|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako testirajo dojenčka za alergijo
22.7.2008 16:32:49   
Rozica25
Zivjo,

zanima me, kako opravljajo teste za alergijo pri dojenčkih. Ali na podlagi krvi ali pa so to kožni testi, se pravi z iglami?

lp

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako testirajo dojenčka za alergijo
22.7.2008 16:35:29   
Lunc_a
kri in kožni
Pa nobene igle niso.
pač nakapajo otroku  na kožo in potem samo malce špiknejo,sam tolk da naredij oeno majhno luknjico ,ki se je sploh ne vidi

(odgovor članu Rozica25)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako testirajo dojenčka za alergijo
22.7.2008 16:39:00   
brigitaa
Zame pa so to igle, saj so podobne onim, ki jih rabijo v labaratoriju, za jemanje krvi iz prsta.
In to potem popikajo obe rokici, moj je kr mal jokal, drugač pa tudi meni ni prov pasal ko so mene testiraluser posted image

_____________________________

Kar ne ubije, te samo okrepi

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako testirajo dojenčka za alergijo
22.7.2008 16:55:18   
Rozica25
no mene je strah, ker smo meli zadnjič slabo izkušnjo. V bolnici mu namreč ni najdla žile in je bil mali ves prepikan na obe rokici in nogici, pol je že gledala na glavici, če bi lahko. No, hvala bogu je pol iz nogice lahko vzela.


Sedaj pa je mali ves prestrašen če vidi koga v belem in če ga mami da iz rok.
Mi mamo naslednji mesec testiranje in upam, da ne bo preveč slabe volje. :(

hvala

(odgovor članu brigitaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako testirajo dojenčka za alergijo
22.7.2008 17:07:07   
CatJa
Mojemu so vzeli kri.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Rozica25)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako testirajo dojenčka za alergijo
22.7.2008 17:44:34   
Anonimen
Mojega so popikali in vzeli kri. Ni pa nič hudega, brez skrbi. Pa dobro opravite.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu CatJa)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako testirajo dojenčka za alergijo
22.7.2008 18:35:12   
alda
..pri nas so vzeli kri in blato( za potrditev suma laktozne intolerance)!!

,...naša alergologinja je bila mnenja , da je brez veze narediti kožni test

za 20stvari,.user posted image ..alergenov pa je možno čez 6000

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako testirajo dojenčka za alergijo
23.7.2008 13:27:56   
Jakisonček
Naš Jaki je pikanje po rokicah lepo prestal. Vzeli pa so mu kri iz glave. In tega NIKOMUR NIKOLI več ne pustim. Jaki je tako jokal. Komaj so mu našli žilco. POtem je mel pa še krastico 1 teden gor. Res nikoli več ne dovolim. Mu bodo naslednjič vzel iz roke al pa nič.
So pa kožni testi za mene lari fari. Menda samo v parih % pokažejo prisotnost alergije. V več kot 90 % nič ne pokažejo. Tako, da je najbolj ziher varianta res odvzem krvi.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako testirajo dojenčka za alergijo
24.7.2008 23:08:41   
petra05
Jakisonček - ali mogoče veš kako izgleda provokacijski test s kravjim mlekom.Naša punčka je mela že 2x testiranje prvič so ji delali pri 1,5m vzeli so ji kri in kožne teste so ji nardili, drugič je mela pri 4m kožne teste pa blato ZMERAJ VSE NEGATIVO.Zdaj bo stara 6m in dobim zadnjič pošto da naj pripeljemo deklico na sprejem zjutraj da bodo naredili provokacijski test??malo me skrbi na bo mogla ostati tam čeprav raje podpišem pa jo zjutraj nazaj pripeljem. Pa še nekaj zadnjič sem mela nek izpit pa jo je čuval moj dragi in ji je dal skorjico kruhauser posted image potem pa jest gruntam zakaj ima pikice?valda k je v kruhu mleko samo v Krjavlu ga kao ni.Ful me skrbi da ne bo res alergična na mleko k je pol tko smotan k ne sme ful stvari jesti.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jakisonček)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako testirajo dojenčka za alergijo
25.7.2008 7:23:29   
Natali07
Bom samo na kratko komentirala izjave o kožnih testih.
Moj malček je alergik od rojstva. Imel je potrjeno alergijo na mleko, ki jo je na moje veselje pri 10 mesecih prerastel. Še vedno pa ostaja alergija na krompir, jajca, banane, jagode, breskve, marelice, sezam, zelena,..., pršica in še več je bilo živil po katerih je imel težave, ampak ob dieti sedaj je veliko.

No in na krvi mu nikdar nič ne pokaže, kot da ne bi bil alergičen. Pokaže edino, da ima celokupne Ige je povečane, pri posameznih živilih je pa vse pod 0,10.

