|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   govorilne ure v šoli
15.10.2012 23:32:52   
summer2005
Kakšna je praksa? Ali je treba redno hoditi in ali je čudno, če te že na prve gov. ure ni? Ker moj dela do večera, jaz pa še nisem zdrava, da bi lahko ven hodila.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: govorilne ure v šoli
15.10.2012 23:46:35   
ribica.
saj na govorilne se hodi po potrebi in ne vsakokrat kadar so. redno se hodi na roditeljske sestanke. jaz grem na govorilne 2 krat na leto.

(odgovor članu summer2005)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: govorilne ure v šoli
16.10.2012 7:34:12   
astrid1
Nič ni čudno, če te prvič ne bo. Saj ste tako imeli prejšnji mesec roditeljski sestanek.
Učiteljice imajo tudi individualno govorilno uro vsak teden, če je kaj nujnega. Mene so starši lahko kar poklicali v tem času, če so bili v službi in smo se vse zmenili preko telefona.

(odgovor članu summer2005)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: govorilne ure v šoli
16.10.2012 7:38:34   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: summer2005

Kakšna je praksa? Ali je treba redno hoditi in ali je čudno, če te že na prve gov. ure ni? Ker moj dela do večera, jaz pa še nisem zdrava, da bi lahko ven hodila.


Na govorilne ure se hodi po potrebi. Jaz sem v osmih letih šolanja hčere, bila dvakrat na govorilnih urah in v vsakem šolskem letu na dveh od štirih roditeljskih sestankov in na enem izrednem, zaradi pretepa, kjer smo imeli vsi starši kot nek krizni sestanek user posted image

Ne sekiraj se toliko. Z leti boš ugotovila, kaj je nujno in kaj ni. kdaj je potrebno it, in kdaj ne. tako na roditeljski, kot na govorilne ure.

Pa na velik vitaminov!user posted image


(odgovor članu summer2005)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: govorilne ure v šoli
16.10.2012 8:34:01   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: summer2005

Kakšna je praksa? Ali je treba redno hoditi in ali je čudno, če te že na prve gov. ure ni? Ker moj dela do večera, jaz pa še nisem zdrava, da bi lahko ven hodila.


Sicer ne vem kako je pri vas na šoli oz. kakšna je vaša učiteljica....

Če te nekdo nekam povabi, pa četudi na roditeljski sestanek, je lepo in vljudno, da se tega udeležiš. Pa če se to nekomu zdi ali ne zdi pomembno. Za nekoga sigurno je, drugače te ne bi vabil.
Če se vabilu ne moreš odzvati, je pa lepo in vljudno, da pokličeš in se opravičiš. Poleg tega pa imaš priložnost, da se zmenita za drug termin.

Pri nas se učiteljica na primer zelo pripravi, za vsakega učenca posebej. Jaz ne vem...ampak mene zanima kaj počne moj otrok v šoli. Sicer prinese vsak dan domov kaj delajo, ampak vseeno. Poleg tega se mi zdi, da je lepo, ker tako tudi ohranjaš neko vez-sodelovanje med učiteljico-učencem-starši.

Zanimivo je, da npr. ko in kar se tiče naše službe oz. firme, kjer smo zaposleni, želimo biti vedno z vsem na tekočem...vse nas zanima. Za šolo, za naše otroke pa je nekaterim dovolj 2x v devetih letih (tipi, ne leti nate osebno, poznam namreč veliko takih staršev...)

Predstavljaj si, da si učiteljica, da si sklicala 10 staršev na govorilno uro, se pripravila za vsakega učenca posebej, in namesto, da bi običajni popoldan preživela z družino, čakaš na šoli, če se bo kateri od staršev prikazal. in potem pride na sestanek zadnji ob sedmih. Hvala lepa...


(odgovor članu summer2005)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: govorilne ure v šoli
16.10.2012 8:42:01   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: summer2005

Kakšna je praksa? Ali je treba redno hoditi in ali je čudno, če te že na prve gov. ure ni? Ker moj dela do večera, jaz pa še nisem zdrava, da bi lahko ven hodila.


