|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   jasper juul - kompetentni otrok
11.1.2010 20:38:22   
ALWAYS LARA
a je kera brala? skušala razumet kaj nam hoče povedat? se držat njegovih načel?

jaz sem na pol knjige. mislim, da jo bom mogla prebrat šeenkrat, da jo bom dobro razumela, mi pa obrača možgane inside out! tole bo še zanimivo!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: jasper juul - kompetentni otrok
11.1.2010 20:40:06   
sonček33
Sem ravno hotal rečt - zanimiva, celo uporabna, a ob prvem branju nerazumljiva...je treba večkrat brat, kaj podčrtat...preveč info

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: jasper juul - kompetentni otrok
11.1.2010 20:52:19   
Onasiss
Po prvih 20 straneh sem obupala... pač nisem tak človek za tak način vzgoje. Soseda, ki je 100% zagovornik takega načina ima nemogoče otroke, vpijejo, kričijo, čičkajo po stenah... mama je dobesedno njihov suženj, med drugim jo grizeta, tepeta in podobno. Ampak ona ne naredi nič komkretnega, da bi stvari spremenila.
Torej kakor kdo.

< Sporočilo je popravil Onasiss -- 11.1.2010 20:53:03 >


_____________________________

So what....

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: jasper juul - kompetentni otrok
11.1.2010 20:54:23   
manna
A lohk ena mal opiše na hitro za kakšen način gre? Prosim.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: jasper juul - kompetentni otrok
11.1.2010 20:55:29   
picola1
Pol pa izgleda, da ni dobr brala.user posted image Torej to pomeni, da ja...je 100% zagovornik teorije, prakse pa sigurno ne...user posted image

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: jasper juul - kompetentni otrok
11.1.2010 20:57:11   
SURF
Meni zelo dobra knjiga,ena redkih,ki mi odgovarjauser posted image glede pogledov na vzgojo.
Jo bom tudi jaz še enkrat prebrala...
Kaj naj napišem....ne piše o nekih točnih pravilih...v bistvu jo bolj razumem ko način takšnega življenja...če razumeš sebe,razumeš tudi otroke...tako nekako jo jz razumem...

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: jasper juul - kompetentni otrok
11.1.2010 20:58:35   
Anonimen
A lohk ena mal opiše na hitro za kakšen način gre? Prosim.


tudi jaz - prosim.
jo imam na spisku, da jo preberem. se potem ne splača porabiti časa zanjo?

(odgovor članu manna)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: jasper juul - kompetentni otrok
11.1.2010 21:00:54   
Rubin.
Sem prebrala vse njegove knjige in mi način razmišljanja odgovarja, prav tako od Pentleyeve. Da pa bi se vsega strogo držala - to pa ne. S čimer se strinjam - da, za ostalo pa uporabim svojo pamet.

(odgovor članu SURF)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: jasper juul - kompetentni otrok
11.1.2010 21:03:32   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Sem prebrala vse njegove knjige in mi način razmišljanja odgovarja, prav tako od Pentleyeve. Da pa bi se vsega strogo držala - to pa ne. S čimer se strinjam - da, za ostalo pa uporabim svojo pamet.


Podpis user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: jasper juul - kompetentni otrok
11.1.2010 21:16:21   
SaaS
Tudi jaz sem jo prebrala.
Tako kot Rubin. Ne držim se je kot pravilnika, sploh ne. Vzgajam kakor jaz mislim, da je prav. Knjiga mi je dala v razmislek par stvari. Z določenimi stvarmi se tudi ne strinjam.
Ja, preveč info za naenkrat. Jo je verjetno res fino še enkrat prebrat...

V grobem pa gre za to, da je treba otroka upoštevati kot osebnost, kot pravo osebo, spoštovati njegovo mnenje, mu prisluhniti, njegovemu strinjanju, njegovemu oporekanju, njegovim argumentom. Mu objasniti stavri. Nikakor ne, da obvelja njegova volja, le slišati ga kaj nam sporoča. Mi v končni fazi vemo, kaj je dobro zanj, on vedno ne more vedeti. Ne ga v štartu diskvalificirati ampak mu dati neko veljavo, čeprav ne bo po njegovo. 