Kožni testi pa so druga pesem - ne pokažejo vedno, ampak pri nas so potrdili alergijo na zgoraj našteta živila in pršico. Če bi poslušali nekatere od vas, da so kožni testi larifari potem našemu nikdar ne bi dokazali alergije, kljub temu da ne dobi samo pikice, ampak po določeni hrani bruha, po drugi ja zvija in joka ponoči po dve uri skupaj... Pa tudi mleka na recept ne bi dobili in tudi dodatka za nego ne.

Pa še to, kožni testi so malenkost v primerjavi z jemanjem krvi. Našemu vedno težko najdejo žilo, da mu vzamejo kri in je grozen jok. Pri kožnih testih pa še trene ne z očki.

Toliko, pa čim manj problemov z alergijami.

(odgovor članu petra05)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako testirajo dojenčka za alergijo
25.7.2008 10:09:57   
petra05
ja meni piše na izvidu - Celokupni IgE: pod 2,00
-Specifični IgE na beljak, rumenjak, mleko: vse pod 0,35
Kožni vbodni testi: mleko, jajce - negativno ob pozitivnem hitaminu??

(odgovor članu Natali07)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako testirajo dojenčka za alergijo
25.7.2008 10:13:49   
petra05
aja drugač so nam dali allernovo na recept, zdaj ji pripada še 10 škatel tako da jo bo mela do 7m, tako da nevem kaj bom pol k jo zmanjka v enem mesecu jo pa ne morem navadit na gosto hrano


(odgovor članu petra05)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako testirajo dojenčka za alergijo
25.7.2008 13:54:17   
Jakisonček
Petra05, spraševala si me o provokacijskih testih. Sama ne vem, kako zgledajo, a mislim, da boš našla tule na forumu odgovor. Poglej pod temo aptamil (ta tanovi), mislim, da sem tam brala.

Natali07, super, da so vam kožni testi pokazali rezultate. Pač vaša izkušnja. Moja je drugačna. In tudi moj Jaki jih je čisto brez joka prestal. Zdaj gremo spet na testiranje čez 3 mesece in sem prepričana, da spet ne bodo nič pokazali. Sej ne vem, a je boljše tako, ali ne. Vem samo to, da moj otrok ima alergijo, dokazati jo pa kao ne moremo. Prej se mu je kazala v obliki izpuščajev, zdaj tudi driska od kar sva na gosti hrani. Samo upam, da bodo naslednjič res kaj našli, da vem točno, kaj mu ne smem dajat. Zdaj v bistvu ves čas samo ugibamo, kar pa je zoprno.

(odgovor članu petra05)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako testirajo dojenčka za alergijo
25.7.2008 21:52:22   
amy26
še naša zgodba
prvič so delali krvne in kožne teste pri 2,5 mesecih, oba testa negativna, ker sem jo dojila sem bila od njenega 1,5m na dieti brez KM in jajc, ko so prišlji rezultati seveda negativni sem spet začela piti mleko in koža je bila pri Eli čedalje slabša. Torej praskanje do krvi, rdeči pregibi, pogosto zbujanje ponoči,...

potem sem vztrajala da se gremo še enkrat testirat, smo šli privat pri 8,5m in tam so potrdili alergijo na KM, jajce, soja, arašidi. Na PK so pri 11m potrdili alergijo še na krompir, pšenico in sedaj nazadnje še na banano (po njej še cel dan bruha).

Mislim da kokr je otrok starejši bolj točni so rezultati, vsaj tako je bilo pri nas.
Če pa ne bi vztrajala da se gremo še parkart testirat, ne bi dobili mleka na recept, podaljšanja porodniške, dodatka za nego).

pa pri nas sta oba testa kožni in krvni pokazala podobne rezultate

(odgovor članu Jakisonček)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako testirajo dojenčka za alergijo
26.7.2008 22:05:04   
petra05
a res a podobni rezultati mojim k sem jih napisala?zdej je 3 dni jedla banano, zelenjavo sem ji prej uvajala, ampak je dosti bruhala zdaj po banani sem mislila da zaradi tega ker se fuuulll zvira povsod, ampak možno da je zaradi banane, sploh nisem pomislila jest vedno samo gledam če bodo kakšni izpuščaji.A ti si to sama pogruntala?no jutri ji bom dala samo korenček z brokolijem (ji menjam na 3dni hrano)pa me res zanima kako bo?

(odgovor članu amy26)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako testirajo dojenčka za alergijo
26.7.2008 22:07:12   
petra05
opa sem nerodno prebralauser posted image ....so potrdili...h kakšnemu privat se pa greste to testirati, moraš plačat an?  lp

(odgovor članu petra05)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako testirajo dojenčka za alergijo
26.7.2008 22:55:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: petra05

aja drugač so nam dali allernovo na recept, zdaj ji pripada še 10 škatel tako da jo bo mela do 7m, tako da nevem kaj bom pol k jo zmanjka v enem mesecu jo pa ne morem navadit na gosto hrano




Pa saj jo lahko kupiš. saj se dobi v prosti prodaji ko ti zmanjka teh na recept. Ampak moj te Allernove niti povoha ne. Tako smrdi da mu niti ne zamerim. HB imam sedaj zadosti svojega mleka...če pa ne bomo pa raje Pregomin, ker vsaj ne bom bruhala zraven.

hitamin: je pa testni vbod, če se ne motim.