Sicer ne vem kako je pri vas na šoli oz. kakšna je vaša učiteljica....

Če te nekdo nekam povabi, pa četudi na roditeljski sestanek, je lepo in vljudno, da se tega udeležiš. Pa če se to nekomu zdi ali ne zdi pomembno. Za nekoga sigurno je, drugače te ne bi vabil.
Če se vabilu ne moreš odzvati, je pa lepo in vljudno, da pokličeš in se opravičiš. Poleg tega pa imaš priložnost, da se zmenita za drug termin.

Pri nas se učiteljica na primer zelo pripravi, za vsakega učenca posebej. Jaz ne vem...ampak mene zanima kaj počne moj otrok v šoli. Sicer prinese vsak dan domov kaj delajo, ampak vseeno. Poleg tega se mi zdi, da je lepo, ker tako tudi ohranjaš neko vez-sodelovanje med učiteljico-učencem-starši.

Zanimivo je, da npr. ko in kar se tiče naše službe oz. firme, kjer smo zaposleni, želimo biti vedno z vsem na tekočem...vse nas zanima. Za šolo, za naše otroke pa je nekaterim dovolj 2x v devetih letih (tipi, ne leti nate osebno, poznam namreč veliko takih staršev...)

Predstavljaj si, da si učiteljica, da si sklicala 10 staršev na govorilno uro, se pripravila za vsakega učenca posebej, in namesto, da bi običajni popoldan preživela z družino, čakaš na šoli, če se bo kateri od staršev prikazal. in potem pride na sestanek zadnji ob sedmih. Hvala lepa...





Hm mene pa tole zdaj en malo bega. Moram rečt, da se globoko strinjam - hočem biti na tekočem, kar se mojega otroka tiče (pa ni važno ali so to pohvale ali graje).
Ampak kolikor sem jaz našo učiteljico razumela - ona ima vsak teden govorilne ure - starš se lahko predhodno najavi na govorilne in pride, da se pogovorita. 1x mesečno so govorilne ure popoldne - je od ure do ure na voljo. Roditeljski sestanki pa so sklicani (dobiš tudi vabilo) in po roditeljskem se še vedno lahko pogovoriš z njo o otroku.
Ali ve hodite vsak mesec popoldne na govorilne? Ker namreč meni se ne zdi smotrno, ni pa tudi uradno vabljeno (ok, mi smo pač bolj vaški, se vsak dan tudi vidimo z učiteljico in pomočnico, pa kakšno rečemo user posted image ), da bom vedno tamuser posted image
Jo moram danes malo povprašat, kako in kaj je s tem.
Za roditeljske je pa logično in važno, da si tisto urco, dve vzameš na datum, ki ga določi učitelj.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
16.10.2012 8:50:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu summer2005)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: govorilne ure v šoli
16.10.2012 8:53:38   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: summer2005

Kakšna je praksa? Ne vem Ali je treba redno hoditi in ali je čudno, če te že na prve gov. ure ni? kakor za koga kajne ;) Ker moj dela do večera, jaz pa še nisem zdrava, da bi lahko ven hodila. Saj bodo še druge govorilne,niso edine


na roditeljske ne hodim nikoli,na govorilne grem pa 1x letno

(odgovor članu summer2005)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: govorilne ure v šoli
16.10.2012 8:57:06   
SILVA
Jaz se vedno udeležim rod.sestanka.
Na govorilne ure hodim vsak mesec, če le utegnem, ker me zanima kaj se dogaja z otrokom v šoli, če so kake vedenjske težave ali učne, tako, da lahko potem več na tem delamo doma.Se gre pa to za 3. razred in tudi naprej bom tako delala.
Ker ko vprašam sina, kako je bilo v šoli, reče samo V REDU in to zame ni dovolj.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: govorilne ure v šoli
16.10.2012 9:03:54   
Češnca
Na govorilne ure hodiš po potrebi. Sicer res ni fajn, če učiteljica ves tisti čas sameva (kot se je meni zgodilo prvo leto user posted image ), bo pa v tistem času kakšne priprave napisala/teste popravila... user posted image Enkrat je staršev več, drugič manj - tako je v praksi.
Ima pa vsaka učiteljica/učitelj dopoldansko gov. uro med tednom, ko jo/ga lahko obiščeš ali pokličeš, popoldanske so pa enkrat mesečno - kot je bilo to že napisano.

