|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   golaž- vprašanje
10.8.2007 21:00:40   
Anonimen
Mene zanima, če kdo ve, zakaj se mi pri kuhanju golaža čebula ne razkroji oz. ne razkuha. Ko, po 1 uri in pol kuhanja, postrežem z mojim golažem, so v omaki še vedno delčki drobno nasekljane čebule.
Ma kdo kako idejo?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: golaž- vprašanje
10.8.2007 21:02:31   
Anonimen
Ktero posodo pa uporabljaš?
Ker golaž je podobno kot goveja juha. Naj bi se kuhalo dolgo dolgo.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: golaž- vprašanje
10.8.2007 21:04:26   
Anonimen
Tefalovo. A ni 1,5 ura dovolj? A bi mogla še dlje?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: golaž- vprašanje
10.8.2007 21:05:20   
Anonimen
Jest ponavadi dlje. Vsaj 2,5 ure. Juho pa 4 ure.
Posoda je pa ok.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: golaž- vprašanje
10.8.2007 21:10:42   
Anonimen
Jaz ga kuham 2-3ure.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: golaž- vprašanje
10.8.2007 21:12:39   
kjava
Jaz najprej do konca spražim čebulo, da je taka rjava ( ne zažgana), pol pa tenstam meso kaj pa vem uro in pol, dve uri, šele nato zalijem z vodo in še kakšnih 15 minut pokuham. odvisno je tud od starosti mesa, pač čas prilagodiš, da meso ne razpade.
V glavnem, čebula se medtem ko se meso tensta ful razpusti in je skoraj ni v golažu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: golaž- vprašanje
10.8.2007 21:25:32   
facka
jst pa od začetka dušim samo čebulo, potem dam pa na čebulo malo soli, pravijo, da se čebula prej razkroji. Ko sta meso in čebula že zdušena, moraš pa vodo izhlapet čist ven, preden zaliješ. Ga pa tut jst ne kuham ponavadi dlje kot 1,5 ure, odvisno od količine.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: golaž- vprašanje
10.8.2007 21:43:37   
cmokec
Preden gremo za mizo, koščke mesa poberem ven in omako spasiram s paličnim. Nastane gosta omaka, potem pa stresem meso nazaj v posodo in je. Čebula se meni nikol čist ne razkuha.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu facka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: golaž- vprašanje
10.8.2007 21:50:31   
Anonimen
Zanimivo..hmmm...ok..hvala vam. Očitno sm premalo čebulo spražila oz. stenstala. Jo nikoli ne dolgo. Ja za to, da se čebula soli, sm pa že tudi nekje slišala...bom poskusila.
 
Hvala vsem

(odgovor članu cmokec)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: golaž- vprašanje
10.8.2007 22:59:29   
Jessy
IZVIRNO SPOROČILO: facka

jst pa od začetka dušim samo čebulo, potem dam pa na čebulo malo soli, pravijo, da se čebula prej razkroji. Ko sta meso in čebula že zdušena, moraš pa vodo izhlapet čist ven, preden zaliješ.

Do tu ga jaz kuham identično, le da potem pustim, da se čebula začne prijemat na dno posode. Ko vidim, da je nekaj čebule že rjavkaste, prilijem malo vode. Potem spet počakam, da voda izpari, da se spet začne čebula prijemat dna in spet zalijem. To počnem toliko časa, da se čebula obarva, meso pa tako lepo zadiši po popečenemu. Potem pa zalijem, začinim in kuham še vsaj 45 min, prej pa se meso zagotovo praži 2 uri, včasih tudi 2,5 ure.
Golaž je za vseh deset za obliznit.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu facka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: golaž- vprašanje
10.8.2007 23:04:53   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Jessy

IZVIRNO SPOROČILO: facka

jst pa od začetka dušim samo čebulo, potem dam pa na čebulo malo soli, pravijo, da se čebula prej razkroji. Ko sta meso in čebula že zdušena, moraš pa vodo izhlapet čist ven, preden zaliješ.