Naj me katera popravi, dopolni...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: jasper juul - kompetentni otrok
12.1.2010 9:40:35   
ALWAYS LARA
jaz imam zelo težavno 5 letico. in nekako sem jo zdej začela gledat zakaj je taka (recimo kar naprej kriči kot kaka žival, se pači, grdo govori, tepe tamlajšo,... drugače je pa izredno inteligentna in pametna. vsak ki jo bolj pozna pravi da je malo drugačna kot vsak drug otrok in to že skoraj od rojstva) in zelo me zanima zakaj je taka, kaj s tem nam sporoča. ker z navadnimi pristopi - pohvalo, kaznijo, ignoriranjem, teh njenih izbruhov ne moremo kontrolirat.

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: jasper juul - kompetentni otrok
12.1.2010 11:05:12   
viledka
Nekako sem v tej knjigi se navčila da se je potrebno z otrokom veliko pogovarjati in ga jemati kot odraslo osebo..... Krasna iztočnica.

Sem pa probala nekaj nasvetov v praksi in večina jih je neuporabnih (npr. da ne smes kaznovati otroka, če ti dela lumparije ampak le na lep nacin....) - meni ki imam 2 fanta se to ne obnese. Lahk probam 100 krat na lepem prosit da pospravimo, da tega in onega ne delamo - ampak na koncu moram zagrozit s kaznijo, da kaj zaleze, pa še glas povzdignit.

Kar pa sem novega uvedla je to, da se zvecer pogovorimo o dnevu, kaj in zakaj smo kaj ušpičili in kaj dobrega naredili.

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: jasper juul - kompetentni otrok
12.1.2010 11:25:45   
skuštrana
Lara, meni njegove knige full ležijo, je pa resda jih moraš večkrat prebrat, da bi razumel kaj hoče povedat.

Mi tudi imamo 5 letnico s težkim karakterjem kar se vzgoje tiče in nekako nam tak pristop kot ga predstavlja Jull še najbolj paše. Njen in nama. Ker pri njej kazni, povzdig glasu, prepovedi ne naredijo nič, stvar le še poslabšajo. Se vidi razlika, kadar sem že čisto paf in brez energije, pa padem v neke stare naučene vzorce glede vzgoje se tamala čisto spremeni. Pa veliko je pomagalo da sem jo pač sprejela takšno kot je, da sva se sčasoma pač ena drugi malo prilagodili. Midve imava še ta problem, da imava enake karakterje in potem včasih enostavno ne greuser posted image Ampak se trudimo. Mož z njo lažje shaja.

Glede Juula, fajn je če greš na kakšen seminar, ki ga pripravljajo na Familylabu  http://www.familylab.si/
Jaz sem bila na enem, super je bilo. Bi še šla, samo trenutno nimam časa.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: jasper juul - kompetentni otrok
12.1.2010 13:53:15   
Nina00
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Sem prebrala vse njegove knjige in mi način razmišljanja odgovarja, prav tako od Pentleyeve. Da pa bi se vsega strogo držala - to pa ne. S čimer se strinjam - da, za ostalo pa uporabim svojo pamet.
Saj to mislim, da je njegov princip. Razloži veliko stvari, ti pa ugotoviš kaj paše tebi in otroku in uporabiš z zdravo pametjo in upoštevanjem integritete vseh vpletenih. Slišati je zelo lahko, a v praksi kar težko.


(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: jasper juul - kompetentni otrok
12.1.2010 14:05:25   
liliana
Verjamem, da je težko.....če kar nekaj njegovih bralk pravi, da so morale knjigo nekajkrat prebrati, da so jo razumele.....že teorija je po Jasperjevo težka, kaj šele praksa......