_____________________________

18. julij je prav poseben dan!

(odgovor članu SILVA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: govorilne ure v šoli
16.10.2012 9:31:19   
Tippi
Če te nekdo nekam povabi, pa četudi na roditeljski sestanek, je lepo in vljudno, da se tega udeležiš. Pa če se to nekomu zdi ali ne zdi pomembno. Za nekoga sigurno je, drugače te ne bi vabil.
Če se vabilu ne moreš odzvati, je pa lepo in vljudno, da pokličeš in se opravičiš. Poleg tega pa imaš priložnost, da se zmenita za drug termin.


Po večih letih prakse ugotoviš, da so roditeljski sestanki vse prej kot to, kar bi morali biti. In to ti dajo jasno vedeti tudi razredniki. ker! Nekateri starši hodijo na roditeljske čist iz drugih razlogov, kot skupni interes!! Roditeljski niso namenjeni obravnavi posameznega otroka, za to so govorilne ure in nekateri starši to enostavno ne morejo dojeti. Pri nas je bilo tako, da je sicer vabilo vedno bilo in vedno si tudi povedal zakaj te ne bo (zaradi določenih staršev) in jaz sem vedno dobila odobravanje s strani razrednika. Več sem izvedela "na vratih", kot na tri ure trajajočih roditeljskih sestankih, kjer so vedno govorili eni in isti starši o svojih otrocih in ne o razredu kot skupnosti. Potem se pa pejt. Tako da pri nas ni bila (ne)prisotnost na roditeljskem odraz tega, koliko te lastni otrok zanima in razredniki so to dobro vedeli in neprisotnost na nekaterih roditeljskih celo odobravali. Kar verjemi!

zato jaz pravim. govorilne so vedno razpisane, dopoldanske in popoldanske. in si imel možnost izbire, če te je kaj zanimalo. nanje so bili nekateri starši izrecno vabljeni zaradi problematičnosti otroka, bodisi učenja ali vedenja. torej govorilne niso nujne in so samo po potrebi, razen če je kakšen problem, kjer te sami učitelji vabijo. Roditeljski je pa fajn, da greš na uvodnega in še kakšnega vmes, ali pa tudi če ne. kot sem rekla, večinoma v treh besedah izveš na vratih. vse drugo je bolj klobasanje nekaterih staršev, ob čemer še razredniki zavijajo z očmi.

(odgovor članu Češnca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: govorilne ure v šoli
16.10.2012 10:18:38   
gita10
Poskušam se udeležiti vseh roditeljskih sestankov, pa čeprav mi na nekaterih teme res ne odgovarjajo. Govorilnih ur se pa udeležim vsak mesec popoldanskih. Mi je kar pomembno ker tudi če je moj sin že v petem razredu od njega nikoli ne zvlečem nič drugega kot ocene- vse ostalo je uredu. So pa ponavadi učiteljice - sedaj v petem jih je že več, kar dobro pripravljene in izvem od njih zelo veliko od snovi, do njegovega obnašanja, znanja in neznanja.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: govorilne ure v šoli
16.10.2012 10:42:49   
nyna84
Pri nas dajo vsak mesec na vrata list za govorilne ure, z določenim datumom in uro (npr. od 15:30 do 17:30) in se vpišemo za tisto uro, ki nam odgovarja. Tako učiteljica vnaprej ve, kdo bo prišel in kdaj bo prišel.
Jaz hodim na govorilne vsak mesec, če je le mogoče (3. razred), da sem na tekočem s hčerinim delom v šoli. Se mi zdi fino, da smo z učiteljico na vezi in da sodelujemo. Ok, je pri nas sicer malo posebna situacija, ker ima probleme s pozornostjo in koncentracijo in hodiva tudi k defektologinji.