Do tu ga jaz kuham identično, le da potem pustim, da se čebula začne prijemat na dno posode. Ko vidim, da je nekaj čebule že rjavkaste, prilijem malo vode. Potem spet počakam, da voda izpari, da se spet začne čebula prijemat dna in spet zalijem. To počnem toliko časa, da se čebula obarva, meso pa tako lepo zadiši po popečenemu. Potem pa zalijem, začinim in kuham še vsaj 45 min, prej pa se meso zagotovo praži 2 uri, včasih tudi 2,5 ure.
Golaž je za vseh deset za obliznit.


JA, to pa je res, sedaj ko sem to prebrala...user posted image  Pa hvala za info, sama tudi nisem vedela, to s čebulo tako delaš. Bom naslednjič probala, da bomo si tudi mi imeli kaj za obliznit.user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: golaž- vprašanje
11.8.2007 0:37:26   
Jessy
Pa ne pozabi poročat o rezultatu!

Mene je mama vedno učila, da mora golaž imeti barvo od tega, kako se pusti čebulo in meso, da se zapeče in da se mora skoraj malo zasmoditi, sam ne glih zasmoditi. Tisto, ki je ravno na meji, potem pa šele priliješ vodo - zato je treba skoraj zraven lonca stati, ko se začne prijemat vse skup. Jaz se tega držim in je res vedno zelo zelo dober.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: golaž- vprašanje
11.8.2007 0:40:10   
Marogica
Bom, ko bo malo hladneje...

Kaj pa rdeča paprika(mleta)? Ni bila omenjena, jaz jo pa uporabljam pri golažu.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: golaž- vprašanje
11.8.2007 8:54:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Jessy

Pa ne pozabi poročat o rezultatu!

Mene je mama vedno učila, da mora golaž imeti barvo od tega, kako se pusti čebulo in meso, da se zapeče in da se mora skoraj malo zasmoditi, sam ne glih zasmoditi. Tisto, ki je ravno na meji, potem pa šele priliješ vodo - zato je treba skoraj zraven lonca stati, ko se začne prijemat vse skup. Jaz se tega držim in je res vedno zelo zelo dober.



Pa še res je,tudi to delam.
Čebulo pa naribam,da so čisti tanke rezine,nato pa jo posolim in cmarim in zalivam.Aja,tudi čebulo izbiram,Preveč stara se nerada topi.Najbiljša je sedaj tista bela.

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: golaž- vprašanje
11.8.2007 9:12:03   
klepetka
jaz delam isto kot jessy ,pa tud rdečo papriko dam vmes ,ja.In res je super golaž.

_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: golaž- vprašanje
11.8.2007 9:25:12   
Jessy
Jaz dam notri paradižnikovo mezgo, sladko rdečo mleto papriko, mleto kumino, malo rožmarina, malo bazilike, sol, lovorjev list in malce origana. Mi slim, da nisem ničesar pozabila.
Ko se meso praži pa je zraven tudi česen.
Čebulo jaz čist normalno zrežem na manjše "kockice", saj se potem pri tem postopku praženja (da se zapeče) v celoti lepo razpusti in o njej ne duha ne sluha.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu klepetka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: golaž- vprašanje
11.8.2007 9:36:52   
Nasy
jaz ne maram, da mi čebula plava po golažu, moj je pa sploh alergičen na to. No, s tem nimam nobenih težav, ker sem se naučila kuhat golaž iz ene stare kuh. knjige tako, da čebulo lepo popražim, jo malo solim in zalijem z vodo. To pokrijem in dušim enih 5 minut, potem pa odkrije, da lepo izpari skoraj vsa voda. Potem šele delam naprej. In mi nimamo nikoli čebule, da bi plavala, se mi vedno >raztopi<

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: golaž- vprašanje
11.8.2007 9:52:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nasy

jaz ne maram, da mi čebula plava po golažu, moj je pa sploh alergičen na to. No, s tem nimam nobenih težav, ker sem se naučila kuhat golaž iz ene stare kuh. knjige tako, da čebulo lepo popražim, jo malo solim in zalijem z vodo. To pokrijem in dušim enih 5 minut, potem pa odkrije, da lepo izpari skoraj vsa voda. Potem šele delam naprej. In mi nimamo nikoli čebule, da bi plavala, se mi vedno >raztopi<



Moja mularija jo ne sme niti na daleč opazit,zato golaž moram precedit,drugače ne jejo,moj se pa jezi.
Jaz dam poleg paprike v prahu še ali na sveže nasekljan paradajz ali pa
kar Pomi in črno vino in poper pa malo vegete lovorov list,kakšen kos domače klobase ali pa pršuta.

