|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   jedilnik 9,10 mesečnika
29.12.2006 20:07:59   
metaa
Prosim za pomoč, sem čisto brez idej, kaj še ponudit toliko staremu za jest. Za sedaj jemo kruh (brez vsega, ker ne vem, kaj naj ji gor namažem-marmelada se mi zdi presladka, paštete so umetne in svinjarija...), kakšen jogurt, sadno skutko, sadje, poletno in kosilo (kar pač je-poje nekaj žličk). Kaj še svetujete?
Gresa ne mara in tudi nad kašicami ni najbolj navdušena, zato sumim, da mlečnih jedi ne mara.Sicer tudi nisem pristaš raznih linotov, ker se mi zdijo presladki in nič kaj naravni. Sem zoprna, kaj ne ?
Hvala vsem za odgovore, pa vse dobro ov naslednjem letu user posted image !
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: jedilnik 9,10 mesečnika
29.12.2006 20:24:21   
Anonimen
Namaži ji kakšen sir za mazanje ali zeliščni namaz. Max obužuje Philadephio. Lahko ji namažeš na kruh kislo smetano, pa potrosiš gor cimet

Speci ji palačinke, carski praženec z rozinami...

(odgovor članu metaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: jedilnik 9,10 mesečnika
29.12.2006 20:33:13   
tajtaja
Moja bosta pojutrišnjem stara 9 mesecev. Mi kruha še ne jemo, prav tako ne kakih piškotov.
Zjutraj mleko, sedaj DM trojko zgostim z riževimi kosmiči, zvečer isto.
Za malico banano z hruško, kakijem, melono, jabolko, včasih dam zraven par žličk jogurta.
Za kosilo večkrat tudi kako Hipovo gotovo kašico po 8. mesecu. So res odlične, zelo okusne. Včasih pa jima sama kaj skuham, največkrat isto kot nam, se pravi kaka purica, piščanec, govedina z zelenjavo (brokoli, cvetača, korenček, bučke, krompir), seveda solim pozneje, ko za njiju že vzamem vstran.
Vse to zgostim z polento, rižem, piro,...
Obožujeta od Milupe zelenjavno kašico, se naredi z vodo, ali pa tudi DM-ove kašice, tudi z vodo. Pa Hippove kosmiče, ki se naredijo z mlekom.
Pa Fruchtzwerge, pa kakšna gotova sadna kašica.
V glavnem moja dva sta super jedca in ju je prav užitek hranit.

S tem, da jaz še preveč ne hitim in mi niti na kraj pameti ne pade, da bi začela jesti vso hrano, kot ostali druž. člani, pa čeprav dobim dosti negativnih namigov, kao da kompliciram pri vsakem naslednjem otroku bolj.
Najbolj me dvigne, ko mi ponosne mamice razlagajo, kako je njihov pri štirih mesecih jedel zelje, pa čufte, pa bla bla blauser posted image .
Sploh ne morem poslušati takih neumnosti. Meni bi se otrok smilil, pa saj mu črevesje čisto zdela. Potem pa krči, pa jokanje, pa...


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu metaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: jedilnik 9,10 mesečnika
29.12.2006 20:45:57   
metaa
Res hvala za odgovor. Se pa strinjam s tabo, jaz tudi tako "kompliciram" in kar pike dobim, če mi katera razlaga, kako je pri 5., 6. mesecih jedel z veseljem meso, pa jogurte, da ne govorim o pudingih in podobnih mašilih.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: jedilnik 9,10 mesečnika
30.12.2006 20:31:05   
TONČI.
Jaz mojemu še sedaj (15m) ponavadi za zajtrk in večerjo naredim mlečni obrok. Gres, proseni kosmiči, kaša, polenta, čokolino,...... Ima namreč zelo rad te jedi.

(odgovor članu metaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: jedilnik 9,10 mesečnika
30.12.2006 20:42:41   
irena111
 moj je tudi tak jedec, da ni stvari ki mu ni dobrauser posted image . Zjutraj zitne ali sadne kasice, vcasih kruh z namazom ali margarino in poliko... malica kako suho sadje, jabolko..., kosilo skoraj isto kot mi le da brez veget in podobnega pa svinjskega mesa se ne dajem, tako da imamo tudi mi bolj zdrav jedilnik- veliko zelenjave in dusenega mesa. popoldan kak jogurt, piro, zgance, cokolino,... pred spanjem pa flaso mleka. in smo siti in zadovoljni

_____________________________


(odgovor članu metaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: jedilnik 9,10 mesečnika
1.1.2007 21:07:49   
livia
Mi bomo tudi kmalu stari 9m, pa sem tudi že brez idej.