(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: jasper juul - kompetentni otrok
14.1.2010 10:18:47   
mate0ja
Sm prebrala, nekaj zanimivih iztočnic potegnila iz nje, vendar se v osnovi ne strinjam. Otrok mora imeti "šefa", ki ga vdi po poti življenja. Ne da se vse na zelo mehak način rešit. Včasih je potrebno povzdignit glas, včasih posedet otroka na stol da se umiri in v najboljšem primeru mal pomisli zakaj tam sedi. Včasih mu je treba vzet igračo in pospravit za določen čas, če z njo neprimerno ravna.

Se mi zdi, da so njegove metode bolj teoretične kot praktične in jih je težko prevesti v običajno življenje, saj ne upošteva, da so otroci različnih karakterjev. Moja kolegica je čist padla v njegov način in po dveh mesecih dobesedno padla dol od izčrpanosti, ker sta njena otroka dobesedno podivjala.

Sm pa prepričana, da vsaka mama najde v knjigi nekaj kar je spodbudno za vzgojo njihovih otrok.



_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: jasper juul - kompetentni otrok
16.1.2010 14:18:05   
TomTaylor
Jasper Juul knjiga je kot knjiga z recepti; kuhaš tiste ki ti pašejo, nekatere prirediš po svojem okusu, nekaterih pa niti ne probaš, ker ti že po prebranem ne dišijo.user posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: jasper juul - kompetentni otrok
16.1.2010 15:05:49   
Anonimen
TT, to si pa čudovito napisala!

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: jasper juul - kompetentni otrok
16.1.2010 16:16:00   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: ALWAYS LARA

a je kera brala?


Ja. Berem ze eno leto, pa nisem prisla do konca user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: jasper juul - kompetentni otrok
20.1.2010 22:51:49   
ronja
Sem brala ravno, ko se je Lejla rodila - je vedno zvečer zaspala na meni, medtem, ko sem to bralauser posted image . Prebrala sem jo pa hitro, ker me je potegnila. Se mi zdi večina kar razumljiva, enih stvari pa ne štekam, recimo tega, da je boljše rečt: "Hočem, da narediš to in to" kot pa "želim2 ali pa "prosim, naredi to in to". Ampak ajde, meni je dosti vseeno, kako rečem. Sva se z lubijem potem dostikrat zafrkavala na to temo, ko najin takrat 18 mesečni otrok ni glih ne vem kaj ubogal samo "hočem" ni nič pomagaluser posted image , je bila očitno še premala za te besedne nianseuser posted image .
Zdaj pa zaenkrat nimava problemov z nobeno kar se vzgoje tiče, ne vem, najverjetneje sta pač še premali, da bi imela kake težave z njima (starejša ima 2,5 let, mlajša 1 leto), mogoče pa kaj pomagajo tudi knjige, vsekakor ti ta knijga da mislit, to je pa tudi nekaj.

Sem prebrala vse njegove knjige in mi način razmišljanja odgovarja, prav tako od Pentleyeve. Da pa bi se vsega strogo držala - to pa ne. S čimer se strinjam - da, za ostalo pa uporabim svojo pamet.

tako nekako tudi jaz. In res je, tudi on tako pravi: recimo za zbujanje otrok zjutraj: pravi, da če jih zbujaš z nasmehom na licu in imate svojo rutino, da se skup zbujate in crkljate, super, naj le ostane tako. Če je pa zbujanje živčna vojna, da jih moraš ne vem kolikokrat budit in si zato že navsezgodaj slabe volje, ker pač mulci ne vstanejo, potem pa naj se lepo sami zbujajo, pa čeprav bojo zato parkrat zamudili v šolo.