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: govorilne ure v šoli
16.10.2012 11:10:36   
Paštetka
mpak kolikor sem jaz našo učiteljico razumela - ona ima vsak teden govorilne ure - starš se lahko predhodno najavi na govorilne in pride, da se pogovorita. 1x mesečno so govorilne ure popoldne - je od ure do ure na voljo. Roditeljski sestanki pa so sklicani (dobiš tudi vabilo) in po roditeljskem se še vedno lahko pogovoriš z njo o otroku.


roditeljski sestanek imamo 2x na leto. Najprej je v skupni predavalnici (za npr. nižje razrede), potem pa še vsak razred posebej, kje se govori o programih, splošni problematiki...

Govorilne ure so predvidoma pri nas 2x na leto. JEseni in spomladi. Se vpišeš, kateri dnevi ure ti najbolj odgovarjajo in potem dobiš vabilo.
Sicer pa, če je kaj vmes narobe pa se lahko predhodno najaviš in se z njo pogovoriš.

Torej gremo 4 x na sestanek (2x roditeljski in 2x govorilne)

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: govorilne ure v šoli
16.10.2012 11:17:37   
Paštetka
Po večih letih prakse ugotoviš, da so roditeljski sestanki vse prej kot to, kar bi morali biti. In to ti dajo jasno vedeti tudi razredniki. ker! Nekateri starši hodijo na roditeljske čist iz drugih razlogov, kot skupni interes!!


ne vem kako vaši zgledajo, meni se zdijo naši dobri. Mogoče zato, ker imam komaj drugošolca user posted image , ampak vseeno.
Na njih učiteljica pač pove težave s katerimi se sooča (npr. da starši kličejo v šolo kakšno nalogo imajo učenci, ker njegov ne zna razložiti doma user posted image , npr. lansko leto je starše tistih učencev, ki imajo voljo do učenja branja, prosila, da delijo izkušnje kako otroku približati voljo do učenja branja doma... potem dobimo informacije, ki so bile sprejete ali predlagane na svetu šole...kam bodo šli na izlet, kakšna tekmovanja bodo imeli in kaj bodo zajemala.....

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 16.10.2012 11:18:07 >

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: govorilne ure v šoli
16.10.2012 11:37:46   
sazi
Imamo prvošolčka in grem ta mesec 1. na govorilne ure (pogovorne ure, po "novem").
Pri nas je vsako sredo zjutraj razpisna pol ure za pogovorne ure in se vpišeš vnaprej (za 3 starše po 10 min) in pa 1x na mesec popoldanske, takrat pa je "prostora" za 6 staršev. Nekako se časovno ne bi izšlo, če bi vsi starši hodili na govorilne vsak mesec.
Sama se bom na podlagi izkušnje na 1. govorilnih in nadaljevanju odločila, kdaj bom šla spet. Če ne bo posebnih težav, novembra ne, decembra pa mogoče spet (ali pa januarja) - kot rečeno - po potrebi.

Če dobiš pa prav vabilo, se je pa že treba odzvati - vsaj sporočiti, zakaj te ne bo.

Roditeljski naj bi bili pa res namenjeni le razredni tematiki in ne pogovorom o posameznih učencih.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: govorilne ure v šoli
16.10.2012 11:48:43   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Po večih letih prakse ugotoviš, da so roditeljski sestanki vse prej kot to, kar bi morali biti. In to ti dajo jasno vedeti tudi razredniki. ker! Nekateri starši hodijo na roditeljske čist iz drugih razlogov, kot skupni interes!!


ne vem kako vaši zgledajo, meni se zdijo naši dobri. Mogoče zato, ker imam komaj drugošolca user posted image , ampak vseeno.
Na njih učiteljica pač pove težave s katerimi se sooča (npr. da starši kličejo v šolo kakšno nalogo imajo učenci, ker njegov ne zna razložiti doma user posted image , npr. lansko leto je starše tistih učencev, ki imajo voljo do učenja branja, prosila, da delijo izkušnje kako otroku približati voljo do učenja branja doma... potem dobimo informacije, ki so bile sprejete ali predlagane na svetu šole...kam bodo šli na izlet, kakšna tekmovanja bodo imeli in kaj bodo zajemala.....


