|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   jaz želim še enega otroka!!!
4.10.2006 21:30:10   
Anonimen
No že iz naslova je razvidna moja želja, partner pa ni čisto prepričan če bi nama finančno zneslo.

Zelo rada bi izvedela kakšno je vaše mnenje oz. kje je vaša finančna meja pri kateri bi se odločile za drugega otroka.

Moj dohodek + možev dohodek = ?????

Zanima me višina skupnega dohodka da se odločite za drugega otroka, kjer bi živeli v normalnih pogojih (ne govorim o luksuz stvareh)

Hvala za pomoč!!!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: jaz želim še enega otroka!!!
4.10.2006 21:39:36   
tulip
Finančna meja ne pogojuje odločitve za drugega otroka, niti za prvega. So druge stvari bolj pomembne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: jaz želim še enega otroka!!!
4.10.2006 21:41:29   
lelaval
Midva sva se za drugega odločila iz razloga, ker sem zaradi prve nosečnosti ostala brez službe (pa sem zaslužila več kot moj)user posted image . Sva se pogovarjala, da pri 1 ne bova ostala, čez 3 ali 4 leta, ko bi se odločila za drugega otroka, pa jaz ne bi bila rada še enkrat na istem. In tako sem bila doma (ob starševskem dodatku) do 14. meseca 2. otroka in živeli z moževo plačo. Ni bilo ravno vse luksuzno, preživeli smo, prav tako smo si tudi morje privoščili vsako leto.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: jaz želim še enega otroka!!!
4.10.2006 21:42:27   
lelaval
Sicer pa - če bi gledala le s finančnega vidika, verjetno nikoli ne bi imela otrok.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: jaz želim še enega otroka!!!
4.10.2006 21:45:12   
Anonimen
Tulip verjamem in ti dam čisto za prav da ni vedno vse samo to da imaš denar v žepu. Res je polno drugih važnejših stvari, in nebi rada izpadla materialistka. A ker seveda še nisem bila v podobnem primeruuser posted image me pač zanima s koliko denarja se uspe in da preživeti če imaš dva otroka. Na žalost so tudi finance važne, saj ne želim da bi otroci trpeli ker nebi imeli za kruh!!



(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: jaz želim še enega otroka!!!
4.10.2006 21:53:41   
bskrle
Če imata streho nad glavo, en stalen dohodek in veliko ljubezni - racionalno gledano imata pogoje za 2 otroka.
Ampak midva nič ne računava, pa imava  šele user posted image 3 otroke.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: jaz želim še enega otroka!!!
4.10.2006 21:54:48   
Anonimen
Odvisno od tega, kako imate rešeno stanovanje.
Kakšne možnosti varstva imate.
Brez česa ne morete živeti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: jaz želim še enega otroka!!!
4.10.2006 22:05:29   
muška
Midva nisva gledala na finance, ki tudi niso idealne. Rekla sva, da bova imela dva in imava dva. No jaz bi še enega, ampak to je že druga zgodba.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: jaz želim še enega otroka!!!
4.10.2006 22:06:15   
Jančika_
Finance so seveda važne, je pa to zelo široko vprašanje. Poglej najin primer: na prvi pogled bi kdo rekel, da sva nora, da imava sploh otroke pri takih prihodkih - jaz sem zdaj že drugič na starševskem dodatku, mož je zaposlen prek javnih del. Tisto leto vmes med prvo in drugo porodniško nisem bila zaposlena, niti nisem dobivala DSP  (zavestno se nisem prijavila na zavod za zaposlovanje, ker nisem imela namena iskati službe, saj sva hotela čimprej še enega otroka).

Vendar: sva lastnika stanovanja, tako da ni najemnine. Tudi avto ni bil kupljen na kredit in nimava razen tekočih stroškov nobenih pufov. Imava nekaj prihrankov, ki so naloženi (upam, da dokaj donosno) in širokosrčnega tasta. Tudi v primeru popolnega izpada dohodkov bi nekaj mesecev živela brez večjih problemov.

