|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kam z otrokom med poletnimi počitnicami??
2.4.2013 20:30:48   
mojca*
...če nimaš babic??? naša edina je v službi, drugih kandidatov za varstvo tudi nimamo...
poletje je dolgo 10 tednov, od tega smo 2 tedna na morju, kaj pa potem.....? :( razne delavnice ne trajajo toliko časa kot delavnik, pa tudi neka rešitev to ni za cela 2 meseca.....še katera s takim problemom? user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kam z otrokom med poletnimi počitnicami??
2.4.2013 21:41:06   
matkica
Mogoče z možem imasta ločeno dopust,če imata službe na izmene,imasta ločeno izmeno,pa malo po delavnicah,pa bodo minile počitnice.user posted image

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kam z otrokom med poletnimi počitnicami??
3.4.2013 7:20:04   
Tippi
Nič nisi napisala koliko je otrok star?
uglavnem varstva je kolikor hočeš! Žal je plačljivo, ampak na razpolago imaš vse živo. Od privat varstva, do raznih delavnic, ki trajajo 8 ur, z vsemi obroki, ki jih otrok v tem času potrebuje. Pa bazeni, kjer so organizirana varstva, da o raznih igralnicah sploh ne govorim. Potem so tu še tabori, pa jezikovni tabori, pa pa pa. Res je tega na netu ogromno. In verjela ali ne, nisi edini starš, ki ima ta problem, zato so takšna in drugačna varstva v zadnjih letih zrastla kot gobe po dežju! je pa res da so plačljiva. Ampak če si malo vešča v brskanju po netu, lahko najdeš zelo ugodne variante!

(odgovor članu matkica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kam z otrokom med poletnimi počitnicami??
3.4.2013 8:45:52   
pomlad08
Živjo.

Naša 2 sicer še nista v šoli, ampak sem že sama razmišljala o tem, možne variante pri nas bi bile:

- vsak od staršev vzame (poleg skupnega morja) še 1 teden dopusta. Torej skupaj z morjem imaš 4 tedne že pokrite.
- babico prosiš, če bi jo imela za en teden (verjetno ne bo vseh 10 tednov v službi, čeprav je še zaposlena), saj če čez leto dela in niste veliko skupaj, bi znala biti vesela skupnega časa
- lahko se zmenite s kakšno sošolko, da je recimo sošolka en teden pri vas (torej tist teden, ko si ti doma) in potem obratno
- podobno bi bile pri nas možne kombinacije z brati/sestrami, če jih imaš kaj in se dobro razumete
- tabor v ZOO
- oratorij

Še najbolj je važno, koliko dopusta pripada vama, saj če ga imata npr. 30 dni/leto, si verjetno lahko poleti vzameta malo več fraj.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kam z otrokom med poletnimi počitnicami??
3.4.2013 8:47:18   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Nič nisi napisala koliko je otrok star?

30? user posted image  user posted image  user posted image

Eh, me je spomnilo na en film... user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kam z otrokom med poletnimi počitnicami??
3.4.2013 10:31:01   
Paštetka
kakšen kamp?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kam z otrokom med poletnimi počitnicami??
3.4.2013 13:23:23   
mojca*
otrok končuje 1.razred....
tisti teden z babico bi morda šel, razmišljali smo tudi o ločenih dopustih, da je z vsakim 14 dni ( morda na morju, če bi bilo kaj ugodno ), morda en teden s sestro, pa bi to lahko bilo 6 tednov. ostane še 4, torej cel mesec....
to so vsi eni morda-ji, nič gotovega...:(
kako ste srečni tisti, ki imate babice, dedke....ne jemljite jih za samoumevne.....

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kam z otrokom med poletnimi počitnicami??
3.4.2013 13:34:27   
SU
Tako kot je napisala Tippi... tudi v naši okolici je en kup variant... od privat varstva do raznih delavnic v knjižnici, v kakšnem "mladinskem centru", v športnih klubih ipd. Je pa res, da je večina le-teh plačljiva (ne pa vse)... Poskusi skombinirati... mal več dopusta, mal babi, delavnice, varstvo... mogoče imate kake prijatelje... vsaj za kakšne 2 dopoldneva... Pa boste skombiniral. ;)

_____________________________



(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kam z otrokom med poletnimi počitnicami??
3.4.2013 13:41:35   
petea
nekatere občine/šole omogočajo brezplačno oz. dokaj cenovno ugodno varstvo šoloobveznih otrok


naj bi bil večji problem, da s strani staršev ni dovolj zanimanja za vpis dovolj otrok v varstvo ...

(odgovor članu SU)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kam z otrokom med poletnimi počitnicami??
3.4.2013 13:48:34   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: mojca*

otrok končuje 1.razred....
tisti teden z babico bi morda šel, razmišljali smo tudi o ločenih dopustih, da je z vsakim 14 dni ( morda na morju, če bi bilo kaj ugodno ), morda en teden s sestro, pa bi to lahko bilo 6 tednov. ostane še 4, torej cel mesec....
to so vsi eni morda-ji, nič gotovega...:(
kako ste srečni tisti, ki imate babice, dedke....ne jemljite jih za samoumevne.....

Kaj pa kakšnih prijateljev/sošolcev/sosedov s podobnim problemom nimate? Jaz sem že razmišljala o tem, da bi z eno družino sošolca kombinirali varstvo doma  - sicer bolj po dnevih, kot cele tedne (recimo ena družina pon-tor, druga pa sreda-petek).

Na šolah včasih tudi kaj organizirajo za kak teden (dnevne dejavnosti) pa lokalne ZPM. Našla sem en seznam, ki ga je lani pred počitnicami objavil MOL z nekaj možnostmi za dnevno varstvo - verjetno bo letos podobno.

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kam z otrokom med poletnimi počitnicami??
3.4.2013 22:06:23   
bskrle
ZA prvošolčke je ponavadi čez poletje organizirano varstvo v eni izmed šol v občin ali vrtcu, če je le ta del OŠ.
Počakaj an maj, ko bodo ponudbe kar deževale.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kam z otrokom med poletnimi počitnicami??
4.4.2013 7:25:05   
ajataja

IZVIRNO SPOROČILO: petea

nekatere občine/šole omogočajo brezplačno oz. dokaj cenovno ugodno varstvo šoloobveznih otrok


naj bi bil večji problem, da s strani staršev ni dovolj zanimanja za vpis dovolj otrok v varstvo ...



Jaz sicer nimam teh težav s varstvom,ampak nam je na sestanku v prvem razredu rekla,kako se starši vedno pritožujejo kako nimajo kam z otrokom med počitnicami in pol šola organizira varstvo z delavnicami in kaj se zgodi, pride 5 otrok in nič več user posted image in ravno zato so začeli razmišljat da bodo te delavnice ukinili,ker ni dovolj zanimanja....pred med šolskim letom pa cel halo okrog tega.Eni starši so res malo čudni,pa ne mislim zdaj tebe,da ne bo pomote.user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kam z otrokom med poletnimi počitnicami??
4.4.2013 7:43:27   
petea
ajataja,
še nimam šoloobveznih otrok, tako da se ne najdem v tvojem pisanju user posted image

me je pa na srečanju bodočih prvošolcev informacija o tem, da na naši šoli organizirajo počitniško varstvo, kar malo pomirila, je dobro vedeti, da še obstajajo dodatne možnosti varstva poleg starih staršev


mojca*,
jaz starih staršev ne jemljem kot samoumevnih; res smo veseli, da nam velikokrat pomagajo user posted image

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?