|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   glaskovanje
2.2.2013 15:45:56   
domci
Glaskovanje našemu nikakor ne gre. Enostavno ne sliši črk. Pa glede na to, da se črk še niso učili???
Nimam ideje kako naj ga naučim glaskovati
Kako ste ve naučile vaše mulčke???


_____________________________

MOJI CUKERČKI SO ROJENI:
4.5.2006 Domen
5.6.2010 Marjetka
19.4.2012 Tinkara
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: glaskovanje
2.2.2013 16:38:40   
Shorty_

IZVIRNO SPOROČILO: domci

Glaskovanje našemu nikakor ne gre. Enostavno ne sliši črk. Pa glede na to, da se črk še niso učili???
Nimam ideje kako naj ga naučim glaskovati
Kako ste ve naučile vaše mulčke???


Naša s tem nima sicer težav, me pa zanima če ima tvoj kake težave pri izgovorjavi? ker nam je logopedinja omenila ko smo prvič bili pri njej da če ne odpravimo napak pri izgovorjavi bodo težave ko bo morala prepoznavati glasove.

(odgovor članu domci)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: glaskovanje
2.2.2013 17:18:04   
domci
Ne z izgorjavo nima težav, glasov enostavno ne sliši


_____________________________

MOJI CUKERČKI SO ROJENI:
4.5.2006 Domen
5.6.2010 Marjetka
19.4.2012 Tinkara

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: glaskovanje
2.2.2013 17:40:16   
Doll
Otrok mora najprej spoznati črke,potem recimo znati "poiskati črke v besedi ,vlečenje kot recimo ri-ba ipd.

(odgovor članu domci)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: glaskovanje
2.2.2013 18:06:02   
Shorty_
No tole okrog črk je zanimivo, naši so začeli z glasovi in prepoznavanjem glasov, ter izgovorjavo le teh, šele sedaj bodo počasi začeli s zapisovanjem črk.

Mogoče začneta s kratkimi besedami, pa da ugotovi samo prvi glas, pa samo zadnji glas, mogoče igrice jaz povem besedo, ti pa novo besedo ki se začne z zadnjim glasom moje besede....

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: glaskovanje
3.2.2013 11:19:08   
lily32
Naša bo sicer imela šele 4 leta, a so jo v zadnjem času zečele zelo zanimati črke, zato se pogosto igrava igrico za prvi glas. Opazujeva predmete po sobi in potem poveva najprej predmet in potem prvo črko. Vsaka enkrat ali pa tekmujeva, katera se bo prej izmislila naslednjo. Sem opazila, da je dobro, da si uzavesti eno stalno povezavo za določeno črko, npr. a kot avto, b kot balon, c kot copat ... in potem išče podobne.

Doma imamo tudi eno podobno igrico, kot je ta in zlaga črke pod sličice, a naša se mi zdi boljša, ker so besede že napisane in ona zgolj išče črke in jih postavlja, potem pa jaz glaskujem. Ona ponavlja. Pobrskaj po spletu še za kakšno didaktično igrico, lahko pa si sama narediš doma kartončke s črkami in sličice z napisi. Tu so še ene črke.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: glaskovanje
4.2.2013 8:41:03   
Katrin

IZVIRNO SPOROČILO: Shorty RR
No tole okrog črk je zanimivo, naši so začeli z glasovi in prepoznavanjem glasov, ter izgovorjavo le teh, šele sedaj bodo počasi začeli s zapisovanjem črk.


Tak je tudi učni načrt v šoli user posted image

lp, katrin

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: glaskovanje
25.2.2013 10:34:23   
SU
To je kar zahtevna naloga... pa čeprav se nam zdi kar "samoumevno"...user posted image najprej preveri ali otroček sploh ve, kaj želiš od njega... Potem pa začnita s krajšimi besedami (npr. 3 črke). Besedo, ko jo izgovarjaš, ko daj zelo zelo počasi in poudari posamezen glas. Tako, da bo na začetku zelo očitno iz katerih glasov je sestavljena beseda.
Prvi/zadnji glas-ko vadita... zelo, zelo poudari te glasove, da mu bo jasno, kaj želiš od njega in, da bo na začetku bolj slišal zahtevane glasove...
Ko bo napredoval, lahko besedo normalno izgovoriš in potem glaskujeta daljše besede.
Tudi naša je imela nekaj časa veliko težav s tem, potem pa se ji je kar naenkrat "odprlo" (sploh nisem dojela). Hja... večino stvari delamo tako spontano, da se sploh ne zavedamo koliko truda je potrebno in iz koliko manjših procesov je ta dejavnost sestavljena, da dobimo nek končen rezultat. Zato: predvsem počasi, postopno in zelo, zelo nazorno (na začetku kar pretiravaj z glasnostjo, s počasnostjo...), da bo šlo.
Pa veliko uspeha želim. lp

