zdravnik ti bo pomagal"  najbolj praktična filozofija. Če bi me pustili, bi šla takoj v domačo oskrbo....

Mogoče bi razmišljala drugače, če bi prišlo do komplikacij. Ampak v tem primeru verjetno ostaneš v porodnišnici (kar pa se v Avstriji najbrž doplača?).

V vsakem primeru ti želim čim lažji porod in čimprejšnjo vrnitev v domačo oskrbo  user posted image  user posted image

(odgovor članu MALINČICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: porod v Avstriji
14.6.2006 10:35:41   
rija
V Avstriji ne plačaš ničesar, niti epiduralne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: porod v Avstriji
14.6.2006 11:50:50   
bujo
katero mesto poroda in države pa vpišeš potem v osebne podatke o dojenčku?

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: porod v Avstriji
14.6.2006 11:54:47   
jasnika
a ni logično da če rodiš v avstriji da je rojstni kraj avstrijauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bujo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: porod v Avstriji
15.6.2006 22:26:15   
rija
Mojemu user posted image  piše: Feldbach, Avstrija  user posted image

(odgovor članu bujo)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: porod v Avstriji
18.6.2006 13:47:23   
prvič
Rija pozdravljena,

tudi sama sem se odločila za porod v Feldbachu in me, ker imaš izkušnjo, zanima kako je s komunikcaijo z osebjem v Feldbacu (babice, zdravniki, ostali, - razen dr. Miglarja) ali govorijo tudi angleško, ali le nemško?
user posted image  

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: porod v Avstriji
20.6.2006 12:36:07   
tinai
Pozdravljene!

Tudi jaz sem se odločila za porod v Feldbachu ( upam da še ta teden)user posted image , zanima pa me kaj moram imeti zraven za user posted image ? A moram imeti svojo kozmetiko ali to dobim tam? Pa oblačila? A sestre so prijazne? Res bom vesela vsakega nasveta. A je mogoče katera rodila v vodi v Felbachu?

Lep pozdrav,

Tina

(odgovor članu prvič)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: porod v Avstriji
21.6.2006 19:44:18   
prvič
Tina pozdravljena,

Kolikor je meni znano naj bi osebno kozmetiko imele s sabo - verjetno pa se kaj dobi tudi tam (kakšen gel za tuširanje,..). Za user posted image  pa moraš imeti s sabo stvari, ki jih potrebuješ ob odhodu iz bolnišnice(plenice - za enkratno uporabo in par tistih drugih - za široko povijanje, body, kapica, majčka, hlačke, nogavičke - če imaš pajaca menda te niso potrebne - sploh pa je tako vroče, da verjetno tudi user posted image  ni potrebno prav veliko oblačiti). Sestre, zdravniki in celo pomočnice in čistilke, ki sem jih tam srečala dosedaj (na pregledih in ogledu porodnišnice) so bile zelo prijazne user posted image , ne pa tako kot v MB porodnišnici, ko vsi gledajo v tla ko gredo mimo tebe.  

Če je katera rodila v vodi v Feldbachu pa bom tudi jaz vesela vsake informacije. Moj user posted image se namreč, prav tako kot Tinin hito, približuje in vsaka info pride prav.

LP

Prvička 

(odgovor članu tinai)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: porod v Avstriji
11.8.2006 22:27:00   
soundb
no, kako je bil porod v Feldbachu ve ki ste že rodile?

(odgovor članu prvič)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: porod v Avstriji
25.8.2006 21:24:47   
nina166
pozdravljene!

Rodila sem v celjski bolnišnici in sicer ob 9-ih zjutraj. Imela sem lahek porod in tudi z user posted image  je bilo vse vredu. Prvo noč pa je imel moj sinek probleme z dihanjem, zaradi nekega virusa, ki ga prej niso mogli ugotoviti. Niti predstavljai si ne morem, kako bi bilo, če bi šla že na dan poroda domov. Moj sonček bi lahko umrl, tako pa so mu v porodnišnici hitro in strokovno pomagali, tako da kasneje ni bilo nobenih problemov.

Punce malce premislite glede tega, saj tiste tri dni že preživiš v bolnišnici. Jaz se vsekakor nikoli ne bi odločila za to. Raje malce potrpim in počakam, da je z mojo pikico res vse vredu.

lp

_____________________________

Domen - 16.6.2006
Daša - 21.1.2009

(odgovor članu soundb)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: porod v Avstriji
26.8.2006 23:10:43   
MALINČICA
Ne razumem pa, kako je zgledala vožnja tja?
Jaz sem iz Mb, pa bi do Feldbacha potrebovala kar nekaj časa, ker pot do tja vseeno le ni kratka. Kaj pa ostale, ki ste še bolj oddaljene?
A potem ste takoj ob prvih popadkih šle na pot?
Mene bi bilo strah, da bi me domov poslali še za kak dan, ker pač npr. ne bi prepoznala pravih popadkov, pa bi šla v bistvu zastonj tja...
Ne vem, sem se vseeno odločila za Mb porodnišnico, stanovanje imam od porodnišnice oddaljeno minutko, če sem peš, tak da bom izkoristila to ugodnost bližine.
Mikalo pa me je predvsem zaradi poročanja o prijaznosti in ustrežljivosti osebja v Feldbachu, za kar pa o Mb porodnišnici ne slišim.
Mogoče pa me bodo pozitivno presenetili in takrat se bom tukaj na forumu jasno in glasno opravičila in pohvalila. Častna beseda!!

_____________________________

I´ve got mommy wrapped arround my finger...

(odgovor članu nina166)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?