(odgovor članu petra05)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako testirajo dojenčka za alergijo
26.7.2008 23:02:17   
Anonimen
Pa še eno vprašanje imam: Alergologinja je pri nas rekla, da mali sploh ne zgleda kot alergik, sicer itak nima nobenih znakov razen ogromnih količin sluzi v blatu, pa me zanima:

Ali so vaši otroci, ki imajo potrjeno alergijo na karkoli bolj suhi in drobni??

Ker to je bila izjava alergologinje, da je lepo prehranjen in razvit med tem ko alergiki so ponavadi bolj "grintavi".

Pa še to povem, da moj ta večji je imel tudi alergije ko je bil mali vendar ne v taki obliki ampak v obliki bronhialne astme in niso ne z kožnimi testi ne z odvzemi krvi nikoli pogruntali na kaj je alergičen...
Astma je pa pri 10 letih tudi HB kar izvenela.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako testirajo dojenčka za alergijo
26.7.2008 23:24:17   
Lunc_a
alda si pozabila da na testiranju za laktozno intoleranco ,otrok mora biti tešč in da potem tudi popapca laktozo,ker drugače ne morejo ugotovit a ne ;))
**** mi imamo težave z težo,ampak mislim da niso krive alergije,saj smo že 3 mesece na dieti,pa ni nobenega vidnega učinka s težo

histamin-mora biti pozitiven ,ko delajo alergije,ker drugače ni bilo testiranje dobro narejeno oz. pravilno

vse kar je pod 0,35 ni alergija

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako testirajo dojenčka za alergijo
27.7.2008 8:19:26   
mamica 1
**** mi imamo dokazano alergijo in smo precej težki, pri 9,5 mesecih je imel 9140 kg in je kar luškan štrukeljček user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako testirajo dojenčka za alergijo
27.7.2008 13:14:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mamica 1

**** mi imamo dokazano alergijo in smo precej težki, pri 9,5 mesecih je imel 9140 kg in je kar luškan štrukeljček user posted image user posted image user posted image


Hm?user posted image   Na kaj pa je alergičen? In kako se mu ta alergija kaže?

(odgovor članu mamica 1)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako testirajo dojenčka za alergijo
28.7.2008 6:42:59   
Sonnja
moj je tudi alergičen na KM test so delali z odvzemom krvi. zdaj je tretji dan od kar mu uvajam gosto hrano do zdaj je dobil dve do tri žlice zjutraj včeraj zvečer je bil cel pikast po obrazu, hrbtu in trebuhu. zdaj zjutraj ni je pa to verjetno alergija na korenček a ne? pa tudi se mi zbuja ponoči in joka pa smo že celo noč prespali in sem mislila da je lačen mleko sicer dobi vendar ne zaspi nazaj in še nekaj časa joka. danes mu ne bom dala korenčka in bom P poklicala da vidim kaj naj cvetačo?
mu pa nisem dala kašic ampak sem sam adoma skuhala in pire naredla zdj pa ne vem a moram to v prekuhani vodi kuhat?joj sm zmedena ko ne veš kaj lahko narediš da ne bo narobe(pa ne se mi smejatuser posted image )

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kako testirajo dojenčka za alergijo
29.7.2008 16:27:28   
amy26
Ali so vaši otroci, ki imajo potrjeno alergijo na karkoli bolj suhi in drobni??


dokler se je dojila je bila kar okrogla, lepo zalitauser posted image , ko je bilo manj mleka pri meni in ko je jedla GH ji je teža zelo slabo napredovala, od 9 do 14 meseca je bila skos pod mejo pri 14m 8600g 77cm, zrastla je dosti vendar je bila suhica. Pri 14,5 mesecih je pa končno začela piti allernovo (prej samo v kašicah) predvsem ponoči in 1x zjutraj preden gremo v varstvo in ji je teža končno začela naraščati. Je pa sedaj stara 16m.

(odgovor članu Sonnja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kako testirajo dojenčka za alergijo
29.7.2008 16:43:40   
mamica 1
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: mamica 1

**** mi imamo dokazano alergijo in smo precej težki, pri 9,5 mesecih je imel 9140 kg in je kar luškan štrukeljček user posted image user posted image user posted image


Hm?user posted image   Na kaj pa je alergičen? In kako se mu ta alergija kaže?
Imamo alergijo na km kaže se mu pa v obliki trebušnih krčev

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kako testirajo dojenčka za alergijo
31.7.2008 18:41:23   
lunca2
Pri našem so vzeli samo kri, ni imel nobenih dodatnih testov in se je izkazalo da je alergičen na kravje mleko. 

_____________________________

17.06.2007 ob 23:17 je na svet prijokal najin sonček Ažbe!

(odgovor članu mamica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Neverjetne porodne fotografije
Porodne fotografije, ki vas bodo pustile odprtih ust.
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?