_____________________________



(odgovor članu domci)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: glaskovanje
25.2.2013 14:28:33   
Paštetka
Glaskovanje pomeni, da vsak glas (črko) vlečeš. Branje po zlogih so nam"prepovedali"

Pravilno branje je: ppppppooooooommmmmaaaaaaarrrrrrraaaaaannnnnnčččččččaaaaa.
Nepravilno: po-ma-ran-ča

Pred branjem pa so se igrali zlogovanje in med tem ploskali z dlanmi: po ma ran ča za (vsak zlog ploskneš)

(odgovor članu SU)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: glaskovanje
28.2.2013 9:20:03   
SU
vem, kaj je glaskovanje... ampak otrok mora najprej povezati dva glasova (npr. na, bi, ro...), potem so besede čedalje daljše... sledi vezava treh črk, štirih črk.....
brati pa res ne sme po zlogih in tudi glasovi se morajo "držati skupaj"--jaz rečem, da "poje" en glas toliko časa, da izgovori naslednjega... pomaga si s prstkom-kaže glas, ki ga "poje"...
veliko uspeha!

_____________________________



(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: glaskovanje
22.3.2013 14:12:25   
camino79
Pravilno je, da se najprej učijo glaskovanja, šele potem črk.
Glaskovanje spada h govoru in je osnova za pisanje, ki pa se začne sočasno s spoznavanjem črk.

Tako da predlagam veliko sproščenih vajic (na sprehodu, v avtu, pri kuhanju...) tipa:
- na katero črko se začne...ura (pri tem poudarimo prvo črko, najprej, potem vedno manj), zima, ana, ...
- na katero črko se konča...mišššš, rekaaaa...
- potem sledijo še črke vmes.

Brez dobrega glaskovanja se bo ZAGOTOVO ustavilo pri pisanju, zato se to res splača dobro utrditi.
Veliko uspeha in potrpežljivosti želim!

(odgovor članu SU)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: glaskovanje
25.3.2013 14:25:18   
tehnofil
Za spoznavanje črk je pa od 3 leta prenašal po kuhinji in premikal po hladilniku plastične črke z magnetki in je npr. s črko T prišel k meni: "očka poglej kladivo", malo kasneje pa iskal potridtev "a je to črka T".

Napisat svoje ime se je želel sam naučiti. Npr. Enkrat mi je rekel "a veš da >metka< se pa zna podpisati. Pa sem ga vpraša ali bi tudi rad znal. Rekel je da ja in sem mu pokazal, nato je sam ponavljal pisanje svojega imena, kasneje je dodal še oči, mami, in imena. ... vse bolj tako, na igro.


Slišati črko je kar problem, ni tako enostavno kot si mislimo.

Igrica "besede na črko" C, ... in variacije. Med vožnjo z avtomobilom ipd.

Mislim celo da so prej iskali katera je druga črka v besedi, kot pa zadnja črka.




(odgovor članu camino79)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: glaskovanje
26.3.2013 12:41:07   
komarka
Slišat črko je nemogoče, lahko jo pa vidiš ali zapišeš, prebereš... Slišiš lahko glas in ga tudi izgovoriš.

Otrok mora glasove slišat prej, preden se začne učit simbole(črke).

Vaje so čimbolj enostavne... najlažje je slišat prvi glas. Je že nekaj dobrih predlogov. Tudi recimo to, da besedo izgovoriš glas za glasom: g-l-a-s

Seveda se kmalu začnejo vzporedno učit simbolov, torej črk... zapis je lažji kot branje... Zahtevnejši je le, če ima otrok slabšo kondicijo roke(fino motoriko)...

S črkami torej zapišemo glasove, ki jih govorimo... Pri branju pa poskušamo "odkodirat sporočilo"...
... uporabita čimbolj pogoste besede, ki jih otrok dobro pozna, ne nujno najkrajše...

Na sproščen način poslušajta različne zvoke: šumenje vode, drdranje motorja ali tik-takanje ure... in oglašanje različnih živali...naj sam poskuša imitirat zvoke ki jih sliši (ne mu takoj vsilit rešitve, morda bo on slušal da avto "dela" uuuum uuumm in ne brum naprimer).

Potem pa da ZELO RAZLOČNO izgovoriš besedo in on ponovi in potem poskuša ugotovit kateri glas je najprej slišal... to je res težko, posebej za otroke ki niso slušni tip...
Obstaja luštna knigica s CDjem "Kaj sliši" in vključuje različne zvoke iz okolja in pa različne živali kako se oglašajo... Ali pa poišči različne zvoke na Youtubu in naj poskuša ugotovit katera žival se oglaša...

Predvsem pa naj bo izvajanje te aktivnosti sproščeno in bo otroku gotovo zabavno. učenje najbolj uniči prisila in veliko pričakovanje strarša, da se mora otrok hitro naučiti, ne sme delat napak, kar je ena večjih napak...

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?