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: golaž- vprašanje
11.8.2007 10:08:23   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: facka

jst pa od začetka dušim samo čebulo, potem dam pa na čebulo malo soli, pravijo, da se čebula prej razkroji. Ko sta meso in čebula že zdušena, moraš pa vodo izhlapet čist ven, preden zaliješ. Ga pa tut jst ne kuham ponavadi dlje kot 1,5 ure, odvisno od količine.


Se strinjam - pa ne v tefalovi (zame najboljša je v tisti črni kozici od emo celja) ko se malček sprime. In ni ti treba cmariti 1,5 h je čisto dovolj 20m če poleg soli na čebulo dodaš še malo no za noževo konico  pecilnega oz. sode bikarbone - se čebula kar razpusti sama od sebe.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu facka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: golaž- vprašanje
11.8.2007 10:09:48   
klepetka
o to pa še nisem slišala za pecilni in sodo b. .Bomo probali tud to

_____________________________



(odgovor članu Enolla)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: golaž- vprašanje
11.8.2007 10:22:34   
Jessy
Ma, pr golažu ne smeš šparat na času!

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu klepetka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: golaž- vprašanje
11.8.2007 11:15:51   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: Jessy

Ma, pr golažu ne smeš šparat na času!


Na času ne, na plinu pa, če se to da user posted image . Na tak način spraži hitreje veliko količino čebule,če kuhaš za celo "rajdo" ljudi. Sicer je pa pred kratki Kalbo dal čudovit recept za golaž, ki se kuha v kotličku in počasi.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: golaž- vprašanje
11.8.2007 11:27:35   
Anonimen
lahko pa namesto soli uporabite kis, če se ga da na čebulo čisto malo se hitreje razpusti, kis pa potem izhlapi.

(odgovor članu Enolla)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: golaž- vprašanje
11.8.2007 14:45:00   
bamby





IZVIRNO SPOROČILO: Enolla

IZVIRNO SPOROČILO: Jessy

Ma, pr golažu ne smeš šparat na času!
 

Sicer je pa pred kratki Kalbo dal čudovit recept za golaž, ki se kuha v kotličku in počasi.


Pa ni šparal na času, a ne??? Je tudi on omenjal več ur kuhanja golaža. Kot je rekla Jessy, da ne smeš šparat časa, ker je od tega odvisen okus same jedi. Pa tudi ni na koncu povešenih šob, ker se čebula ni raztopilauser posted image user posted image user posted image user posted image




IZVIRNO SPOROČILO: Enolla

IZVIRNO SPOROČILO: Jessy

Ma, pr golažu ne smeš šparat na času!


Na času ne, na plinu pa, če se to da user posted image . Na tak način spraži hitreje veliko količino čebule,če kuhaš za celo "rajdo" ljudi. Sicer je pa pred kratki Kalbo dal čudovit recept za golaž, ki se kuha v kotličku in počasi.

(odgovor članu Enolla)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: golaž- vprašanje
11.8.2007 17:47:27   
Anonimen
Nooo tole ste mi pa tko lepo razložili..hvala...bom v kratkem kuhala golaž po vaših nasvetih in sporočim kako je izpadel user posted image

(odgovor članu bamby)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Uvajanje goste hrane: Češnje (+ RECEPTI)
Češnje, ti majhni, sladki, okusni plodovi vsebujejo veliko pomembnih hranil, hkrati ta sadež pomaga pri zaprtju. Kdaj in...
Kdaj otroku ponuditi ribe in ostalo morsko...
Poletje je tu in že nam diši morska hrana. Kdaj in kako ponuditi takšne specialitete dojenčku?




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?