Saj pravim, da so roditeljski čist fajn, če so res to, čemur so namenjeni. ampak po mojih izkušnjah, danes ko potegnem črto, ko je hči gimnazijka, lahko zatrdim, da so v večini primerov bili roditeljski nekaj povsem drugega, do tistega kar naj bi bili. Pa tukaj ni pomagalo ne prizadevanje učiteljev, ne ravnateljice, ne samih staršev (med katerimi sem bila tudi jaz user posted image ), da enostavno ne bomo več hodili na roditeljske, če bomo tam razpravljali o tem, kaj je kateri otrok zjutraj jedel za zajtrk, ali pa učili starše, kdaj se mora poklicat v šolo in kdaj to ni potrebno. E, v tem je keč.

Želela tudi poudarit, da prisotnost na roditeljskem ni odraz tega, koliko te zanima o otroku in koliko ne, kar je ena izpostavila. mogoče celo ti user posted image . jaz sem (k sreči imela neproblematičnega otroka, tako pri vzgoji, kot pri učenju), bistvo sem izvedela na uvodnem sestanku, potem pa kakor se mi je zazdelo. vse ostalo, kar je bilo pomembnejšega, pa v pičlih parih sekundicah na vratih, ali pa potem jasno na govorilnih urah, če je bilo treba. k sreči je bilo tistih res zelo malo. dvakrat se mi zdi da sem bila.

Zdaj v gimnaziji je zgodba podobna. na roditeljski grem uvodni, potem pa kakor se mi zazdi, odvisno tudi od časa. na govorilne pa grem, tam kjer se pojavi kakšen problem. bodisi pri konfliktu s profesorjem, ali pa pri slabših ocenah. tam kjer ji gre dobro, praviloma ne hodim.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: govorilne ure v šoli
16.10.2012 12:08:23   
ronja
Po moje ni problem, če pač kdaj ne moreš it. Se zgodi. Jaz tudi danes verjetno ne bom mogla na roditeljski, ker je lubi na terenu, malih pa nimam kam dat. 3 malih tudi ne moreš kar poturit.

Hm, sem zadnjič računala - mali sta sicer še v vrtcu, ampak tudi tu imajo 3 rod. sestanke + 2 obogateni program (ki se izvaja v času vrtca - vrtec na kmetiji, drsanje, itd...), to grem vedno + govorilne ure (sama grem 1x na leto) + igralne urice (v šoli bojo pa nastopi) 2x letno + kasneje pridejo še govorilne ure pri drugih učiteljih (na predmetni stopnji) + govorilne ure v glasbeni/športu/karkoli pač hodijo... x3... pride da imaš polovico tednov v letu vsaj eno takole obveznost... Pa če greš dodatne reči samo 1x na leto.

Da bi hodila vsak mesec za vsakega otroka... hm, potem sem lahko čisto vsak teden v šoli popoldan, ko bojo v šoli... Ne vem, meni se zdi, da bojo meli več od mene, če se imam kdaj čas z njimi ukvarjat... Bi pa verjetno drugače razmišljala, če bi punci nič ne povedali in če bi imela samo 1 otroka.

Sicer pa recimo moja mama je bila 2x v šoli v celem mojem šolanju - na govorilnih nikoli 2x je šla na roditeljskiuser posted image , oče pa nikoli, pa nisem glih zabluzilauser posted image . Ok, to je malo preveč flegma zame, ampak hočem rečt, da tudi ni tak problem, če kdaj kaj spustiš;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu SILVA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: govorilne ure v šoli
16.10.2012 12:31:12   
Nika v službi

IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Imamo prvošolčka in grem ta mesec 1. na govorilne ure (pogovorne ure, po "novem").
Pri nas je vsako sredo zjutraj razpisna pol ure za pogovorne ure in se vpišeš vnaprej (za 3 starše po 10 min) in pa 1x na mesec popoldanske, takrat pa je "prostora" za 6 staršev. Nekako se časovno ne bi izšlo, če bi vsi starši hodili na govorilne vsak mesec.
Sama se bom na podlagi izkušnje na 1. govorilnih in nadaljevanju odločila, kdaj bom šla spet. Če ne bo posebnih težav, novembra ne, decembra pa mogoče spet (ali pa januarja) - kot rečeno - po potrebi.