Zjutraj ima flašo adaptiranega mleka.
Za malico dobi skuto Fruchtzwerge, pa včasih še kak grižljaj banane ali jabolko za v roko, ali mandarino.
Za kosilo ima zelenjavno-mesni obrok. Cvetača, brokoli, špinača, korenje, koleraba, rdeča pesa, krompir, brstični ohrovt, grah, riž, polenta, zdenka sirček, kisla smetana, piščanček. Ponavadi kaj od tega skupi skuham in zmiksam, včasih dobi pa še par žlic našega kosila za probat. Recimo riba, kislo zelje, žganci, jetrca, matevž. Za v roko ima rada rezino paprike ali kruha ali riževih vafljev, zadnjič je pa glodala kislo kumarico in sir. Pa malo šunke je tud probala, ampkak to so vse pol grižljaja. Tolk, da proba.
Za popoldansko malico dobi jogurt, ali pa kako čežano (skuhaš suho sadje in kake kosmiče - 4 marelice, malo rožin, 4 slive, 2 figi, 1 jabolko, 2 žlici ovsenih kosmičev in zmiksaš). Včasih kak kaki ali sadje iz kompota, kar je pač pri roki. In ravno pri tem obroku tudi meni zmanjka idej.
Za večerjo ima vedno rižolino ali kaj podobnega.
Pred spanjem pa še malo mleka (adaptiranega).

(odgovor članu irena111)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: jedilnik 9,10 mesečnika
13.12.2008 16:49:00   
TIMOTY
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Moja bosta pojutrišnjem stara 9 mesecev. Mi kruha še ne jemo, prav tako ne kakih piškotov.
Zjutraj mleko, sedaj DM trojko zgostim z riževimi kosmiči, zvečer isto.
Za malico banano z hruško, kakijem, melono, jabolko, včasih dam zraven par žličk jogurta.
Za kosilo večkrat tudi kako Hipovo gotovo kašico po 8. mesecu. So res odlične, zelo okusne. Včasih pa jima sama kaj skuham, največkrat isto kot nam, se pravi kaka purica, piščanec, govedina z zelenjavo (brokoli, cvetača, korenček, bučke, krompir), seveda solim pozneje, ko za njiju že vzamem vstran.
Vse to zgostim z polento, rižem, piro,...
Obožujeta od Milupe zelenjavno kašico, se naredi z vodo, ali pa tudi DM-ove kašice, tudi z vodo. Pa Hippove kosmiče, ki se naredijo z mlekom.
Pa Fruchtzwerge, pa kakšna gotova sadna kašica.
V glavnem moja dva sta super jedca in ju je prav užitek hranit.

S tem, da jaz še preveč ne hitim in mi niti na kraj pameti ne pade, da bi začela jesti vso hrano, kot ostali druž. člani, pa čeprav dobim dosti negativnih namigov, kao da kompliciram pri vsakem naslednjem otroku bolj.
Najbolj me dvigne, ko mi ponosne mamice razlagajo, kako je njihov pri štirih mesecih jedel zelje, pa čufte, pa bla bla blauser posted image .
Sploh ne morem poslušati takih neumnosti. Meni bi se otrok smilil, pa saj mu črevesje čisto zdela. Potem pa krči, pa jokanje, pa...



Meni se pa zdi, da vsaka mama dela dobro za otroka in mu noče škodovat. Mislim pa da pr 4 mesecih nobena ne daje zelja al pa čufte, mogoče kasneje pa še to najbrž samo za probat. Se mi zdi pa tud to bolje kot kupljene kašice, ki jih omenjaš. Vsaka mama ima pravico odločat se za svojega otroka. V vrtcu je hrana tud soljena ( ne tako kot za odraslega ) in tudi ni preveč dobro odlašat z normalno prehrano ( seveda manj začinjeno ) pri otroku. Priporočajo, da otroka po 10 mesecu začnemo navajati na prehrano za celo družino.
Moj je bil do 5 meseca izključno dojen in je imel krče, pa sem tudi jaz pazila na prehrano.
Moje mnenje je, da se moramo prilagajati vsakemu otroku posebej, niso vsi otroci tako kot piše v knjigi in eni so prej pripravljeni, da prenehajo z dojenjem in se postopoma sami odstavijo ter začnejo z gosto hrano, drugi pa kasneje in temu se mora mamica prilagodit.


(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: jedilnik 9,10 mesečnika
13.12.2008 17:18:17   
madasa
Moja je stara 9,5m;
dojenje še v postelji
- zajtrk; četrt graham žemljice, ravno toliko da sodeluje skupaj z nami
-malica; suho sadje+skuta ali navadni jogurt+ sveže sadje
-kosilo;goveja juhica(čisto malo soljena)s korenčkom, zeleno in rezanci (ponavadi vsak drugi dan skuham svežo juho-govejo, telečjo ali kurjo)
-kosilo1;pečen zajec (teletina ali piščanec) in ajdova kaša(polenta, krompir, testenine, riž) in zelenjava (skoraj vsa)
-malica;jabolko (včasih z navadnim jogurtom)
-.večerja; 7žit kašica
seveda pa še dojenje po želji čez dan in ponoči.

Za fruchtuwerge in sadne jogurte ali skute pa še ne kaže kakšne posebne željeuser posted image
Lp

(odgovor članu TIMOTY)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?