Meni se je zdel praktičen del o osamosvajanju 2 letnikov. Da jim je treba pustit, da vse sami, kolikor se le da in si pač vzameš čas, ker bojo pač seveda vse naredili počasneje. Jaz to res upoštevam in se mi zdi, da se dejansko obrestuje - Ronja res nima čisto nobenih izpadov, pa res je zelo samostojna za svoja leta (tako pravijo vzgojiteljice, babice, ipd... sama težko primerjam, ker je pač ona moja prva). Lahko pa je vse skup samo karakter (čeprav je prej kazalo na čisto drug karakter, veliko bolj trmast, zdaj je pa taka pridna pa nežna ratala...), lahko pa vzgoja tudi kaj pripomore. Dobra vzgoja verjetno škodit ne more.user posted image

Otrok mora imeti "šefa", ki ga vdi po poti življenja. Ne da se vse na zelo mehak način rešit. Včasih je potrebno povzdignit glas, včasih posedet otroka na stol da se umiri in v najboljšem primeru mal pomisli zakaj tam sedi. Včasih mu je treba vzet igračo in pospravit za določen čas, če z njo neprimerno ravna.

Saj mislim, da takih stvari ne prepoveduje. Pravi, da moramo otroku pustit proste roke pri njegovih bioloških potrebah (koliko bo jedel, kdaj bo šel spat, ipd...), ampak da mu pa moramo postavit meje in da bi morali otroci večkrat slišat besedo ne. Pa da ga odneseš stran, če dela štalo ipd... to je celo dal kot primer v knjigi...

Ga ne zagovarjam 100%, da ne boste mislile, kakšne ideje so mi mal hecne ali mimo, ampak večinoma se mi zdi pa, da ima point.

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: jasper juul - kompetentni otrok
21.1.2010 10:31:53   
liliana
In res je, tudi on tako pravi: recimo za zbujanje otrok zjutraj: pravi, da če jih zbujaš z nasmehom na licu in imate svojo rutino, da se skup zbujate in crkljate, super, naj le ostane tako.

Meni se je zdel praktičen del o osamosvajanju 2 letnikov. Da jim je treba pustit, da vse sami, kolikor se le da in si pač vzameš čas, ker bojo pač seveda vse naredili počasneje.




Jaz tudi delam to tako kot pravi Jasper Juul.....pa nisem prebrala nobene knjige o vzgoji.....izgleda, da sem naravni talent za vzgojo......user posted image



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: jasper juul - kompetentni otrok
21.1.2010 10:56:43   
ronja
Ja, saj meni se zdi, da je večina teh njegovih stvari zelo intuitivnih. Samo tako imaš en fajn odgovor, če ti kdo teži - da tako piše, heheuser posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: jasper juul - kompetentni otrok
21.1.2010 11:54:43   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ja, saj meni se zdi, da je večina teh njegovih stvari zelo intuitivnih. Samo tako imaš en fajn odgovor, če ti kdo teži - da tako piše, heheuser posted image


Evo, pa pridemo do največjega problema novodobnega starševstva......prelaganja odgovornosti na druge......user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: jasper juul - kompetentni otrok
21.1.2010 12:02:11   
ronja
hehe, saj imaš point, ne rečem. Samo včasih se ti res ne da pričkat, da je dovolj, da ti tako čutiš, da je prav. Je veliko enostavneje oz. bolj upoštevano, če je še nekdo drug čutil takouser posted image , če je pa še napisal, pol je pa itak zakonuser posted image . In tako ti energija ostaja za tvoje otroke, ker je ne porabiš za pričkanje z raznimi babicami in ostalim sorodstvom in njihovimi prijatelji in ne vem še kom, ki se glih spomni utaknituser posted image . Ni pa da bi ga glih citirala na vsakem korakuuser posted image .
pa včasih je tudi dobro preverit od zunaj, ali je to, kar počneš ok.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: jasper juul - kompetentni otrok
21.1.2010 12:14:03   
liliana
pa včasih je tudi dobro preverit od zunaj, ali je to, kar počneš ok.


Ob tem sem se nehote spomnila na to, da gremo dandanes v kalkulator preverjat že navadno poštevanko.....recimo ali je 7 x 8 res 56, ker smo tako nesigurni vase in rabimo potrditev, da smo sami izračunali prav.....user posted image


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
So edinci srečni ali razvajeni?
So edinci res osamljeni in razvajeni? Britanski znanstveniki trdijo nasprotno.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?