Če dobiš pa prav vabilo, se je pa že treba odzvati - vsaj sporočiti, zakaj te ne bo.

Roditeljski naj bi bili pa res namenjeni le razredni tematiki in ne pogovorom o posameznih učencih.


Zelo podobno pri nas, imamo drugošolko in že lani je bila podobna praksa. GU so 1 x mesečno v popoldanskem času, kjer se lahko zvrsti limitirano število staršev (se vpišeš na list pod določeno uro) in posledično ne hodim vsak mesec, ker potem zasedam prostor drugim, ki sploh še niso prišli na vrsto.

Z možem raje prakticirava, da greva na dopoldanske GU, ki so pri nas 1x tedensko, najava zaželena, ni pa nujna.

Nekako vsak drug mesec se mi zdi neka optimalna frekvenca obiskov.

Roditeljski sestanki so pri nas najavljeni vnaprej za celo leto in se jih redno udeležimo (bodisi oba, ali pa vsaj eden od naju). Tematike pa so bile do zdaj vedno zanimive, nikoli nobenih posebnih problemov, pač razlaga, kaj delajo, kakšni so pričakovani cilji, kakšna tekmovanja jih čakajo, pa glede izletov in ostalega dogajanja dobimo vpogled. Zelo dobrodošlo po mojem mnenju.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: govorilne ure v šoli
16.10.2012 12:58:14   
Bojana 29
Moja deklica je v prvem razredu in sem šla na roditeljski sestanek in govorilno uro (in tudi v prihodnje se jih bom redno udeleževala). Tudi v vrtec sem zmeraj šla na sestanek (za oba otroka - mlajši je še zdaj v vrtcu). Zdi se mi pomembno, da sem na tekočem. Mi je učiteljica povedala, da ji delajo težave poševne črte in po tednu dni je vsa vesela prišla domov, da jo je učiteljica pohvalila kako lepo piše - riše poševne črte. Malo sva vadili in stvar se je uredila. Če pa vprašam hči kako je v šoli - DOBRO, kaj ste delali - UČILI. To je vse kar zvem od nje - tudi v vtecu je bilo tako. Če ne bi hodila na sestanke ne bi imela pojma kaj se z mojima otrokoma dogaja v šoli oz. vtecu.
Za govorilne ure ne dobimo vabila ampak učiteljica obesi na oglasno desko seznam in se vpišemo - če ne bi slučajno stala poleg oglasne deske ko sem čakala na hči, ne bi imela pojma, da so govorilne ure, ker moja gospodična doma ne pove nič.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: govorilne ure v šoli
16.10.2012 15:34:18   
lily32
Praviloma imajo na večini šol vsi učitelji v dopoldanskem času določeno govorilno uro, ko so vsak teden na voljo za pogovor s starši; enkrat mesečno pa potekajo popoldanske skupne govorilne ure.

Tistim, ki imate majhne otroke in vam sami ne povejo veliko, priporočam, da pogledate na spletno stran šole oz. v šolsko publikacijo, tam so vedno zapisani natančni podatki o govorilnih urah.