Za moje predstave živiva vredu, pač po najinih kriterijih. Za koga bi bilo recimo nesprejemjivo, da gre na morje samo za 4 dni; jaz pa nimam želje hoditi za 14 dni na Bahame recimo (Ok, če bi mo kdo ponudil zastonj, se ne bi branilauser posted image ). Ravno včeraj sva se menila, da bova tretjega otroka imela prej, kot sva načrtovala, čeprav dohodki naslednji dve leti verjetno ne bodo veliko višji.

Ob vsem tem pa vem tudi, kako je, ko si čisto brez denarja. Prvo leto po roki sva bila res na tesnem. Zgodilo se je celo, da nisem imela denarja za vlak, da bi šla iz MB v LJ na izpit. V takih razmerah se sploh ne bi odločila za otroka, sva se pa takrat naučila živeti skromno in varčno (no, ok, saj že prej nisva bila razsipneža).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: jaz želim še enega otroka!!!
4.10.2006 22:36:24   
Pupica
Dohodek???KJaj pa če kdo izgubi službo.

Važna je želja, razumevanje, ...želje...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: jaz želim še enega otroka!!!
4.10.2006 22:43:06   
nejcko
Tudi mi2 sva se za oba otroka odločila, ko sem bila jaz brez službe, moževa plača je pa bolj mala kot ne. Torej nekako podoben primer kot pri Jančiki, saj imamo tudi mi rešen stanovanjski problem, pa zlate staršeuser posted image Zdaj sem spet ostala braz službe in hmmm, ni dvakrat za reči, da se ne bomo še za enega odločiliuser posted image .

Kaj češ, očitno želimo biti nezaposleni produktivni vsaj na enem področjuuser posted image

Aja, dokler so otroci mali, finančno kar znese z eno plačo. Pač otroci niso oblečeni po najnovejši modi, imajo oblačila no name firme, zelo si vesel in hvaležen, če ti kdo kakšno malenkost podari in se ne zmrduješ, če je voziček malo popraskan ... kaj jaz vem, da se. Verjetno je veliko težje potem, ko so otroci v šoli, ampak do takrat se pa tudi stvari lahko obrnejo na bolje. Upanje ostajauser posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: jaz želim še enega otroka!!!
4.10.2006 22:48:34   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Verjetno je veliko težje potem, ko so otroci v šoli, ampak do takrat se pa tudi stvari lahko obrnejo na bolje. Upanje ostajauser posted image



Evo, to. Vsekakor delava na tem, da nam bo čez nekaj let finančno bolje. Če pogledam najine starše - začeli so praktično iz nič in prišli zelo daleč, midva pa imava vendarle podlago. Resda so bili drugačni časi, a ne nujno boljši.



(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: jaz želim še enega otroka!!!
5.10.2006 6:57:41   
srki
Če bi imela jaz stanovanjski problem rešen, bi tudi imela še enega otroka takoj. Jaz gledam s tega stališča, finančno pa bi nam verjetno zneslo, ampak bi šlo zelo zelo na tesno. Samo ne si zatiskat oči, tudi denar je zelo zelo pomemben. Ker sem na tam, da si moram še sama nekaj ustvarit, ne vem kako bi zneslo življenje iz meseca v mesec ob kreditih, ki jih bova imela oba, kje so še ostali stroški, da ne govorim o plačilu vrtca.....Midva sva se odločila, da si vsaj svoje gnezdece zrihtava, potem pa....akcija. Ampak-nikoli ne reci nikoli, saj veste, zarečenega kruha se največ poje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: jaz želim še enega otroka!!!
5.10.2006 8:29:26   
mojamura
jaz mam enega sina iz prvega zakona, drugega imam s sedanjim partnerjem, stanovanjski problem imava začasno rešen. med porodniško mi je pretekla delovna pogodba, tako, da po koncu porodniške grem na zavod. partner ima minimalno plačo jaz pa dobim porodniške nekaj pod 100.000 tisoč.

kjer je volja, je tudi potuser posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: jaz želim še enega otroka!!!
5.10.2006 8:38:49   
Sita
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Če imata streho nad glavo, en stalen dohodek in veliko ljubezni - racionalno gledano imata pogoje za 2 otroka.
Ampak midva nič ne računava, pa imava  šele user posted image 3 otroke.


