|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Aglurab ali Aldacton
26.6.2006 14:50:07   
AmAndA
Pozdravljene punce,
sem nova na tem forumu, dolgo sem vas samo brala, sedaj pa sem se le opogumila..

Prosim vas za mnenje;
Imam dg. PCO in mi je endokrinolog (glede na to, da ne zelim vec hormonske terapije) svetoval zdravljenje z Aglurabom ali pa Aldactonom. ? Priblizno 5 let sem jemala kt Minulet, odkar sem prenehala z jemanjem (julij 05) se mi ciklus se ni uredil. Sploh ni in ni menstruacije.user posted image Skrbi me..
V casu jemanja kt sem imela zelo tocne menstruacije, pred zacetkom jemanja pa ne. Cez dobro leto bi rada user posted image . S fantom se bojiva, da nama ne bi uspelo, ker imam neredne cikluse..user posted image
Poleg tega mi je  ginekologinja odkrila tudi pregrado.user posted image

Kaj svetujete? Ali ima katera od vas kaksno izkusnjo.. z uporabo Agluraba ali Aldactona?Toliko sem ze brala o PCO in pregradah, veliko prebrskala po internetu.. da se pocutim prav zmedeno.. ne vem kaj storiti..user posted image ..

Hvala vam za kaksen odgovor, nasvet, mnenje..


Zelim lep dan!user posted image
 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Aglurab ali Aldacton
26.6.2006 15:44:57   
Anonimen
Kar se tiče pregrade, le ta ni nikakršna ovira za zanositev. Pregrada zan biti problem v nosečnosti in se zna zgoditi, da zaradi nje splaviš. Včasih ni bilo operacije in so samo neko zanko naredili in je bila stvar rešena. Zdaj ti to operirajo (histeroskopija), vendar ni nujno. Če ti ne potem moraš veliko počivat in preležat v času nosečnosti. Tako je meni G razložu.
Kar se pa tiče agluraba, pa imaš velik napisanega na tem forumu in tudi na upamo skupaj ali na želimo si novega člana. Če te kaj več zanima, vpraši. Drgače jaz tudi jemljem aglurab, ampak ker zdravljenje traja mal več časa, ti še ne morem povedati nič o mojih rezultatih. Pri drugih je bilo uspešno. Zato nič se bat, kar korajžno naprej

(odgovor članu AmAndA)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Aglurab ali Aldacton
27.6.2006 8:28:45   
rebeca
Imam Pco in trenutno jemljem aglurab. Tudi pri meni je bilo tako, da sem menstruacijo s kont. tabletkami imela redno, potem pa o njen ne duha ne sluha.
Jemala sem klomifen in ni bilo učinka, sedaj pa se je ginekolog odločil za aglurab in obiskujem ambulatno za diabetike. Za mano je komaj 20 dnevna terapija agluraba in se sprašujem ali bom dočakala user posted image  in posledično še v prihodnosti user posted image !

Mišek ali mogoče veš koliko po kolikem času so punce zanosile s to terapijo? Ker se bojim, da gre tukaj že za mesece ali pa leta. Saj sem čisto že na koncu, saj delava na user posted image  že več kot eno leto.

Lp.
Rebeca

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Aglurab ali Aldacton
27.6.2006 10:11:14   
Anonimen
Meni je bilo rečeno 3-4 mesece, potem pa user posted image . Jaz ga jem zdaj 27 dni in ga bom še kaka slaba 2 meseca do naslednjega postopka. Če bo to premalo bomo videli avgusta. Edino kar je, jaz namreč nimam PCO in tudi ti 2 punci ki ju poznam in sta jemali aglurab, nista imeli PCO.
A se tebi že kažejo kaki stranski učinkiuser posted image user posted image ??'?

(odgovor članu rebeca)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Aglurab ali Aldacton
27.6.2006 10:18:49   
Anonimen
Se globoko opravičujem, da uletavam v temo, ampak po naslovu se mi je zdelo, da spet kdo sprašuje "kako so nam všeč imena" user posted image  Aglurab ali Aldacton, no, saj v končni fazi...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Aglurab ali Aldacton
28.6.2006 10:11:46   
enaena
Haj!

Jaz sem jemala Aglurab 4 mesece + klomifen 3 mesece v 2 delu ciklusa pa vedno še prometrium. Ker se do takrat še nič ni zgodilo  sem od G dobila napotnico za Laparo  in sem prenehala s klomifenom .... aglurab pa še jemala 4.mesec in ne boste verjele - zanosila sem oz  user posted image  user posted image   zagledala 1 teden pred napovedano operacijo ... 
Ko mi je endokrinolog predpisal Aglurab nisem imela nikoli povišan sladkor (Homa index insulinske resistence je bil 0,9 - kar je normalno) in tudi vse ostale preiskave krvi so bile ok - zato sem bila kar skeptična glede jemanja le-tega predvsem zaradi stranskih učinkov - a sem bila vseeno vztrajna in nikoli zamudila ali spustila tablete... poskusiti ni greh
Menstruacije so kar naenkrat začele prihajati na 35, 33, 32, 30, 29 dni in ovulacijo sem zadnji mesec čutila čisto drugače kot prejšnje mesece - prej je bila bolečina topa in dolgotrajnejša - na zadnje pa ostra, krajša  in špikajoča - tudi zakrvavela sem ob spolnem odnosu.  Očitno je bilo to to, končno se se moji resnično jajčniki zbudili - čeprav sem tudi prej bila prepričana da imam ovulacije - zdaj pa o tem že močno dvomim.
Rezultat je torej 5 tednov in 4 dni nosečnosti in jutri 1 UV pregled...
pliz držite pesti, da bo vse ok in moj nasvet - bodite vztrajne z Aglurabom saj je to res doktrimna zadnje čase in stopnja uspešnosti mende visoka ... zato jaz mislim da se splača ...
Po najnovejših študijah to zdravilo celo zmanjšuje stopnjo zgodnjih splavov - vendar to še ni 100% preizkušeno in je zaenkrat - takoj ob ugotovitvi nosečnosti -- s tem zdravilom potrebno prenehati !!!

PS: Aldactone pa se  kolikor vem - ne sme jemati, če ženska želi zanositi, ker zdravilo slabo vpliva na razvoj spolnih organov pri zarodku ...!!

Upam tudi za vas - čimprej !!!

user posted image enaena   


(odgovor članu AmAndA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Aglurab ali Aldacton
28.6.2006 10:15:22   
enaena
Pa še tole sem pozibila dodati:

pri meni se je PCOS manifestiral kot tipično razmerje FSH in LH (1:2) + poraščenost in aknavost + povišan krvni pritisk ...

enaena

(odgovor članu enaena)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?