(odgovor članu Bojana 29)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: govorilne ure v šoli
16.10.2012 16:14:56   
pelin
Joj..tole me je pa ,brez heca, naravnost šokiralouser posted image ...ne morem verjeti, koliko staršev se zdi normalno to, da ne hodijo na redne govorilne ure ( vsaj vsak tretji mesec), da se v celem letu ne morejo udeležiti treh naprej napovedanih roditeljskih sestankov, ki trajajo največ eno uro ali kakšno minuto čez...Pa ljudje...to ni kar tako, ker se učiteljica dolgočasi...tu se gre za vašega otroka....za napredek, mogoče probleme...Sama kot mati redno izmenjaje z možem šibava enkrat za enega drugič za drugega...kljub rednemu skupnemu šolskemu delu, izveva vedno kaj novega, kaj pomembnega, kaj, kar je le za ušesa staršev in ne za otroke...Po drugi strani imam v vrtcu vsak mesec nabit seznam staršev na rednih govorilnih urah....udeležba na roditeljskih sestankih nikoli izpod 90 %...pa saj človek ne more verjeti...kje vi, ki celo osnovno šolo greste dvakrat pogledat kaj dela vaš otrok v šoli, sploh živite...?!To je resnično žalostno...Da si za svojega otroka resnično vzamete tako malo časa in pozornosti v tem smislu...in ne niti pod razno ni važnejše to, da se ravno tisto uro, ko bi morali poslušati probleme, stanje o otroku v šoli, njegove šolske stiske za katere se vam še sanja ne......nujno ukvarjate z njim...Z njim se lahko ( se morate) ukvarjati ves čas in ne ravno tisto uro...In pa sto in en izgovor glede varstva....vse govorilne ure, rod. sestanki in ostala srečanja za starše, so že daleč naprej dogovorjena in so vsi starši ( ki jih to zanima ) s tem seznanjeni...če si slučajno takrat ne morete urediti varstva, lahko otroka vzamete seboj...ne bi bili prvi in tudi nobena učiteljica ne bi imela nič proti...Še vedno bolje, kot pa da vscelo leto ali celo več ni na spregled.Sicer pa, šele sedaj vidim kako imajo učiteljice prav, ko večkrat v zbornici tarnajo in so žalostne in začudene hkrati, da vedno isti starši...tisti starši, ki imajo najbolj problematične otroke...tisti, ki rabijo največ pomoči, tisti, ki v šoli doživljajo največ stisk, ne pridejo na sestanke in govorilne ure...
In še nekaj...na vsake govorilne ure oz rod. sestanek se učitelj, profesor, vzgojitelj temeljito pripravi...tisti, ki niste v tem, se vam še sanja ne koliko enega dela in analiz zahteva individualna obravnava otrok...in zase lahko rečem, da mi je včasih res kar odveč tam sedeti, ko moram po službi še sestankovati, ko moram zaradi službenih govor. ur prestavljati, prešpricati ali zamuditi kaj pomembnejšega v zvezi z mojimi otroki doma....vendar imam kot pedagoški kader neke obveznosti do otrok, ki jih imam po 9 ur na dan in pa seveda tudi do njihovih staršev....Očitno nekateri svojih starševskih obveznostiv tej smeri sploh ne razumete oz. jih ignorirate...
Pa še malo v razmislek....pred kakšnim letom sem morala zaradi določenega vzroka napisati poročilo o otroku iz moje skupine...pod posebno rubriko sem morala navesti vsa formalna srečanja, katerih so se starši tega dekletca udeležili, ki jih moram beležiti v dnevnik...žal je bila številka izjemno nizka...Na csd- ju so se očitno zgražali in poleg drugih pack na vedenju staršev, je bila tale po njihovem še en dokaz, da je deklica zanemarjena s strani očeta in matere...
Eh...saj vem, da je v bistvu to škoda nekomu razlagat, ki nima tega v sebi...tega občutka odgovornosti, potrebe, da se zanima za otrokovo življenje v šoli...Tudi tisti izgovori , da vam otrok vse pove, da je vaš otrok neproblematičen, da so sestanki kar nekja...so piškavi....Otrok vam vse pove, kar vidi skozi svoje oči...kar pa še ne pomeni, da je vse skupaj realno prikazano...da ne rabite nasvet, pogovor s strani njegove učiteljice, ki ga v bistvu najbolj pozna s strani učenca....da vaš otrok ni problematičen v šoli, kljub temu , da se vi po več let ne prikažete v šoli, ni vaša zasluga, temveč zasluga pedagoškega kadra, ki tako dobro vodi vašega otroka. oz. mu nadomesti vašo skrb....in ti sestanki imajo vedno neko informativno, pomembno noto...nikoli se ne setankuje kar v tri krasne...če se tema kdaj zapelje malo v stran, so ponavadi zato krivi starši...pedagoški kadri moramo že prej oddati dnevni red sestanka, ki mora dobiti žegen ravnateljice...ki ga pa seveda ne bo dala, če bi bilo to kar nekaj...