Se podpišem.

Lahko imaš sedaj dobre pogoje, pa se čez čas stvari spremenijo in ti gre težje. Lahko pa ti gre sedaj malo slabše, pa se stvari spremenijo in ti gre potem bolje. Vnaprej se nikoli ne da vsega predvideti. Samo ena stvar je predvidljiva: vidva bosta vedno starejša in vedno težje bo imeti še kakšnega otroka.

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: jaz želim še enega otroka!!!
5.10.2006 8:43:20   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: tulip

Finančna meja ne pogojuje odločitve za drugega otroka, niti za prvega. So druge stvari bolj pomembne.


ne govorim, da je denar vse.. ampak.. pri odločitvi za otroka je pa vseeno pomembno, kako bo ta otrok živel.. včasih ljubezen in skrb le ni vse.. potrebne so tudi finance.. in če jih že vnaprej ni.. bo tak otrok malo prikrajšan.. se ti ne zdi?

(odgovor članu tulip)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: jaz želim še enega otroka!!!
5.10.2006 8:44:06   
mika
Evo, to. Vsekakor delava na tem, da nam bo čez nekaj let finančno bolje. Če pogledam najine starše - začeli so praktično iz nič in prišli zelo daleč, midva pa imava vendarle podlago. Resda so bili drugačni časi, a ne nujno boljši.


Moja starša sta na žalost začela dva krat iz nič. Na začetku sta bila podnajemnika in ko sta privarčevala nekaj denarja, da bi kupila parcelo, je zgorelo stanovanje z denarjem vred. ostala nam je nova katrca in oblačila, ki smo jih imeli na sebi. Groza in obup. Danes imata svojo hišo, vikend na morju, pa še nama sta pomagala zgraditi hišo. Svojo hišo sta zgradila brez kreditov, ker je takrat bila inflacija velika- poleg dveh otrok.

Če imata lastnos treho nad glavo potem ni nobenega problema. Se mi zdi da za majhne otroke ni tako velikih stroškov, ko bodo pa večji, se bodo tudi finance povečaleuser posted image .

jaz imam pa zdnje čase kar nek strah preduser posted image . mislim, da nisem fizično zmožna poleg naše navihanke imeti še enega otroka. Kar občudujem mamice, ki se odločate za več otrok, ampak mene ker zmrazi, da bi sedaj morala dati še enkrat to skozi. In zaradi tega sem žalostna. Že od nekdaj imam željo po treh otrocih- veliki družini, ko bi pa dejansko to morala ustvarit, pa stisnem rep med noge. stara sem 28 let in upam da na koncu ne bom ostala pri enem otroku. to mi je dala za misliti soseda, ki je vedno govorila, da bo imela čez dve leti otroka in se nikako rni upala odločit za še enega, tako ima sedaj eno hčerko.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: jaz želim še enega otroka!!!
5.10.2006 10:44:42   
tatam
Midva z možem sva tudi bolj pri malih dohodkih-oba skup mesečno malo več kot 250.000.Ampak se za otroke nikoli nisva odločala glede na finance! Sedaj imava dva, januarja pričakujeva še dvojčke!Je pa res,da imaš potem manjše stroške za vrtec,otroški dodatek se poveča...Tak da upam,da bomo ostali približno na istem standardu kot smo zdaj!Res pa je da kakega posebnega luksuza si ne moremo privoščit.Gremo pa vsako leto na morje,avto smo zamenjali-rabimo 7 sedežev in drugo leto sanjam o prizidku....
Naučit se moraš živet v skladu z možnostmi,pa gre!Saj pride mesec,ko se morava presneto potrudit,da sploh za položnice skup spraviva,a...Meni je glavno,da se imamo radi,da smo zdravi,ostalo pa že bo....

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: jaz želim še enega otroka!!!
5.10.2006 11:35:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

med porodniško mi je pretekla delovna pogodba, tako, da po koncu porodniške grem na zavod.
kjer je volja, je tudi potuser posted image


In zajaj ti niso podaljsali pogodbe? user posted image

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: jaz želim še enega otroka!!!
5.10.2006 11:42:32   
Tiamo
Imam isti problem, jaz bi še enega, moj žal noče zaradi "financ". Imava kredit za stanovanje, ki požre eno plačo. Z drugo, ki pa ni bajna pa plačujemo od zdaj naprej vrtec, stroške in pač življenske potrebšine (hrano mislim). Čez mesec zguramo, ostane samo minus na TTR.

Lahko rečem, da je lakho še en otrok povezan s financami...a mi lahko poveste, kaj pa danes ni povezano s financami? Še ljubezen je...gledam tele frajle in jih poslušam na avtobusu, samo še to govorijo, moj tip ima pa tak motor, pa avto, pa doma imajo to pa to.....


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: jaz želim še enega otroka!!!
5.10.2006 11:55:50   
Anonimen
Ja sistem dusne mafije religije&politike je tko narejen, da hoce cim vec ljudi drzat na zivljenskem miminumu na odvisnosti od sistema, da se ljudje zadolzimo pri sistemu in tako si ta mafiaj zagotovi vladanje.. in biznis.. in vedno vecje bogastvo..

Zdja ko bojo volitve.. Nihce na volitve.. nihce.. ampak res nihce.. Ce nihce ne bi dobil niti enega glasu, bi to pomenilo nek premik, Dusna mafija bi mogla tuhtat kaj se zdaj dogaja, in neki bi bilo potrebno spremenit.

NIHCE NA VOLITVE!!!!!

(odgovor članu Tiamo)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: jaz želim še enega otroka!!!
5.10.2006 11:57:37   
baguSka
Še ljubezen je...gledam tele frajle in jih poslušam na avtobusu, samo še to govorijo, moj tip ima pa tak motor, pa avto, pa doma imajo to pa to.....


In ti temu reces ljubezen??user posted image user posted image  Mogoce... do denarja.

(odgovor članu Tiamo)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: jaz želim še enega otroka!!!
5.10.2006 12:06:45   
mojamura
IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

med porodniško mi je pretekla delovna pogodba, tako, da po koncu porodniške grem na zavod.
kjer je volja, je tudi potuser posted image


In zajaj ti niso podaljsali pogodbe? user posted image



živim v okolici mb-ja delala pa sem v ms....delala sem v eni organizaciji, ki mi ni dajala plače ampak mi jo je dajal ZRSZ (ne niso bila javna dela)...oni bi mi morali dati potne in malico, kar sem res dobivala, malico v normalni viši potnih je pa bilo na mesec 20 tisoč. če računaš, da sem mela v eno smer do službe 60 km, potem veš da teh 20 tisoč ni bilo zadosti niti za 2 tedna.
tudi če bi mi pogodbo podaljšali pod temi pogoji je ne bi podpisala.

in glej ga zlomka niso je podaljšali....tako da si bom morala zdaj nekaj tu najti

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: jaz želim še enega otroka!!!
5.10.2006 12:08:55   
mojamura
aja pa še to....šef mi je očitno ni podaljšal zaradi tega, ker bi mu pol premalo keša ostalo za njegova navidezna službena potovanja....za njegoove dnevnice in potne...ki jih je bilo na mesec malo več kot je nea minimalna del. plača neto

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   [Brisano sporočilo]
5.10.2006 12:22:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?