In še za avtorico....ne ni ti treba vsak mesec viseti tam...na govorilne ure mirne duše lahko prihajaš na vsake tri, štiri mesece...nekako najbolj realno je, da si vsaj dvakrat do trikrat v enem šolskem letu na govorilnih...oz. če je potreba še večkrat...na roditeljske sestanke, pa le redno hodi....ker so precej redki, zajamejo širok spekter informacij , ki jih zagotovo ne boš morala vseh izvedeti na pragu učilnice ali igralnice...kar tako nenajavljena...To slednje je pa tako ali tako izredno nadležno izpod kritike moteče ,tako, da se tega ne poslužuj kot nadomestilo, če boš prešpricala rs.
Ja, še en dokaz...kako se pri nekaterih za vse najde čas...na žalost pa ne za otroka...

(odgovor članu Bojana 29)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: govorilne ure v šoli
16.10.2012 16:31:15   
Tippi
pa saj človek ne more verjeti...kje vi, ki celo osnovno šolo greste dvakrat pogledat kaj dela vaš otrok v šoli, sploh živite...?


Najbrž je letelo name, pa naj odgovorim. Žabarka sem user posted image Zelo me je zanimalo kaj se dogaja in vedno sem vse izvedela, kar sem morala. vedno sem tudi sodelovala in če dovoliš, lahko se pohvalim, da sem ena izmed redkih, ki sem imela perfekten odnos z razredničarko. enotastavno sva se ujeli na vseh področjih, kar se vzgoje tiče, kar se znanja tiče, in vedno sem bila na tekočem kaj se dogaja. čeprav sem vsako šolsko leto bila na dveh roditeljskih od štirih (zdaj sem zvedela, da sta menda samo dva?), in na dveh govorilnih urah, tam kjer je popustila s koncentracijo. torej prosim, brez obsojanja. vsak starš, normalen starš, ve na kakšen način pristopati k šoli, kako se povezati z učiteljicami, kako ustvariti dober odnos na relaciji otrok-starš-učitelj.

govorila sem!

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: govorilne ure v šoli
16.10.2012 16:48:16   
Tippi
Naj dodam še tole. Bi mi lahko prosim povedala, zakaj toliko na roditeljskih sestankih poudarjajo, da naj se starši udeležijo govorilnih ur, samo če je to potrebno? Meni moja hči v osmih letih enkrat ni zatajila nobene ocene, četudi je bil vmes kakšen šus. In zaradi cveka nisem letela v šolo na govorilne ure. če se stvar ne bi izboljšala bi seveda prišla, tako pa. torej govorilne ure so za reševanje problemov določenega otroka. nisem pa hodila na govorilne ure, če je imela petke, klepetat z razredničarko in si govort vice, na ta način pa odžirat minute tistim, ki govorilne ure res potrebujejo.

mislim, da si bila v svojem pisanju malo prestroga in pregroba. škoda

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: govorilne ure v šoli
16.10.2012 16:58:54   
blaža
Jaz grem na vse roditeljske sestanke. na govorilne ure, grem ta četrtek prvič, pol pa pomojem na dva meseca, če ne bo potrebe za kej več. Sin je priden v šoli, nobenih problemov, zaupam mu, mi pove veliko kaj se dogaja v šoli glede ocen, spraševanja, druženja,..a vseeno se mi enostavno zdi prav, da grem.

z učiteljico preletimo stvari glede učenja, opozori me, če klepeta, pove vedno, da naj ga spodbujam pri učenju branja in pisanja, da naj to utrjujemo, pokaže kaj so delali pri likovni vzgoji,..skratka nič drastičnega, a vseeno je zame to pomembno. če ji ukradem tistih 15 min, res ni taka reč, saj gre za mojega otroka.

Vedno me tudi zanima kako se v šoli obnaša, kako se razume z ostalimi,..

Dvomim, da je nekdo super truper, da res ni treba hodit na govorilne ure, vsaj vsaketoliko. No zgleda, da so eni učenci oz učenke res 100%, da so odlične pri uspehu, ne klepetajo, vedno poslušajo, sodelujejo, skratka, tako odlični-e, da res ni potrebe kratit učiteljicam čas.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?